אקט מוסיקלי Audio and Music Technology
קידום קטע אלקטרוני: מדריך למתחיל
    מתוך הפורום מוסיקה אלקטרונית
Places
קידום קטע אלקטרוני: מדריך למתחיל
פורסם: שישי 05 אפר',02 07:12
עקב ריבוי השאלות בנושא,מדריכון כיס למתחיל.

גמרתי קטע אלקטרוני (האוס מלודי מתובל בגרוב מקפיץ) ואני מעוניין להריץ אותו בטופ-צ'ארט'ס בעולם, איך לעזאזל?!

<!-- BBCode Start --><U><!-- BBCode color Start --><font color="00FFFF">התהליך -</font><!-- BBCode color End --></U><!-- BBCode End -->

1> להוריד מאסטר על CD או על DAT. חלק מהלייבלים (רק חלק מהישראלים) מקבלים גם "מאסטרים" או יותר נכון - דמואים על MD, אבל רק להתרשמות.

2> למצוא את הלייבל המתאים לך. לשלוח קטע אמבייאנט ללייבל שעוסק בביג-ביט, זה סתם בזבוז. חפש על ה-CD שמשמש אותך כReference את שם הלייבל, וכבר מצאת לייבל ראשון שיהיה מעוניין בחומר שלך.

3> להכנס לאינטרנט לברר כתובת + לברר את השם של הRA של החברה (מי שעוסק בקבלת חומר חדש).

4> לשלוח (כמובן בעטיפה מרופדת) את החומר - בארץ לשלוח בדואר רשום, לחו"ל לשלוח או בדואר רשום (שבוע בממוצע, תלוי לאיפה) , או דרך חברת משלוחים (יום-יומיים תלוי בכמה משלמים). UPS וFedEx די גנבים, יש חברה בשם סקאי-נט שעושה משלוחים בשליש מחיר.

5> לחכות לתשובה. (ולחכות ולחכות, אותם חברות מקבלות עשרות דמואים ביום.)

6> לא להתאכזב אם מקבלים "לא!" בפנים. להמשיך לעבוד קשה. ההתחלה תמיד קשה.

<!-- BBCode Start --><U><!-- BBCode color Start --><font color="00FFFF">בארץ</font><!-- BBCode color End --></U><!-- BBCode End -->
למה לי להוציא את הקטע בארץ?!

להוצאת קטע תחת לייבל ישראלי מספר יתרונות -

1> תקשורת קלה - אין שום בעיה לקפוץ ללייבללהתקשר, התהליך נעשה מקרוב, יד ביד, בעוד שהאומן עוקב אחרי כל פסיק תזוזה, וכל התהליך הרבה יותר מהיר.

2> רוב הלייבלים בארץ מוציאים או שולחים את החומר שלהם לחו"ל, דרך לייבלים גדולים יותר או דרך מייג'ורים. היתרון של אותם לייבלים היא ביכולת ההכוונה ללייבלים הנכונים ובקשרים שיש להם.

3> לייבלים בישראל נמצאים עכשיו בתקופת עלייה בשוק העולמי, אומנים אלקטרונים מישראל מתחילים לפרוץ (ובגדול) לחו"ל, זה הזמן לתפוס את הרכבת.

4> בגלל מיעוט הלייבלים והשוק הישראלי, חלק מהלייבלים ישלמו לך על מיקסינג ומאסטרינג באולפן אלקטרוני, מה שיהפוך את הקטע שלך לסיפור אחר לגמרי.. (מה שאף פעם לא יקרה אם לייבל בחו"ל).

לייבלים ישראלים מובילים כיום בתחום ההאוסאמבייאנט:
iNtra Records, Agnosia Rec., MDMA.
יש עוד לייבלים (Funky Fish Rec לדוגמא) אבל את 3 הלייבלים האלו כבר מכירים באירופה.
בתחום הטראנס:
BNE, Krembo Rec, MDMA, Hom-mega, Phonokol, Trust In Trance.

בכל מקרה - שיחת טלפון ללייבל תבהיר כל מה שרצית לדעת (אם הוא מקבל קטעים כאלה או כאלה.)

עוד הערה - בארץ, רוב הלייבלים בנתיים מעדיפים דברים מסחריים כדי לפרוץ לשוק העולמי, כך שאם יש לך קטע ביזארי, עדיף לשלוח לחו"ל.

<!-- BBCode Start --><U><!-- BBCode color Start --><font color="00FFFF">בחו"ל</font><!-- BBCode color End --></U><!-- BBCode End -->

היתרונות בשליחת קטעים לחו"ל מובנים.
בחו"ל יש לייבל לכל פיפס חדש במוזיקה, כך שצריך לדעת להתמקד היטב בלייבלים הנכונים.

1> במידה ואחד הלייבלים הנחשבים (Hooj לדוגמא) יחתים קטע שלך, סביר להניח שבעוד 3 חודשים נקרא במדורי לילה על ה"מטאור" הבא במוזיקה האלקטרונית

2> החסרונות הם בכך שאין לך טיפת מעקב על מה שקורה, החוזים לרוב סטנדרטיים ובלתי ניתנים (כמעט) למיקוח - אם הלייבל נחשב או מחשיב את עצמו כמובן.

3> המאסטרים צריכים להיות ברמה סופית, במידה שלא, לא תזכה אפילו לקבל את ה-"לא!" שתקבל בארץ.

4> המעקב הכספי הרבה יותר קשה- אבל בחו"ל (בעיקר באנגליה) לרוב לא יעבדו עליך - למרות שיש מקרים (בעיקר מלייבלים הולנדים) שעובדים על אומנים.
גם בארץ ינסו בכל דרך לעשות עליך עוד 10 שקלים.

5> אם תצליח להוציא קטע בחו"ל, הלייבלים בארץ ירדפו אחריך (חלקם). כולם רוצים לעבוד עם מנצחים.

-------------------------------------------------

<!-- BBCode color Start --><font color="00FFFF"><!-- BBCode Start --><U>קישורים</U><!-- BBCode End --></font><!-- BBCode color End -->
1> לחפש בפורום - נכתב על זה.
2> לחפש בגוגל.
3> http://www.layla.co.il/tslayla.cgi?tsscript=industry/index

-------------------------------------------------

זהו. בטוח שכחתי כמה דברים, אני אשמח עם חבר'ה שהוציאו כבר קטעים בארץ ובחו"ל (ויש פה כאלה) יוסיפו עוד כמה פרטים.

בכל מקרה, בהצלחה.

ואם יש שאלה - לשאול כאן ולא לפתוח נושא חדש בשביל זה.
פורסם: ראשון 07 אפר',02 07:47
קראתי

מעניין

MDMA קיימים עדיין?
Places
פורסם: ראשון 07 אפר',02 15:24
לפני 3 חודשים הם היו קיימים, ואני מאמין שגם היום.

דרך MDMA מושיק (מושיק שלומי Mo-Shic, ולא מושיק קופ -שגם הוציא בMDMA אלבום אמבייאנט) הוציא את הקטעים שלו ב-Pitch Black ,Plastica ו-Cyber. מאז התחיל כל ה"מסע עולמי" שלו.

פורסם: ראשון 14 יול',02 07:35
איך בערך צריך להראות מכתב לחברת תקליטים או לייבל בארץ או בחו"ל מבחינת מבנה.
איזה פרטים עליך צריך לרשום.
dj paniri
פורסם: שלישי 16 יול',02 22:22
היי
אני עושה האוסים בסגנון הגלובל אנדרגראונד (steve lawler,jon digweed)
מישהו מכיר אולי לייבל שמתאים לי?
לא משנה אם בארץ או בחו''ל :smile:
VooDoo
פורסם: רביעי 17 יול',02 01:57

funky fish
וקרמבו רקורדס
שניהם יושבים במתחם שיינקין..
Places
פורסם: רביעי 17 יול',02 03:53
ציטוט:

בתאריך 2002-07-16 16:22, dj paniri כתב:
היי
אני עושה האוסים בסגנון הגלובל אנדרגראונד (steve lawler,jon digweed)
מישהו מכיר אולי לייבל שמתאים לי?
לא משנה אם בארץ או בחו''ל :smile:

בארץ אתה יכול לנסות את הלייבלים שכתבתי בהודעה המקורית. כולם יישמחו לקבל מוזיקה מסחרית.

בחו"ל- פשוט תסתכל בעטיפה של הדיסק, תמצא לייבל, מצא אותו באינטרנט ובהצלחה.
Places
פורסם: רביעי 17 יול',02 03:56
ציטוט:

בתאריך 2002-07-16 19:57, VooDoo כתב:

funky fish

פאנקי פיש עצמם הם יותר בקטע של גרוב, כשהלייבל השני שלהם, Selfish, מתעסק בדיפ דארק האוס.
אם אתה חופר עמוק באדמה, תשלח להם את החומר שלך.
D-Jex
פורסם: שלישי 23 יול',02 22:54
מישהו יודע מי בארץ מתעסק עם קלאב טראנס?

D-Jex
#headphones
matany
קודם כל תודה על המידע
פורסם: שני 10 מרץ,03 17:22
עזרת לי מאוד וענית על רבות משאלותי
אגב יש לי הצעה (אולי לא מקורית) אבל למה שלא ניצור רשימת לייבלים בארץ על פי הזאנרים שלהם כדי שלאחרים יהייה קל יותר להחליט למי לשלוח מה...
למשל אני יוצר בשני כיוונים האחד האוס פרוגרסיבי..טרייבל...ובמקביל קלאבטראנס...
כך שאשמח לקבל פרטים יותר מדויקים (כתובת, טלפון, שם של הבנאדם הרלונטי וכ"ו)
כי אני לא מצליח למצוא (לדוגמא) את funky fish
תודה ובהצלחה.
#banana
TROY
פורסם: שני 10 מרץ,03 19:57
הרשימה כאן לא הכי עדכנית הרי - כדאי לעדכן... MDMA נסגרו. אינטרא גם.
גם ניכרים שינויים במתחם בי.אן.אי והום-מגה. יהל למשל עבר לפונוקול אחרי שהיה בהום-מגה, וחלק מהאמנים שהיו חתומים ב BNE יוצאים כיום תחת הום-מגה
esoptron
פורסם: שלישי 11 מרץ,03 01:04
אינטרא לא נסגרו. הם ככל הנראה עוברים רי-בילט.

