תפריט
שלום Anonymous ::: 2017, 10:40
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מה קורה למוסיקאי מתבגר
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (150) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
  Barnb  
מה קורה למוסיקאי מתבגר
הודעה פורסם: חמישי 09 נוב',17 18:13   
אחרי קריאה של הכתבה הזאת - http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/121/103.html
מוסיקאי מהבכירים הטובים ומוכשרים שיש לנו, ובמקרה הזה, אפילו אי אפשר לטעון שלא מעודכנים, עולה התהייה אם זה יהיה גורלו של כל מוסיקאי שיעבור את הגיל שבו הוא יכול להתקרא צעיר.
אם עדי רנרט מוצא את עצמו נפלט ומפנה את מקומו לצעירים הרעננים, זה רק ביטוי למה שקורה אפילו לטובים ביותר ללא הבחנה של אישיות וכישרון. רק הגיל והעדכון.
קחו לדוגמא את שדרת מורי רימון שייצגו את צמרת התעשייה במוסיקה בישראל והיו מהעסוקים ביותר (בצדק ובזכות) עד לפחות 2 עשורים. איפה היו ואיפה הם היום. היום כל אומן פעיל יעדיף את הנגנים ואף המפיקים הצעירים הרעננים וה"מעודכנים" על פני טובי המוסיקאים הבוגרים שעדיין מסתובבים פה.
כך יוצא שגורלו של המוסיקאי הישראלי (ואולי לא רק הישראלי?) הנושק לגיל פנסיה, מוצא את עצמו מפנה מקום לפעמים לתלמידים שהוא עצמו גידל וטיפח, משל היה ספורטאי בשנות ה30 המאוחרות שהגיע זמנו לפרוש כיון ששיא הבשלות של הגוף שלו מאחוריו (בדיוק להבדיל מהמוסיקאי שכוחו במותניו עד סוף חייו כמעט).
זה גורלנו? פרנסה ופריון במוסיקה מובטחים רק עד גיל 50 ובנקודה הזו מסתיים הביטחון הכלכלי והזמנת העבודות ומשם הכל פתוח?
kimchy
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 09 נוב',17 18:46   
ממה שאני רואה ומתרשם, ישנם מוסיקאים מקצועיים ,שחווים את מה שחווה רנרט הנהדר, בגיל צעיר בהרבה ממנו.
הרצון "להתחדש", "להתרענן" ובעיקר להיראות כמי שלא קופא על השמרים,
כי שמרים בסוף תופחים ומגדלים כרס מכוערת, הוא שגורם לאותם מוסיקאים למצוא עצמם יום בהיר מחוץ לעסק.

אני מניח שלכישורים תקשורתיים, מרפקים, וכל מה שמוגדר כישראליות מוחצנת ובועטת,
יש משקל מכריע ועוד לא אמרנו כלום על המרכיב הכי החשוב - המזל!

כמי שנושק לגילו של רנרט, אני יכול לבשר שבאופן כללי, לגלות ששרים, חכ"ים, יו"ר מפלגת העבודה ואלופים בצה"ל,
צעירים ממך בכמה שנים טובות, לא בדיוק עושה טוב לעור הפנים של חטיאר בהתהוות...

אבל זה מה יש. העולם שייך לצעירים, בועטים, למקושרים וכן, בהחלט גם למוכשרים שביניהם במוסיקה.

אאההה כן... וכמובן לא לשכוח שלא כל מקרה אישי מעיד על הכלל ויש תמיד יוצאים מן הכלל.
mixtrim
תומך
הודעה פורסם: חמישי 09 נוב',17 23:11   
ציטוט:
ישנם מוסיקאים מקצועיים ,שחווים את מה שחווה רנרט הנהדר, בגיל צעיר בהרבה ממנו
הרצון "להתחדש", "להתרענן" ובעיקר להיראות כמי שלא קופא על השמרים

ואפילו זה עניין של באמת הרבה מזל, ממש כמו שאמרת בהמשך.

קורה גם ל'מתחדשים' שמאבדים את זה לגמרי, ואז נשארים רק המעריצים שהם HARD CORE
דוגמה: ג'סטין ביבר=תופעה=הילד החמוד והכישרוני ששר שירי אהבה וזה היה הסגנון שלו
ואז מתי שהוא כבר לא ילד ומנסה ל'התחדש' כאיזה אמן שחור או אליל פופ מתבגר סטייל ג'. מרטין
זה יוצא לא אמין בכלל דווקא בגלל העבר שלו, ולמרות הכשרון ולמרות ההפקה המשומנת היטב

פעם הייתי מאזין לכל ציוץ שלו ומנתח כל הזזת פיידר והיום אני אפילו לא בודק אם יש סרטון חדש
אבל זה אני..

