תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:19
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies
  אורים  
תרפיה במוזיקה, פסנתר חשמלי מומלץ למתחילים ועוד
הודעה פורסם: ראשון 16 יול',17 11:51   
שלום לכולם!
שמחה להצטרף לכאן!

אני לאחרונה שוקלת הסבה מקצועית לתרפיה במוזיקה.
מסתבר שיש מסלול כזה, בבר אילן.

אממה, אני יודעת לנגן על גיטרה וגם זה משמיעה בלבד.
אני מעתיקה לכאן את התנאים לקבלה:
"נגינה בכלי ראשי
נגינה ברמה של 5 שנים על כלי (למשל, פסנתר, גיטרה, חליל, עוד, כלי נשיפה שונים, כלי מיתר שונים, קול* וכלים נוספים). נדרשת שליטה טובה הכוללת:
יכולת לנגן סגנונות שונים (למשל, קלאסי, ג'אז, בלוז ועוד)
יכולת לנגן רפרטואר בסיסי של שירים פופולריים
יכולת לנגן יצירות פשוטות מקריאת תווים
יכולת לאלתר ולהשתמש בכלי להבעה עצמית

2. ליווי שירים בקלידים ובגיטרה **
יכולת ללוות ולשיר יחדיו
"

יש למישהו מושג אם בתקופה של שנה אני יכולה להגיע לרמה טובה של נגינה וקריאת תווים?
לכסות פחות או יותר את הדרישות?

אם אני רוצה להתחיל לנגן הייתי רוצה לרכוש פסנתר חשמלי, אבל לא של מתחילים, אלא אחד שאפשר להמשיך איתו הלאה- גם להופעות וכאלה.
מה הפירמה הכי טובה אני יכולה לרכוש בסכום של סביבות 5000 ש"ח?

תודה רבה לכולם!
#thanx
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 17 יול',17 12:09   
היי,
תרפיה או טיפול באמצעות מוזיקה הוא תחום יחסית חדש (לא ממש "חדש" כמו תשומת הלב שהוא מקבל, ובצדק), מפתיע בתוצאותיו ומאתגר לא מעט. יותר ויותר תחומי רפואה נכנסים לנישה הטיפולית הזו.
נגינה על כלי אינה מספיקה ויש לרכוש כישורים נוספים וכמובן תואר ראשון, המעניק ידע ופרקטיקה בכל הקשור למוזיקה.
תנאי קבלה לתואר שני ידרשו הרבה מעבר לנגינה מועטה בגיטרה "מתוך שמיעה", ולגבי פסנתר - התמצאות במקלדת פסנתר ברמה בסיסית, קריאת תווים, נגינה בשתי ידיים ברמה של שנה שנייה,יכולת שירה וליווי שירים, יכולת אלתור, תיאוריה במוזיקה ועוד, כפי שהזכרת.
רק לתואר ראשון תידרש שנה לפחות. לא חייבים דווקא פסנתר. לא מאמין שמישהו יכול לתת לך הערכה אם תספיקי להגיע ליעדים והדרישות תוך שנה מבלי להכיר אותך ואת יכולת הלימוד שלך. זה אישי, ומכאן שלהשקיע בכלי נגינה יקר לטווח מאוד רחוק (רחוק טכנולוגית ועלויות מוצר) הייתי ממליץ לשקול שוב. יש פסנתרים חשמליים עם מקלדות שקולות (תחושה של קלידי פסנתר) כמעט בכל החברות. רק נגן מקצועי יוכל להגיד לך מה מתאים לך, וגם זאת לאחר שתלמדי לנגן תקופה.

ממה שהספקתי לראות בשטח, למוזיקאים ניידים יש יתרון (וזה אומר גם כלי נגינה נוח לניוד, כמו גיטרה, חליל וכו'), אך זה דורש עבודה מסיבית והרבה שעון ונסיעות.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מתחילים - Newbies

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון