תפריט
שלום אורח ::: Mon, 21 Aug 2017, 13:05
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

Crimson - ממשק אודיו מקצועי ושלט מוניטור מ-SPL

Friday, 30-05-14, 00:00, מקור: funky ::: ::: נושא: אולפן והפקה
Crimson  שייך לדור חדש של ממשקי אודיו מקצועיים, המשלב קדם מגברי מיקרופון באיכות גבוהה ויחידת בקרה שלמה לשליטה על מוניטורים, כך של מה שצריך להפקה מתקדמת נמצא בהתקן שולחני מרכזי אחד.
 
 
תוצרת SPL, יצרנית הפרו-אודיו הידועה שנים בזכות מעבדי האודיו האולפניים שלה, הוא תוכנן בידי מקצועני אודיו וותיקים ומיועד לעבוד בצורה מושלמת עם כל תוכנות ההקלטה, עריכה ומיקס הפופולריות. הקרימזון מסוגל לעבוד גם עצמאית - לחבר כלי נגינה או מיקרופון ולנגן או לשיר ללא צורך בהדלקת המחשב. בצורה זו ניתן לשלב מיקס עם פלייבק או ערוץ גייד מכל מקור אות, אפילו הסמארטפון, ואם תוך כדי נגינה עולה רעיון השווה הקלטה, מדליקים את המחשב ומקליטים מיד.
 
עם בניה באיכות גרמנית מפוארת, ומחיר שלא משאיר מקום למחשבה, ה-Crimson סוחף את תחום האולפנים בסערה הודות לביצועי האודיו חסרי התקדים, כאלה שהיו קיימים עד כה במכשירי High-End חיצוניים, ובתקציבים שלא היו נגישים לכל אחד.  
 
פועל על USB2.0, בעל ביצועים גבוהים ושיהוי נמוך על פיסי ומק, הממשק מציע 6 כניסות הקלטה ו-6 יציאות השמעה (10 מקורות צליל ו-20 ערוצי מוניטור בסך הכל), ולמקסימום נוחות וחיסכון אף משלב שלט בקרת-מוניטור מפורט ושקוף. כך קיימת שליטה מלאה על כל האפשרויות ישירות מחזית המכשיר ללא תלות בתוכנה נוספת, וזה כולל הפעלה קלה וברורה גם למשתמשים חדשים.
 
בפנים הממשק ניתן להבחין מיד שמדובר בהתקן פרו-אודיו, החל בספק הכוח 34 וולט המצוי לרוב בקונסולות אולפנים עבור משרעת אודיו מקצועית רחבה, קדם מגברים עשויים רכיבים נפרדים שלוקטו ידנית, כניסות כלי נגינה מותאמות, 2 יציאות אוזניה עם מגבר נפרד (יכולות להפעיל כל אוזניה מ-16Ω ל-600Ω), שליטה על שני מוניטורים נפרדים (נוח מאוד להשוות מיקס וללא צורך ביחידת בקרה נוספת, וכולל התאמת עוצמות בין השניים!), שלט ווליום עם כפתור רחב ונעים למגע מציע מעבר בין שני זוגות מוניטורים ומבחר מקורות שמע, מיקס מוניטור של ההקלטה והחזרה מהתוכנה, ובקרת אמן עצמאית עם תקשורת ישירה.
 
ממירי קצה חדשים (מתוך הMadison, ממיר MADI של החברה)  מאפשרים רזולוציה מקסימלית של 24bit 192kHz בתחום דינמי מדוד של 110dB. כמובן שיש לרשות המשתמש מגוון תדרי דגימה לבחירה, ושעון קבוע מנחית את בעיות הריצוד האופייניות בהמרת אודיו.

  

ה-Crimson מכיל זוג כניסות מיקרופון אשר נלקחו מסקציית ה-Clean gain של  מעבד האודיו החיצוני Gain Station. מעגלי ההגברה מציגים נתונים מרשימים עם היענות תדרים חלקה בטווח 10Hz-200kHz- נתון מרשים ביותר עבור ממשק אודיו, ורמת רעש נמוכה להפליא. כל כניסה מכילה מתח פאנטום 48V אינדיבידואלי ומסנן נמוכים ב-80Hz.

בנוסף ה-Crimson מציע זוג כניסות כלי נגינה זהות, להגברת בס וגיטרות ללא צורך בקופסאות חיבור ישיר (DI). כניסות אלה מציעות גם הן טווח תדרים מרשים של 10Hz-200kHz ברמת רעש של -85dB ועמידה בעוצמות גבוהות של עד ל +22dB.

SPL crimsonכאמור, הממשק מאפשר השמעה של 4 כניסות אנלוגיות בו זמנית. עם כפתור בחירה לכניסה המושמעת דרך סקציית המוניטור בזוג כפתורים בוררים: 1/2 – 3/4. כאן כפתור ה-MONO יעיל לשמיעת ערוץ ההקלטה בשני הצדדים או לבחינת בעיות פאזות.
 
 סקציית הבקרה מציעה מגוון אפשרויות שליטה וניתוב. 
שלושת המקורות מתחברים בשלושה סוגים של מחברים לגמישות רבה:

TRS - PL מאוזן לחיבור אות ממכשור אולפני מקצועי, RCA לחיבור קו לא מאוזן כמו CD או ממיר טלויזיה, MINI-Jack או PL קטן לחיבור iPhone/iPad או נגן mp3, ומקורות 2 ו-3  מוגברות לעוצמות מקצועיות אוטומטית לעבודה נכונה מול שאר החיבורים. למי שצריך, ניתן לכוון את הכניסות לעבוד בהעברה ישירה ביחס 1:1 על ידי שינוי ב DIP switch.
 
 מצב האומן (Artist Mode) מיועד להקלטת אומן נוסף שאולי צריך מיקס אוזניות שונה ותקשורת עם הטכנאי להדרכה במהלך ההקלטה. הטכנאי/מפיק יכול לבדוק את המיקס של האומן בלחיצת כפתור, וניתן גם לשלוח את המיקס המלא לאומן בלחיצת כפתור מבלי לשנות את עוצמת השמע. כמו כן, יציאות 3/4 יכולות לשמש לזוג מוניטורים נוסף או למגבר אוזניות להקלטה מרובת נגנים.

חדשות אחרונות
עשוי לענין אותך...
 • קידום עצמי
  RE: מה אתם אומרים? קטעים מתוך אלבום שאני עובד עליו
  onashx: למי שאהב את הקטעים הקודמים וקצת אוהב קצב לא סטנדרטי, הנה עוד אחד. לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: עזרה עם מנוע צעד בבניית Laser Harp
  ReuvenM: ספק כוח כזה כזה שיתן ביציאה 1.2 אמפר ומתח 5-12 וולט. יותר מתח לא יזיק במקרה הזה (במגבלות) אך חשוב שיכולת הזרם תהיה עד הערך הנקו לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: בעיות עם חיבור מיקרופון עם התנגדות גבוהה
  pig black: לגבי DI אקטיבי, זה בטוח לחבר אליו את הריבון? אין סיכוי שהמתח של הפאנטום יגיע לריבון ויקרע אותו? מתח הפאנטום לא אמור להגיע לשרשור המלא אחרון
 • מחשבים - אופטימיזציה ותחזוקה
  מחשבון חביב של אכלוס כונן כנגד זמן פריטים ופורמט ההקלטה
  mixtrim: באתר של sounddevices הופיע ה"מחשבון" הזה בו ניתן להזין גם כמות ערוצים ושאר פרטים כגון תדר דגימה וביט, והנתון הי לשרשור המלא אחרון
מקומי