תפריט
שלום אורח ::: Tue, 17 Jul 2018, 08:49
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

TF-Rack - גרסת "19 למיקסר הדיגיטלי הפופולרי מ-Yamaha

Thursday, 15-06-17, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: הגברת קול, DJ

הכוח והביצועים של TouchFlow  - סדרת המיקסרים המהפכנית, מוצע כעת בזיווד קומפקטי ונייד

TF-RACK

מאז שיצא לעולם המיקסר הדיגיטלי הראשון של Yamaha בשנת 1987, הובילה החברה את התחום עם חדשנות רבה והתאמה למגוון יישומים, מאירועים קטנים ואולמות, דרך מופעי ענק במקומות פתוחים, ועד הפקות מוזיקה, התקנות מסחריות ועוד. כל אלה הגיעו עם מערך תמיכה מסיבי, איכות אודיו יוצאת מהכלל, שימושיות רבה בשטח ואמינות ללא עוררין.

סדרת TF נחשפה לראשונה ב-2015 והציע תפעול TouchFlow  מהפכני, המאפשר למשתמש יכולת להגיב במהירות ועם חופש פעולה רחב מול המוזיקה והאמנים שעל הבמה, מה שקידם את תחום ההגברה לרמה חדשה.

ה-TouchFlow מציג ממשק מיוטב לשליטת מגע, מה שמקל מאוד את העבודה עבור הטכנאי המיומן והטרי גם יחד, ומקצר את הדרך למיקס אידאלי.
עם קדם מגברי כניסה מסוג D-PRE המאפשרים שמירה ואיחזור, תכונות הקלטה-חיה חדשניות ועבודה חלקה עם חיבוריות כניסות/יציאות עמידה בביצועים תובעניים, מעניקים למיקסרים הדיגיטליים מהסדרה את היכולות שהופכות אותם לבחירה המועדפת למגוון רחב של יישומים.

סדרת TF (קיצור של TouchFlow Operation) כוללת כמה מיקסרים דיגיטליים קומפקטיים ועתירי-תכונות: TF5, TF3 ו-TF1, בעלי 33, 25 או 17 פיידרים ממונעים בהתאם, לצד 32, 24 או 16 כניסות אנלוגיות בפאנל האחורי.
כל מיקסר כולל את קדם-המגברים הניתנים-לאחזור D-Pre לראשונה במיקסר דיגיטלי. אלה מאפשרים תמיכה בשינויי סט-אפ שלמים בזריזות, תוך כדי הופעות מוסיקה ואירועים.

ה-TF-RACK החדש שנוסף למשפחה הינו גרסה קומפקטית ומותקנת ארון זיווד סטנדרטי, (בגובה 3U) המציעה את אותה רמת ביצועים ושלל תכונות, רק במודל החוסך מקום רב אך נגיש למפעילים מתחילים ומקצוענים ליישומים הדורשים מקסימום ביצועים במינימום זמן.

ה-TF-RACK  מציג 16 כניסות +1 סטריאו ו-16 יציאות, אותו מסך מגע לשליטה עם ממשק ה-TF, כולל שלט חומרה גע-וסובב בחזית עבור יכולים מדויקים.

מספר תכונות של סדרת ה-TF תורמות אף הן לסט-אפ מהיר וחלק; תכונות 1-knob COMP ו-1-knob EQ מקלות בהגדרת הסאונד האידאלי בעזרת סיבוב יחיד של כפתור בכניסות, לכיוון נפרד של מקורות, וביציאות לשליטה כללית על הסאונד. התכונה החדשנית GainFinder מאפשרת הגדרת גיין אופטימלי לאותות כניסה נפרדים ומסייעת להשיג בקלות איכות אות כללית אידיאלית.  

המיקסרים בסדרה מעניקים גם מגוון הגדרות ערוץ מוכנות-מראש לערוצי הכניסה והיציאה, שנוצרו בשיתוף פעולה והתייעצות עם יצרני המיקרופונים המובילים כולל Shure, Senheiser ו-Audio-Technica, וכמו כן בעזרת טכנאים מומחים.

הפריסטים לערוצי הכניסה נועדו להתאים להיקף רחב של כלי נגינה וקולות, עם פרמטרים כמו Head Amp Gain, EQ, דינמיקה ועוד רבים... עד לפרטים כמו שמות הערוצים וצבעם. פריסטים לערוצי היציאה כוללים פרמטרים אופטימליים עבור מוניטורים תוך-אוזניים ורמקולים מוגברים של Yamaha, עם וריאציות שיתאימו לסביבות וגדלי-חדר שונים. מדובר ביתרון ענק למשתמשים מתחילים, בעוד הטכנאים המנוסים יעריכו את המהירות והיעילות המשופרים של התפעול.   כתוספת למיקסרים, אפליקציות תוכנה נפרדות מאפשרות מיקס אלחוטי, יצירת מיקס מוניטורים אישי ועריכת אוף-ליין עם קונסולות ה-TF. אפליקציות ה-TF Editor, TF StageMix ו-MonitorMix כוללות ממשקי משתמש הממשיכים בטבעיות את יכולות הקונסולות מכל מכשיר תואם.    

סדרת ה-TF כוללת גם מעבדי-אות ואפקטים עוצמתיים ש-Yamaha ידועה בזכותם. בנוסף ל-EQ פרמטרי ומעבדים דינמיים לכל ערוץ, סדרת TF מציעה 8 מעבדי-אות עוצמתיים למגוון רחב של שליטה על הסאונד. 

במקביל להשקת ה-TF-RACK גם שודרגה הקושחה לכל משפחת TF, ונוספו יכולות כמו הגבלת משתמשים (או כמה יכול כל משתמש לשנות  פעולות והגדרות - מעולה להתקנות) וקביעות סאונד נוספות מבית Ultimate Ears.
הגרסה הקומפקטית הזו מאפשרת כעת התקנה והפעלה ממקומות בעלי גישה מוגבלת או צפיפות רבה, וזאת בהפעלה אלחוטית נוחה ומתקדמת (עם כלי התוכנה TF Editor, TF StageMix ו- MonitorMix).

 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  RE: פיצול מקלדת
  Silenus: תבדוק את המדריך של המקלדת שלך , מה שאתה רוצה לעשות זה שהאיזורים השונים במקלדת ישלחו מידי בערוצים שונים לשרשור המלא אחרון
 • כלים וירטואליים, פלאגים - VST/i
  ADSR Sample Manager
  moishroom: כלי חינמי סבבה לעבודה עם Samples לשרשור המלא אחרון
 • מחשבים - חומרה
  RE: כרטיס קול M Audio M-Track 2x2M ואוזניות בלוטות' סוני
  DreadInnaBabylon: לאו דווקא בזבוז, להאזנה רגילה יכול להיות סבבה. אכן אין הרבה הבדלים בין המוצרים. וודא שהתקן BT הוא 4 ומעלה (בדוק שגם האז לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  חנן בן ארי - אמא אם הייתי קאבר אקפלה
  yonatanstn: היי חברים, מצורף קישור לקאבר אקפלה שלי לשיר " אמא אם הייתי" מאלבומו הראשון של חנן בן ארי. אשמח לשמוע את חוות דעתכם ע לשרשור המלא אחרון