אקט מוסיקלי Audio and Music Technology
עזרה בבחירת כיסא לאולפן
    מתוך הפורום בריאות
montigo
עזרה בבחירת כיסא לאולפן
פורסם: שני 20 מרץ,06 03:56
אני מעוניין לקנות כיסא לאולפן (חדר?) שלי.

אני משתמש בו לעבודה ממושכת מול המחשב\מקלדת\עכבר\קלידים. לא מנגן על גיטרה או משהו דומה.

הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא

[שימו לב שהמדף עם המקלדת+עכבר נשלף החוצה]

אני מחפש כיסא שיהיה נוח מאוד ועם זאת בריא. עם תמיכה טובה מאוד לגב התחתון (ככה זה כשיש לך גב עליון הרבה יותר מפותח מהגב התחתון).
יש לי נטיה, כמו הרבה אנשים, "לשקוע" בלי להרגיש לתוך הכיסא עד למצב שאני כמעט יושב על הגב. :shame: אם הכיסא יסיע במניעת ההרגל הקלוקל הזה, מה טוב.
לדעתי משענות מתכוננות לידיים יכולות לסייע לי בעבודה נכונה ובריאה מול המקלדת.
עדיפות מסוימת לחומר דמוי עור (נמאס לי קצת מהמרקם של הבד).

אני מוכן להשקיע עד 1,000 ש"ח גג. אם כי אני אשמח לקנות כיסא בסכום נמוך יותר (נגיד בסביבות ה-500), במידה ואמצא אחד טוב.

יש לכם המלצות על כיסא ספציפי \ מקום טוב לבדוק בו כיסאות?
מחיפוש באינטרנט ובפורום, אספתי כמה שמות - ד"ר גב, צרעה, אופיס דיפו, אייס, הום סנטר, איקאה, אורנים. זה יותר מדי מקומות ללכת אליהם, תוכלו להפריד את המוץ מהתבן?
bonanza123
ראיתי אחד מעניין
פורסם: שני 20 מרץ,06 04:04
באופיס.. לא שאני מת עליהם :yuck:
יש להם כסאות צורעה .
נדלקתי על דגם מאי ,סביבות ה 800 ש"ח
נוח אבל תבדוק את הגובה אחי .
אני 172 ס"מ וההכי נמוך של הכיסא לא הושיב לי את הרגלים 0 על הריצפה ,וזה חשוב מאוד
אם אתה גבוה ממני ..אז יש מצב שהוא ימצא חן !
ידיות מתכוננות טוב לנגני גיטרה + להקלדה .
גב וכל הטריקים .
מקווה שעזרתי לילה טוב !
אלון כהן
פורסם: שני 20 מרץ,06 07:26
היי ליאור
אם לא יצא לך לראות אז קבל שרשראות חיוניות
כיסאות לאולפן
כסא
עצם העובדה שאתה לא מנגן בגיטרה מרחיבה לך את אפשרויות הבחירה בגלל משענות הידיים
נראה לי חשוב לאללא להשקיע כמה שצריך (בגבול הסביר) כיסא רע יגרום לאי חשק ולכאבים בגב תו"כ עבודה שזה הצרות של הדור שלנו (חוץ מדלקות מהפרקים בידיים מהעכבר והמקלדת #ugh )
בהצלחה ותעלה את התוצאות
אלון
uridat
פורסם: שני 20 מרץ,06 09:30
שלום ליאור
אני קניתי כסאות ב"גרפיטי" בסביבות 600-700 ש"ח לכסא עם ריפוד בד. קניתי 2 כסאות גבוהים לנגינה שמהם פרקתי את משענות הידיים וכסא נמוך לישיבה מול המחשב.
לאחר שקניתי הסתבר לי שהכסא הנמוך מעט נמוך מידי. הכסא הגבוה היה גבוה מידי לאותו מקום. בגרפיטי קניתי לאחר יעוץ בוכנה עט יותר גבוהה. זו בוכנה שנועדה לילדים קטנים שלא מגיעים לשולחן. הבוכנה הזו נתנה את ההפרש הדרוש.
הכסאות עם הבוכנה הגבוהה נקראים כסאות שרטט.
שים לב שבוכנה גבוהה לא מתאימה לכל רגל של כסא וצריך להקפיד על יציבות הכסא בגובה.
montigo
פורסם: שישי 24 מרץ,06 20:52
תודה על ההמלצות.

