תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 12:46
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
500$ הבדל בין דגמי פנדר - למה ?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (740) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
astond
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 28 דצמ',08 18:20   
במחירים כאלה, אפשר את כל השלושה...
איזה מצאה חן בעיניך שיימוס?

נורא חבל שכלי זמר לא מביאים את הסדרות המעניינות האלו של סקווייר. הקלאסיק וויבס וה 70. תקועים חזק שם.

http://www.act.co.il/guide/index.php?gu=shwad&ad=261

?

למכירה בבזאר
תם
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 28 דצמ',08 18:41   
לדעתי (וזה רק לפי ההדגמה הזאת) לג'אז בס הפנדרית יש יתרון גדול על מקבילתה הסקווירית, אבל בשני הדגמים האחרים קשה מאוד לקבוע. אפשר לשמוע הבדלים אבל בין זה לבין מה נשמע יותר טוב יש הבדל גדול.

בכל מקרה, הדגמות כאלו יכולות להיות מאוד מטעות, כי סאונד זה רק חלק אחד מאיכותו של כלי. אספקט נוסף ולא פחות חשוב הוא נושא הנוחות שלא נמדד כאן.

לפי דעתי (האישית מאוד) לבנות כלי שישמע טוב זה דבר הרבה יותר קל מאשר לבנות כלי שיהיה נוח מאוד. כלומר: ברגע שאתה משתמש בחומרים הכי טובים (החל מעצים וכלה באיבזור ופיקאפים) אתה מקבל סאונד בהתאם, אבל נוחות הכלי יותר תלויה באיכות העבודה.

אני יודע שהדברים האחרונים שאמרתי מאוד מכלילים ולא הכי מדוייקים אבל זאת התחושה שיש לי בזמן האחרון בעיקר בגלל שאני מנגן על בס בינונית ומטה (עד כדי 'מעאפנה') ואני ממש אוהב את הסאונד שלה, אחרי שדרוג פיקאפים. גם חברי להרכב באותה דעה - הסתבבנו בחניות לא מזמן ולא משנה איזה בס ניסיתי החברה אמרו שלדעתם שלי נשמעת יותר טוב - לא שאני מסכים איתם בהכרח.
מצד שני יש לה צוואר זוועה עם כל-כך הרבה נקודות בעייתיות.

בקיצור, סתם קישקשתי קצת

תהנו
תם
תומך
הודעה פורסם: ראשון 28 דצמ',08 19:52   
ציטוט:
בכל מקרה, הדגמות כאלו יכולות להיות מאוד מטעות, כי סאונד זה רק חלק אחד מאיכותו של כלי.

מסכים לגמרי.
יש לי בס של silverhead (מיוצרת בקוריאה אם אני לא טועה). הסאונד שלה מעולה ביחס למחיר, אבל יש המון פרטים אחרים, קטנים יותר או פחות, שמבדילים אותה מגיטרות טובות יותר: נוחות, יציבות מפתחות הכיוון, חלודה (!) בפרטים העליונים שהופיעה כשנתיים אחרי שקניתי אותה, רעשי הארקה שיכולים לנבוע מחיווט ברמה נמוכה (לא בדקתי את זה עדיין) ועוד.
astond
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 28 דצמ',08 19:53   
בכוונה הדבקתי את הוידאו של אד פרידלנד לשירשור הזה ולא פתחתי שירשור חדש, מכיוון שהסרטון הזה קשור באופן ישיר לנושא המקורי של השרשור המעניין שאני ממליץ לעבור עליו מהתחלה.

בכל הנוגע לגיטרות ביצור סדרתי והמוני, אשר נשלט ברובו ע"י מחשבים ומכונות CNC, ההבדלים מצטמצמים בצורה ניכרת, וקשורים בעיקר באיכות העץ ושאר החלקים, וכמו כן, בבקרת האיכות הסופית.זו שקובעת שהכלי הזה שיצא הרגע מהמפעל באינדונזיה, ימכר תחת השם סקוויר, או קורט, או SX או שמעון.
השאלה כמה זה משפיע על הסאונד הסופי של הכלי.
בוידאו הזה, אף על פי שמדובר באודיו נחות של יוטיוב, ההבדלים הם קטנים.
אולי ההבדלים הקטנים ביותר חום בצליל קשורים למיתרים וכדומה.
אד פרידלנד הזה הוא סוקר קבוע ב BASS GUITAR MAGAZINE וכבר קראתי שהוא מעדיף צליל יותר ישן עם פחות סוסטיין. ואלי המיתרים על הגיטרות שלו כבר לא חדשים כל כך, מה שמתבטא בצליל וביחוד בסלאפים.

