תפריט
שלום אורח ::: Mon, 01 May 2017, 03:24
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

CREON - ממשק אודיו ברמה אולפנית וכלכלי לכיס מ-SPL

Monday, 22-08-16, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: חומרה

ה-Creon הינו אחיו הפחות יקר של הקרימזון המהולל, ומשמש לב לאולפן הקלטות איכותי פלוס.


את הממשק המשובח Crimson כולם כבר מכירים - הכרטיס הנמכר והמדובר ביותר בשנתיים האחרונות מחברת הבוטיק הגרמנית SPL. ה-Crimson זכה לכמות הביקורות האוהדות הגדולה ביותר כאשר החברה השיקה כרטיס קול מקצועי בעל איכות סאונד ונתונים המשתווים לכרטיסים היוקרתיים ביותר בתחום האודיו , ובמחיר כלכלי מאין כמוהו.

כעת מגיע אלינו ה-Creon, המבוסס על אותם ממירים, פריאמפים, איכות בניה גרמנית ופשטות הפעלה במידות קומפקטיות, עם כל מה שצריך מהקלטה של שירה וכלי נגינה בסטנדרטים של אולפן מסחרי עד למיקס ומאסטר. 

Creon מציע זוג כניסות מיקרופון עשויות רכיבים נפרדים ובתכנון ספציפי של SPL. הוא פועל על מתח גבוה של 37V המאפשר תקורה דינמית גבוהה מכל כרטיס קול נפוץ.

כניסת כלי הנגינה מסוגלת לקבל עוצמות גבוהות עד ל +22.5dBu. ומציגה עכבה של 1.1 כדי לעמוד בכל רגישות של כלי מחובר מבלי להעמיס אותו. כך שניתן לוותר על קופסת חיבור ישיר (DI) , וזאת בתוספת לממירי פרימיום חדשים של AKM עם תחום דינמי מדוד של 128dB בכניסה. נתונים הקיימים רק בממירי High-End נפרדים ובד"כ יוקרתיים. 

חשוב לציין: כניסת כלי בממשק זה (דיירקט/DI) מתאימה לכל כלי נגינה, גיטרה או בס, אקטיבי או פסיבי - זאת אינה כניסת מיקרופון משולבת דיירקט, אלא  כניסת אינסטרומנט ייעודית בעיצוב ספציפי של SPL, המציגה עכבה סימפטית ביותר לכלים בעלי מוצא אות שונה, לשמירה על הסאונד האמיתי של כלי הנגינה. תחום נמוכים בריא ומדויק עם כל הפרטים של דיירקט-בוקס באיכות גבוהה. רצפת הרעש העצמית תמיד תהיה נמוכה יותר מהכלי עצמו.הממשק מציג ערכי ריצוד המרה (Jitter) אפסיים הודות לשעון פנימי איכותי, ממשק USB 2.0 מהיר (480Mbit/s) ויעיל מול  כל מחשב windows ( מ-XP עד ל-10) ול-Mac (מ 10.6 עד וכולל  64bit/32bit ותומך iPad.

שימושי במיוחד בהקלטות הוא מגבר האוזניות החזק והשקט, העובד גם עם אוזניות מקצועיות בהתנגדות של 600Ohm, וניתן לפיצול למספר אוזניות/אמנים. בנוסף, קיימת יציאת מוניטורים בחיבורי XLR מאוזנת אלקטרונית עם ממירי יציאה תוצרת AKM באיכות פרימיום עם תחום דינמי של 123dB ו- 115dB SNR עד ל 24bit/192kHz - מה שמבטיח הקלטה חלקה ונקיה.

Creon מציע גם שלט אולפן עצמאי: 2 כניסות אנלוגיות סטראופוניות, מאוזנת ולא מאוזנת, כאשר הכניסה הלא מאוזנת בעלת רגישות הגברה תואמת עוצמה אולפנית או ביתית.
בהקשר הזה, ראוי לציין שניתן לנגן ולשיר ליציאות המוניטורים או האוזניות ללא הפעלת המחשב במצב Direct-Monitor אנלוגי!(בזמן אמת).

