אקט מוסיקלי Audio and Music Technology
יצירת כלי נשיפה חיים!
    מתוך הפורום סינתזה ומבנה צליל
justadog
יצירת כלי נשיפה חיים!
פורסם: ראשון 26 מרץ,06 21:58
שלום!
יש לי בעיה. יש לי במחשב שלל שלם של כלים וירטואליים וסמפלים (sampletank, hypersonic) ואני מנסה לשחזר באזרתם את הסאמפל הבא (אני מעוניין כרגע רק בכלי הנשיפה שבו) קראתי מלא מאמרים בנושא, ניסיתי ימים ולילות לעשות את זה וזה פשוט לא יוצא לי. אני אפילו לא מתקרב! מישהו יכול לעזור לי?
הסאמפל: http://www.megaupload.com/?d=YEWFC5F3
MrSoundMan
פורסם: ראשון 26 מרץ,06 22:26
אולי בגלל שאלה נגנים חיים ואתה מנסה עם Hypersonic?
עם כל הכבוד לתוכנה הזאת, הסימפולים בה הם לא מתקרבים למקור.
אל תשכח שיש לך שם מספר נגנים, ולא אחד. לכל נגן יש את הכלי נשיפה שלו, ואת הצבע השונה שיש לכל נגן.
לא לשכוח שמדובר גם בנגני פאנק מהשורה הראשונה #smile
justadog
פורסם: ראשון 26 מרץ,06 22:35
אני לא בדיוק מחפס שזה ישמע אותו דבר. לא אחפת לי שזה ישמע טיפה סינטתי אבל אני רוצה להיתקרב למקור עד כמה שאפשר בעזרת התוכנות האלה. לפחות שישמע דומא.
CosmoGrill
פורסם: ראשון 26 מרץ,06 22:41
ציטוט:
אני לא בדיוק מחפס שזה ישמע אותו דבר. לא אחפת לי שזה ישמע טיפה סינטתי אבל אני רוצה להיתקרב למקור עד כמה שאפשר בעזרת התוכנות האלה. לפחות שישמע דומא.

אם לא אחפת לך אז איך זה ישמע דומא?

תחפס תוכנא אכרט אולי זה ישמא יוטר תוב

עריכה:
הכל ברוח טובה, לא לקחת כבד. #smile
justadog
פורסם: ראשון 26 מרץ,06 23:08
זהו שאני לא חושב שצריך לחפש תוכנה אחרת. יש אנשים שיכולים להגיע קרוב לצליל הזה גם אם moog .
אני פשוט רוצה לדעת ממה להתחיל, מה המאפיינים של כלי נשיפה וכדומה. אני אשמח אם מישהו יודע ויוכל לעזור.
danny_bar
פורסם: שני 27 מרץ,06 00:36
קוסמוגריל ממש בוגר לצחוק על שגיאות כתיב של אנשים.
לגבי הסאונד זה באמת עניין של חיפוש, יהיה לך מאוד קשה לשחזר כדבריך חצוצרה, תוכל אולי להגיע למשהו שמזכיר בקצת את הכלי.
טיפ קטן יכול להיות לקחת אלמנט אחד בלבד ולשמוע אותו טוב טוב. מה הוא מכיל, מה הצורה של הצליל (כניסה מהירה או הדרגתית, איך ומתי הצליל נפתח בתדרים מסויימים וכד') וכך תוכל להתחיל לחקות את זה. כמובן כמו שכתבו מעלי אלה הם כמה נגנים אז שים לב גם לזה.
Kundara
פורסם: שני 27 מרץ,06 01:31
ממש לא בעיה לחקות את זה, אפילו שזה ישמע אמיתי.

אתה צריך עבודה עם סמפלים איכותיים (כמובן שלא היפרנטו או סאונדפלוץ)
סמפלים עם חלוקה פר תו ולפחות ל 3 ולוסיטיז.

ולעבוד בנפרד עם הסקסופון והטרומבון והאני יודע מה יש שם.

