תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:53
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
נושאי לימוד מוסיקה אלקטרונית בבתי-ספר מקצועיים?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (95) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  radomsk  
נושאי לימוד מוסיקה אלקטרונית בבתי-ספר מקצועיים?
הודעה פורסם: שישי 02 ינו',04 11:57   
שלום לכולם,

אני מנגן על פסנתר ועל גיטרה אך חסר ידע בתיאוריה - פשוט יודע אקורדים ומנגן מהשמיעה.

סיימתי צבא לפני חודש - והתחלתי לברר לגבי מקום ללמוד.

אני מאזין בעיקר למוסיקה אלקטרונית, פופ/רוק ומטאל ופחות מתעניין בג'אז.

לאחר בירור עם אנשים די קיבלתי רושם שרימון זה הבית-ספר הכי רציני בארץ (גם מאחר ואני בקושי יודע תיאוריה וגם כי שמתי לב שהרבה תותחים בפורום הם יוצאי הבית-ספר (ASTOUND למשל #smile ).

השאלה שלי - האם ברימון גם נכנסים לנושאים כמו סינטזה / עבודה עם CUBASE / הפקה באמצעות המחשב האישי? או הכל שם בעידן הJAZZ?

האם יש לכם הצעות/הערות נוספות?

אם אני מדבר שטויות - תתקנו אותי, אל תכעסו #thumbsup
תודה רבה לכם,
סהר
shahar
Supporter
הודעה פורסם: שישי 02 ינו',04 13:39   
רימון הוא בית ספר רציני, השאלה לאן אתה רוצה להגיע?
תגדיר לעצמך לפני שאתה מתחיל ללמוד מה בדיוק אתה רוצה.
המלצה אישית שלי היא שאם מוסיקה אלקטרונית היא מה שמדליק אותך אז לך ללמוד בבית ספר שזה הכיוון שלו. עד כמה שידוע לי יש רק שניים שמציעים קורסים מקיפים של הפקה אלקטרונית וכוללים בתוכם גם לימוד מוסיקלי תיאורתי (בסיסי) אלה DJ school ורזוננס.
בהצלחה.
הודעה פורסם: שישי 02 ינו',04 14:36   
קודם-כל תודה רבה על התשובה... #biggrin

אני מתעניין בעיקר במוסיקה אלקטרונית, פופ/רוק ומטאל.

אני לא מתעניין בלהיות DJ - לא מעניין אותי איך עושים מיקס של שני שירים למשל ואיך עובדים על פטיפון.

יצא לי כבר לקחת את הגיטרה או לשבת על הפסנתר ולהלחין שיר עם מילים אבל בצורה מאוד מוגבלת - אני מרגיש שחסר לי הרבה ידע...
אני רואה חברים שלי שלמדו כמה שנים גיטרה מאלתרים על הגיטרה דברים מאוד יפים ואז אני תמיד שואל: "איך???" ותמיד מקבל תשובה כמו: "תלמד מודוסים".

היעד שלי זה להלחין שיר ברמה יותר מקצועית ולהפיק אותו בעצמי באמצעות המחשב (לאו-דווקא איזשהו טראנס או האוס - כי גם לחבר את המרשל שלי ולהקליט את הגיטרה מהפנט אותי בדיוק כמו מוסיקה אלקטרונית).
אני מאמין שלפני הז'אנרים יש איזשהו בסיס עמוק שמשותף לכולם וגם אותו חסר לי :???:
בגלל זה אמרתי: אלקטרוני, פופ/רוק ומטאל - אני אפילו אצמצם את זה לאלקטרוני, פופ ורוק.
קאנטרי, ג'אז, בלוז - לכל-אלה אני פחות נמשך.

אני רוצה להעמיק את הידע שלי בתיאוריה (ולא רק סולמות אלא גם תורת הסינטזה), בהפקה (עבודה עם קיובייס ופולסר למשל) ובכלל שאני אוכל לשבת עם עצמי מול המחשב באולפן ביתי ולעשות שיר מאפס.

במה לדעתך DJSCHOOL שונה מרימון בלימוד תיאוריה?
האם יש סיבה שרימון הפך לכזה שם?

מה יש לך להגיד לגבי "הד" ?

תודה רבה,
סהר
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 02 ינו',04 15:15   
א. רימון לא הפך לכזה שם.

לגבי סינטזה רזוננס אמור לענות על הצרכים שלך הכי טוב כי הוא מתמקד בנושאים אלו בעיקר (אם לא בלבד).
קובי נעים העביר/מעביר גם קורסים ברימון אבל אני מאמין שעצם פתיחת ביה"ס הנוכחי תגרור למצב שלא יהיה לו זמן ללמד גם שם (זו השערה והוא מסתובב גם בפורום לכן מומלץ לשאול אותו - פנה אלי בפרטית והוא בטח יענה).

ברמת "תאוריה".
אכן אם אתה לא מעוניין באקדמיה רימון והד מציעים לך תוכנית לימודים מעניינת.
רימון הוא ביה"ס מגובש עם חומר לימוד מתוכנן (לגבי הד אני מאמין שזה אותו דבר אבל אין לי ניסיון אישי).
ה"בעיה" עם רימון היא שהוא ביה"ס למוזיקה פרופר וכל הנושא של אלקטרוני ודבר "מודרנים" יותר לכיוון הסאונד עדיין לוקה בחסר.
תוכנית הלימודים לדוגמא ל"מחשב באולפן הביתי" עוסקת בתוכנות DIGITAL PERFORMER וENCORE כאשר DP היא תוכנה _בלעדית_ למקינטוש ולא רק כל התפעול שם מבוצע על מערכת MacOS 9.
הקורסים היחידים שעסקו בדברים כמו קימה, ראקטור וקיובייס נבנו למיטב הבנתי ע"י קובי נעים ובביה"ס יש מחשב PC אחד בלבד ייעודי (אם אני זוכר נכון).

