תפריט
שלום אורח ::: Thu, 17 Jan 2019, 04:51
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

JBL - סדרת בקרי שליטה לאולפן, שידור והתקנות קבע

Tuesday, 15-08-17, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

החברה הוציאה מגוון בקרי עוצמה מרשימים לכל סביבת עבודה ותקציב

JBL - סדרת בקרי שליטה לאולפן, שידור והתקנות קבע

בעידן הקלטות מחשב וממשקי אודיו, אחת הבעיות הדורשות עדיין פתרון חיצוני היא שליטת הווליום במערכת המוניטור. הדרך הגרועה לעשות זאת היא באמצעות הנחתת העוצמה בתוכנת המחשב, מה שברוב המקרים הורס את הרזולוציה של האודיו כיוון שההנחתה מאותגרת ביטים. הפתרון הטוב כיום הוא שימוש בשלט עוצמה נפרד, הממוקם בדרך שבין המחשב/ממשק האודיו לבין המוניטור האקטיבי או המגבר, ואם היו עוד כמה מתגים שימושיים עליו - מה טוב.
סדרת בקרי הווליום החדשה של JBL שמה דגש על איכות ושקיפות אודיו, הידועה כקריטית בנתיב האודיו האחרונה שלפני הרמקול, בעוד היא מוסיפה תכונות להעשרת תזרים העבודה בהקלטות אולפן, פוסט פרודקשן ותחום השידור.

מגוון נאה של שלטים ותצורות חיבור, הממוקמים חיווטית לפני רמקולי הבקרה, מעניקים יכולות שליטה שפעמים רבות חסרות בשולחן המיקס או מערכת המחשב. הם מגיעים במעטפת מתכת עמידה ומבטיחים אמינות לאורך זמן.

Intonato 24 הוא השלט המיועד למערכות מורכבות ומרובות רמקולים, ומציע בקרה על עד 24 ערוצי מוניטור וכולל מערכת כיול מבריקה. מערכת זו מאפשרת התקנה קלה, כיול בקרה אוטומטי ושליטה מקיפה במערך בקרת הסאונד.

בנוי במארז "19 וגובה 2U הניתן להתקנה בארון זיווד, ה-Intonato 24 מכייל במדויק ומקנה שליטה על עד 24 רמקולים, וזאת בקונפיגורציה של סטריאו, סראונד או מערכות הטמעה מרחביות.
Intonato 24

ניתן ליצור ניתובים אישיים ולאחזר אותם, ושלט שולחני אופציונלי מביא את כל היכולות החזקות האלה ישירות לכף היד.
הבקר מציג חיבוריות של 24 ערוצי אנלוג, עד 256 ערוצי דיגיטל ואודיו מרושת (פורמט HARMAN BLU link או Dante), עם שליטת תוכנה על כיול רגישות הכניסה, חיווי עוצמה וכיול הגבר.

חיבורי היציאה כוללים 24 קווי אנלוג לחיבור לרמקולים אקטיביים ומגברים ובחיבור דיגיטלי ניתן לרשת למגברי  Crown הפופולריים.
בין הכלים העומדים לרשות המשתמש אנו מוצאים את שלט הווליום, כפתור השתקה ושליטת הנחתה רגעית (DIM), ובנוסף להם לחצני השתקה וסולו לכל רמקול במערכת, כיול אוטומטי לרמקולים עם המיקרופון המיוחד הכלול, איקיו 12 אפיקים לחדר, השהייה, ועוצמה נפרדת לכל רמקול כולל עקומת היענות עצמאית.
כמו כן הוא מציע שילוב מתוחכם של סאב וופ'ר לערוץ LFE וניהול בסים, סינכרון מתכוונן ל-עבודות A/V, יציאת סטריאו נפרדת ונשלטת, איקיו ותקשורת אמנים (talk back) מנותבת אמן או שליטת "חדר ירוק".
השלט מציע התקנה ושליטה באמצעות תוכנה למחשב, עם אופציה של שלט-רחוק שולחני. בהתקנות מולטימדיה הדורשות שליטה מרחבית או אינטראקטיבית, ה-Intonato הינו כלי בעל ערך וחשיבות גבוהה.
 

ה-M-Patch 2 הינו שלט ווליום סטריאופוני פסיבי הכולל מתגים חיוניים, קומפקטי ושולחני, או ניתן להתקנה בארון ומתאים לכל סביבות העבודה. הוא מאפשר הנחתת ווליום ללא הוספת הגברה או שימוש בתוכנה לצורך כך (מה שפוגע ברזולוציה הדיגיטלית), וזאת עבור ממשקי אודיו, נגני מדיה ומיקסרים.  שקוף - מה שנכנס זה מה שיוצא, ללא שימוש ברכיבי אלקטרוניקה.

הוא כולל שני שלטי עוצמה מדויקים לבקרת שני מקורות (ראשי ומשני), ומציג כניסה מאוזנת באמצעות מחברי קומבו  XLR/TRS ויציאה במחבר XLR, RCA או 3.5 מ"מ, מתג מונו/סטריאו, לחצן השתקה, בחירת זוגות A/B ומגבר אוזניות מובנה (שאם נדרש, יש לחבר אליו את ספק הכוח).
M-Patch 2

ה-Nano Patch+ הינו התקן שליטת ווליום עממי יותר, המציע הנחתה פסיבית של שני ערוצים. מחובר בין ממשק האודיו למוניטורים מוגברים, הוא משחרר מהצורך להנחית עוצמה בתוכנת ההקלטה, מה שפוגע באות, ומאפשר זאת בצורה פסיבית ושקופה. אף הוא ללא רכיבי אלקטרוניקה או צורך בחשמל.
Nano Patch+

ה-Nano Patch+ מציג כפתור ווליום רחב, לחצן השתקה, 2 חיבורי כניסה מסוג קומבו (מאוזן או רגיל) ויציאה על מחברי TRS (מאוזן או לא ומחבר מיני לכניסה/יציאה, בצבע שחור או כסוף.

 

ה-M-Patch Active-1 הינו שלט מוניטור אקטיבי מדויק, הכולל תקשורת אמן וממשק אודיו. הוא מסוגל לקבל ארבעה מקורות צליל (3 קווי סטריאו אנלוגי וקו דיגיטלי USB), ומוציא החוצה אותם קווים כולל USB.

בנוסף לפונקציונליות המרכזית, הוא מאפשר מיתוג A/B בהזנה בין שני מקורות כניסה ושני מוניטורים, ומציע את  מלוא הפונקציות הנדרשות בהפקה, כולל שליטת ווליום מדויקת, סיכום מונו, השתקה והנחתה מידית לרמה מסוימת (dim).
לחצן רגל שימושי מאפשר הפעלת המיקרופון לתקשורת אמן, וזה אומר שההתקן כולל מיקרופון קונדנסר מובנה עם יכולת ניתוב נבחרת - מעולה לאולפני הפקה ופרויקטים.
M-Patch Active-1

ה-M-Patch Active-1 מציע איכות אודיו גבוהה ומתאים ליישומים בהם הנחתה וגם הגברה נדרשים, ובנוסף לתכונות של השלטים האחרים, הוא כולל חיווי LED ובחירת רגישויות סביבת עבודה +4dBu/-10dBV להתאמה בכל מערכת נפוצה. בנוסף מציע השלט 2 מגברי אוזניות שימושיים ביותר.

ממשק האודיו הכלול מאפשר הקלטה והשמעה דיגיטלית בעת שימוש עם תוכנת מחשב (DAW), כאשר יציאת הדיגיטל משקפת את האות המופק מיציאות האנלוג.

 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  כמה אמורה לעלות דלת פנים אקוסטית סטנדרטית?
  MoonMadness: או האם עדיף להפוך דלת קיימת לאקוסטית ואיך אפשר לעשות זאת בצורה פשוטה ואסתטית? תודה! לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: חוות דעת על מיקס
  liorp: :thumbsup: אני חושב שאני מבין את הכוונה שלך לגבי המוגדרות. גם אני הרגשתי שיש פה קצת שטיחים חבויים. אני אמשיך לשחק עם זה. לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: וירטואלטֶזָע'כֵן - חדשות וירטואל 1-2/2019
  DrDataMiner: בהמשך לטופיק מלמעלה.... דיברתי על מפצלי תדרים (ל-"התבּייתוּת" על רצועת תדירות מסוימת) והנה פלאג יעיל להפלי לשרשור המלא אחרון
 • Apple, Logic
  10.4 - פאנץ" באותו הערוץ ללא פתיחת ערוץ נוסף
  qwer33: האם בטלו ב 10.4 את ההחלפה בנושא פאנץ" באותו הערוץ..ללא צורך בפתיחת ערוץ אלטרנטיב נוסף? אין את רובריקת ההחלפה שהייתה קיימת לשרשור המלא אחרון
עשוי לענין אותך