וכמובן קונטאקט : )

החבילות האלה יקרות כן?
justadog
פורסם: שני 27 מרץ,06 03:04
תודה לכל מי שענה.
kundara תוכל אולי לפרת טיפה יותר על מה עלי לעשות.
(אגב יש לי kontakt ואני משתמש בו הרבה ויודע אותו טוב, כמו כן יש לי חבילת סאמפלים bigfish first call horns, תוכל אולי להסביר איך אני עובד אם חבילות מסוג זה כדי להגיע לסאונד זהה. לא מעניין אותי למצוא לוופ דומא מתוך המבחר שיש בחבילה אלה לנסות ולשחזר את בדיוק אותה הנגינה).
Dexter
פורסם: שני 27 מרץ,06 09:19
את האמת עם SAMPLETANK אני חושב שאתה יכול ליצור את הסאונד שאתה מחפש בלי בעיה ..השאלה היא אם אתה מחפש את הניגון הספציפי הזה או רק את הסאונד עצמו?
#guitarist
אסף
Re: יצירת כלי נשיפה חיים!
פורסם: שני 27 מרץ,06 11:05
justadog :
שלום!
יש לי בעיה. יש לי במחשב שלל שלם של כלים וירטואליים וסמפלים (sampletank, hypersonic) ואני מנסה לשחזר באזרתם את הסאמפל הבא (אני מעוניין כרגע רק בכלי הנשיפה שבו) קראתי מלא מאמרים בנושא, ניסיתי ימים ולילות לעשות את זה וזה פשוט לא יוצא לי. אני אפילו לא מתקרב! מישהו יכול לעזור לי?
הסאמפל: http://www.megaupload.com/?d=YEWFC5F3

האמת היא שדגימות טובות במיוחד בחיקוי כלים "התקפיים" כגון פסנתר, מרימבה, פסנתרים חשמליים וגם כלים אלקטרומכניים בעלי מתקף מהיר ודעיכה מהירה גם כן. הבעיה עם כלים עם sustain היא המורכבות האדירה שלהם: הגוון (תגובת התדר) שלהם משתנה לא רק כפונקציה של עוצמת המתקף (כמו בפסנתר) אלא גם כפונקציה של הזמן במשך הנגינה. כלומר נגן חצוצרה המנגן דו דיאז משנה את אופי הנגינה שלו עוד במהלך נגינת הצליל. הדבר מוסיף עוד ממד של סיבוכיות לחיקוי ובשל כך רוב נגני הסינתים מוותרים מראש על חיקוי אמין. לפעמים מדובר בקטע בו, שוב, יש מתקף מהיר (למשל איזה קטע חצוצרות staccato פאנקי) ואז שוב היתרון חוזר למגרש הסינתים. צריך להקשיב לדיסק של מיינארד פרגוסן למשל בשביל להבין עד כמה אי אפשר בכלל לחקות, נאמר, חצוצרה בצורה אותנטית.
kundara - אם אתה טוען שאתה יכול לחקות את הסאונד הזה, אני מאד סקרן לשמוע את התוצאה. עוד לא קרה לי שמישהו הצליח לשטות בי עם סימפולים של כלי נשיפה (פרט למקרה בו השתמשו בסימפול של ליין של כלי נשיפה, כמובן ... ).
Kundara
פורסם: שני 27 מרץ,06 14:48
ואללה.
רק חסר לי סקסופון
אני אנסה לארגן

אגב, ברור שאי אפשר לסנטז כלי נשיפה בצורה אמינה לכן - מולטיסמפלים.
justadog
פורסם: שני 27 מרץ,06 21:47
kundara אני באמת אשמח אם תוכל להעלות לפה את מה שעשית בהסבר איך עשית את זה.
חוץ מזה itaiargaman אמרתה שאפשר לעשות את זה בעזרת sample tank., תוכל אולי להסביר איך? כי הקטע פו זה לא לבחור את הצלילים הנכונים (גם) אלה לדעת לערוך את מידע המידי כמו expression נגיד מתי שצריך כדי לקבל אפקת של משהו יותר חי ולא דגימה.
stern
פורסם: שני 27 מרץ,06 21:55
הבעיה היא שאתה מסתמך על איך הסמפלר והדגימה מתנהגים ולא על איך הנגן והכלי המקורי מתנהגים (מנעד, סגנונות שונים של נגינה, וכו...)- זה (כמעט) כל הסיפור. אסף פירט לך יותר בתשובה שלו.

אני יכול להוסיף שמעבר ל"התקף" של צליל או "דעיכה", יש גם תזמור שצריך ללמוד על הדרך.
justadog
פורסם: חמישי 30 מרץ,06 02:19
יש אולי איזשהם tutorials שאתם ממליצים או אולי תוכלו לפרסם פה משהו שעשיתם והסברים איך עשיתם את זה? זה מאוד יעזור...