תפריט
שלום אורח ::: Mon, 16 Dec 2019, 10:57
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

איך להיות מוזיקאי, להרגיע את ההורים וגם להתפרנס בכבוד

Tuesday, 06-01-15, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: לימודים

יש לך חלום לעשות מוזיקה? יש לך אמונה ובשורה להציע לעולם?

"מי שאוהב מוזיקה, והיא חלק עיקרי בחייו, מוכן לעשות הכל כדי להגשים את חלומו ולהיות מוזיקאי", טוען אייל גור אריה ראש המחלקה לסאונד ב"הנדסאים באריאל", המרכז הגדול והמגוון ללימודי הנדסאים היושב בקמפוס אוניברסיטת אריאל. בדרך להצלחה, גם המוכשרים ביותר צריכים להתפרנס. אחת האפשרויות היא ללמוד מקצוע שיכול לעזור לך להצליח בתחום המוזיקה."אין פרנסה במוסיקה", "יש אלפי מוזיקאים בשוק ולא פחות מוכשרים" אלה משפטים שכל מי שהמוזיקה זורמת בעורקיו שמע מהסביבה. וזה באמת לא קל בלשון המעטה להתפרנס ממוזיקה, אבל מי שרוצה באמת לא חייב לוותר על החלום. לימודי סאונד יכולים לאפשר למוזיקאים מתחילים פרנסה במקביל לפיתוח היצירה האישית. לימודי סאונד לא רק יאפשרו לכם להרוויח לצד ההתקדמות המוזיקלית אלא גם יעניקו לכם כלים  להבין את עולם הסאונד המקצועי ולשפר את המוצר המוגמר שלכם – המוזיקה - לפני שהיא נחשפת למאזינים.

בזמן שאתם פועלים לפיתוח היצירה המוזיקלית האישית שלכם, אתם יכולים לעסוק במוזיקה ברמה הטכנולוגית שלה – סאונד. בהכשרה של כשנתיים (שמסובסדת לחיילים משוחררים בכ – 90% בשנת הלימודים הראשונה), תוכלו להתפרנס ממוזיקה. הכשרה במקצועות הסאונד פותחת מניפה רחבה של אפשרויות ותובנות, החל ממה זה גל קול, דרך מוזיקה והרמוניות ועד חשמל, מיקרופונים והגברה. מקצועות הסאונד כמו טכנאי קול, עורך פס קול, עורך מוזיקה, מאסטרינג, הפקה מוזיקלית, הגברת הופעות ואפילו ייצור אפקטים דיגיטאליים, הם מקצועות נדרשים בשוק העבודה.

בהכשרה מסוג זה, אתם נחשפים  למגוון רחב של מקצועות שיש בעולם הסאונד, ומשלבים באורח החיים המוזיקליים מקצוע קרוב לליבכם ומאותה ה"משפחה". ההכשרה הזו מאפשרת שילוב  בתעשייה, יצירת קשרים נכונים ופרנסה בכבוד ובדרך, אולי תגשימו את חלום היצירה המוזיקלית.

נגינה איכותית על כלי נגינה כמו גיטרה, בס, תופים וקלידים דורשת מיומנות, הנרכשת ע"י למידה, תרגול, וכמובן שכישרון אף פעם לא הזיק. אך כדי להגיע להקלטה איכותית ראויה לשידור, טכנאי הקול נדרש,

למיומנות מקצועית גבוהה כמו גם לקבלת החלטות רבות בזמן העבודה שישפיעו על התוצאה הסופית ואף על אופייה האמנותי. זו עבודה טכנולוגית שדורשת ידע ומיומנות והיא יכולה להיות מעניינת לא פחות מעבודה על יצירה מוזיקלית אישית. עורך סאונד למשל, משלב את עשרות ערוצי הסאונד המוקלטים, תוך שהוא דואג לנקות, למקסס, לפלטר, לסנטז ועוד מאות בחירות טכניות ואומנותיות כדי להגיע בסופו של דבר לתוצאה המושלמת.

למוסיקאים יש כלים טבעיים והבנה נכונה שיכולה להוות ערך מוסף בלימודי מקצועות הסאונד. ממש כמו איש גבוה שמעוניין ללמוד כדורסל, כך גם מוזיקאי הוא בעל הנתונים הטבעיים למקצועות הסאונד. לדוגמא, מוזיקאי שעורך פס-קול לסרט יכול לשמוע ולראות את הקצב הפנימי של הסרט בקלות ובמיומנות יותר מעורך פס קול רגיל.

כשבודקים מקום ללימודי סאונד חשוב לבדוק, כמה שעות הכשרה יש, מה התכנים הנלמדים, כמה עבודה מעשית יש במסגרת הלימודים כדי שבסופו של תהליך תוכלו להגשים את חלומכם ולנסות לפרוץ עם החומרים המקוריים שלכם ובמקביל לשלב קריירה באחד ממקצועות הסאונד תוך קירבה לתעשיית המוזיקה, ללא סכנת אבטלה או עיסוק בלית ברירה במקצוע שמרוחק מדרך החיים המוזיקליים להם אתם שואפים.
 • חדשות - NEWS
  RE: המאק פרו החדש - האם הוא רלוונטי לאודיו
  DrDataMiner: מה שבטוח זאת הצלחה פרסומית. אפל גרמו לנו לכתוב שרשור של 4 דפים באקט. מתי זה קרה לאחרונה? אמת. וזו בדיוק הסיבה שאני ה לשרשור המלא אחרון
 • הסלון
  RE: האם הציוד עושה את הטכנאי ?
  mixtrim: מסכים אבל דיוק קל א. "ההבדלים בציודים נעשים קטנים יותר ויותר". אם מדובר באותה הליגה של ציודים יתכן שכן, אבל בין הלי לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: מדידה של רעש במעבדה
  nimrod_wagner: תודה ראובן לשרשור המלא אחרון
 • מש' Steinberg
  RE: חבור yamaha psrs770 לקיובייס 5
  ReuvenM: ה-PSR משנה את התוכנית/סאונד שלו בכל פעם. עדיף שתבחר סאונדים בתוכנה עצמה (כל ערוץ סאונד/תפקיד אחר), מתוך מודול וירטואלי, והמקל לשרשור המלא אחרון