תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 14:04
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מוסיקה אלקטרונית
  amo2222  
קיק דאנסי .. מתלבש כמו כאפה, ארוך ונעים לאוזן. איך, או איפה?
הודעה פורסם: ראשון 15 יונ',03 20:50   
אהלן כולם. לאחרונה נתבקשתי לכתוב קטע דאנס, או משהו מתקתק קרוב לדאנס. מייד עלה לי קונספט מסויים בראשי, והתיישבתי על הקיובייס להתחיל לכתוב את כל העניין. הולך לי לא רע, אך שמתי לב שחסר לי דבר אחד שישלים את הרעיון הכללי. קיק טוב. קיק נכון. הקיק שהצבתי נשמע לי טוב לכל אורך הפרוייקט, אבל החלטתי שאני זקוק למשהו אחר. אם כן, למה? לקיק חזק, עגול, שנוחת חזק, אימפאקט ארוך. דוגמא מצויינת (ממש מצויינת!) אפשר למצוא ברימיקס של "שיר הפריחה" של עופרה חזה, שהתפרסם ב"סברס 2", אם אני זוכר נכון. לכזה קיק אני זקוק. ובכן, אני יכול לקחת קיק עגול, נעים ודומה, אבל אין לו את הנוכחות והאורך של הקיק הרצוי. זו לא עבודת קומפרסורים/Max Bass לדעתי. משהו מעבר לזה. מישהו יכול לתת לי עצה איך להגיע לתוצאה כזאתי? אני מקווה שהבנתם לאיזה סוג קיק אני מתכוון, ומקווה שהבנתם איזו עזרה אני מבקש ממכם. תודה מראש. #smile
SL
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: ראשון 15 יונ',03 23:43   
זו לחלוטין עבודת קומפרסורים ואי קיו נכון ביחס לבייסליין.
אין נוסחה מוחלטת ואם הייתה כזו כל הקטעים היו נשמעים אותו הדבר.
maxbass הוא פלאג נחמד אבל לא קוסם.
איך אנחנו יכולים לדעת כיצד נשמע הבייסליין שלך ומה התפקיד שלו ? בלי לדעת את זה גם אתה לא תוכל למצוא קיק שישב במקום הנכון במיקס שלך.

טיפ אישי : דגום , סמפל והשאל , קיק הוא אחד הדברים שהכי פשוט לעשות איתו את זה , במיוחד בקטעי דאנס ארוכים שמתחילים יבשים יחסית , זו לא השערה אלא ידיעה: כמה מהגדולים עושים את זה וזה נשמע מצויין - אבל בלי קומפרסייה נכונה עבודת אי קיו טובה והרבה רפרנסים לא תוכל להגיע לשם.
הודעה פורסם: שני 16 יונ',03 09:48   
ASIO dest :

סימן קריאה SL , תתבייש לך, אתה גונב קיקים מטראקים אחרים ועוד לא מתבייש להציע את זה בפורום, ממש עצה רעה.

עצה רעה ?? , גונב ?
הממממ.... יש לי כמה דברים לומר לך אבל אני אתאפק.... יש לי כבוד מקצועי אליך ואני מצפה שגם לך יהיה כזה אלי , כל אחד ושיטת העבודה שלו , או שאולי 90% מיוצרי הוסיקה הזו צריכים להתבייש גם הם...

באחת הביקורות לקטעי מוסיקה במגזין נחשב נכתב על קטע מסויים : "בלה בלה בלה... והקיק , או הקיק , הוא בהחלט אחד כזה שאני (כותב הביקורת) עומד להשתמש בו לקטע החדש שלי ".

ואני תוהה , גם dj shadow צריך להתבייש ?

אני ממש אדום מבושה #headphones
הודעה פורסם: שני 16 יונ',03 10:34   
ועוד טיפ קטן לשואל המקורי-
למרות שזה מפתה, אל תדחוף לקיק סאבים סתם. צריך שיהיה איזשהו איזון בין הקיק לבס, אם לשניהם אתה תדחוף סאבים (עם ה MAXXBAS, או עם כל דבר אחר) הם לא ישמעו כל כך טוב ביחד.
חפש את האיזון בין הבס לקיק.
  amo2222  
הודעה פורסם: שני 16 יונ',03 12:09   
תודה רבה על התגובות! #thumbsup

תשמעו, אני היום אתיישב על העניין ואשקיע, אנסה כמה שיותר ניסיונות, ואני מקווה שאני אגיע לתוצאה. אבל עוד משהו: קיק מהסוג שאני מחפש להגיע אליו, נשמע גם כוחני ועגול כשהוא מתנגן לבדו.

בכל מקרה, עוד מישהו, יש הצעות שונות? טיפים לסינטוז של קיקים כאלו?
hitphy
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 16 יונ',03 13:57   
סינטזה של קיק

גם SL צודק וגם Asio Dest , אין שיטה אחת ושתי השיטות מקובלות גם אצל המקצוענים.
מה שבטוח SL , של-Shadow יש אישור חוקי לשימוש בסימפולים #smile .
  amo2222  
הודעה פורסם: שני 16 יונ',03 14:52   
טוב, בסופו של דבר, לקחתי סאמפל של קיק עגול, קצת עמוק, והצלחתי להעצים אותו ולהכניס בו כוח, בלי לפגוע במיקס (כמעט). זה נשמע מעולה. אכן - קומפרסורים וEQ (וטיפ טיפה Max Bass) עשו את העבודה. #smile
Places
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 16 יונ',03 15:30   
סימפול קיק הוא מעשה שמבוצע מאחד לשני בברנז'ת המוזיקה האלקטרונית בלי שום בעיות, ואף עם הסכמה לא כתובה.
אמנים שלא רוצים שיסמפלו להם, שמים פדים קטנים או רחש בתחילת הקטע, כדי שהקיק לא יהיה לבד.
אחדים מהשמות שמשתמשים בסימפולים, הם אמנים כ16B, Cass&Slide, James Holden ועוד רבים וטובים.

גם אני עובד עם דגימה (לרוב מכונות תופים, 909 היא כמובן המעודפת), EQ וקומפרסיה בהתאם לקטע.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » מוסיקה אלקטרונית

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון