אקט מוסיקלי Audio and Music Technology
MUZIK או BPM?
    מתוך הפורום לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
yoedf
MUZIK או BPM?
פורסם: שלישי 03 ינו',06 19:18
שלללללללום לכולם,
אני מתלבט בין המסלול המלא של MUZIK למסלול המלא של BPM.
ביקרתי בשני בתי הספר, ונראה כי הם נותנים בגדול את אותם הכלים.

היתרון ב BPM הוא שהוא נותן תעודה מוכרת, ואיתה אפשר להמשיך עוד שנה לתואר של האונ' הפתוחה,
לעומת זאת MUZIK מצטייר לי ברמה גבוהה יותר.

יש פה אנשים שלומדים או למדו באחד מהם ויכולים לעזור בהתלבטות? :-)
יש מישהו במקרה שלמד בשניהם?

(רונן ממיוזיק ואביתר מ BPM, אני יודע שאתם מתים להגיב, אבל אני רוצה לשמוע מתלמידים... #smile תודה )
oh-babie
פורסם: שלישי 03 ינו',06 19:39
יעזור אם תציין מה אתה רוצה ללמוד.
מוסיקה? סאונד? DJ\מוס' אלקט'?
efi86
פורסם: שלישי 03 ינו',06 20:52
אני לומד בבי פי אמ
אחלה בית ספר שבעולם
אחלה יחס
העברה של החומר באמת עוברת בכיף עם המון הדגמות והשתתפות של התלמידים
אבל אני לא במסלול המלא אז לגבי זה אני לא יכול להגיב
חשוב לי רק להבהיר שצריך להלל את יריב עציון כי הוא תופעה שלא תיאמן והבן אדם מדהים בתחום שלו!
עוד לא ראיתי כזה כישרון!
fantas
פורסם: שלישי 03 ינו',06 22:59
אני למדתי ב muzik עוד בזמן שהם נקראו djschool. אחלה מקום. אחלה אנשים. עד שלא תתחיל שם לא תבין. לכל איד מהם יש רזומה עשיר ותמיד ייתנו לך ביטחון יצירתי שזה משהו אדיר בפני עצמו. תמיכה מלאה (גם בטלפון לעיתים) . בקיצור- אחלה מקום. אבל זו רק ההתרשמות שלי.
חוץ מזה, מה תעזור לך התעודה? מנסיוני, לא תמיד יעדיפו להעסיק אדם שסיים לימודי תעודה על פני אדם שהנסיון שלו בפועל רב, ואת זה שום בית ספר לא ייתן לך. מה שכן תקבל זה את הכלים לעשות, ובאופן טבעי לא את הנסיון. בהצלחה.
yoedf
MUZIK או BPM?
פורסם: רביעי 04 ינו',06 01:05
קודם כל, סליחה שלא ציינתי, אני מתעניין בביצוע והפקה, ולא ב - DJ.
תעודה במקצוע הזה באמת לא חשובה כמו הנסיון והכישרון, אבל כמו שאומרת האמא הפולניה, תמיד טוב שיהיה תואר....גם בשביל תחומים אחרים.

נראה שכולם נהנים בשני בתי הספר....מישהו יודע על הבדלים בניהם? (חוץ מזה שאחד בחיפה ואחד בת"א... #smile ) הבדלים מקצועיים?
עם איזה בי"ס יותר "קל" לצאת לשוק?
shnautzer
ספיר
פורסם: רביעי 04 ינו',06 01:16
לך תלמד במכללת ספיר. אם כבר לא אכפת לך לצאת מהמרכז... לימודי סאונד הכי מקיפים ומעמיקים בארץ, תעודת הנדסאי מוכרת, ובשביל אמא תגיד לה שגם אפשר ללמוד במקביל לתואר ראשון בתקשורת או קולנוע. במקביל!
yoedf
פורסם: רביעי 04 ינו',06 01:20
מכללת ספיר מלמדת SOUND ולא מוסיקה... לא מושך אותי
צופיפניק
פורסם: רביעי 04 ינו',06 01:30
יש בי"ס אחד שמשום מה לא ציינת, ואם הכיוון שלך הוא ביצוע והפקה, אז הוא לדעתי הבחירה הנכונה והטובה ביותר... בי"ס רימון ברמת השרון.
אני לומד שם ונהנה מכל רגע. פשוט מקום מדהים, עם אווירה נפלאה והמורים הכי טובים בארץ. (יש שיאמרו: גם התלמידים)
אם אתה רוצה פרטים נוספים אני יכול לכתוב לך כאן או בפרטי.
בהצלחה #smile
shnautzer
פורסם: רביעי 04 ינו',06 01:31
תשמע. אם אתה רוצה ללמוד מוסיקה, לך תלמד מוסיקה כמו שצריך. רימון יתנו לך הרבה, מה גם שיש שם גם מגמת הפקה וסאונד ותהיה לך שם אינטראקציה ושיתוף פעולה עם אנשי סאונד והפקה, ואפשר ללמוד הרבה ככה. עכשיו, כמו שבית ספר למוסיקה שקשוב לתהליכים שעוברים על עולם המוסיקה, מספק העשרה גם בתחום המאוד מאוד חופף של הפקה וסאונד, אותו דבר בתי ספר לסאונד, משקיעים בך גם בתחום המוסיקה. בכל בתי הספר שציינת (יש גם את רזוננס- אחלה!) משקיעים בתלמידים גם ברמת לימודי המוסיקה. הכל קשור אחד לשני, וההבדלים מטשטשים. בספיר יש קורס תאוריה מוסיקלית, קריאת תווים, סולפז' וכו' כחלק מתוכנית הלימודים בנוסף כמובן לסאונד, הפקה מוסיקלית והכל...
oh-babie
פורסם: רביעי 04 ינו',06 01:33
yoedf :
עם איזה בי"ס יותר "קל" לצאת לשוק?