נו לפחות את המיליונים $$$ הוא עשה לפני..
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 10 נוב',17 09:38   
קורה בכל המקצועות, ואין חדש תחת השמש האנושית.
לא רק, בציר הזמן גם נעלמים מקצועות שונים מהחיים בכלל, והחוכמה היא לשלב בין מה שרוצים לעבור בחווית החיים לבין כלכלה, וז האחרונה יכולה להיות שאיפה לקצה העושר או להסתפק במנה של אושר. לא בהכרח לתת לחיים למסך לך את עצמך מהם.

מוזיקאי כלול ברשימה מוכנה מראש של מקצועות שיהיו מיותרים בעתיד הלא רחוק, ואליו יצטרפו מקצועות אחרים שכיום עוד אפשר לקרוא להם 'קריירה'.
לדעתי מומלץ להבין את זה מראש ולדעת למה לצפות, ומכאן התובנה, של מה אהיה כשאגדל ו/או כיצד ארצה ליהנות מהחיים בינתיים, תהיה פחות טראומטית או אפוקליפטית.

רוב המוזיקאים בעולם ואצלנו, אלה שאוהבים ורוצים לנשום את זה, לא בדיוק רווחים עושר וחיים כמעמד בינוני ומטה. יש את היוצרים מביניהם שהצליחו להיות מאוהבים ע"י אוזניים נוספות משלהם, וחיים מתמלוגים שמכסים הוצאות שוטפות. הם כמעט תמיד נתמכים כלכלית בידי בן/בת זוג והורים.
זה כלכלית.

מוזיקלית, זה לא בדיוק "אופנה" או טרנד כשהאוזן הכללית בוחרת טעמים שמדברים לצעירים. צעירים זו לא מילת גנאי - הם אנחנו ועצמנו בגרסה מחודשת שאנחנו יצרנו בעצמנו. זה הטבע, וה-clock שמשתנים לאורך הזמן.

שלא נשכח לרגע למה נועדה המוזיקה בחיים של בן אנוש.
הודעה פורסם: שישי 10 נוב',17 11:08   
ציטוט:
שלא נשכח לרגע למה נועדה המוזיקה בחיים של בן אנוש.

למה היא נועדה?
וירץ
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 10 נוב',17 13:03   
ציטוט:
וזיקאי כלול ברשימה מוכנה מראש של מקצועות שיהיו מיותרים בעתיד הלא רחוק, ואליו יצטרפו מקצועות אחרים שכיום עוד אפשר לקרוא להם 'קריירה'.

ראובן, אתה מתכוון שלא יהיה צורך במוזיקאים ובכלל באמנים? שכל האמנות תיווצר על ידי אמצעים טכנולוגים אוטומטיים, ללא מעורבות של טעם ורגש אנושיים של האמן היוצר שמשפיע על התוצאה הסופית? או שאתה מתכוון שזה עדיין יתרחש ויהיה מבוקש, אבל שזה לא יהיה ״מקצוע״ שמפרנס?
ומה עם הופעות חיות? קשה לי להאמין שהאנושות תוותר על כך, כי לא נראה לי ששום אמצעי וירטואלי ביתי לא יוכל להחליף את האנרגיה שיש לקבוצת אנשים גדולה שמתקבצת בחלל מסויים (הקהל והמופיעים כאחד) כדי להיות חלק מארוע מרגש מבחינתם.
Administrator
הודעה פורסם: שישי 10 נוב',17 14:45   
ציטוט:
קשה לי להאמין שהאנושות תוותר על כך

על איזו אנושות אתה מדבר? זו שאתה מכיר או זו שעדיין לא הכרת? נסה להיזכר בכמה פריטים מילדותך שכיום הם לגמרי מיותרים, אם מישהו בכלל יודע שהיו קיימים, ותחשוב מה קורה למי שנולד רק עכשיו למצב הקיים.
המוח האנושי מתקדם במהירות בשאיפה לחקות את עצמו, אז איך אפשר לדעת כעת מה הוא יעדיף בעתיד?

shpitz_yl :
למה היא נועדה?

אה! בואו ניזכר לרגע מה מגרה את חושי הטעם, חוש הריח, חוש הראיה והשמיעה... מה זה עושה לגוף ולמוח כך שהבן אדם לא יכול בלעדיהם, או ממש מתמכר אליהם.
הודעה פורסם: שישי 10 נוב',17 16:12   
ציטוט:
אה! בואו ניזכר לרגע מה מגרה את חושי הטעם, חוש הריח, חוש הראיה והשמיעה... מה זה עושה לגוף ולמוח כך שהבן אדם לא יכול בלעדיהם, או ממש מתמכר אליהם.

