תפריט
שלום אורח ::: Sun, 23 Apr 2017, 12:51
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

Matrixbrute - הסינתסייזר האנלוגי החזק ביותר שנוצר מ-Arturia

Thursday, 16-06-16, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: כלי נגינה והפקה

בליבו של ה-Matrixbrute  שוכנת מטריצת מודולציות המציבה רף חדש בסינתוז מתקדם

ארטוריה מציגה את ה-Matrixbrute - סינתסייזר אנלוגי בעל עוצמה חזקה במיוחד, הכולל מטריצה ענקית המסוגלת לשרשר כל מקור מודולציה או אות אודיו למגוון יעדים, והכל בשליטה על מעגלים 100% אנלוגיים.

זאת הפעם הראשונה שכל כך הרבה רכיבי מודולציה, אוסילטורים ואפקטים אנלוגים, ניתנים לשרשור וחיבור בקלות של משחק. כל המודולציות ברורות לעיין ופשוטות להפעלה, והמטריקס עצמו  מורכב מכפתורים בתצורה של 16X16 המאפשרים בנוסף עוד שני מצבים, סיקוונסר חכם בעל  64 צעדים, ובחירה מהירה של 256 פריסטים מ-256 כפתורים. וזאת רק ההתחלה!

שכחו ממסכי LCD קטנים עם תפריטים מבלבלים ופונקציות הדורשות הליכים מורכבים, ה-Matrixbrute מחזיר את ההנאה והחוויה המידית של סינתזה לידיים, ועם כמות עצומה של שליטה, ובנוחות ההפעלה הגבוהה ביותר האפשרית. 

ה-Matrixbrute כולל 3 אוסילטורים בעלי צורות גל קלסיות: שן משור, פולס ומשולש, כאשר לכל אחד מהם יש Wave Shaper נשלט נוב ייעודי, זה שהפך להיות חותמת הסאונד של סדרת ה-Brute.  בנוסף, זוג האוסילטורים הראשונים כוללים סאב אוסילטורים נפרדים עם שתי צורות גל.
הייחודיות היא שכל צורות הגל ניתנות לשליחה אל תוך המיקסר כמקשה אחת עם שליטת ווליום נפרדת, כך שניתן ליצור צורות גל חדשניות ומורכבות  ממיקס של יותר מ-8 צורות גל בסיסיות ומקורות אודיו אחרים.

האוסילטור השלישי מסוגל לפעול ביציבות בתדרים נמוכים ולכן הוא משמש לאודיו וגם למודולציית LFO בשתי שליחות נפרדות הפועלות בו-זמנית. הייתרון המידי הוא LFO עם פונקצית  מעקב מקלדת, ומשרעת גדולה יותר בין התדרים בשימוש במודולציות.
 
מחולל הרעש הוא השימושי ביותר שניתן למצוא על סינתים, ומציע גוונים מוכנים החוסכים שימוש בפילטר (White, Pink, Red, Blue) - כוח עצום ביצירה של תפקידי מקצב ואווירות. 

המטריקסברוט כולל 256 שמירות סאונדים. בחירה של פריסט היא קלה בזכות המטריקס הענקי עם 256 הכפתורים. טוב להופעות בהם נדרשת נגישות מהירה וברורה לסאונדים הנבחרים. במילים פשוטות, כל כפתור הוא פריסט.
 
המטריצה הענקית היא הלב של המטריקסברוט, ומעניקה במצב MOD מודולציות מורכבות בקלות חסרת תקדים, מ-16 מקורות ל-16 יעדים. הכל בצורה צבעונית וברורה לעין עם 256 כפתורי גומי בעל תאורה אחורית. כדי להעניק פתרון מלא ומספק, ארטוריה הוסיפו דיליי, פלאנג'ר וקורוס  אנלוגיים וכן, גם הם חוגגים במטריצה.

המטריקס משמש גם כסיקוונסר מבוסס צעד עם 64 צעדים ושליטה נפרדת למודולציות שונות.  הוא מציע מגוון מצבי נגינה הפועלים בסנכרון לסיקוונסר, להגברת היצירתיות ולחיפושי השראה.

  

סקציית Audio Mod  וסינתזת FM עושה שימוש במורכבות הגדולה של האוסילטורים ליצירה עוצמתית של סינתזת FM. האוסליטורים מתפקדים כנושאי-גל (carriers) עם נוב נפרד לעומק השליחה. השרשורים האפשריים מעניקים קשת אין סופית של סינתזת FM אנלוגית.
 
לשליטה המיועדת לנגינה קיימים 4 מקודדים, ושתי הגלגלות ניתנות למיפוי לכל יעד מודולציה, ממוקמים להפעלה ביד שמאל לשילוב של נגינה ושליטה מהירה בערכים. המיפוי החכם מתבצע על ידי נגיעה בנוב הראשי ונגיעה בנובים הנשלטים בדומה למיפוי של קונטרולר לתוכנה לכמה ערכים בבת אחת.
סקציית הביצועים נשמרת לכל פריסט בנפרד - מושלם ליצירה של מצבי נגינה ייחודיים לטעם המשתמש, ובשניות.
 
המטריקסבורט ככלי נגינה למהדרין  כולל מספר מצבי נגינה ניתנים לבחירה: נגינה מונופונית, פראפונית ופיצול דואופוני לצד הנגינה מהסיקוונסר. לדוגמה, ניתן לנגן את האוסילטורים מקלידים נפרדים בצורה "פראפונית", או להשתמש בפיצול הדואופוני כדי לנגן על גבי הסיקוונס שרץ ברקע. 

שני מנועי LFO נפרדים מגיעים בסקציה נפרדת, וכל אחד בעל 7 צורות גל, מצבי טריגר  וניתן לשליחה למגוון "יעדים". 

ה-VCF מציג את ה Steiner Parker  המהולל במהדורה חדשה ומשופרת, התומכת גם בשיפוע של 12dB לאוקטבה ו- 24dB לאוקטבה לכל המצבים. כפתור Gain מעניק שליטה על כמות ההרמוניות הנוספות ומעניק לסאונד יותר נפח וחום כמו Overdrive מפולטר. בנוסף יש כמובן את נוב ה-Brute אשר יוצר לולאת פידבק בין יציאה משנית למיקסר.

הפילטר השני הוא Ladder Filter, שמנמן קלסי, שזכה לכינוי בגלל צורתו המזכירה שרשור טרנזיסטורים וקבלים בצורה הדומה לסולם. הפילטר רב מצבי:  Low Pass/high Pass/Band Pass  עם ברירה בין מדרון של 12dB/24dB לכל המצבים, שליטה על Drive, שליטת ווליום ומודולציה מהמעטפת.

זוג מעטפות נפרדות בפורמט ADSR ומעטפת משודרגת שלישית במבנה של DADSR מעניקות מגוון עצום של אפשרויות פיסול. המעטפות כוללות שליחה בנפרד לערך נבחר, וניתנות לכיבוי ושליחה ליעדים אחרים דרך המטריקס.
 
המקלדת  עצמה כוללת 49 קלידים שקולים למחצה ואיכותיים, בתוך מארז מסיבי בעל תחושה שכל קלידן יעריך.  האפטר-טאץ והרגישות ניתנים לניתוב דרך המטריקס לעושר עצום של יכולות נגינה,  וזאת מבלי להוריד את הידיים מהקלידים.

ה MatrixBrute בעל כמות ענקית של חיבורי CV - לא פחות מ-12 כניסות ו-12 יציאות CV מעניקות שליטה ממודולים חיצוניים .  בנוסף, כניסות אודיו מאפשרות עיבוד של כל אות, סינתסייזר חומרה, תוכנה, מודולר, מכונות תופים ודומיהם, דרך הפילטרים, המגברים והאפקטים.  הכניסות בעלות DI אקטיבי מובנה גם לכלי נגינה כמו גיטרה, בס וכדומה.

כמו כן קיימות כניסות אינסרט לשרשור אפקטים, פדלים וכו', כ/י ל-Gate ולסנכרון, 3 כניסות פדלים, ממשק MIDI ותקשורת USB למחשב.

חדשות אחרונות
עשוי לענין אותך...
 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  פלאג אין/סימפולים עם סאונד טוב של אקורדיאון
  GCmusic: מכירים משהו ברמה? לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: חדשות חינמיים לחודש אפריל 2017
  DrDataMiner: קישור למרות שהוא לא מתויג כדיסטורשן "עדין", ניתן להשתמש ב-Winkl (מבוטא "ווין-קֶל") בתור "דלי צבע" (במיוח לשרשור המלא אחרון
 • בקרת צליל, שמיעה
  תעזרו להחליט RME FIREFACE 8 או MOTU 624
  GCmusic: נפלה בידי הזדמנות ואני רוצה להחליט טוב, רשמו לי בקצרה מה אתם חושבים. הנתונים: firecace 800 ביד 2 כרטיס בחיבוריות פיירוייר, עדיין נתמך באתר רשמית ( לשרשור המלא אחרון
 • מקלדות, סינטים ושלטים - Synth
  למה אין מקלדות שליטה פסנתריות נורמליות?
  aviadme: מאז שיצא הkeyscape של spectrasonics, אני מחפש בנרות מקלדת שליטה פסנתרית איכותית ובמשקל נורמלי - ולא ממש מוצא. האופציות שנשארו לשרשור המלא אחרון
מקומי