שכח מזה. לא קל לצאת לשוק בכל מקרה - במיוחד במקצועות הבמה.
ידיד קרוב סיים לימודי תואר-שני בקולנוע באונ' הרוורד, לא ביפיאם או מיוזיק (ויסלחו לי הנוגעים בדבר - מדובר כאן על "השוואה" אקדמית בלבד).
אז הוא עובד בהוליווד? ממש לא.
אבל קווין קוסטנר, כן. והוא למד דווקא מנהל עסקים ב-State University, ולא ב"ליגה העליונה".

עדיף להתמקד ב"מאיזה בית-ספר אתה תפיק יותר תועלת. ברמה האישית\מקצועית שלך".
וגם אם תהיה עו"ד, האמא הפולניה עדיין תרצה שתהיה רופא. זה לא ה-Issue. סלח לי.

אני מלמד אקוסטיקה בכמה מוסדות (חלקים מעניקים תואר, חלקם מעניקים תעודה וחלקם מעניקים ידע) ונחשף מ"הצד השני" לאופי השונה של כל בי"ס.

בהכללה, לכל מקום ומסלול לימודים יש את ה"נישה" שלו, וזה דבר מאוד אינדיבידואלי.
אני יכול להעיד שסטודנטים שפורחים במקום X, בסבירות גבוהה "יפלו" במקום Y, ולהיפך.

התחרותיות המטופשת של "איזה מקום יותר שווה" היא בסה"כ אשליה שמקורה בלחץ חברתי (תקפוץ! תקפוץ!) ואגו מנופח.
זה מאוד IN עכשיו, אתה בטח יודע.

עצתי היא, קודם כל לעשות חושבים.
שאלה כמו "מה יותר טוב\נחשב\שווה\מדליק\מגניב\אין וכו'" רלוונטית רק לאגו ולאמא הפולניה.

חשוב מה אתה מצפה מהלימודים, ושאל "איזה ציוד יש במקום XXX" או "ראיתי שבמקום X יש קורס Y, מי לקח אותו?" או "שמעתי ש-X מלמד ב-Y, האם הוא\היא מורה טוב\ה?".
כך תוכל לאסוף מספיק נתונים גולמיים, בכדי לקבל את ההחלטה בעצמך.

בהצלחה #smile
yoedf
פורסם: רביעי 04 ינו',06 08:52
תודה, אבל זה בדיוק מה שאני מחפש, מה ה "נישה" של MUZIK ומה ה "נישה" של BPM... שאלתי המקורית באמת הייתה מה ההבדלים בין בתי הספר.

לגבי רימון, יכול להיות שנוצר לי רושם מוטעה, אבל נראה שמרימון אתה תצא פרפומר עילעי, אבל בכל מה שקשור לטכנולוגיה, נראה לי שהם לוקים בחסר. לפחות לעומת האחרים, ולשם העולם שואף. אני טועה?
yoramilan
פורסם: רביעי 04 ינו',06 09:44
קודם כל... אני חייב להזכיר (לטובת כל אלה שקורעים אצלי את התחת בדמעות) שתעודה זה לא תואר.
זה אמנם הבדל סמנטי בלבד בהקשר של כוחות השוק אבל זה עדיין הבדל.