אני יכול להעיד באופן אישי בשני מקרים של גיטרות שעברו אצלי בתקופה האחרונה.

המקרה הראשון הוא של בס SX פרסיז'ן שקניתי בסכום מצחיק ושידרגתי לה את הצורה ואף כתבתי עליה סקירה.
לאחרונה הזדמנה לי עסקה במסגרתה קיבלתי פנדר פרסיז'ן יפנית נחמדה מאוד.

ההבדלים הם בעיקר במשקל - הפנדר קלה מה SX בכמעט קילו. מה שלי נוח הרבה יותר. אם זה עץ יותר טוב או פחות טוב, אי אפשר לדעת.
מבחינת נוחות הצוואר, הצוואר של ה SX היה נוח לי מאוד, אבל זה של הפנדר הרבה יותר. הגימור הרבה יותר טוב, עבודת הסריגים הרבה יותר מדוייקת ומושקעת. זה משהו שראיתי בכמעט כל פנדר. גימור ועבודת צוואר וסריגים לתפארת וסטאפ טוב.

המקרה השני, הוא שהשאלתי מחבר טוב איזה פנדר ג'אז בס שיש לו. ואיזה ג'אז בס? משהו מטורף. מדובר בקאסטום שופ ראישו לשנת 64. לקחו בס ובנו אותה כאילו בדיוק כמו בשנת 1964. מדובר בבס עלית של פנדר. שווה איזה 2500$ - 3000$. רואים כל סיב בעץ כמו זמרת מקהלה. גימור ללא רבב. צוואר חלום. יפיפיה אמיתית. אבל מה? שבועיים היתה אצלי, ולא נהנתי מהסאונד שלה, לא משנה איך סידרתי את הנובים. פשוט לא עשתה לי את זה. אפילו שמתי לה מיתרים טריים וכלום. לא נהניתי.
אז מה זה אומר? שא' הכל עניין של טעם. ב' - שאולי לרוץ להוציא 2000$ + על גיטרה זה סבבה למי שרוצה ומוכן ויכול להשקיע את הסכומים האלו, אבל מבחינת תמורה אולי תקבל יותר מגיטרה של 300$ ומקסימום תשקיע עוד 100 200 בפיקאפים וחלקים טובים יותר.

?

למכירה בבזאר
  mandela  
תומך
הודעה פורסם: ראשון 28 דצמ',08 20:56   
ציטוט:
אז מה זה אומר? שא' הכל עניין של טעם. ב' - שאולי לרוץ להוציא 2000$ + על גיטרה זה סבבה למי שרוצה ומוכן ויכול להשקיע את הסכומים האלו, אבל מבחינת תמורה אולי תקבל יותר מגיטרה של 300$ ומקסימום תשקיע עוד 100 200 בפיקאפים וחלקים טובים יותר.

אני מסכים עם העובדות, אבל לא עם המסקנה שלך. קרוב לודאי שאם היית מוציא 2000 ירוקים על גיטרה, היית מחפש טוב טוב, עם זכוכית מגדלת של שען חרש, אחרי גיטרת חלומותיך, ואם היית מחפש מספיק טוב, אני רוצה להאמין שגם היית מוצא אחת ששוה כל סנט - בעיניך.

קשה לכמת תמורה למחיר כשמדובר במוזיקה, ובצדק. כמה שווה לך גיטרה בס שתגניב לך את האזניים?

יצא לי לאחרונה להכיר שני גיטריסטים, פיינשמקרים שקשה לתאר בכל מה שקשור לציוד. הם מנגנים על ציוד בשווי אלפי דולרים, והם קנו כל פריט בחיפוש אחרי הצליל המושלם - וזה נכון לגיטרות, מגברים, ופדאלים. ואתה יודע מה? הסאונד שיוצא מהסטאפ שלהם הוא פשוט חלומי. וזה לא רק עניין של רמת הנגן - כל אקורד הכי פשוט שנוגן גם ע"י חובבים, נשמע פשוט גן-עדן.

אז ברור שמחיר הוא לא תנאי מספיק לסאונד מדהים, אבל מרמה מסוימת (של איכות) זה כנראה תנאי הכרחי.

כמובן שצריך גם נגן לעניין כדי להוציא מוזיקה מכל הסיפור הזה #smile
kerennitzan
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 28 דצמ',08 22:24   
astond :
נורא חבל שכלי זמר לא מביאים את הסדרות המעניינות האלו של סקווייר. הקלאסיק וויבס וה 70.
אני אסתכן בלהמר שגם אם היו מביאים, הית הולך (לאו דווקא אתה, אלא המתעניין) להתרשם מהן בחנות, אך מזמין מאיביי #smile
ולמה דעתי זו, שאגב לא קשורה אליך ספציפית אלא כללית למה שהולך בשוק בארץ מול קניה מחו"ל? כי המחירים ברשתות כמו מרום או כלי זמר לא תמיד הוגנים והרבה מגיעים לחנות כדי לבחון את המוצר אך בוחרים להביא מחו"ל... מצד שני, אם הליין 'קלאסיק וייב' כזה מוצלח, הרי שזו תהיה טעות מצד כלי זמר לא להביא אותן. ב1500-1600 שקל לחדשה, הן יכולות לתת תמורה מעולה לכל הורה שמחפש כלי זול לילד שלו.

אגב אם בא לכם,דעות נוספות על ההשוואה אפשר לקרוא בשרשרת דומה בפורום 'בסיסטים' בהייד פארק #smile
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 28 דצמ',08 22:47   
קרן, דווקא כמה מהקניות שלי עשיתי בכלי זמר, ולא רק בכלי זמר, ואף סקרתי את הקניות האלו בטסטר, תוך מתן מחמאה לכלי זמר ולחנויות נוספות, על תמחור הוגן לעומת עלות היבוא מחו"ל + כמה יתרונות כמו חלוקה לתשלומים, אחריות וקבלת המוצר במקום בלי לחכות בכסיסת ציפורניים למשלוח ולמכס.
לגבי חנויות אחרות, יש כאלו שמתחמחרות הצורה הוגנת שגורמת לקניה באיביי או בחו"ל בכלל להיות לא כדאית, ויש כאלה שפחות הוגנות ואלי פשוט לא אכפת להן.
אנחנו יודעים שאפשר אחרת ויש אפשרות לתמחר בצורה הוגנת. לשם כך יש את הפורום ואת הטסטר ואת יכולה לעבור על הסקירות שלי ולהווכח שכשיש על מה להחמיא, אני עושה זאת בשמחה.
אבל רצוי שנעצור כאן ולא נהפוך את השירשור הזה לנושא תמחורים של יבואנים ישראלים בכלל וכלי זמר בפרט.
#read

?

למכירה בבזאר
kerennitzan
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 28 דצמ',08 23:00   
ממש לא התכוונתי אליך באופן אישי, אלא גלובלית למוסיקאי הישראלי (לפחות אלו שאני מכירה, וכן כאלו שקראתי כאן באקט)...
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 28 דצמ',08 23:14   
לא לקחתי את זה אישי בכלל. כל מה שכתבתי הוא על סמך נסיון קודם שלי. קראי בטסטר. נו.

?

למכירה בבזאר
galevi
צריך לקנות כמה שיותר גיטרות, ומגברים
הודעה פורסם: שני 09 מרץ,09 08:43   
מה זה משנה, 500$ יותר או פחות, קנה את שתיהן.
ספק את התשוקות המוזיקליות שלך ואל תתפשר.
אם אין לך משכנתה - קנה גיטרה כל חודש או חודשיים.
נמאס לך מכלי? תמכור! לא תפסיד יותר מדי. אפילו תרוויח לפעמים.
הדולר עולה ויורד.

יאללה, להתפרע!
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6   הבא
עמוד 5 מתוך 6

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון