תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:14
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
הקלטת מקהלת קולות רקע
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי
  אביעד1330  
הקלטת מקהלת קולות רקע
הודעה פורסם: שישי 06 ינו',17 14:49   
שלום,

אני מעוניין להקליט מקהלת קולות רקע (שירה) לחלק מהשיר שאני מקליט כרגע.
רציתי לשאול מהי הדרך הטובה והקלה ביותר להקליט את כולם. ברשותי מיקרופון קונדנסר אחד - AT2020, ואני יכול להשיג גם כ3 דינאמיים יחסית בקלות.
לצערי הציוד שלי עדיין לא מתקדם מספיק כך שאין לי מוניטורים, פופרים וכו.
האם ישנה אפשרות להקליט את כולם בבת אחת בערוץ אחד בקודנסר או שזה ממש לא יפיק את התוצאה הרצויה?
אם כן, מבחינה טכנית, כיצד ניתן לוודא שכולם ישירו בטמפו הנכון, יחד עם השיר? לפצל אוזניות?

תודה רבה לעוזרים

(וגם, פחות קשור לפורום אבל אולי בכל זאת - מה מספר הזמרים הנדרש לקולות רקע עשירים ומגוונים דים?)
UV
Supporter
הודעה פורסם: שני 09 ינו',17 08:28   
אוזניות כמספר הזמרים זה די חובה, אפשר עם רמקולים אבל תקבל המון זליגה וזה מאד לא מומלץ. אפשרי עם דינמי לכל זמר.
אני הייתי הולך על הכפלות, קח 2-3 זמרים טובים, תשיג אוזניות, מפצל כלשהו וודא שהווליום דומה בכל האוזניות. תקליט כל תפקיד פעמיים או שלוש ומקם אותם ימין-אמצע-שמאל בתמונת הסטריאו.
זה לא מתאים לכל שיר וזה עניין של טעם, יכול להיות שתגלה שאתה מעדיף טייק אחד. זו פשוט דרך לקבל מקהלה שנשמעת גדול יחסית בקלות ממספר זמרים קטן.
  אביעד1330  
הודעה פורסם: שני 09 ינו',17 09:08   
הבנתי.. תודה רבה!
טוב, לכרטיס הקול שלי (Lexicon Lambda) יש למעשה רק שתי כניסות מיקרופון, כך שממילא אני יכול להשתמש רק בשני מיקרופונים במקביל.

יש לי דווקא אפשרות די נוחה להביא עוד זמרים. האם ארבעה זמרים שונים (נניח ואביא כאלו עם קול גבוה וקול בס) יעשו את העבודה? אם כן אפשר לסיים עם זה בשתי הקלטות.
ותקן אותי אם לא הבנתי נכון, אני מקליט כל אחד מהם בערוץ מונו, או שאפשר להקליט שניים שניים בערוץ סטריאו אחד?

ועוד נקודה - אם אתן לכל הקלטה ערוץ יצאו לי 8 ערוצים רק לקולות. זה עשוי להכביד על התוכנה (קיובייס 5) ועל המחשב לא? אפשרי בכלל?
UV
Supporter
הודעה פורסם: שני 09 ינו',17 10:50   
אולי לא הסברתי טוב: הכוונה שלי הייתה כן להשתמש בכמה זמרים עם קונדנסר אחד, כדי לקבל כמה קולות בכל ערוץ וגם תחושה אמיתית של מקהלה קטנה בחדר. את זה אפשר להכפיל או לא, תלוי מה רוצים להשיג.

אפשר גם להקליט כל זמר לחוד עם מיקרופון אחד, יש לזה יתרונות כמו האפשרות לתקן בקלות כמעט כל דבר, אבל זה יישמע יותר כאוסף זמרים נפרדים ופחות כקבוצה.

8 ערוצים רק לקולות זה לא מעט אבל לא משהו חריג בימינו, כל מחשב סביר ומעלה צריך להיות מסוגל היום להתמודד עם 24-32 ערוצי אודיו במיקס. אני אישית אוהב לצמצם ערוצים אם אפשר, לא בגלל העומס על המחשב אלא כי אני מאמין שכך יצא לי מיקס יותר טוב - אבל זה כבר עניין אישי ותלוי במצב הספציפי.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » SoundBoard - סאונד מקצועי

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון