תפריט
שלום אורח ::: Mon, 16 Dec 2019, 00:05
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

ה-208i/102i - ממשקי אודיו חדשים להפקה מקצועית מ-Tascam

Saturday, 19-10-19, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

ממשקי האודיו החדשים של החברה מציעים איכות אולפנית גבוהה, יכולת הרחבה, מיקסר, אפקטים ועוד.
SERIES 208i

החברה הוותיקה בתחום האודיו הוציאה לשוק סדרת ממשקי אודיו מקצועיים ובמחיר כלכלי ביותר. הממשקים מציגים יכולת הרחבת כניסות, גם ביכולות האפקטים, מיקסר מובנה בתוכנה, שליטה גמישה והתאמה מעולה לאולפנים אישיים ופרויקטים וגם להקלטות חיות.

כדי להקל על המשתמש הטרי, החבילה מגיעה עם שלל תוכנות הקלטה, הפקה ועיבוד, המאפשרות עבודה והפקה מידית עם יכולות גבוהות, מה גם שחוסכות כסף רב ברכישה נפרדת:
התוכנות Cubase LE / Cubasis LE לדוגמה, מאפשרת הקלטת כלים, מידי, זמרים, סינתים בתוכנה ועוד - משלב ההקלטה דרך עיבוד דינמיקה ואפקטים ועד המיקס.
SERIES 102i

המעבדים בתוכנת AmpliTube מעולים לגיטרות והדמיות מגברים ושלל רחב של אפקטים מעולים, בעוד ה-Neutron Elements החדשה כוללת 4 כלים חזקים ליצירת מיקסים משובחים, ולמטרות מסטרינג (גימור) מגיעה התוכנה T-RackS להשלמת ההפקה ברמה מקצועית.

שני הדגמים מציגים תכונות ויתרונות זהים, וההבדל הוא במספר הכניסות/יציאות: ה-102i עם 10 כניסות ו-2 יציאות, ואילו ה-208i עם 20 כניסות ו-8 יציאות. מיותר להזכיר שהם גם משמשים כממשק לציוד MIDI.
SERIES 102i
הממשקים פועלים באיכות המרבית של 24 ביט על 96 קה"ץ, כאשר הדרייבר החדש למשתמשי ווינדוס מאפשר קביעת באפר (חייץ מנוע-האודיו) מינימלי בצורה מרשימה (מ-4 דגימות!), מה שמאפשר זרימה מהירה ביותר של אודיו בתוך מערכת המחשב, פנימה והחוצה, בשיהוי מינימלי - חשוב, ולעתים קרובות עקרוני, בהקלטת חיה של גיטרות, שירה ושאר כלים, אם ישירות או דרך אפקטים, או בקרה שלאחר תוצאה בו זמנית.
SERIES 102i

ממשקי האודיו החדשים מאפשרים הרחבת כמות הכניסות למקרה שצרכי האולפן גדלים עם הזמן או הדרישות, וזאת באמצעות מגברי כניסות המצוידים בהתקן אופטי S/MUX, מה שיעניק אפשרות לשילוב יותר מיקרופונים לתופים, גיטרות, מקלדות, זמרים ועוד. כל מבוא אופטי כזה מסוגל להכיל עד 8 כניסות אודיו מכל התקן תואם ADAT או S/MUX.
SERIES 208i

עוד יתרון בסדרה החדשה הוא שלט המוניטור הרחב והנוח לתפעול, מה שמבטיח כיול מדויק וריאליסטי יותר של עוצמת השמיעה, מה גם שהעיצוב השולחני המשופע של הממשקים מציע גישה קלה לכל שלטי החזית.

שלט הבלאנס השימושי מאפשר מיקס חי בין כניסת אודיו לבין ערוצים המושמעים מהמחשב (פלייבק) וזאת באפס שיהוי (לטנסי). כמו כן כל כניסה אנלוגית נתמכת עם מתח פאנטום 48+ וולט עבור מיקרופוני קונדנסר.

הדגם 208i מעניק 8 יציאות אנלוגיות עבור אפשרויות מוניטורינג מגוונות (עד 4 זוגות מוניטור סטריאו) וגם סראונד (עד לפורמט 7.1), מה שמתאים לעבודות פוסט פרודקשן ומשחקי וידאו/מחשב.
SERIES 208i
SERIES 208i
עוד בנושא  בקרת הצליל - ה-208i מציע שתי יציאות אוזניות נפרדות עם מגבר נפרד לכל אחת, וזה מקנה בקרת מיקס בחיבור ישיר של אוזניות בעוצמה מלאה.

התוכנה הכלולה בממשק מעניקה תכונות נוספות, כמו מיקס מטריצה, עיבוד אפקטים ועוד כלים לניהול הפיידרים, עיבוד האודיו והיכולות לנתב כל כניסת אודיו (אנלוגית, אופטית או USB) לכל אחת מהיציאות.
SERIES 208i

מעבד האודיו והאפקטים המובנה (DSP) אחראי על המיקסר בתוכנה ומלווה בריוורב (מעולה בהקלטות שירה כתמיכה לזמרים), קומפרסור לריסון אודיו דינמי במיוחד מהמיקרופון, הופך מופע (בהקלטות של 2 מיקרופונים ומעלה בו-זמנית זה יכול מאוד לעזור), ואיקיו 4 אפיקים בכל ערוץ.

העובדה שיכולות העיבוד האלה כלולות בממשק חוסכת בעיות שיהוי ועומס מהמעבד של המחשב בשימוש, ומכאן שהוא יעבוד בצורה יעילה יותר.

SERIES 208i

ראוי לציין שהממשקים מציגים ניידות נפלאה, והם תומכים בטאבלטים ושאר התקנים ניידים, ותואמים לאפליקציות רבות להקלטה ועריכה. כפי שהזכרנו, שלל הכלים והתוכנות המצורפים לחבילה מקלים מאוד בעבודה מיידית וחוסכים כסף רב.

 • חדשות - NEWS
  RE: המאק פרו החדש - האם הוא רלוונטי לאודיו
  DrDataMiner: מה שבטוח זאת הצלחה פרסומית. אפל גרמו לנו לכתוב שרשור של 4 דפים באקט. מתי זה קרה לאחרונה? אמת. וזו בדיוק הסיבה שאני ה לשרשור המלא אחרון
 • הסלון
  RE: האם הציוד עושה את הטכנאי ?
  mixtrim: מסכים אבל דיוק קל א. "ההבדלים בציודים נעשים קטנים יותר ויותר". אם מדובר באותה הליגה של ציודים יתכן שכן, אבל בין הלי לשרשור המלא אחרון
 • SoundBoard - סאונד מקצועי
  RE: מדידה של רעש במעבדה
  nimrod_wagner: תודה ראובן לשרשור המלא אחרון
 • מש' Steinberg
  RE: חבור yamaha psrs770 לקיובייס 5
  ReuvenM: ה-PSR משנה את התוכנית/סאונד שלו בכל פעם. עדיף שתבחר סאונדים בתוכנה עצמה (כל ערוץ סאונד/תפקיד אחר), מתוך מודול וירטואלי, והמקל לשרשור המלא אחרון