תפריט
שלום אורח ::: Fri, 16 Nov 2018, 20:28
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ה-P-125 - פסנתר דיגיטלי קומפקטי עם סאונד וביצועים מרשימים מ-Yamaha

Thursday, 13-09-18, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: כלי נגינה והפקה

ניידות ונגישות נפלאה, סאונד ואקשן אמיתיים, למקצוען ולמתחיל, לבית, אולפן והופעות, ה-P-125 הינו גראנד להיט כובש

מבוסס על ההצלחה המטאורית של קודמו, ה-P-125 מציע אפילו יותר תכונות המאפשרת לגדול עם הצרכים המוזיקליים, ומכאן לחוות את ההנאה שבנגינה לפי הקצב והדרישות של המשתמש. הוא מפיק את הסאונד הדינמי והאיכותי, וגם את תגובת המגע של פסנתר טבעי, כזו המתבקשת מיצרנית הפסנתרים הגדולה, ימאהה, ועדיין תופס מעט מאוד מקום וקל בהובלה.

הפסנתר תוכנן עם נגישות גבוהה כמטרה מובילה, וזאת כדי להיות ידידותי ומתופעל בצורה קלה ככל האפשר. כל מרכיב בפסנתר תוכנן לשמר את הפוקוס על הנגינה,  והוא מעוצב אלגנטית למדי מהפנל שאינו משתקף ועד לרמקולים המובנים.

מבוסס על הצלילים של הדגם CFIIIS בעל השם העולמי (פסנתר גראנד קונצרטי), ה-P-125 ממשיך במסורת הסאונד הנקי והמלודי, עם תחושת נגינה טבעית בזכות פטישים איכותיים בעלי אקשן אמיתי (GHS) לאמור, כבדים יותר בתחום הנמוך וקלים בתחום הגבוהים, מדגמים את הדינמיקה של פטישי פסנתר אקוסטי אמיתי על המיתרים. מעולה ותואם לפיתוח טכניקות נכונות לנגינה על פסנתר אקוסטי, ובנוסף, הקלידים השחורים מונעים החלקה בעת נגינה ממושכת בזכות גימור המאט.

ריאליסטיות אולטימטיבית נוספת  מגיעה מכיוון מעבד האות עבור רזוננס וססטיין, המפיק את הצלילים, ההרמוניות  וההד הנוצרים בחלל פסנתר כנף כאשר הדאמפר מחוץ למיתרים. סדרה שלמה של אופציות וחיבוריות USB מעניקים גמישות רחבה ביותר על הבמה, בנגינה בבית או באולפן. בסך כל הנתונים, קשה מאוד למצוא כלי דומה במחיר זמין כל כך.

מעולה לאימון, הופעות במה והקלטות אולפן, ה-P-125 מציג 88 קלידים בעלי אקשן פסנתרי משובח, בשילוב סאונדים של פסנתר מקשת רחבה של דגמי גראנד, Rhodes , קלבינט, סטרינגס, ויברפון ועוד. בנוסף, ניתן לפצל את המקלדת ולהניח סאונדים בשכבות,  או לנגן בפיצול לשני חלקי פסנתר זהים (עם C אמצעי בשניהם, לאימון  עם חבר) וליהנות מכל העושר הזה באמצעות רמקולים איכותיים מובנים, או לחבר את הכלי למערכת הגברה כמובן.

ראוי לציין שמנוע הסאונד המפורסם של ימאהה  Pure CF הינו תוצאה של שנות נסיון ועשייה רבות בנישת הפסנתרים, וזאת בשילוב מומחיות בטכנולוגיות דגימה מתקדמות, ביניהן 4 רמות דגימה. Yamaha מובילה את תחום הפסנתרים הדיגיטליים, ולהוכחה מספיק לשמוע את הביצועים והסאונד של DSP זה. כאן אנו מקבלים את כל הסאונדים של הדגם CFIIIS 9 מופקים בצורה נאמנה, מה שמאפשר דינמיקה והבעתיות מופלאה, המצדיקים את המוניטין של החברה.

Whiteקצב תמיד עוזר ומעשיר את הנגינה והאימון, וכאן אנו זוכים לסקציית ליווי קצבית, עם אוסף של 20 סגנונות תופים ובס שילוו את הנגן, אליהם מתווספות 50 יצירות קלסיות מובנות, 24 צלילי כלים, מצבי פיצול ודואו, ומספיק פוליפוניה שתאפשר את כל החגיגה הזו.

בין הסגולות האקוסטיות, ניתן למנות את הרזוננס של המיתרים, המפיק את הסאונד ההדדי של המיתרים האחרים בעת נגינה. גם רזוננס הדוושה יוצר את הצליל המתרחש בחלל הפסנתר כאשר הדוושה מנותקת מהמיתריים, ועוד תכונה חשובה הן דגימות שחרור המגע מהקליד, המעניקות את השינוי העדין כאשר הדאמפר חוזר למיתרים.

ב-P-125 אנו רואים גם שיפור במערכת ההשמעה. כאן הציבו את הטוויטרים בקו ישר לאוזני הנגן, כך שמלודיות ומעברים בתחום הגבוה נשמעים בהיר והבעתי יותר בתוצאה. תצורה חדשה זו מבטיחה צליל מבריק וחי לרוחב הקלידים.  ה-Intelligent Acoustic Control, שהוא מנגנון ההפקה האקוסטי, מאפשר לכלי להתאים את האיקיו (גוון) בהקשר לעוצמת הנגינה, כך שלא צריך להתעסק בשינויים כל הזמן, ומעולה במקרים שמנגנים בהרכב וןרוצים להישמע במיזוג תואם עם האחרים.

בנוסף, מייטב סטריאופוני דואג להתאמת סאונד מרחבית בתוך האוזניות של הנגן, ובכך יוצר את התחושה שהצליל מגיע מהפסנתר, להבדיל מהאוזניות. מהמם בפני עצמו - לנגן בחלל מלא מבלי שהסביבה תשמע צליל!

השימוש באפליקציה Smart Pianist מאפשר שליטה על מגוון פונקציות, ביניהן בחירת צליל, מקצבים ופרמטרים נוספים לבחירה ישירות ממסך הסמרטפון או טבלט מדגמים נבחרים.

ה-P-125 מתאים למתחיל ולמקצוען ולכל דרגה ביניהם, עם תכנון ועיצוב נקיים וידידותיים, וחווית נגינה אמיתית על פסנתר גראנד בכל מקום. עם חיבוריות USB כולל MIDI לחיבור בכבל אחד לתוכנת הקלטה במחשב.

תכונות:
 • 4 רמות דגימה באיכות Pure CF
 • 88 קלידים
 • פוליפוניה של 192 תווים
 • 24 תפקידי כלים
 • חיבוריות מידי ומחשב
 • תאימות לאפליקציה Smart Pianist
 • 20סגנונות תופים ובס
 • 50 יצירות קלסיות
 • מייטב סטריאופוני
 • מערכת שמע משופרת
 • מצב פיצול ודואלי

 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: וירטואלטֶזָע'כֵן - חדשות וירטואל 10-12/2018
  DrDataMiner: קישור 3-Band EQ Chorus Delay Gain Limiter Stereo שוקלים קילו... שויים טון. קישור לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  RE: מעבד Hi-Lo Pass שלא שם פס (על חומרה) ? התשובה היא : כן
  DrDataMiner: ממה שניסיתי, לא. לא בדרך קונבנציונלית לפחות. אבדוק את הנושא. לשרשור המלא אחרון
 • כרטיסי אודיו כללי - Audio Cards
  RE: תקלה בכרטיס קול של רולנד quad capture
  ReuvenM: אם הכרטיס מקליט ואם הוא משמיע בחזרה מה שהקלטת - יותר סיכוי שהבעיה בתוכנה, שאת שמה לא ציינת. שים לב אם הערוץ במצב שמיעת כניסת (input לשרשור המלא אחרון
 • מקלדות, סינטים ושלטים - Synth
  RE: להזמין סינת' מeBay
  acidhead: import charged כולל כל עלות יבוא, מע"מ וכו' זאת אומרת שאתה משלם על הכל. מקבל את המכשיר עם שליח של חברה שעושה את השירות הז לשרשור המלא אחרון