אז אם אתה רוצה תואר, שיש לו משמעות מבחינת התקדמות אקדמאית עתידית, ומבחינת דרגות שכר קיבוציות אז שני המקומות היחידים שהוזכרו כאן שגם נותנים תארים הם "ספיר" ו"רימון" בתנאי שתבחר במסלול המשותף עם האקדמיה.

ומה עושים עם תואר / תעודה?
כלום, כלומר.. הרבה.. אבל - זה לא העניין.
לפני הרבה הרבה שנים, בערב הביל של חודש מאי, עמדתי נרגש ומפוחד באנדרטת הצנחנים לקראת מסע כומתא.
ואז ה-מ"פ שלי אמר לנו את הדבר הבא: מי שעושה את המסע הזה בשביל לצאת הביתה עם כומתא אדומה ולתפוס בחורות.... לא יעמוד על הרגליים עד הערב.
אבל מי שילך עם הראש ועם הלב יגיע למצדה בריצה.

הוא לא היה חכם גדול (אפילו די מניאק), ואני לא הייתי איזה חייל למופת, אבל במקרה הספציפי הזה הוא צדק.

אם אתה עושה את התואר בשביל אמא שלך (כי היא משלמת או כי היא פולניה או בגל שתי הסיבות), אתה לא עובר את מבחן הכניסה.
אם אתה לומד כי אתה סקרן, ומרותק מהחומר... אתה עוד תמצא את עצמך מתרגל שנתונים נמוכים.

אני לא מכיר BPM.
כל שאר המוסדות שהוזכרו (כולל אלה שאני הזכרתי) וכולל את מכללת עמק הירדן - מקומות שהרשימו אותי לטובה.
בהודעות קודמות בפורום זה חודדו ההבדלים בין המוסדות.
תעבור על זה שוב...
יש לך עוד זמן לקבל החלטה.
אסף
פורסם: רביעי 04 ינו',06 15:53
יש לי שני דברים לומר לך. (בתור אחד שלא למד באף בית ספר למוזיקה #biggrin ... ).

(א.) בכל תחום בית ספר הוא רק כלי עזר.
מי שבאמת מוכשר, שהדחף בוער בעצמותיו ושלא מפסיק לנסות יגיע רחוק, עם או בלי בית ספר. זה נכון גם במקצועות ה"סטנדרטיים" כגון רפואה\הנדסה\כלכלה, ונכון על אחת כמה וכמה במקצועות "חופשיים" כגון אמנות, עסקים וכו', שבמקרים רבים אינם מצריכים בתי ספר (שם המסגרת הנכונה יותר ללימוד היא חונכות אישית ולא בית ספר). תן מבט באנשי העסקים המצליחים ביותר בעולם. אתה חושב שהם למדו תואר שני במנהל עסקים? ואם כן - אתה חושב שבלי זה הם לא היו עושים את המיליארדים שלהם? תן מבט באמנים שאתה הכי מעריץ - לכמה מהם יש תואר מג'וליארד? ולכמה, אתה חושב, זה באמת היה משנה באופן עקרוני?

(ב.) בנוסף, לעניות דעתי כדאי לך לשאול את עצמך לא רק איזה בית ספר יותר טוב (כי אני מאמין שבכולם יש מורים טובים וגרועים), אלא באיזה בית ספר תהיה לך אינטראקציה גדולה ככל האפשר עם מספר רב ככל הניתן של מקצוענים - הן ברמת הסגל והן ברמת הסטודנטים.
פעם היה בפורום הזה דיון על האם ברקלי יותר טוב מרימון. מבלי לנקוט בעמדה, תרשה לי לומר שבברקלי האווירה דוחפת אותך למצוינות ללא פשרות משום שאתה יודע שאיתך בכיתה יכולים ללמוד סטיב ואי הבא או אולי איזה פאט מתיני קטן, ושמולך עומדים אנשים שהופיעו עם להקות שאת הדיסקים שלהם קנית כשהיית ילד קטן. בנוסף אתה יוצר קשרים ומנגן עם אנשים שהם בעצמם שואפים למצוינות ללא פשרות. הקשרים האלה משמעותיים גם מבחינה אמנותית (הם גורמים לך לרצות להצטיין) וגם מבחינה עסקית (סביר להניח שרבים מכם יצליחו בתחום ואתה תכיר אותם כשזה יקרה).
תן מבט ברשימת המורים בכל בית ספר. קח לעצמך יום או יומיים לדבר עם הסטודנטים ולשבת בהרצאות לדוגמא ושאל את עצמך: האם הם מרשימים אותי? האם אני מרגיש שהם (הסטודנטים + המורים) גורמים לי לרצות יותר טוב משאני עכשיו? האם "רגשי הנחיתות" שלי מתעוררים בבית הספר הזה? אם התשובה היא כן - שם מקומך, במקום שיאתגר אותך ויגרום לך להתעמת עם החולשות שלך.
snoofkin
העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך
פורסם: ראשון 08 ינו',06 18:13
מעבר למה שנאמר, כי אני באמת מסכים שזה אינדבדואלי ומה שנכון לאחד, לוא דוקא נכון לאחר, היא זו:
לך תבלה אישה שעתיים שלוש בכל אחד מהמוסדות הנ"ל, תדבר קצת עם אנשים שלומדים שם,
(מכל שכבות הלימוד), ותנסה לראות את עצמך "במקומם". כלומר, אני מאמין שכל מוסד מושך לתוכו סוג מסויים של אנשים, מכל מני בחינות. תנסה לדמיין אם אתץה רואה את עצמך לומד באותו מוסד.
yoedf
פורסם: שני 16 ינו',06 18:34
תודה רבה לכולכם על העזרה. #smile
רציתי רק לציין שכל מי שחושב שבתי הספר הם אותו הדבר, או נותנים אותו הדבר טועה ובגדול.

הצטרפתי ליום לימודים גם ב BPM וגם ב MUZIK. #read
אני מעדיף שלא לציין במי בחרתי, כדי לא להראות לא אובייקטיבי, אבל ההבדלים הם ממש גדולים. אני רק רוצה להמליץ לכל מי שמתלבט, לעשות כמוני ולא להחליט לפני שמצטרפים לשיעורים- שני בתי הספר היו שמחים להכניס אותי למספר שיעורים.

יש לשים לב למספר גורמים:
1. איכות המורים
2. איכות התלמידים - לא לזלזל בזה - חלק חשוב מהלימודים הוא אינטרקציה עם אחרים, ויצירת קשרים.
3. לדבר עם תלמידים (ולא עם עובדי בתי הספר) ולשמוע מהם מה טוב ומה פחות טוב בבית הספר.
4. לשמוע עבודות תלמידים - לא הדמו שבית הספר ישמיע לכם, אלא מהתלמידים עצמם.

שוב תודה לכולכם על התגובות... עזרתם מאוד #thumbsup
אסף
פורסם: שני 16 ינו',06 18:44
ציטוט:
יש לשים לב למספר גורמים:
...
2. איכות התלמידים - לא לזלזל בזה - חלק חשוב מהלימודים הוא אינטרקציה עם אחרים, ויצירת קשרים.

לפי דעתי זהו הפרמטר החשוב ביותר.
מי שצריך מורה שידרבן אותו ללמוד מבזבז את הזמן שלו. אל תשכח שמה שמדרבן אנשים למצוינות הוא תחרות, ותחרות היא משהו שבא מצד עמיתים שלך, לא מורים שלך (שהם כבר יותר מדי "זקנים" בשביל להתחרות בך, הם כבר קיבלו את הנתח שלהם מהעוגה). אם אתה מרגיש שהעמיתים שלך מעודדים אותך לתחרות - זה בית הספר הנכון בשבילך.
MacroTec
אני לומד ב BPM
פורסם: ראשון 29 מאי,16 12:38
אני לא יודע מה ההבדלים בין בתי הספר למוזיקה אבל אני יכול לספר לך בגדול על BPM כי אני לומד שם במסלול BSP להפקה מוזיקלית.

מבחינת מורים, תענוג. בכל נושא יש מרצה עם המון ניסיון שמלמד תיאוריות אבל הרבה תכלס, עובדים על דברים כל הזמן. גם המכללה עצמה מספקת כל הזמן דברים שאפשר להשתפשף בהם, כל מיני עבודות. שבוע שעבר הקלטתי באולפן את קורין אלאל.

חוץ מזה שבמכללה יש אולפנים ברמה גבוהה מאד וציוד חדש, ומה שטוב ב-BPM זה שהאולפנים פתוחים עד אמצע הלילה ואני יכול להזמין אותם מתי שבא לי בחינם ולעבוד בהם גם על דברים פרטיים שלי.

בקיצור אני ממש נהנה, במיוחד מהחברים שאיתי בלימודים. המון מוכשרים בלי אגו ולכל אחד סגנון משלו, מה שממש מפרה את החשיבה.

בקיצור אני ממליץ על BPM
kimchy
פורסם: ראשון 29 מאי,16 12:48
MacroTec, ברוך הבא לפורום.
נחמד לשמוע שאתה נהנה מהלימודים, אך הבחנת בזה שאתה מגיב לשאלה משנת 2006? #biggrin