תפריט
שלום אורח ::: Sat, 25 Mar 2017, 03:10
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

Ensemble - ממשק אודיו מתקדם ועתיר תכונות מ- Apogee

Thursday, 03-11-16, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

שילוב מרתק של מוניטין החברה עם תכונות מהפכניות וחדשניות בטכנולוגית Thunderbolt קובעות רף אולפני חדש בתחום.


Ensemble  הינו ממשק ראשון מסוג Thunderbolt 2, המציע איכות אודיו עילאית, שיהוי (לטנסי) נמוך ביותר ופונקציונלית אולפנית מסיבית - והכל בקופסה אחת.

תוכנן לעמוד בדרישות האולפן הביתי והמסחרי בעידן המודרני, אנסמבל מציג את הממירים האגדיים של אפוג'י, 8 כניסות מיקרופון עם כיול רגישות מתקדם ומדורג, שלט מוניטור הכולל תקשורת אמן ויכולת הקלטה, כניסה ויציאה לגיטרות, 2 יציאות אוזניות וחיבוריות דיגיטלית המאפשרת עד 30X34 כניסות/יציאות.

אחד התכנונים המבריקים של הממשק הוא הדרייבר הייחודי, העושה שימוש בגישה ישירה לזיכרון (DMA) מתוך החומרה של המכשיר ישירות לזיכרון של המק, מה שמייעל פלאים את שינוע הנתונים. כיוון שזה קורה ללא התערבות המעבד של המק, הוא חופשי לעסוק בפעילות אחרת והממשק מסוגל להניע כמות עצומה של נתונים במהירות מטורפת.

האנסמבל מציג נתיב אות של 32 ביט מהמחשב ועד לממיר היציאה, האוזניות והמוניטור. זה אומר שניתן לנטר את הסאונד בזמן אמת (גם בשימוש  עתיר פלגינים) ללא פשרות באיכות או עומס על המעבד.
יחידת ההמרה משודרגת מקודמיה ומעניקה תחום דינמי רחב יותר, פחות עיוותים וכמעט נטול רעש. הדובדבן בקצפת הוא ממיר ESS Sabre32 מדויק בתזמון ומונע ריצוד אות, מה שמעניק סאונד ברור ונקי בהשוואה לממירי 24 ביט - שקיפות היא שם המשחק כאן. אפוג'י היא הראשונה מבין כל היצרנים בשימוש רכיב זה לתחום הפרו-אודיו.

 חיבוריות ענפה היא עוד תכונה חשובה באולפן המודרני, ולאנסמבל יש הרבה להציע כדי שלעולם לא יחסר. הוא מציג 4 כניסות קומבו (PL או XLR) ו-4 כניסות XLR , כך שניתן לחבר עד 8 מיקרופונים, קדם-מגבר מיקרופון חיצוני או כל ציוד אנלוגי אחר.

קדם מגברי המיקרופון מאפשרים קביעת רגישות הגברה בצעדים ובטכנולוגיה חדישה המיוטבת דינמית כדי להעניק רוחב פס מירבי, רעש אפסי ואות נטול עיוותים עד להגבר של 75 דיבי, כך שלא משנה מהיכן מגיעה הכניסה, אם ממתופף מאותגר, זמר, או כלי קלאסי עדין, קדם המגבר יעביר צליל ממוקד ועשיר בפרטים.

בנוסף קיימות 10 יציאות מאוזנות ניתנות להגדרה (2 יציאות מוניטור ו-8 יציאות קו מאוזנות), אשר תוכננו לאפשר מגוון רחב של העדפות תזרים עבודה, גם אם מדובר במיקס ישירות בקופסה או דרך מיקסר חיצוני. מעל כל אלה, קיימות 2 יציאות אוזניות נשלטות כל אחת עצמאית, 2 נקודות השחלה (אינסרט), 18 ערוצי כניסה/יציאה דיגיטליים וכניסה/יציאה של שעון מערכת.