לפי מה שאני מבין אתה מתכוון שהמוזיקה נועדה להנאה ובידור. אם זה מה שאתה מתכוון אז קשה לי להסכים איתך. אמנם האספקט הבידורי קיים במוזיקה ומודגש בתרבות המערבית העכשווית אבל ההנאה והבידור הם לא הפונקציה היחידה שהמוזיקה ממלאת.

אחת הפונקציות שהמוזיקה מממלאת זה היותה צינור שמקשר בין שני ישויות.
1. בין אדם לאדם - רגש או חוויה שמובעים ע"י האומן בליריקה ובלחן יוצרים הזדהות עם המאזין. הלחן והנגינה מבטאים את החוויה של האומן ולפעמים משפיעים על חיי המאזין.
2. בין אדם לאל (למאמינים בינינו) - מוזיקה ליטורגית מבטאת את הכמיהה של האדם לאל ויכולה ליצור בתודעתו (של האדם המאמין) הרגשה של חיבור עמוק למשהו גדול ממנו ויכולה לפעמים להוביל לחוויה אקסטטית.
3. בין אדם לעצמו - מוזיקה מדיטטיבית או אקסטטית יכולה להביא את האדם לכניסה פנימה אל תוך עצמו ואף לגרום לזליגה של תכנים לא מודעים לתוך תודעתו.

חוץ מזה למוזיקה יש מאפיינים תרפויטיים, לדוגמא כיום יש הצלחה מסויימת בשימוש במקצבים כדי לשקם אנשים שאיבדו את היכולת ללכת מסיבה כזאת או אחרת. בריאן אינו אמר פעם בראיון שאשה אחת שמטפלת באוטיסטים סיפרה לו שהמוזיקה שלו מרגיעה אותם. בנוסף בשביל אנשים מסויימים מוזיקה מסויימת עוזרת לריכוז.

אני לא יודע אם באמת התכוונת לומר שהמוזיקה נועדה רק להנאה. אבל לבוא ולטעון שאתה יודע למה המוזיקה נועדה נראה בעיניי לא רציני.

המוזיקה היא עדיין מיסתורין
DrDataMiner
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 10 נוב',17 16:33   
https://vimeo.com/58809695

כדאי מאד לראות.

אני מסכים (לצערי ?) עם ראובן.

שפיץ, מה הוא "בידור" ? מה היא "הנאה" ?

בפראפראזה למשפט האלמותי (לדעתי. ולא רק) של מורפיוס מהסרט מטריקס :
"מה היא 'הנאה' ? איך מגדירים 'הנאה' ? אם אתה מדבר על מה שאתה יכול להרגיש,
מה שאתה יכול להריח, מה שאתה יכול לטעום ולראות, אז 'הנאה' היא פשוט
אותות אלקטרוניים המפוענחים - ושניתנת להם פרשנות - על-ידי המוח שלך"

אנחנו כבני אנוש למדנו להגדיר ולתת ביטוי לחויות לא מוחשיות (זה ההבדל
העיקרי ביננו לבין החיה הכי תבונתית, למיטב ידיעתי).
"בידור" ו-"הנאה" הם חלק קטן מקשת שלם של חוויות שגורמות לנו להרגיש טוב.
הטכנולוגיה תביא את החוויה הזו קרוב יותר אלינו, בצורה מסונטזת - מבלי שנצטרך
לחוות את הארועים עצמם שמייצרים אותה...

מתי זה יהיה ? לא יודע...
מיקס זה מיקס, אתם מיקסרים או שאתם קוף.
פשוט.
(מייקל בראואר)
וירץ
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 10 נוב',17 16:34   
ציטוט:
מה עם הופעות חיות? קשה לי להאמין שהאנושות תוותר על כך, כי לא נראה לי ששום אמצעי וירטואלי ביתי לא יוכל להחליף את האנרגיה שיש לקבוצת אנשים גדולה שמתקבצת בחלל מסויים (הקהל והמופיעים כאחד) כדי להיות חלק מארוע מרגש מבחינתם.

ציטוט:
לאיזו אנושות אתה מדבר? זו שאתה מכיר או זו שעדיין לא הכרת? נסה להיזכר בכמה פריטים מילדותך שכיום הם לגמרי מיותרים, אם מישהו בכלל יודע שהיו קיימים, ותחשוב מה קורה למי שנולד רק עכשיו למצב הקיים.

האמת שזה אחד הדברים הבודדים שלא השתנו משחר ההיסטוריה ועד היום...
   ראשי » הסלון

לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 1 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון