תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:46
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
הרמוניה מודלית ועוד משהו
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (230) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים
אורח
הודעה פורסם: שלישי 15 אפר',03 09:30   
שלום יורם וחברים ,תודה על התגובה .
היום אני בירושליים ( האם שם אתה מלמד?) אשמח לדעתמה לומדים שם או לשמוע על זה ממקור ראשון .ברובין כבר הייתי . יש עוד מקומות ששווה לבקר בהם לפני תחילת השנה הבאה . אולי אני יוכל להכנס לשיעור ולספוג את אוירת הלימודים ?... אני לא אשאל מה לומדים מה גם שהתשובה לא תהיה ממצה.אבל תודה על תשומת הלב .
לפי סיפור שאני שמעתי ,הטריטוניק סיסטם, הייתה באיזה ספר הרמוניה\טונאליות\תיאוריה שהיגיע לידיו של קולטריין בעקבות התעסקותו הבלתי פוסקת , עם מה שנראה לי , מכונה על ידך, (צורה ) FORM.לאחר מכן, הוא הכניס את זה לקצב .עד כאן, מדוייק להפליא .בכלל כל השינויים במוזיקה- הם תמיד קצביים .
(טרנס, האוס, רוק ג'ז פופ - מה בעצם מבדיל אותם...בגדול?) .
האם אתה מכיר, את התיאוריה ,או את הספר שבו ראה קולטריין לראשונה את השיטה?,
או האם אתה מכיר ,חוק העונה לשם TRITONIC SYSTEM-.
כי לפי מה שהבנתי הצורה שקולטריין עבד ,על זה בעצמו, הייתה רחבה יותר מהמעגל שקים ב-GIANT STEPS .אני מחפש את הטבלה, הספר או המעגל השלם כידי לדעת מה החומר הזה . מאוד אודה לך אם תצביע על מאמר ספר או על חומר עזר בנושא .
אשמח, אם תוכל גם בבקשה, להמליץ על מלחינים שהשתמשו בטכניקה דומה ,בתיזמור ( אם ניתן להגיד דבר כזה ). אני מאזין לפורקופייב די הרבה .הניתן למצוא איזה קשר רעיוני לדברים ?

לסיכום MOMENT NOTICE הוא קטע גדול,
וגם שם יש כמה מרכזים טונליים ,שמחוברים על ידיי II V I .
לזה התכוונת? , אולי בהיסטוריה של קולטריין ניתן לראות את זה בצורה הזאת ולקשר את שני הדברים ...קולטריין חיפש טונאליות שמשתנה, אבל עם חוקיות מסוימת.
רציתי להעיר שבתקופה המאוחרת הוא ניגן אוברטונים ו-FREE לגמרי ,ללא קשר לסולם או לפחות לא כמו שאוזן מערבית זיהתה.הוא ניגן לפעמים קקופניה של צלילים שאת משמעותם כנראה הבין הוא עצמו וקהל המאזינים, לא הכל שמיע, אבל ,מאזינים שחוו את החויה, והתראיינו אמרו ,שהשמיעה הזאת גרמה להם למעין התרוממות רוחנית .
בתקופה האחרונה לחייו ניגן רק עם מתופפים , ובכלל לא נפרד מהכלי שלו לדקה התאמן והתאמן ) הלאה ניו YOרק...הנה אני בא .
אחלה ת'רד...
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4
עמוד 4 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון