תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:16
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
שאלה לגביי לימודיי מוסיקה אלקטרונית
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  e_tay  
שאלה לגביי לימודיי מוסיקה אלקטרונית
הודעה פורסם: רביעי 28 אפר',04 22:36   
שלום לכולם,
שאלה קטנה איפה אפשר לילמוד מוסיקה אלקטרונית בארץ? - לדוגמה זה שאני אוהב מוזיקה האוס ניו יורקי זה לא אומר שאני יודע את המהות והעקרונות של אותה מוזיקה (בשביל ליצור) , אני חושב שכמו שיש בתי ספר שמלמדים מוסיקת ג'אז צריך שיהיה בתי ספר שילמדו מוסיקה בין אם זה ניו יורק האוס לבין אם זה פסיכודלי טראנס ובין שאר הסיגנונות המוסיקליים שיש בתחום האלקטרוני
למשל האוס צרפתי מה עושה אותו צרפתי? לדוגמה צ'יל אאוט אם אני יקח כמה צלילים רגועים ישלב אותם במיקס טוב אני יוסיף ביט עדין ו- וואלה צ'יל אאוט???
אני בטוח שכול האומנים למינהם לא עושים ככה
יש מהות ועקרונות וכו' וכו' דברים
ובחזרה לשאלה יש מקום בארץ שמלמד???

נ.ב
בעזרת השם אני יסיים את השירות הצבאי שלי בעוד 3 חודש ואני ילך ללמוד ברזוננס
קורס סינטזה + מוסיקה באמצעות מחשב
אבל הם מלמדים תוכנות (קיובס 2) ולא מוסיקה.....
S.Supporter
הודעה פורסם: רביעי 28 אפר',04 23:03   
מי יתן ויהיו בתי ספר אבל זה לא ניתן.
מדוע?
זה כמו שיגיע אדם כמו סטרווינסקי ויאמר מדוע אין בתי ספר למוזיקה פוסט-רומנטית.
ג'אז למרות שעדיין מדובר במשהו צעיר הוא הרבה יותר בוגר מסגנון שרק החל בתחילת שנות ה80 (מאוד בקטן) ועבר תהפוכות עד לסוף שנות ה90 בהם נוצרה קטגוריה שלמה (כמו מוזיקה קלאסית) שכוללת הרבה מאוד תכנים.

אולי עוד כמה שנים ושוב, השורשים המוזיקלים די נותרו (עם דגש על מוזיקה מערבית) השפה שנוצרה עדיין נמצאת מאחורי סגנונת חדשים לחלוטין. אבל מוזיקה בת זממנו משתנה מדקה לדקה.
איך אפשר לבנות תוכנית לימודים כאשר ברוב המקרים התלמידים בחלק מהמקרים יהיו מעודכנים יותר מהמורים וכל שנה תוכנית הלימודים תשתנה לחלוטין.

הדרך היחידה ללמוד סיגנון היא לנשום אותו, לנתח אותו, להבין אותו, לחיות אותו.
תלמד היום קונטרפונקט בסגנון פלסטרינה ועדיין אני לא יודע כמה תכתוב בסגנון. לעומת זאת תנתח, תנגן, תבין וברוב המקרים תהיה הרבה יותר קרוב מתלמיד שלמד שנה בקורס כלשהו (אקדמיה/מוסד כלשהו).

הדוגמא הכי טובה שאני מכיר לאדם שחי את מה שהוא עושה זה HITPHY פה מהפורום.
הבנאדם פשוט נושם את מה שהוא עושה ולכן הוא נמצא בסגנון.

מה כן כדאי/מומלץ ללמוד כדי להתמודד (שוב לפי דעתי):
מלבד רזוננס שזה מקום נפלא ללמוד את ה"כלים" הייתי ממליץ לך לפתח שמיעה ולא רק בכוונה ה"מוזיקאלית" נטו. פיתוח שמיעה הוא להקשיב לדבר שאתה אוהב (לדוגמא AIR) להבין כל תפקיד (לחפש כל מה שאפשר לשמוע) , לראות מההתפתחות, מה נוסף , מה נעלם, איך הם סינטזו את הצליל (ממה הוא מורכב פחות או יותר). למה הגיטרה מנגנת שמיניות? למה השירה נמצאת באוקטבה מעל לסינטי?

ואז כמו לנסות, תנסה ליצור כמה שיותר קטעים ותגיע רחוק יותר. בתי ספר נותנים כלים אבל על מנת לדבר את השפה אתה צריך להתאמן וזה כבר תלוי בך.
  e_tay  
יש הרבה במה שאתה אומר....
הודעה פורסם: רביעי 28 אפר',04 23:17   
חומר למחשבה!
ואני רק מאחל לי לך ולכולם הצלחה...
תומך
הודעה פורסם: רביעי 28 אפר',04 23:44   
ציטוט:
הדרך היחידה ללמוד סיגנון היא לנשום אותו, לנתח אותו, להבין אותו, לחיות אותו.

אין חכם יותר מבעל הנסיון #thumbsup

ואין משפט יותר חכם מהמשפט הזה, בהקשר למה שאתה רוצה (וגם בהקשר לכל דבר)

ציטוט:
מלבד רזוננס שזה מקום נפלא ללמוד את ה"כלים" הייתי ממליץ לך....

אני עוד אפתח על זה שרשרת בפני עצמה כי אני אוגר הרבה רגשות חיוביים בקשר למקום הזה ואני לא רוצה להגיע למצב שאני אכתוב פה דברים ואחר כך יהיה לי להוסיף עוד ועוד ועוד עם הזמן...

רק דבר אחד אני יכול להגיד לך:

אחרי שתגדיר לעצמך מה אתה רוצה ומה אתה רוצה ללמוד בכלל... ותרצה ללכת למקום שייתן לך את היידע הטכני השלם ביותר, העמוק ביותר, הטוב ביותר בצורה הטובה והמקצועית ביותר - לך ללמוד שמה !!! #smile

(ורצוי שעה אחת קודם.... וזה בלי לפגוע בגורמים לימודיים אחרים... אני לא מכיר אותם אז אני לא יכול לחוות דעה)
SL
נציג עסק/מוסד/שירות
Re: שאלה לגביי לימודיי מוסיקה אלקטרונית
הודעה פורסם: חמישי 29 אפר',04 00:33   
e_tay :

בעזרת השם אני יסיים את השירות הצבאי שלי בעוד 3 חודש ואני ילך ללמוד ברזוננס
קורס סינטזה + מוסיקה באמצעות מחשב
אבל הם מלמדים תוכנות (קיובס 2) ולא מוסיקה.....

"די ג'יי סקול" - למען ההגינות אומר שאני לא אובייקטיבי ונמנה על הסגל המקצועי שלו , תרים טלפון ושאל מה יש לביה"ס להציע לך.

ולמען ההגינות המושלמת אומר גם שאיני מכיר אישית את האנשים ברזוננס אבל שמעתי עליהם רק דברים טובים.

קח את שני הקונספטים ושקול מה ומי מתאים לך יותר.
בהצלחה.
טוב חברה אז אני יגיד לכם למה בחרתי ברזוננס
הודעה פורסם: חמישי 29 אפר',04 22:50   
הייתי ב דיג'יי סקול וברזוננס ב2 המקומות שאלתי וביררתי וחברה אני יגיד לכם בכנות די ג'יי סקול הם בפול פוזה ולא יודע למה ניסו להלהיב אותי ו"להלחיץ אותי " להיכנס לשם
וללמוד ויש לי את הדיסק החדש של התלמידים שלהם וחברה על הפנים היצירות של התלמידים מלבד 2 , 3, קטעים בלחץ !!
לגבי שיטת הלימוד בדיג'יי - יש אולם הרצאות , תקשיבו תתרגלו בבית תביאו את מה שעשיתם בבית ונעביר ביקורת (כמובן שיש שיעורים פרטיים כאלה ועזרה וכו')
ברזוננס - יש לכול תלמיד מחשב מקלדת אתה שומע את מה שאתה לומד ואתה עושה את זה בוא בזמן!!
מה שאני יכול להגיד לטובת דיג'יי שיש כמה שחתמו בלייבלים בחול (שזה 1 מהמטרות)
עכשיו אני לגבי עשיתי עם עצמי הרבה חושבים (בערך חצי שנה) איפה ולמה?
החלתטי רזוננס!!
אנשים סבבה בלי פוזה וניראים לי הרבה יותר מיקצועיים לא דחפו אותי והילחצו אותי להירשום לקורס!!
אם יש פה אנשים שלמדו שברזוננס או בדיג'יי אני ישמח לשמוע מה אתם חושבים
מזה רוצה לקבל תגובותכם...
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 30 אפר',04 01:17   
לא הבנתי מילה ממה שכתבת.
hitphy
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 30 אפר',04 14:49   
אני דווקא הבנתי...

אני לא למדתי בשום מקום אבל חברים שלי למדו ולומדים ברזוננס ורק דברים טובים יש להם לספר.
גם אחד החברים שלמד שם חתם בלייבל אנגלי מכובד.
הודעה פורסם: שישי 30 אפר',04 15:56   
גם אני הבנתי (בקושי#smile)
מה שיקבע בסופו של דבר זה הרצינות ויכולת ההתמדה שלך.
אני למדתי בDJ ואני חושב שהתקדמתי המון בשנה הזאת.(מן הסתם גם ברזוננס הייתי מתקדם המון) לדעתי השיטה של לשבת מול מחשב בבית הספר היא שיטת לימוד מחורבנת. זה גורם לאנשים לעבוד רק בזמן הלימודים ולדחות את רכישת הדברים הנחוצים לבניית מערכת אודיו בסיסית ליצירת מוסיקה.(כרטיס קול טוב,מקלדת שליטה, מוניטורים וכו') וחוץ מזה הפרוייקטים שלך צריכים להיות קודם כל על המחשב האישי שלך.
בכל מקרה, שיהיה לך הרבה בהצלחה. #read
הודעה פורסם: שישי 30 אפר',04 16:45   
shahar :
לדעתי השיטה של לשבת מול מחשב בבית הספר היא שיטת לימוד מחורבנת. זה גורם לאנשים לעבוד רק בזמן הלימודים ולדחות את רכישת הדברים הנחוצים לבניית מערכת אודיו בסיסית ליצירת מוסיקה #read

טעות טעות טעות טעות

מי אמר לך כזה דבר ?!? זה פשוט לא נכון !!

הדבר היחיד שאתה צריך "לרכוש" בשלב הלימוד הוא יידע. המחשב הוא רק כלי שאחרי (רק אחרי) שאתה יודע, אתה מתרכז בו.

בזמן השעור, המחשב הוא פשוט כלי עזר לעזור לך "להרגיש" את מה שלמדת באותו הרגע ולשאול שאלות בזמן אמת כדי לקבל תשובות. מה שייקבע בסופו של דבר הוא מידת הכשרון, הרצינות וההתמדה של תלמיד זה או אחר.

בקשר לתוכנית הלימוד : אני יכול להעיד על תוכנית הלימוד של רזוננס שהיא פשוט מ-ו-ש-ל-מ-ת, בעיניי ... (ולא, לא משלמים לי להגיד את זה ובכל מקרה, אני אפתח על זה טופיק חדש, בבוא הזמן).
איך אני יודע שהיא מושלמת ? עוד לא הגעתי לאמצע הקורס ואני פותח את המניואל של קיובייס. קורא את פרק 1.... הממ... וואלה !! למדתי על זה.... פרק 3 ... וואלה, אני יודע את זה ! פרק 7.... כן, למדתי את זה לפני שני שיעורים.... וכן הלאה וכן הלאה. לא יודע מה אתכם אבל מבחינתי זה אומר ה-מ-ו-ן. עברתי הרבה סוגים של לימודים וקורסים בחיים שלי. אני יודע מתי מלמדים משהו כמו שצריך ושהחומר נטמע ....

אני לא מומחה גדול, לא בקיובייס ולא בשום נושא. אבל דבר אחד אני יכול להגיד בוודאות: להכין תוכנית לימוד ויותר חשוב, להטמיע אותה אצל התלמידים.... הם יודעים.

shahar :
מה שיקבע בסופו של דבר זה הרצינות ויכולת ההתמדה שלך.

אין משפט יותר נכון מזה, לגבי כל אחד ולגבי כל דבר. ושוב, שום בית ספר, שום מחשב ושום השקעה כספית שתעשו לא יחליפו את הדרייב, הרצון והזמן שתשקיעו בללמוד. תפקיד הבית ספר זה רק לדאוג שתמקסמו את היידע שלכם ושלא יווצר מצב שבו תשאלו את עצמכם מי אשם בזה שאתם לא מצליחים ליצור שום דבר: האם זה אתם או אולי תוכנית לימודים לא יעילה (מי שלומד במקום שיש לו תוכנית לימודים טובה ויעילה, יוכל לבוא בטענות רק לעצמו...)
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון