תפריט
שלום אורח ::: Sun, 12 Jul 2020, 00:10
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

Zipi - לראשונה בישראל, השכרת חללים אקוסטיים לעבודות אולפן

Thursday, 29-08-13, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה
משהו טוב קורה בעולם המוזיקה ובעיקר באולפני הקלטות. הרי כולנו יודעים שניתן לבנות אולפן אקוסטי בייתי, אך לגבי איכות התוצאה עוד ניתן להתווכח, שכן חדר בתנאים, סביבה ותקציב מאולצים עלול להניב תוצאה הרחוקה משלמות, מה שמביא לפשרה בכל הקשור לסאונד ורמת המוצר המוגמר, יחסית לקיים בשוק המסחרי.

נוסיף על כך הוצאות נלוות של חשמל, מיזוג, אירוח, מיגון וביטוח וגם ארנונה בעייתית, הרי שאולפן ביתי אולי נשמע כיום קל מתמיד להקמה, אך יקר ועתיר בעיות למי שחייב להוציא תוצאה לשוק תחת עלויות רבות, לעתים בהפתעה.

zipi

לשמחתנו מגיע כעת פתרון מעשי וכלכלי - Zipi production house - קונספט ייחודי של חללים אקוסטיים ברמה גבוהה הניתנים להשכרה על בסיס זמני, בפריסה ארצית ועם מגוון יתרונות לכל יוצר, טכנאי הקלטות/מיקס, פוסט פרודקשן וג'ינגלים, מפיק או מוזיקאי היוצר פסקול למחזות וסרטים, לעבודות לטווח קצר או ארוך בהתאם לפרויקט.

Music Roomsהוגי הרעיון של זיפי חללים אקוסטיים להשכרה הם האחים עידן ואלעד רואה. עידן הינו מפיק מוסיקלי וטכנאי סאונד בכיר, ואלעד בעל תואר M.B.A במנהל עסקיים והתמחות בתחום השיווק. בשיחה קצרה עמם ניתן להבין שקיים שילוב מושלם בין האחים רואה, כאשר עידן, החתום על מאות פרויקטים בתחום המוזיקה, ואלעד, המנוי  על השיווק והסניפים של הרשת., יוצרים חיבור חזק הנדרש בין הצד האמנותי לעסקי במקרה כזה.

אולפני זיפי הינו מתחם הכולל בתוכו חדרים אקוסטיים להשכרה, המיועד למפיקים מוזיקלים, אנשי פוסט, עורכי וידאו, טכנאי סאונד, מאסטרינג ועוד.
בבניית חללי המתחם הושם דגש רב על הרמה האקוסטית הנדרשת במקומות מסוג זה, אך גם ברמת העיצוב הגבוה והענקת שירותים ייחודית, הראשונים והיחידים מסוגם בישראל.

מעשית, היתרונות הלוגיסטיים והכלכליים של שירות ההשכרה המוצע חוסכים דם יזע והרבה דמעות מהמשתמש. אלה כוללים ניהול שוטף הנושא גם בעלויות החשמל, המים, הארנונה, ועד הבית, קישוריות אינטרנט, שירותי ביטחון ושמירה, וכמובן ביטוח וניקיון - כל אלה לבדם מהווים נטל כבד על כל אולפן ביתי או מסחרי, וראוי לציין שהוצאות כספיות וקבועות אלה קיימות בכל אולפן אישי גם אם אינו בשימוש או קיימת מספיק עבודה להצדיק ולתמוך כלכלית.

על כל אלה נוספים גם שירותי נוחות עם מטבח הכולל קפה וחלב, מים, מקרר, מיקרוגל ועוד, אשר לבדם דורשים עלויות לא בטלות עבור בעלי אולפן פרטי. כאן  זיפי השכילו להבין שכל מה שנחשב מותרות חשוב לא פחות  עבור יום עבודה של טכנאים  ואירוח הלקוחות בצורה הנוחה ביותר. בנושא זה, בסמוך למתחם קיימות מסעדות בהן ניתן לאכול או להזמין ישירות לאולפן.

יתרון נוסף של המתחם מאפשר ליצור שיתופי פעולה יצירתיים בין המפיקים השונים ושוכרי המקום; תנועה שוטפת של אומנים ואנשי מקצוע העוסקים בתחומים דומים או חופפים, מעניקה אווירה רעננה ותמריצית ומאפשרת לפרויקטים משולבים ומורכבים לעבוד בצוותא בחדרים שונים, או שימוש בשירות של בעלי מקצוע, טכנאים, אמנים ונגנים מהיכרות קרובה.

המתחם החדשני רק נפתח וכבר זכה לאכלוס מהיר של טכנאים ומוזיקאים כמו טלי כץ , איציק פליבה, בנצי גפני, בן ספקטור, ארקדי דוכין, רונן רוט ועוד רבים ומוכרים בתעשייה. רבים מגלים את היתרונות של השגת אולפן אישי עשוי היטב, בזמינות גבוהה ובעלויות משתלמות, מה גם שללא התחייבות הנדרשת בהשכרת דירות מגורים או חללים ברחבי הארץ והשקעה בתשתיות כואבות לכיס ומיקום מתפשר.

