תפריט
שלום אורח ::: Wed, 29 Jan 2020, 08:22
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

MIXDECK - מערכת אוניברסלית לדיג'יי מ-Numark

Friday, 24-12-10, 11:51, מקור: כלי זמר ::: ::: נושא: הגברת קול, DJ

MIXDECK הינה מערכת מלאה עבור כל דיג'יי המשלב סוגים שונים של מקורות מוסיקה. לא משנה אם המוסיקה על דיסק CD, דיסק MP3, כונן USB, אייפוד, המחשב או אפילו על נגנים אנלוגיים, ניתן למקסס ולהופיע עם הכל ביחד באמצעות ה-MIXDECK.

numark mixdeck
תחנת ההופעה הזו היא במערך הסידור המסורתי אליו ה-DJ רגיל - עם נגנים בשני הצדדים ומיקסר באמצע, אך כאן מסורת הדיג'יי הותיקה פוגשת את החדשנות של Numark.
המערכת מציגה שתי פלטות רחבות, מוארות ורגישות למגע עם שלטים ל-Cue וסקראץ'. כל אחד מהנגנים, מהיר, חלק ואמין בעבודה, עובד עם CD ותקליטורי MP3. ניתן לחבר זכרון-נייד USB לכל צד לגישה לאלפי קטעים ללא צורך לנייד את המחשב איתך להופעה. אך מערכות השליטה המתקדמות האלה אינן רק לנגני מוסיקה - הן עובדות גם כשלטי תוכנה. כל שיש לעשות הוא לחבר את ה-MIXDECK למחשב פיסי או מק בממשק USB ומכאן ניתן לשלוט על התוכנה במחשב.
בנוסף, הממשק מאפשר קבלת שני ערוצים מהמחשב ולהשחיל אותם במיקס עם החומר המנוגן מהמערכת. כמו כן קיים מעגן אוניברסלי ל-iPod  כך שניתן להשמיע גם מנגנים ניידים אלה ואפילו להקליט את הסט להתקן מוסיקה נייד. במקרה זה קיים פיידר המוקדש לאייפוד, שלטי תנועה פיזיים ותפריט, ובלחיצת כפתור האייפוד משולב להפליא במערכת.
ה-MIXDECK  אף מכיל מיקסר מלא מובנה, כאשר כל כניסה מאפשרת כיול רגישות, איקיו 3 תחומים ולחצן kill. ערוצי המיקסר שולטים על האודיו מהנגנים המובנים, מערוצים המגיעים מהמחשב, מקורות חיצוניים (פטפון, נגן MP3 וכדומה), ולמערכת שני סטים של סטריאו עם כניסות ממותגות בין פטפון לקו. פיידר הקרוסאובר ניתן להחלפה בקלות ומאפשר כיול עקומת היענות ורברס, כך שניתן להתאים אותו לעדיפויות המשתמש.
כמובן שקיימת גם כניסת מיקרופון עם שליטת רגישות משלה ואיקיו צמוד. גם סקציה שלמה עבור cueing ויציאה כפולה לאוזניות, עוצמת cue נפרדת ושליטת מיני-קרוסאובר, וכן חיווי LED על המסטר.
מבחינת יציאות קיימת גמישות רבה, עם מחברי XLR מאוזנים ו-RCA רגילים, יציאת תא DJ ואחת ספציפית להקלטות לשליחה למיקום אחר או להקלטת על האייפוד. יציאת סטריאו ישירה קיימת לכל צד לשימוש עם ממשקים העובדים על פי קוד זמן, כולל סראטו לייב או מעבד אפקטים חיצוני.
תכונות נוספות שראוי להזכיר: אפקטים DSP מסונכרנים לביט עם פיידר "רטוב"-"יבש": chop, echo, filter, flanger, pan, phaser; זמן התחלה/עצירה מתכוונן לביצועי נגן בסגנון וייניל; זיהוי BPM אוטומטי ו-Tap tempo להזנה ידנית של BPM; סלייד BPM ב- 6+/-, 12, 25 ו- 100% או כיפוף עם כפתורי פיץ'; נעילת הפיץ' כך שלא ישתנה במהלך משחק עם ה-BPM; לופים וסימפולים רציפים, יצירת נקודות cue נגישות בקלות;  פיידר-סטארט - מנגן את הטראק המסומן כאשר אתם מזיזים את הקרוספיידר, ועוד

 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: ממיר מחשמל יפני לחשמל ישראלי
  וירץ: תודה נימרוד על השיעור :) למדתי והחכמתי , רק שלא חושב שיש לי מה לעשות עם המידע הזה, מלבד למצוא איש מקצוע בסביבתי שיטפל ב לשרשור המלא אחרון
 • 24 שעות- אוף טופיק
  RE: באיזה סט אפ (פורמט) לבחור?
  mixtrim: ניזכרתי פתאום באקדוטה מבדרת: הייתי לפני כמה שנים באולפן של אחד השמות החמים היום במוסיקת הראפ הישראלית ישבתי אצלו בחדר קטן ו לשרשור המלא אחרון
 • Cakewalk, Performer ואחרות
  סרט נתקע בפאור פוינט
  qwer33: במצב סלייד שאו בפאור פוינט,כל סרט נעצר ב 0.55 שניות וחוזר להתחלה,לא מצליח למצוא את הפיצר לביטול.. לשרשור המלא אחרון
 • 24 שעות- אוף טופיק
  RE: צריך עזרה באיתור תדר 40 HZ נקי
  avi arbel: צד אחד במיקסר אצלי היה על כפתור ההנחתה בבס,רק עכשיו גיליתי את זה לשרשור המלא אחרון