להקלטות איכותיות אנו זוכים כאן בזוג קדם מגברי מיקרופון בחיבורי XLR בעלי הגברה נקיה של +60dB עם תחום תדרים שטוח ורחב 10Hz-200kHz. רמת הרעש סופר נמוכה , ומתח הפאנטום בעל מנגנון Soft-Powering להגנה על המיקרופונים במקרה של תקלה.
כפתור חיתוך התדרים הנמוכים מעניק סינון ב 80Hz ומטה במדרון עדין, להנחתת רעשי מבנה ואחיזה (בד"כ מסנן נמוכים פיזי חסר בכרטיסי קול או מגיע בצורה דיגיטלית לאחר הממיר).

ניתן לעקוף את קדם המגברים ישירות לממירים בכניסות ה-Line הנפרדות בחיבורי TRS מאוזנים, לחיבור קדם מגברים אחרים או סינתסייזר למשל במסלול האות הקצר ביותר  לממירים.

בהקלטת שירה או הקלטה קרובה של מגבר גיטרה לדוגמה, הממשק מסוגל לתפוס את האות בצורה חזקה יותר מכל כרטיס אחר ללא הנחתה, מה שפשוט גורם לממירים לעבוד בספקטרום המלא ללא עיוות. 

 כמו ה Crimson גם ה Creon בעל שלט מוניטור הפועל עצמאית ללא חיבור למחשב. אנו מקבלים שתי כניסות סטראופוניות נפרדות עם בחירה מהירה מהחלק העליון של הכרטיס לחיבור של מחשב נוסף, CD לרפרנס, iPhone או לשימוש כשלט ווליום עצמאי עם כרטיס אחר. שליטת הווליום מתבצעת אנלוגית באותה הטכנולוגיה השקופה משלטי הווליום של SPL  כמו ה-2Control.

למרות המידות הקטנות, SPL לא התפשרו והעניקו שתי יציאות XLR מאוזנות אלקטרונית בהתנגדות של 1500Ohm לחיבור למוניטורים אקטיביים באיכות גבוהה. היציאות פועלות בסטנדרטים של קונסולות אולפניות עם עוצמת יציאה של +22.5dBu. זה ה-Headroom הגבוה ביותר הקיים על כרטיס קול מקצועי וזהה רק ל Crimson. 

בזכות איכות הממירים ושלט הווליום המובנה, ה-Creon הוא גם DAC באיכות High-End ופריאמפ בעל שלושה מקורות סטראופוניים גם לתחום הביתי (שתי כניסות אנלוגיות סטראופוניות והשמעה מה USB), ובנוסף משמש כמגבר אוזניות עם יציאת אוזניות חזקה ואיכותית למערכת אודיופילית למהדרין.
 חשוב לציין את מגבר האוזניות העוצמתי בצורה בלתי רגילה בעל אותם ממירי יציאה ומגבר בטכנולוגיה קניינית של SPL ( מבוסס Phonitor במתח עבודה פנימי של 37V) המסוגל לעבוד מול כל אוזניה, מהתנגדות של 12 Ohm עד ל 600Ohm.

חדשות אחרונות
עשוי לענין אותך...
 • מש' Steinberg
  RE: צליל מתמשך
  noga0912: מצאתי , תודה לשרשור המלא אחרון
 • מקלדות, סינטים ושלטים - Synth
  RE: למה אין מקלדות שליטה פסנתריות נורמליות?
  aviadme: אני לא צריך את כל הטררם של workstations כמו סיקוונסר וצלילים שאני אף פעם לא אשתמש, צריך רק שיהיו דגימות מעולות, ומקלדת שקו לשרשור המלא אחרון
 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  RE: עוד קצת מהחינם הזה.. ואנחנו מסודרים!
  mixtrim: :welcome: שמח להגיש לכם עמוד נוסף בשרשור בקונספט חדש לגמרי, וכזה שמאתגר.. אותנו, כי הפעם- מלווים איתי את השרשור ומאחורי ה לשרשור המלא אחרון
 • פיתוח ותכנות יישומי אודיו
  RE: שפת C Sound והתוכנה שלה מישהו מכיר? {לינק מצורף}
  moishroom: אגב נסתי לבדוק אם אפשר להפעיל את הDLLים שהCABBEGE יוצרת והם לא עבדו לי בקיובס 5 היא לא מזהה אותם גם אם מגדירים את התיקיה שלהם עצמה לשרשור המלא אחרון
מקומי