תפריט
שלום אורח ::: Thu, 01 Oct 2020, 09:52
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

סדרת המגברים 5150III - סאונד בגודל של אולם במגבר קומפקטי מ-EVH

Thursday, 31-10-19, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: כלי נגינה והפקה

המגברים בעיצובו של אגדת הגיטרה אדי וואן האלן כעת חזקים וקומפקטיים מתמיד

סדרת 5150III החדשה של EVH נושאת את שמו של Eddie Van Halen האחראי לעיצובן, עם הגיבוי עתיר הנסיון של Fender.
המאפיין החזק של המגברים בסדרה הוא הגיין העשיר בהרמוניות, מידות קומפקטיות, ועוצמה מספיק חזקה כדי להישמע כמו מערכת אולם מופעים - האמת, גיטריסטים ששמעו אותם חשבו שהם עומדים לפני קיר של מגברים בהופעה...
גרסת השפופרות 6L6 של המגברים הקלאסיים 5150 זכתה להקטנה בגודל אודות למארז קומפקטי יותר. עיצוב מחודש של הכפתורים מסוג כפול (אחד בתוך השני) או עם מתג מובנה שעוזר בהקטנת השטח והתאמת עוצמות ויזואלית נוחה בין ערוצים 1 ו-2.
אדי ואן אלן בהופעה, מאחוריו המגברים בעיצובו
העיצוב החיצוני אף הוא של Van Halen, והוא בא לחקות את החזות והסאונד של הגיטרות שהוא השתמש בהן בשנות ה-80'. שהגודל לא יטעה אתכם - התכנון הפנימי נועד לספק עוצמה שלא הייתה כמותה במגברים של אדי, והם הפכו להיטים בן לילה, ולא פלא שהדגם 5150III EL34 זכה ב- Platinum Award של המגזין הנחשב Guitar World.
 

בסדרה החדשה נמצאים ראש המגבר הפופולרי במיוחד 5150III 50W 6L6, כמו גם דגמי הקומבו 5150III 50W 6L6 112 וה-212 - עם 3 ערוצים של סאונד שנוסה היטב בכל סגנון גיטרה אפשרי, קלין עדין וקראנצ'-גלמי לסולואים מרשימים, בעוד כפתורי הווליום בעלי ציר משותף-דואלי עוזרים בהתאמת ווליום וגיין ביניהם.

ה-EVH 5150III 6L6 הוא קומבו (ראש +בוקסה) 50 וואט שיחזיק כל הופעה בכבוד ועדיין לא יגרום לכאבי גב בהובלה. הגרסה החדשה מביאה איתה סאונד מסיבי עם רמקול Celestion חזק וחסכני במקום.
כמו דגם הראש, נמצא כאן מגבר שפופרות  3 ערוצים אשר עוצב מחדש לגמישות וגיוון רב בשימוש, כפתורי 'מקור' סטייל וינטאג', תיבת עץ לבונה עטופה במרקם וויניל שחור או שנהב עם מערך דחיקה מובנה המקנה תחום נמוכים הדוק בטווח רחב יותר.

5150III® 1x12 50W 6L6 Combo, Black, 120V

ערוץ 1 מציב צליל מלוא הספקטרום, נקי וטהור, בעוד ערוץ 2 מצטרף עם אוברדרייב וגיין כבד, ואילו ערוץ 3 מזרים דיסטורשן אופייני. שני הערוצים הראשונים מציגים כל אחד כפתור דואלי גיין/ווליום ואיקיו משותף (low, mid, high), וערוץ 3 עם כפתורי גיין, ווליום ואיקיו משלו. לכל הערוצים קיימת שליטה גלובלית לפרזנס, רזוננס וריוורב.

חמוש ברמקול "12 שתוכנן במיוחד ע"י Celestion המעשיר ומקרב יותר לצליל מעוצב אישית, הקומבו הזה מצויד בשבע שפופרות 12AX7, שתי שפופרות הספק 6L6 ואפשרות חזיתית לכיול מוצא אות מ-50 ועד 1 וואט להתאמה לצרכים.
תכונות נוספות כוללות כניסה אחת, יציאה אחורית ניתנת לבחירת עכבה  (4, 8 או 16 אוהם) עם שתי יציאות מקבילות לרמקול, כניסת MIDI ויציאת פרהאמפ. כמו כן קיים מאחורה חיבור לאפקט חיצוני, יציאת אוזניות (אשר בשימוש משתיקה את המגבר), ולחצן רגל בעל ארבע מתגים השולט על שלשת הערוצים והריוורב, לנוחות מירבית בהופעות.
 
ה-EVH 5150III LBX HEAD הוא מגבר ראש 15 וואט ואידאלי עבור נגנים המחפשים ביצועים, צבע והרבה ווליום כמו במגבר הופעות, אך נייד וקל לנשיאה. כאמור, הוא מעניק גיין מרשים, ומציע הגברה עם 5 שפופרות ECC83S ושתי EL84 להספק המוצא.
הוא מכיל שני ערוצים גמישים למדי; ערוץ ה-Blue Crunch וה-Red Full Burn המפורסמים של EVH, משולבים עם הטון קונטרול המוכר נמוך/אמצע/גבוה/נוכחות ומתג המאפשר רבע מהעוצמה למקרים נדרשים. גם כאן פדל מיתוג לרגעי נחת בסולואים וכדומה.

 
5150III® 15W LBX Head, 120V USA
 
ה-5150III 50W EL34 Head הוא מגבר ראש 100 וואט המציע שליטת ווליום וגיין עצמאית בכל אחד משלשת ערוציו. שפופרות ההספק EL34  מציגות חתימה הרמוניות עם דחיסה דינמית ורוויה (ומכאן ססטיין מעולה) המזכירים את הסאונד הבריטי הנודע.

ערוץ 1 מציע טון נקי, מבריק ודחוס יותר, ועם הרבה יותר רוויה מאי פעם. שני הערוצים הראשונים כוללים כפתור ווליום משולב עם כפתור גיין, כאשר האיקיו משותף לשניהם (נמוך/אמצע/גבוהים), בעוד ערוץ 3 מציע איקיו עצמאי משלו.

תכונות נוספות הן שליטת רזוננס אחורית המאפשרת תגובת נמוכים מעוצבת אישית וגלובלית, כמו גם שליטת פרזנס כללית.
המגבר מצופה בסגנון שחור/זהב בקו של EVH, והוא מצויד בחיבור אפקטים חיצוני, יציאת אוזניות, יציאת פרהאמפ וכניסת MIDI.
 
5150III® 50W EL34, 120V

ה-5150III 1x12 Straight Cabinet היא תיבת רמקול גיטרה המתאימה ביותר לראש המגבר שהוזכר מעלה, ומספקת את הסאונד הייחודי והעוצמה של מגברי EVH בתצורה קומפקטית יותר.
עכבת המכלול היא 16 אוהם עם רמקול "12 מדגם  G12H 30W Anniversary Series של Celestion, שהוא מעשית לוקח פחות מקום מהנפח של אחיו הגדול  4x12, והגימור קיים בשחור ושנהב.
ה-5150III® 2X12 CABINET (וגם ה-1X12) הוא גם ארגז רמקול מושלם לראש המגבר בסדרת EVH 5150III, ומציע  סאונד EVH טהור ועוצמה רבה בגודל מינימלי. גם כאן מדובר באותו רמקול ייחודי של סלשיין, והוא מפיק 60 וואט בעכבה של 16 אוהם.
 • גיטרות - Guitars
  מחפש אבדה: les paul junior
  ak2: שלום לכם, מחפש את הגיטרה הזאתי כבר כמה שנים, היא מאוד ספציפית ניתן לראות בתמונות, מוכן לשלם עליה הרבה כסף. כל כיוון לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: שיהיה לכם על מה לחשוב בסגר- עצות חשובות לבחירת כרטיס קול.
  acidhead: אז כנראה שהגיע הזמן להתקדם, רוב המגברי אוזניות בכרטיסי קול "טובים ומעלה" חזקים, שקטים ופשוט מגבירים את האות בלי ת לשרשור המלא אחרון
 • מחשבים - חומרה
  RE: מחפש תחליף לכרטיס קול EMU 1212M
  acidhead: ברגיל, מה התקציב המקסימלי, כמה ערוצי כניסה\יציאה אנלוגיים, יש צורך בחיבוריות דיגיטלית?, MIDI? קדם מגברים למיקרופון\ לשרשור המלא אחרון
 • פלגינים חינמיים מומלצים
  ? HAPPY ? I - אולי.... שתי אמולציות של API
  DrDataMiner: קצת צצועים לימי הסגר : Analog Obsession MERICA v2 אההה... MERICA ? זה אמור להיות סאונד אמריקה ?... קישור שני מסנני מי לשרשור המלא אחרון