עקרונית, תקופת השכרה של חלל אקוסטי הינה על בסיס חודשי או שנתי. לאחר קבלת החדר השוכר מקבל מפתח אישי הניתן לו בלבד והוא הרשאי היחיד להחזקתו ולמה שקורה בחדר האולפן שלו.

כמו כן ניתן להשכיר את החדרים לפרויקטים ייחודיים או לשכור כמה חללים במקביל לעבודות משולבות.

כמובן שמדי פעם עולה הצורך להקליט, להעלות אמן או דיבוב או לתקן הקלטה, וכאן מוצע חדר ייחודי בו ניתן לבצע הקלטות שירה וכלים, ובכך בעצם חוסכים יציאה החוצה, נדידת פרויקט, וכסף נוסף להקלטות במיקום אחר.

יתרון המשתמש מתבטא גם בחופש לעבוד בכל זמן שמתאים לו - כל שוכר יכול להיכנס ולצאת מהמתחם ומחדרו בכל שעה בכל יום של ימות השבוע, מה שמעניק חופש עצום והתאמה לשעות עבודה או כפילות פרויקטים. לא רק, ניתן גם לשתף משתמש נוסף באותו החדר, כיוון שאתם האחראים היחידים של כל מה שקורה בחדרכם, ותוכלו גם להשכירו לפי שעות לאנשי מקצוע שונים או לחלוק זמני הפקה או שלבים שונים של אותו פרויקט.

שקט נפשי נוסף מגיע מכיוון האבטחה. המתחם מעניק כחלק מהשכרת החלל שירותי ביטחון (מוקד), אזעקה, מצלמות מקליטות, וביטוח, ולא רק לכם ולציוד, אלא גם למגיעים אליכם לביקור.

והיתרונות לא נגמרים, שכן בכל מתחם קיים תא אחסון בו המשתמש יכול לשמור את ציוד האקסטרה שלו, ובנושא כאוב אחר, חנייה, חשבו גם כן, כך שבכל הסניפים של זיפי  קיימות חניות בקרבת המקום, מה שמאפשר לחנות את הרכב בשקט, וללקוחות ישנם חניונים ממש בקרבת האולפנים.

בזיפי חושבים גם קדימה, ובסניפים השונים קיים סטודיו לצילום וגרין סקרין (מסך ירוק למיסוך רקע ווידאו) בהם ניתן לצלם קליפים על ידי מיטב הצלמים, הבמאים והעורכים בארץ, ומן הסתם קיימים גם שירותי גרפיקה, כך שהכל בתוך בית אחד ואין צורך להתרוצץ ממקום למקום

כיום קיימים 2 סניפים בתל אביב ובקרוב נפתחים סניפים בחיפה ובאר שבע. "וזו רק ההתחלה," מספר לנו אלעד, "יש לנו תוכנית שיווק רצינית מאוד לפתיחת סניפים נוספים בנקודות מאוד חשובות. כמו כן הסניף בחיפה בתהליכי בנייה מתקדמים ביותר ואחרי החגים כבר יפתח, ובבאר שבע אנו מקווים לפתוח כבר לקראת נובמבר."
ועוד מספר לנו אלעד שבסניפים הבאים אנו עומדים להיות מופתעים בזכות פיתוח רעיון נוסף בתחום זה, אך נצטרך להמתין לכתבה הבאה.

אכן, zipi נראה מבטיח ואפילו מתקבל בחיבוק רב מצד רבים שחיפשו פתרון נוח שכזה במשך שנים, עם יתרון כלכלי לצידו והוצאות מוכרות לצרכי המקצוע. עם אווירה מושלמת ונעימה, תנאים נוחים וחסכון כלכלי, מדובר בגישה ייחודית המגיעה בדיוק בזמן הנכון כדי להתאים לתקופה, לצרכים ולדרך חשיבה כלכלית והגיונית יותר.
לפרטים נוספים צרו קשר עם עידן:  054-4567832

 • הגברת ותאורת מופעים - PA
  RE: המלצות על מיק אלחוטי (מדונה)
  Avodaraba: פעם היה לי את זה: קישור וזה עבד מצויין היום יש את זה קישור לשרשור המלא אחרון
 • Apple, Logic
  RE: Apple's ARM wrestling - אופק חדש למעבדי אפל
  DrDataMiner: תודה, טל ! לאפל יש 2 סיבות להחלטה ואף אחת מהן לא קשורה ישירות לביצועים. אפל מעולם לא היו (למיטב ידיעתי וזיכרוני - וההיסטור לשרשור המלא אחרון
 • כתבות נושא ומדריכים
  RE: הסודות - 10 פוסטים על אודיו ומה שבדרך
  acidhead: העולם הדיגיטלי הבלתי סלחני בכל הקשור לעוצמת יתר ההפך הוא הנכון, gain staging זאת פרקטיקה מהעולם האנלוגי שנצורה על מנת לש לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: בעיה באקו Copicat Mark IV
  Smilan: טוב, הבנתי מה הבעיה, מישהו פעם החליף את הגריל האחורי באיזה קרטון ביצוע וסגר את פתחי האוורור... עכשיו הוצאתי את הקרטון ביצוע ו לשרשור המלא אחרון