תיאוריה, הרמוניה, תורת הצליל - כל אלה לא עברו איזה חידוש מסעיר במשך כמה עשרות שנים ולכן בנושא הזה רימון הוא מקום מעולה ללימוד שכזה.

ישנם גם קורסים נוספים שעוסקים יותר בעצם היצירה עצמה והם גם טובים לטעמי.

במקומך הייתי נניח לוקח כמה קורסים ברזוננס ואולי שנה ברימון (או קורסים נבחרים - תלוי בזמן שלך ובתקציב שלך). רזוננס - לא ידוע על פיקדון. רימון - יש שימוש לפיקדון.
Kirkagur
Expert
הודעה פורסם: שישי 02 ינו',04 15:39   
בשביל להלחין שיר לא צריך ללמוד שום דבר. אפשר להשתפר ולהשתכלל אבל היכולת להלחין זה משהו שיש לך או אין לך. ידע תמיד עוזר, ואימון זה דבר שמקדם בכל תחום, אבל מישהו כישרוני וחסר כל ידע ילחין טוב יותר ממישהו שסיים רימון או ברקלי ואין לו את זה.
גם יכולת נגינה לא קשורה בהכרח ליכולת הלחנה. אני מכיר אנשים שמלחינים נהדר ולא יודעים לנגן בכלל... ואני מכיר נגנים מצויינים ששולטים בסולמות מודוסים ושאר ירקות בעיניים עצומות אבל להלחין הם לא יודעים.
SL
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: שישי 02 ינו',04 22:21   
נכון , אני משוחד , אבל אני חושב שלא יזיק לך לקפוץ לבקר ב dj school , שלא כשמו הוא מלמד גם דברים נוספים מלבד dj (תיאוריה והרמונייה , יצירה והפקה ועוד).

03-6961011

ובאופן הכי אובייקטיבי שאפשר אני מציע לך לעשות סיבוב (פיזית , כן ?) בין כולם ולהרגיש איזה vibe של לימודים מתאים לך מלבד החומר עצמו ולאילו אנשים אתה מתחבר יותר.

בהצלחה.
הודעה פורסם: שישי 02 ינו',04 22:31   
גם אני חושב שהלחנה ובכלל הבנה במוזיקה תלויה בעיקר במעין סוג של אינטילגנציה מוזיקלית שיש לאדם, בדיוק כמו הבנה של מתמטיקה (יש אנשים שפשוט לא הולך להם במתמטיקה ואין להם את ה"יצירתיות" וההבנה של מתמטיקה ומספרים).

ולגבי השאלה שלך - אני חושב שכמעט הכל בא מניסיון, ואני אישית מאמין בשיטת "למד בעצמך". תתערבב פה בפורום, תיצור קשר עם אנשים, תנסה לעבוד, לראות, לשמוע... ותראה לאן זה זורם.

בהצלחה
תומר אסולין
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 02 ינו',04 23:07   
אז ככה - לרזוננס יש קורסים בסינטזה וסינטזה מתקדמת ומהיכרות אישית שלי עם קובי נעים רוני וצוות המדריכים ברזוננס מדובר באנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ ובכלל,
בנוסף, אני למדתי מספר קורסים אצל קובי נעים במהלך לימודי במכללת ספיר ואם יש משהו שאני יכול לומר זה שקובי יכול ללמד מרצים רבים קורס בנושא "איך בונים מערך שיעור מעניין יסודי ומקצועי".

אם מוזיקה אלקטרונית וסינטזה הם בראש מעיינך לך על רזוננס,
לגבי השילוב שלהם ברימון, ידוע לי שישנו הסכם בין רימון לרזוננס ותלמידי רימון מגיעים לרזוננס לשיעורי הסינטזה.

תבדוק פרטים נוספים כאן : רזוננס
hendrix1406
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 03 ינו',04 15:52   
אני יודע שב-הד (המכללה בה למדתי) יש שלוש מגמות: סאונד,מוסיקה אלקטרונית ומוסיקה.
לפי מה שאני זוכר אתה יכול למשל לקחת את הקורס במוסיקה אלקטרונית ועוד כמה קורסים במגמת מוסיקה(נגיד תאוריה,קצב וכד'),לדעתי זה ייצא לך קצת יקר (הקורסים שם יקרים).
הכי טוב שתתקשר לשם ותברר.
malkiels
אורח
בוא תשמע על לימודים רצינים ויחסית זולים
הודעה פורסם: ראשון 01 פבר',04 19:57   
אני לומד כבר שנה שנייה במכללת ספיר שבנגב ואני יכול להעיד שהמקום הכי
גבוהה בארץ מפני שלומדים שם הכול על סאונד ומוזיקה בצורה יסודית ומקצועית
אתה מקבל תואר הנדסאי ( דיפלומה ) הלימודים כוללים : מוזיקה אלקטרונית , מוזיקה לסרטים , הקלטות אולפן, הקלטות שטח , ובקיצור הכול מהמורים הכי טובים שיש וברמה הכי גבוהה .
שיהיה בהצלחה !
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון