תפריט
שלום אורח ::: Wed, 27 May 2020, 16:43
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine

סדרת DXR mkII - רמקולים מוגברים עם מיקסר, דור שני

Tuesday, 07-01-20, 00:00, מקור: ACT @ RM ::: ::: נושא: אולפן והפקה

דור חדש ועתיר ביצועים של רמקולים מוגברים בשיתוף Nexo 

Yamaha DXR mkII Series Powered Loudspeakers

סדרת ה- DXR mk II מציגה רמקולים מוגברים נבחרים, עם שדרוג משמעותי מהדור הקודם של הסדרה, יותר עוצמה טוויטר "1.75 ניאודימיום קל משקל, להפקה נקייה יותר של דיבור ומוזיקה ועוד.

להזכירכם, הסדרה מייצגת שיתוף פעולה בין חברת Yamaha עם צוות התכנון של יצרנית הרמקולים Nexo, מה שבתוצאה הניב מוצר מוצלח ביותר עבור ימאהה. כעת החברה מציעה את הדור הבא עם חיזוק משמעותי בכל הקשור לביצועים שהפכו את הסדרה לשם דבר בשוק ההגברה, השכרות ציוד, מופעי אולם, למוסדות ולהרכבים מבצעים.

בנוסף לדרייבר תדר-גבוה (טוויטר), המותקן ייחודית על שופר בעל כיווניות קבועה העוזר להשיג כיסוי רחב ואחיד יותר, הוו'פר החדש מציע יותר עוצמה בפחות עיוותים, וזאת עם בס עמוק ונקי.

ה-DXR15mkII מציג וופ'ר "15 ומפוצל ל-2 תחומי תדרים. הוא מסוגל להגיע ל-134 דיבי SPL, עם ירידה עד ל-53 הרץ בניקיון מופתי, ובשילוב מגבר קלאס D והטכנולוגיה המיושמת הוא מגיע לביצועים מרשימים. אם נפעיל כאן את יכולות ה-D-CONTOUR, נרגיש כאילו קיים סאבוופר במערכת.

ה-DXR12mkII מכיל וופ'ר "12, מפוצל לשני תחומי תדר ומסוגל להפיק לחץ-קול של 134 דיבי עם המגבר המרשים של 1100 וואט. הוא נותן מענה מושלם להגברת מופעים חיים הדורשים רוחב פס רחב וסאונד ברזולוציה גבוהה.

הדגם  DXR10mkII  מכיל וופ'ר "10, הוא נייד וקומפקטי ומציג לחץ-קול מרשים של 132 דיבי SPL. הוא אידיאלי למגוון רחב של יישומים, כמו הגברה פשוטה וקלה של דירה וכלי נגינה, מוניטור רצפה חזק וכדומה.

בסדרה נעשה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, מהקרוסאובר דרך האיקיו וכיול תזמוני הקרוסאובר, ועד פונקציות הגנה ושליטה דינמית מדויקת על הסאונד. בשלבי התכנון נבדקו אתרי הגברה שונים, סגורים ופתוחים, כדי לבחון את הביצועים במקסימום הספק.

בין השיכלולים מצוי מכוון FIR-X המציג מסנן FIR עם מופע אות ליניארי עבור רשת הקרוסאובר. מסנן זה מייעל את היענות התדר והמופע (פאזה) בעודו מכייל את התזמון בין הדרייברים הנמוך לגבוה, מה שיוצר היענות חלקה ביותר בנקודת המעבר ביניהם, ומעשית צליל נקי ותמונת סאונד טובים יותר מאשר קרוסאובר סטנדרטי.

כל הדגמים בסדרה מציגים בנוסף את ה-D-Contour - עיבוד דינמי אינטליגנטי רב-אפיקי להפקת צליל חזק, יציב ונקי - בכל עוצמה - עם הרבה יותר קביעות כיול - אולם (FOH)/ראשי או מוניטור - בהתאמה יעילה ליישום הספציפי.
ראוי לציין שמצב מוניטור מיוטב במלואו להעמדת רצפה, ומטפל בחוכמה בתדרים המתגברים מהחזר הבמה, ומחליק את התוצאה בצורה מופלאה.

אותות האודיו עצמם מעובדים בדייקנות באמצעות מערכת 48 ביט וממירי 24 ביט עשויים מרכיבים נפרדים וברזולוציה גבוהה, מה שמציג יחס אות לרעש מדהים וטווח דינמי רחב. סדרת ה-DXRmkII  עושה שימוש במגברים חדישים קלאס D, קומפקטיים ובעלי נצילות גבוהה, אשר יוטבו להתאמה לדרייברים שבמארז.

מגברים אלה מפיקים 1100 וואט ומספקים התקף מהיר והיגב מעבר-גל עילאי. האלקטרוניקה משולבת עם ספקי כוח ממותגים, כך שהם מתאימים לעבודה בטווח רחב של מתח רשת.

בנוסף ליעילות הרבה בכל הקשור להגנה מעומס יתר, הרמקולים עושים שימוש בפונקציות הגנה המיושמות בסדרת הקצה TXn של מגברים מקצועיים, וכתוצאה מכך הרמקולים האלה מסוגלים להגיע לביצועים במלוא הפוטנציאל, בעוד הם מבוטחים ומוגנים בתנאים קשים.


נורית חיווי לבנה בחזית, מאחורי הגריל, מאירה כאשר המגבר דלוק, והיא משנה את עוצמתה בהתאם לכמות הגבלת-הווליום (עומק הלימיטר) של המערכת.

סדרת DXRmkII אף מציגה מיקסר מובנה, גמיש ביותר, עם שפע של כניסות, מה שהופך אותו אידאלי להגברה קלה של כלי נגינה ושירה. הוא מסוגל לטפל בעד 3 כניסות בו זמנית, וזאת עם כפתור ווליום לכל אחת, וממקורות צליל מגוונים, ממיקרופונים ועד לחיבור קווי של כלי נגינה והתקני השמעה ניידים.

כמו כן, כל הרמקולים מצויידים במסנן משתנה לתדר נמוך - 100 עד 120 הרץ, כדי להתאים להם השלמה בדמות הסאב-וופ'ר DXS המעולה.גם המארז שודרג, וזאת עם מבנה ABS עמיד לרזוננס, נייד וקל משקל, עם סריג הגנה מפלדה עמידה, להתאמה בדרכים ובמגוון סביבות עבודה, מהגברת מופעים דרך מוניטור במה משופע ועד הגברה פשוטה והתקנות קבע.


אפשרויות ההתקנה הגמישות כוללות נקודות תלייה תקניות, סוגרי U אופציונליים ומרכב מעמד דו-זוויתי. כל הדגמים אף מציגים חיבוריות כניסה/יציאה גמישה, ואפשרויות גישור ליחידות נוספות עבור מערכת הגברה מלאה למופעים.

מכאן אנו רואים שיצרו כאן מערכת גמישה ביותר. ה-DXR Series mk II מתאימה להתקנות קבע, הגברה ניידת והגברת מופעים, הגברת הרכבים, מעולה למועדונים וברים ושאר אתרי אירוח ובילוי. לא משנה מה היישום - עם העוצמה, הטכנולוגיה, הדיוק וניקיון הצליל, הסדרה מוצאת לה מקום במגוון רחב של יישומים.

 

 • מחשבים - חומרה
  שחזור מידע מדיסק קשיח פגום
  TAL0123: שלום חברי. האם מישהו ניסה שירות של שחזור מידע מדיסק קשיח פעם? שווה את המאמץ? לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: יצירה מוסיקלית - Between tangles and hope
  ReuvenM: תענוג! לשרשור המלא אחרון
 • קידום עצמי
  RE: Extra Cheese Loop
  ReuvenM: יפה מאוד ומאוזן. הטמעתי לך את הנגן בהודעה :sorry: לשרשור המלא אחרון
 • DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  RE: rme hdsp9632 תקלה לא מובנת
  ליאורי: שמע אני מעניין של חוסר זמן פנוי בא לשבת באולפן ורוצה את הכל מוכן ליצירה, ומוצא את עצמי שבועיים מבזבז על פתרון תקלות, אני אפילו עד לשרשור המלא אחרון