כמובן שראיתי את השרשראות המוזכרות לעיל #biggrin
אני 1.78. מבנה גוף די רזה.

כיסאות שרטט זה לא הכיסאות בהם יש "טבעת" מתכתית בתחתית הכיסא עליה מניחים את הרגליים? אני לא מעוניין. אני מעוניין בכיסא שיהיה מספיק נמוך כדי שאוכל לשים את הרגליים על הריצפה (השולחן שלי בנוי מספיק נמוך כדי שלא אצטרך הדום לרגליים).

עוד המלצות על מקומות?
אף אחד פה לא ביקר בד"ר גב או בצרעה?
אסף
פורסם: שבת 25 מרץ,06 00:59
לגבי הגב שלך - אני ממליץ על סוג של התעמלות בונת שרירי גב, כגון: פיתוח גוף, יוגה, פילאטיס וכו' לחיזוק שרירי הגב. לדעתי מדובר בפעילות חיונית לכל מי שמבלה שעות רבות מול המחשב או בישיבה.
montigo
פורסם: שבת 25 מרץ,06 02:23
אני מתאמן באופן קבוע במכון כושר - פיתוח גוף.

זהירות, תמונה סמי-פורנוגרפית לפניך:

זו הסיבה שציינתי מראש ששרירי הגב התחתון לא מפותחים. אני מודע לחולשות שלי (וכמובן עובד כדי לשפר את המצב, לא פשוט עבורי לפתח שרירי גב תחתון).

אני ממליץ בחום לכל מי שיושב הרבה שעות (טכנאים, מלחינים, וכו') לצאת ולעשות פעילות ספורטיבית. גם בריא, גם משחרר, גם פורק עצבים #biggrin
אייל10
פורסם: שבת 25 מרץ,06 07:47
אני קניתי באופיס דיפו כסא "רונית" של צרעה,

עם גלגלים, ללא ידיות,

הדגם הוא: אופיס גבוה, טהיטי בורד (ככה כתוב בצד התחתון של הכסא #smile )

מאד נוח, תומך בגב התחתון (גם אני רגיש לענין הזה), יכול להיות גם מספיק גבוה
וגם מספיק נמוך (בוכנה אחו שילינג).

אם אני לא טועה, המחיר היה בסביבות 500 ש"ח לפני מס' חודשים.

שיהיה בהצלחה!

אייל.
Tomer Iserovitch
פורסם: שבת 25 מרץ,06 08:26
קח בחשבון גם שהמצב הנמוך ביותר של הכיסא צריך להתאים לגובה הנכון לישיבה מול המוניטורים.
האוזן בין הטיוטר והוופר. בהתחשב שאין לך סטנדים מתכווננים זה דיי קריטי כשבוחרים כיסא.

עוד דרך למצוא כיסאות מעולים\איכותיים במחיר טוב זה דרך מכרזים.
ReuvenM
פורסם: שבת 25 מרץ,06 08:27
ציטוט:
אני ממליץ בחום לכל מי שיושב הרבה שעות (טכנאים, מלחינים, וכו') לצאת ולעשות פעילות ספורטיבית. גם בריא, גם משחרר, גם פורק עצבים

מין נחשב?! הוא די משחרר, פורק עצבים ונדמה לי שגם בריא #biggrin
פעם חיפשתי כסא ועברתי גם בד"ר גב. הטיפוסים האלה פלצנים בצורה שלא תאמן. מוכרים כסאות במחירים שנותנים לבן-אדם לחשוב שמדובר ביצירה של סוכנות החלל, וכל אחד שניסיתי שם הביא לי כאב גב מיידי.
מנסיון עם כסאות, מזרונים, שולחנות ודומיהם, ככל שקונים יקר יותר כך מתבאסים יותר, וזה לא מבטיח מוצר טוב. מאז (ששרפתי כסף על כסאות מאכלי זנב, מזרונים 'מיוחדים' עם תמיכה סטלקטיטית, ונעליים עם מדרסים מקליפת מוח של נמלים) אני קונה את הכי פשוט, וזורק אותו אחר שנה (אם לא אחרי כמה ימים ללא נקיפות מצפון).
uridat
פורסם: שבת 25 מרץ,06 09:26
montigo :
כיסאות שרטט זה לא הכיסאות בהם יש "טבעת" מתכתית בתחתית הכיסא עליה מניחים את הרגליים? אני לא מעוניין. אני מעוניין בכיסא שיהיה מספיק נמוך כדי שאוכל לשים את הרגליים על הריצפה (השולחן שלי בנוי מספיק נמוך כדי שלא אצטרך הדום לרגליים).

בעקרון כן. כסאות שרטט הם עם טבעת כזו. למעשה היא ניתנת לפירוק. יותר נכון ניתן לא להרכיב אותה. אם מרכיבים לך את הכיסא אז זכור לבקש זאת. הפרמטר העיקרי של כסאות אלו הוא הגובה.

למעשה, הכסאות האלו (לכל הפחות אם הם מאותה חברה) הם מודולרים. כלומר אתה יכול לבחור כל מושב עם כל ידית עם כל בוכנה עם כל בסיס.
שים לב למגבלה שציינתי כבר לגבי כסאות גבוהים עם בסיס צר.

לפיכך קבע לעצמך את דרישותיך בפרמטרים הבאים: (מלמטה למעלה. לא לפי חשיבות)
1. בסיס: רחב / צר // עם / ללא גלגלים.
2. בוכנה: גובה מינימום / גובה מקסימום.
3. מושב: ריפוד / משענת גב / כיונונים / רוחב / עומק וכו'.
4. ידיות: מתכוונות / מסתובבות / מרופדות וכו'.

אני מצאתי שידיות מרופדות עדיפות הרבה על אלו מפלסטיק קשיח.
אני גם מעדיף את המשענת שאפשר לכוון את הזוית שלה לא סינכרון עם המושב.
montigo
פורסם: שבת 25 מרץ,06 14:57
תודה לכולכם על המידע #biggrin

לא יצא לראות כסא עם ידיות מרופדות, היכן יש כאלו?

אגב, שמתי לב שכמעט כל הכיסאות המשרדיים מרופדים בבד פשוט, וכמעט כל כיסאות המנהלים מרופדים בעור או דמוי עור.

האם יש כיסאות משרדיים טובים המרופדים בדמוי עור? אני פשוט אוהב את המרקם הרבה יותר.
uridat
פורסם: שבת 25 מרץ,06 17:30
montigo :

לא יצא לראות כסא עם ידיות מרופדות, היכן יש כאלו?

את שלי קניתי במודול (זה הכסא שיש לי בבית. לא אלו שבאולפן).
הם נמצאים בכניסה לחניון של רחוב הארבעה. מכיוון רחוב הארבעה.
עד כמה שאני מצליח לזהות מהתמונה, זה מה שיש לי בבית. עם ידיות מרופדות.

בהצלחה
(אין לי כל קשר עם החנות, מלבד העובדה שקניתי בה)
uridat
כבר קנית?
פורסם: שישי 31 מרץ,06 15:56
אם עוד לא קנית, אולי תתעניין בסקירה הזו.
לא תמיד אני מחזיק מהסקירות שלהם אבל זו עוד נקודת מבט.

ספר לנו בבקשה מה החלטת :?:
montigo
פורסם: שישי 09 יונ',06 00:11
לאחר ששמעתי הרבה דעות רעות מאנשים על כיסאות מעור (במיוחד בקיץ עם הזיעה), החלטתי ללכת על כיסא מבד.

בסוף מצאתי כיסא כלבבי באופיס דיפו.

היו שם הרבה כיסאות של צרעה, לא רעים בכלל, אבל שום דבר שנפלתי ממנו (תרתי משמע?...)
היה שם כיסא אחד שקרץ לי והוא של "וקסמן" מדגם "מגמא".
מאוד נוח עבורי, ידיות \משענת\ידיות מתכווננים, זווית משענת מתכווננת, בד אפור כהה נעים למדי, תמיכה מצוינת לגב התחתון, איכות בניה טובה, הרכבה קלה ביותר, 3 שנים אחריות.
עלה לי 700 ש"ח.

הנה תמונות:

Radioactive
פורסם: שישי 09 יונ',06 12:48
montigo
פורסם: שישי 09 יונ',06 18:58
LOLOLOL #biggrin #biggrin #biggrin
Frostomm
לגיטריסטים שבינינו...
פורסם: שלישי 01 אוג',06 01:44
לכל הגיטרנים,
לי יש כסא די דומה באולפן הביתי, ובשביל לתפוס את הגיטרה פה ושם תו"כ עבודה על המחשב,
פשוט הוצאתי החוצה את ידית שמאל! (אני ימני). אני חייב לציין שזה ממש נוח, כי במילא יד ימין שלי לא זקוקה לידית, כי בזמן העבודה היא עסוקה בעכבר. וידית שמאל לא מפריע בכלל לנגינה, אך עם זאת משמשת את יד שמאל למנוחה בעבודת המחשב... אז זה עדיף מאשר בלי ידיות בכלל, הרבה יותר נוח.

ד"א
היה לי בהתחלה כסא מנהלים גדול כזה, עם משענת ראש.... ממש נוח, אבל היה לי קצת מסורבל לעבוד איתו. לא מומלץ.

#smile
אלון כהן
פורסם: שלישי 01 אוג',06 07:20
אם כבר העירו את השרשרת הזו אז אני רוצה להוסיף איזו עיצה משלי #smile
רוב אם לא כל הכיסאות האלו באים כסטנדרט עם הגלגלי פלסטיק השחורים האלו
כשנשבר לי אחד הגלגלים ורציתי לבדוק אם אפשר להחליף גיליתי באופיס דיפו את הגלגלים התואמים מסיליקון , מה אני אגיד לכם הם ברמה אחרת לגמרי יש לציין שאין אותם בכל סניף של אופיס דיפו רק בגדולים וזה עולה 60 ש"ח לסט של 5 גלגלים (אני החלפתי כבר ל3 כיסאות אצלי)
הגלגלים לא מרעישים כלל מחליקים במהירות בקיצור מומלצים #thumbsup
אלון
RR
המלצה לכסא
פורסם: שבת 15 נוב',08 21:08
מחפשת המלצות לכסא טוב ונח במיוחד לעבודה ממושכת מול מחשב ומקלדת.
העבודה שלי היא בעיקר לאורך כל שעות הלילה, כך שאני צריכה לספק תמיכה מלאה לעיפותי ועצבי..
קראתי מעט בנושא באשכולות קודמים ולא בדיוק מצאתי.
oh-babie
פורסם: שבת 15 נוב',08 21:12
זה עניין סובייקטיבי ובערך כמו שאני אחפש בפורום המלצה על תחתונים נוחים... #smile

לי לקח מספר חודשים טובים ועשרות רבות של כיסאות עד שמצאתי את הכיסא שמתאים לי (תאמיני או לא, באיקאה(!) ).

הגב שלך יודע הכי טוב מה טוב בשבילו... פשוט ללכת ולנסות. #smile
RR
פורסם: שבת 15 נוב',08 21:16
זה לא בדיוק ככה. הלכתי ובדקתי. אבל כדי לבדוק את זה אני צריכה לעבוד עליו שעות ובתנוחה המסוימת ע"מ להתרשם.
בדיוק בגלל זה אני מבקשת המלצות מבעלי נסיון.
oh-babie
פורסם: שבת 15 נוב',08 21:34
לפי דעתי פשוט עוד לא ישבת על הכיסא הנכון...

חשבתי כמוך במשך הרבה זמן.

בסוף, אחרי שהייתי במיטב חנויות הכיסאות ובדקתי דגמים בעלויות שבין כמה מאות שקלים למעל אלף שקל, התיישבתי על כיסא אחד באיקאה ואחרי 2 דקות בדיוק אמרתי "את זה אני רוצה. עכשיו".

לא עניין אותי מה המחיר, רק אם יש אותו במלאי.

תיזהרי כמו אש מכיסאות ה"מבצע" במאתיים שקל שנראים כמו כורסאת מנהלים יוקרתית.

