תפריט
שלום אורח ::: Sat, 21 Jan 2017, 10:33
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

FP-4F - פסנתר דיגיטלי באיכות פרימיום מ-Roland

Sunday, 30-10-11, 00:00, מקור: חלילית ::: ::: נושא: כלי נגינה והפקה
ה-FP-4F החדש לוקח את הקונספט שהוליד את ה-FP-4 הפופולארי מבית Roland ומשדרג אותו במגוון תכונות חדישות בעודו שומר על הסגנון שהפך את הדגם הקודם לאחד מה-'בסט סלרים' של כל הזמנים. השדרוג הבולט ביותר הינו מנוע ה-SuperNATURAL Piano וקלידי היוקרה Ivory Feel-G. הודות למערכת הרמקולים הסטריאופונית הבנויה לתוך הפסנתר ניתן כעת לנגן בכל מקום, בכל עת ללא צורך בהכנות מיותרות או כבלים ותוספות.
FP-4
החידוש האמיתי, כאמור הוא מנוע הפסנתר החדש, אך בנוסף ניתן למצוא מגוון תכונות חדשות ומעניינות – משמירת קבצים לפורמט MIDI הישר מתוך הפסנתר, כוונון הקלידים השונים הנו דינאמי – חמש דרגות שונות של תגובה מאפשרות חופש פעולה רחב יותר והתאמה מדויקת למגע, הדבר מחליק את הנגינה ומקדם את הטכנולוגיה צעד אחד נוסף לעבר הפסנתר האקוסטי הקלאסי.

כל פסנתר חשמלי, בסופו של דבר, איננו טוב יותר מהפסנתר ממנו נלקחו דגימות הסאונד וגם אם פסנתר המקור הנו מהאיכותיים ביותר, איכות הדגימה משפיעה לא פחות. ב-FP-4F מערכת העיבוד הסטריאופונית שהוצמדה לכל קליד בעת דגימת הצליל, דואגת שהתוצאה המתקבלת עולה באיכותה על מרבית הפסנתרים האקוסטיים, פשוט בגלל שהפסנתר הנדגם הוא באיכות טובה ממרבית הפסנתרים האקוסטיים והדגימה עצמה נעשתה לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר.
את מקור דגימות הקול שנעשו לטובת הפסנתר החברה מסרבת להסגיר, אבל הדעה הרווחת היא שמדובר בפסנתרי Steinway גדולים, כאשר הדגימה עצמה איכותית ומעבירה את עושר הצליל הרצוי, כך שניתן לסמוך על הפסנתר שיעביר את החוויה הנכונה למרות מידותיו הקטנות (יחסית) של ה-FP-4F.
העברת הסאונד עצמו בוצעה לאחר בחינת מגוון דגימות על פסנתרי קונצרט שונים ברמה עולמית על מנת לשחזר את הטון, הצבע ורמת ההבעה של הפסנתרים האלו, מנוע ה-SuperNATURAL של Roland מעניק תחושה חלקה במיוחד ואיכות צליל ללא פגמים.
כדי להשלים את התחושה והסאונד, מקלדת ה-Ivory Feel-G תוכננה להעניק פידבק של תחושת הלחיצה המדויקת על פסנתר אקוסטי ברמה מכובדת. המרקם, האפנון והמשקל של הקלידים מחושב במדויק עם מגוון כלים בסטנדרט עולמי, ומאפשר ליהנות מחוויית נגינה אמיתית מאי פעם. אמנים מספרים שניתן לנגן שעות ללא תחושת עייפות או פגמים בעבודת האצבעות, חידוש מרענן לנגנים מקצועיים.

ובנושא המידות, ה-FP-4F הנו קומפקטי וקל, באורך 135 ס"מ, רוחב 132 ס"מ ומשקלו 16.6 קילוגרם, כך שהטענה שהכלי מותאם לניידות מעוגנת היטב במציאות. הרמקולים הפנימיים (98 dB) בעלי עוצמה מספקת לנגינה מול קהל קטן ובהחלט עבור בידור ותירגול ביתי – הופעות במקומות רועשים מצד שני ידרשו הגברה נאותה.
החיבורים הנוספים הם כמובן יציאות USB להמרת מנגינה לקובץ MIDI. כל התכונות האלה ועוד מעניקות פיתרון יוצא דופן לאומן המחפש מגוון יישומים רחב במערכת קלידים אחת. כל מה שצריך זה חיבור חשמל סטנדרטי ומתאם. כמו כן הפסנתר איננו מהודר יתר על המידה, ומתאים סביבתית לכל מקום, בגימור לבן או שחור, המעניק לו חזות סולידית ונעימה.
בסך הכול, מדובר בתמורה נהדרת לכסף – הכלי מעניק את התחושה של פסנתר אקוסטי איכותי מהלחיצה הראשונה, כיף לנגן וליצור באמצעותו, ואיכות התכונות ההיקפיות משלימה את החוויה. ניתן להקשיב ל -FP-4F גם עם אוזניים קפדניות ביותר וליהנות מאיכות הצליל וחלקות הנגינה.

תכונות שראוי להדגיש: מנוע SuperNATURAL להפקת צלילים אותנטיים מאי פעם וחוויית נגינה טבעית; מקלדת 88 קלידים חדשה במגע שנהב עם מנגנון פטישי מדורג; זוג רמקולים12 וואט מובנים ואיכותיים במיוחד; מקצבים ותבניות ליווי; חיבור USB וכולל פדל ססטיין DP-10; פוליפוניה 128 קולות;  כיוון דינמי של היגב הקלידים; אחסון קבצים על התקן USB נייד לשימוש בדגימות בזמן אמת ולחיבור למחשב ושימוש בתוכנה; ומסך LCD מואר וברור.
 

חדשות אחרונות
עשוי לענין אותך...
 • מש' Steinberg
  RE: רעש לבן בהרצת פרויקט
  maor21: מדובר גם על פרויקטים שאין בהם מספר רב של ערוצים (עד 10 ערוצי אודיו ומידי יחד) ניסיתי לכבות את הפלאגינים באותו ערוץ שמפיק בצורה לשרשור המלא אחרון
 • מאסטרינג
  RE: סיכום אנלוגי VS סיכום דיגיטלי
  Solar P: חבל שהם נטשו, אני מוצא הרבה מהפוסטים שלהם מעוררי השראה, במיוחד של אחד בשם Zooot הבן אדם מוכשר בכתיבה כמו שהוא מוכשר בסאונד ו לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: discoDSP OB-Xd - אוברהיים OB-X (ועוד כמה OB'ים) חינמי מעולה
  DrDataMiner: אגב, כך צריך להיראות מבנה התיקיות בתוך Documents כדי שטעינת בנק-פריסטים/סקינים - יעבדו (אחרי שאתם מבצעים את זה, הקלקה ימנית על הממשק לשרשור המלא אחרון
 • תיאוריה
  RE: צריך עזרה בזיהוי תו
  מיכאלב: אני חושב שמצאתי. Tab4u מי באוקטבה קטנה. מוזר שלא מופיע בחוברת של יגאל טב אל. לשרשור המלא אחרון
מקומי