תפריט
שלום אורח ::: Thu, 14 Nov 2019, 18:46
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ה-LIVETRAK L-20/12 - מיקסרים דיגיטליים מתקדמים לאולפן והופעות

Thursday, 19-09-19, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

שלל תכונות ואפשרויות, יעילות שיא, והתאמה למגוון יישומים בהקלטות, חזרות ומופעים

סדרת ה-LIVETRAK  הופכת לראשונה את כל נושא ההקלטה של הופעות או חזרות, או הפקת קטע מוזיקלי באולפן, למהיר וקל מתמיד, תוך מחשבה רבה על תרשים הזרימה והאפשרויות שהטכנאי המודרני זקוק להן.

שני הדגמים דומים מאוד בתכונותיהם, וההבדל הוא לרוב במספר הערוצים/כניסות וכמות הניתוב, כך שנתאר אחד מהם כדוגמה:
ה-L-20 מציע הקלטת 22 ערוצים נפרדים, ובמקביל מאפשר יצירת מיקס אוזניות אישי לעד 6 חברי הלהקה, ומכאן לבצע מיקס של הופעה חיה באיכות אולפנית כולל אפקטים משובחים.
כל הפרויקט הזה יכול לעבור מכאן למחשב ותוכנת הפקה, לעריכה ומיקס, כל זאת כי המיקסר משמש כממשק אודיו 22 כניסות ו-4 יציאות בחיבור USB.


ה-L-12

ה-L-20 הינו מיקסר דיגיטלי שתוכנן לעמוד במטלות של התקופה החדשה, ומציע כל שצריך ליצירת מיקס, מוניטור והקלטה של הפקה מורכבת. עם 20 ערוצים נפרדים, מהם 16 כניסות מונו למיקרופון או כלי ושתי כניסות סטריאו, כולן עם איקיו עצמאי (פרמטרי בתדרי הביניים) 3 אפיקים, קומפרסור ל-16 ערוצים ו-6 שליחות מוניטור במיקס נפרד ו.. 20 אפקטים מובנים להעשרת הסאונד! - הוא בנוי לעבודה של ממש.


ה-L-20

מבחינת הקלטה הוא מסוגל להנציח 20 ערוצים ועוד מיקס סטריאו ישירות לתוך כרטיסיית זיכרון מסוג SD זולה להפליא. יכולת הדגימה שלו מציבה סאונד טהור ברזולוציה גבוהה של 24 ביט על 96 קה"ץ בהגבר מקסימלי של 60 דיבי.
הוא מצויד בקדם מגברי כניסה מהשקטים ומתקדמים מסוגם, וכאמור - ניתן להעביר את הערוצים למחשב לצרכי המשך הפקה וגמור.

הנוחות הגדולה מצטיינת באפשרות להרכיב מיקס אוזניות נפרד לכל חבר בהרכב, ומכאן שקיימות 6 יציאות מוניטור עצמאיות המתאימות לאוזניות, כל אחת נושאת מיקס המותאם לנגן כולל האפקטים.


ואם מדובר בהופעה - היציאות האלה משמשות לחיבור מוניטור במה לכל אמן, ועוד יציאה אחת בדגם L-20 עבור ביקורת טכנאי או DJ. כאן הטכנאי יכול לנטר את המיקס הראשי או כל סאב-מיקס ולייטב את התוצאה לשביעות רצון האמן.

אמנם המיקסרים נועדו לעבודה עצמאית ובלתי תלויה, כך שהכל למעשה כלול במערכת וחוסך זמן וכסף, אך הם משמשים גם כממשק אודיו USB לכל דבר! יכולת זו מאפשרת ניתוב כניסות המיקסר לכל תוכנת DAW או מערכת הזרמת מוזיקה - גם בזמן ההקלטה לתוך כרטיסיית הזיכרון. יעילות כבר אמרנו?!

מיקס אלחוטי
בנוסף, ניתן לנתוב אודיו מתוכנת המחשב אל המיקסר, ולהשתלב עם הערוצים מההופעה עצמה - עוד תכונה חשובה לשילוב פלייבק במופע. וזה לא נגמר כאן, כי ניתן גם לשלוט על המיקסר (רוב הפונקציות, פיידרים, מצבי עבודה, סצינות, איקיו, שליחה לאפקטים, פרמטרים ועוד) באמצעות טאבלט/סמארטפון נייד והאפליקציה הייעודית L-20 Control כולל ניהול ספרית סצינות ואפקטים.

בין התכונות שראוי להזכיר:
14-20 ערוצים (כולל ערוצי מונו וסטריאו), הקלטות אודיו בו זמנית, חיבוריות כממשק אודיו, הקלטות לכרטיסיית SD זולה, מתח פאנטום מלא, חיבוריות לכלי נגינה, שליטה דינמית, איקיו ואפקטים, לחצני סולו בכל ערוץ,יציאות ראשיות ויציאות מוניטור, יציאת בקרה ייעודית לטכנאי, הקלטה/עצירה אוטומטית, הקלטה מקדימה, ייבוא/ייצוא של פרויקטים ותכונה חשובה מאוד היא שמירת נתונים אוטומטית בהפסקת חשמל.

קישורים לפירוט המלא של כל מיקסר:  L-20  ||  L12

שפע הדגמות שימוש בווידאו בקישור הזה.

 • חדשות - NEWS
  RE: המאק פרו החדש - האם הוא רלוונטי לאודיו
  acidhead: לא משנה מה יהיה ה AMD או PC אחר זול יותר הוא לא יהיה המק הזה. ויהיו כאלה שזה בדיוק מה שהם צריכים. המק הזה הפך להיות מאו לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: החלפת סילניום רקטיפייר בגשר דיודות
  t-kol: אם כבר קנית,אין בעיה להחליף ולהשתמש בגשר דיודות, אבל חשוב, את סנף ה מינוס - להשאיר מנותק ואז למעשה עובדות בגשר רק שת לשרשור המלא אחרון
 • אקוסטיקה, סביבת עבודה
  RE: רעש מקיר משותף בדירה
  noiseatnight: לאחר הוצאה של כמעט כל מכשיר חשמלי מהשקע בבית של השכן בדירה הצמודה, גיליתי שהבעיה הייתה המקרר שלו - יש לו מקרר ישן, גדול ומרעיש שצמוד לשרשור המלא אחרון
 • גיטרות - Guitars
  Super Electric Effects Gibson Maestro Fuzz Tone
  Madguitarixt: ב"ה ב"ה שלום! אם יש לכם חור בהשכלה ולא יודעים מה היה הפדאל הראשון לגיטרה אז הנה, תסתכלו בסרטון האחרון הזה בו שומעי לשרשור המלא אחרון
 • /* פרסום היה כאן */