תתכונני לכך שכיסא טוב יעלה לפחות 500-600 ש"ח, ויש גם בהרבה יותר.
RR
פורסם: שבת 15 נוב',08 21:38
מתכוננת למחיר כזה, לא לפחות.
אבל שוב, אתה לא עונה לעצם השאלה-בקשה. #nene
בכ"א- תודה.
Radioactive
פורסם: שבת 15 נוב',08 21:39
אני מאוד ממליץ על כסאות של Paltechnica כמו שיש לי בעבודה.

לפני כ3 חודשים קניתי לבית כסה דגם "גל" של איזה חברה לא ידוע באחד חנויות הרהיטים ברחוב הרצל בתל-אביב, ישבתי שם על כל הכסאות שהיו בתצוגה (והיו די הרבה) ושיגעתי את המוכר עד שמצאתי את מה שמתאים לי, אבל עדיין הכסה שיש לי במשרד הרבה יותר נוח... טוב הוא גם פעמיים יותר יקר, משהו בסביבות 1200שח.
CosmoGrill
פורסם: שבת 15 נוב',08 21:40
יש את הכיסא האורטופדי שבנוי כמו שתי פלטות, כשאחת תומכת בברכיים ועל השניה יושבים. שכחתי איך קוראים לזה, אבל לעופר מפיסי פאוור יש והוא ממליץ עליו, ושמעתי עוד הרבה תגובות טובות של אנשים. כשיהיה לי אולפן אני חושב שאני אקנה כזה.
oh-babie
פורסם: שבת 15 נוב',08 21:43
אם זה עוזר לך, זה הכסא שלי (לפחות לפי התמונה והמחיר, לא זוכר את שם הדגם בדיוק).
JS
פורסם: שבת 15 נוב',08 21:51
אני יושב על חיקוי איירון Aeron המפורסם. לטעמי החיקוי עולה על המקור משום שהוא מרווח יותר במקומות החשובים.
זה הכיסא האולפן האולטימטיבי, ויתאים לכל מי שיושב שעות. אני מוצא את עצמי יושב 7-8 שעות בלי לקום אפילו פעם אחת! ולא נדיר להיות בתוך אותו הכסא גם 14-15 שעות ביום, יום אחרי יום.
המקור
החיקוי
ReuvenM
פורסם: שבת 15 נוב',08 22:37
מה שאומר, שיונתן צודק #smile - כל אחד והגב/תחת שלו כנראה. ועל כל אלה יש להוסיף פרמטרים של זוית, גובה תקניים.
את כל הכיסאות שתיארתם כבר ניסיתי, כולם אכזבו או לא הרגישו בבית.
לפני כמה חודשים מצאתי את עצמי נובר אצל יצרן באור יהודה, ומכל הבלגן שעשיתי בחנות רק על כסא אחד היה לי נוח. ממש כאילו נבנה בשבילי. אבל מה - הוא נמוך קצת. פאשלה בייצור. אז ניסו להגביה לי קצת את הכיסא ולקחתי אותו. עדיין נמוך קצת.
הבעיה השניה, של רוב הכיסאות המרופדים, שאם הם מספוג רגיל, הוא נמעך ומתרסק מהר מאוד, מה שמפגיש את הישבן עם תחתית קשיחה #doh
Tomer Iserovitch
פורסם: שבת 15 נוב',08 22:44
אני רכשתי את הכיסא הנ"ל
http://www.officedepot.co.il/catalog/catalogSku.do;jsessionid=0000RKDPIfHrJsvdyZALbmp9JcI:12bbi68k5?id=625855&pr=QJ5&N=2%2031839

כיסא נוח מבד עם תמיכה טובה מאוד לגב (ולתחת), רכשתי אותו לפני כחודשיים ואני לא יכול להגיד עליו דבר אחד רע. #smile
שיפור משמעותי לעומת "כיסא המנהלים" הזול מעור שהיה לי.
אופיר_שילן
פורסם: ראשון 16 נוב',08 00:27
מהניסיון שלי, תלכי לבדוק את הכיסאות של החברות "צרעה" ו"ווקסמן". אלה חברות ישראליות שמרכיבות בארץ כיסאות אורטופדיים.
יש דגם של צרעה שנקרא "לורנצו" שכדאי לך לבדוק, ודגם של ווקסמן שנקרא "סיגמא".
אלה כיסאות שמתאימים לישיבה ממושכת, מעל 8 שעות ברציפות אם אני לא טועה.
המראה החיצוני שלהם הוא לא מרשים במיוחד, ואין להם לוק של כיסאות מנהלים, אבל הם עושים את העבודה.
לדעתי המחירים של כיסאות ברמה הזאת נעים בין 800 שח' ל-1100 שח' אם לא יותר.