בחזית ניתן אף למצוא לחצנים ניתנים ליישום עצמי, המאפשרים למתג בין 3 זוגות רמקולים, ממש כמו שלט מוניטורים נפרד שאותו ניתן לחסוך כאן.

Ensemble Thunderbolt Back Panel Product Tour

בכל הקשור לחיווי, האנסמבל מכיל שני צגים OLED ברזולוציה גבוהה, דרכם ניתן לחוות את הכניסות והיציאות בעת הקלטה ובקרת צליל, וזאת ללא צורך במבט לעבר המחשב. בצגים אלה ניתן לראות עוצמות, שיאים, קבוצות, קוטביות, השתקים, מתח פאנטום ולימיטר רך לכל כ/י.

 ראוי לציין שהמכשיר מכיל מיקרופון פנימי איכותי רב-שימושי. זה יכול  לעזור בלכידת רגעים של השראה, לתיעוד סשנים או הקלטה, והכי חשוב - משמש גם לתקשורת עם האמן (talkback).

ניתן לחבר כלי נגינה ישירות מהחזית עם התאמה מלאה לרגישות הכלים והעכבה, בעוד בכניסה מחכה קדם מגבר מבוסס Class A JFET להענקת הגוון הראליסטי החם של מגבר שפופרות - מעולה לגיטרות, קלידים ועוד.
אם מעוניינים ב-re-amping קל, ניתן לחבר את מגבר הגיטרה ישירות לאחת היציאות, ומיתוג דואלי מאפשר להקליט בקלות את הצליל הישיר של הגיטרה בעוד הנגן מאזין למגבר, ואז להשמיע את התוצאה דרך המגבר כדי לכוונן במדויק את המגבר ועימוד המיקרופונים לסאונד מושלם.
יתר על כן, ניתן לחבר כל פדל אפקטים דרך הכ/י הייעודיות לגיטרה, כתחליף לאפקטים הקיימים בתוכנה, ואין מה לדאוג לקופסת חיבור ישיר (DI) או התאמת עכבה.

לשליטה מלאה מתוך תוכנה קיימת ה-Maestro - תוכנה ייחודית של אפוג'י המאפשרת באמצעות חלון בודד גישה לקביעות השונות, בחירת כניסות, הפעלת לימיטר בקדם המגבר, קביעת ניתוב למיקרופון המובנה ושימוש במיקסר בתוכנה.

ראוי להזכיר כי בעת רישום המוצר באתר החברה, זוכים להנחה ברכישת פלגינים מחברת Waves.

חדשות אחרונות
עשוי לענין אותך...
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: חדשות חינמיים לחודש מרץ 2017
  DrDataMiner: אגב, לכל המצקצקים ולנגועים ב-טרפת האנלוג ("סאונד רזה/אין נמוכים/אין גבוהים" ובלה בלה מהסוג הזה בקשר לסינתים וירטו לשרשור המלא אחרון
 • מוסיקה אלקטרונית
  RE: ביט שיצרתי לאקפלה של common - dooinit..אשמח לביקורת
  המשנן: תודה שהקשבת לקטע ותודה על הביקורת אני חושב לקחת שיעורים פרטיים בתאוריה ונגינה (קלידים) כדי שאוכל להתבטא טוב יותר במוזיקה שלי ולא לשרשור המלא אחרון
 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  AudioThing Outer Space - טייפ אקו וינטג'
  DrDataMiner: בראשית היה Outer Verb (כבר לא קיים. הוחלף במעבד הנדון פה). וירא קרלו (התכנת האיטלקי) כי טוב... וישמע את המשתמשים.... ויביא לשרשור המלא אחרון
 • בקרת צליל, שמיעה
  RE: מחפש את ה U47 / KM84 / 1073 של האוזניות(:
  הופמן: סיכום ביניים,פלוס מילה טובה: חפרתי עוד קצת והגעתי לשלב שדורש האזנה,עשיתי טלפון ל "פיוז" בגבעתיים ואמרו תבוא אבל אין את הד לשרשור המלא אחרון
מקומי