לא כל כיסא שבישיבה הראשונית עליו הוא נוח, הוא כיסא טוב, או כיסא שמתאים לצרכים שלך.
רוב הכיסאות הזולים מתבלים מהר מאוד, והריפוד שלהם נשחק מהר יותר (שלא לדבר על המנגנון או הבוכנה), ממש אחרי חודשים ספורים של ישיבה מרובה.

בדרך כלל, על הכיסאות האיכותיים נותנים 3 שנים אחריות על כל חלקי הכיסא, ככה תוכלי לזהות איזה כיסא עדיף לך לקנות.

מקווה שעזרתי, בהצלחה.
dreamag
פורסם: ראשון 16 נוב',08 02:06
מצטרף להמלצה על הכסא מאיקאה. 4 שנות נוחות מדהימה והוא נראה ומרגיש כמו חדש.
וכל זאת למרות שמוכרים שם הרבה זבל בתחפושת יפה.
ואין כמו הנקניקיה ב5 שקל!
uridat
פורסם: ראשון 16 נוב',08 09:55
תראו חברים, זו שרשרת נחמדה וכתובים בה דברים מעניינים וחשובים.
אלא מה?!
הכל כבר כתוב (כך או אחרת) כאן #search

אז מה?
לנעול? לאחד?
אין טעם להחזיק שתי שרשאות מקבילות לחלוטין. את הדיון אפשר היה להמשיך בשרשרת הישנה כפי שמבקשים כללי הפורום...
ravitzj
פורסם: חמישי 27 נוב',08 06:49
אני מחפש כסא לסטודיו שלי,
ישבתי בנמל התעופה על כסא באחד הדלפקים (היה לי משעמם ,חיכיתי עד שכיוונו את הקרבורטור של המטוס),
ונדהמתי מהנוחיות שלו,ראיתי שכל הכסאות מאותו הסוג,
הוא בנוי בצורה כזאת,אפשר להרים אותו ממש גבוה ,הידיות מתקפלות לאחור,משענת הגב גבוהה,הכרית למטה מרופדת כמו שצריך,יש גלגל למטה מניקל שאפשר להניח את הרגלים (מתאים לגיטריסטים),אפשרות הטיה לאחור.
אלו כל הפרטים שאני זוכר,
איך אני יכול לברר של מי הכסא הזה ואיפה קונים אותו?
ReuvenM
פורסם: חמישי 27 נוב',08 07:36
Musix
פורסם: חמישי 27 נוב',08 07:58
לי יש כזה:

http://www.tzora-global.com/chair.asp?num=491&cat_id=349

3 שנים אחריות, ודי נוח בינתיים.

וזה אחרי שחיפשתי מלא זמן ועברתי בכל הסניפים של אופיס דיפו וחנויות הכסאות ברחוב הארבעה.

ממליץ.

MUSIX.
אופיר_שילן
פורסם: חמישי 27 נוב',08 08:16
"איך אני יכול לברר של מי הכסא הזה ואיפה קונים אותו?"

יש מצב גדול מאוד שאלה כיסאות של צרעה. אני יודע שהם מספקים כיסאות מכל הסוגים (כולל כיסאות המתנה כאלה כמו בשדה תעופה או בבנק), לגופים גדולים בארץ, או למשרדי ממשלה וכדומה.. אבל אתה פשוט יכול ליצור קשר עם נתב"ג ולשאול שם מישהו של איזה חברה הכיסאות האלה #biggrin
ravitzj
פורסם: חמישי 27 נוב',08 08:23
שאלתי כמה עובדים ,אף אחד לא ידע ,כל מה שהם יודעים לענות זה רק אם אבדה לך מזוודה אז תלך לשושנה בדלפק 5.
אם הייתי יודע בדיוק מי סיפק להם ת'כסא הייתי מזמין בטלפון בלי לבדוק.
ReuvenM
פורסם: שני 14 דצמ',15 09:46
השרשראות בנושא כיסאות אוחדו