פרטים אני מניח יהיו בקרוב.
matany
על פי מה שקראתי בטרד אחר כאן...
פורסם: שלישי 11 מרץ,03 09:30
אינטרה נסגרו והעבירו את משכנם לגרמניה...(חבל, הם דוקא מפיקים את הסגנון שבו אני יוצר)
אם כי יכול להיות שהבחור השני טעה...בכל מקרה אשמח לראותם ב-"שטח"
#ugh
matany
יש לי שאלה לגבי משלוח קטע ללייבל.
פורסם: שלישי 11 מרץ,03 09:46
יש לי (נכון לעכשיו) שני קטעים מוכנים למשלוח והשאלה היא:

כל אחד מהם הוא בסגנון שונה, ז"א האחד -Trible Progressive House
והשני הוא יותר-Club Trance

כעת אני מתלבט האם לשלוח את שניהם לפונוקול (שמתמקדים יותר בז'אנר ה-Trance)
או שמא למצוא לכל קטע את הלייבל שמתמקד יותר בסגנון שלו...
ואם כן...אז האם זה מקובל לשלוח רק קטע אחד לליבל?...זה לא נראה חובבני?
תודה.

נ.ב. אפרופו פונוקול, מישהו יכול לספר לי קצת על הלייבל הזה מבחינת יחסו ליוצרים עלומי שם?
או שמא רק בעלי המוניטין זוכים שם להתייחסות רצינית?
TROY
פורסם: שלישי 11 מרץ,03 11:54
זה לא כל כך עקרוני למי אתה שולח

הכי חשוב, שלא תשלח סתם באופן שרירותי
תדבר עם האנשים קודם לפני שאתה שולח
uri-mm
פורסם: חמישי 15 מאי,03 12:37
בארץ יש את פונוקול שמחתים על קלאב טראנס
אבל אני במקומך הייתי שולח לליבל בהולנד שנקרא ID&T
אתה יכול להיכנס לאתר שלהם וליצור קשר ב
www.id-t.com

עכשיו לי יש שאלה:
רצו להחתים אותי בID&T
ככה לפחות אמרו לי
אחר כך יצר איתי קשר משהו מהארץ ואמר שהוא אהב את הקטע ובלה בלה
הוא ביקש שאני אכין עוד גרסה לקטע כדי שהוא ישלח את זה לחברות בחו"ל כדי שיחתימו אותי
על וינל (תקליט)
עכשיו זה הקטע הראשון שרוצים להחתים אותי ואין לי מושג אם לסמוך על הבחור הזה או לא
ואיך כל המערכת של חתימת קטע עובדת?
ואם אני צריך לחתום בחו"ל זאת אומרת שאני צריך לסוע לשם?

תודה מראש אוריאל #smile #smile #smile
Tomer Iserovitch
פורסם: שני 26 מאי,03 04:39
מה הכתובת של האתר של פונוקול?
עדי זילברברג
יש לי בעיה עמוקה למצוא את הלייבל שמתאים לי
פורסם: שני 02 יונ',03 21:36
אני לא שומע הרבה מוזיקה, בטח לא חופר, וכנראה שהסגנון שלי יחודי.
אני לא רוצה להטריח אנשים (אם מישהו מתייחס לזה כאל טירחה) אבל אשמח אם מישהו שכן חושב שיש לו סיכוי לייעץ לי לאיזה לייבל לפנות (בהקשר האלקטרוני שסביבו נסב הת'רד) אודה לו מאוד. כמובן להתרשמות : http://stage.co.il/Authors/19725

קטעים שיתנו מושג הם: prolog, cre, ringing, expirement , mess mess mess, sa tom opposite 3, DeseaT (ועוד כמובן, ניסיתי לצמצם)

יצוין שאני מאמין במוזיקה שלי
danny_bar
פורסם: שישי 06 יונ',03 23:58
WARP records.
הסגנון שלך מאוד דומה לסגנון האקספרמינטלי של הליבל.
Anisloom
פורסם: שבת 07 יונ',03 11:38
ההודעה שלך(warp) מכוונת אליי או אל עדי?
danny_bar
פורסם: ראשון 08 יונ',03 23:37
לעדי #smile .
אי אפשר להכנס ללינק למוסיקה שלך (אמבוזיה כבר לא בשיא כוחה :robot: )
ReuvenM
פורסם: שני 09 יונ',03 08:58
השרשרת הזו דורשת ניקוי, אחרת תיעלם בסבך.
עדי זילברברג
תודה
פורסם: שני 09 יונ',03 14:17
אני אנסה לפנות אליהם
belly
פורסם: חמישי 12 יונ',03 01:29
לכל הטראנסואידים למינהם הייתי ממליץ על פורום מצויין שחברים רבים בו הם בעלי לייבלים (חו"ל ובארץ) למיניהם אמנים ושאר אנשים בעלי השפעה , הרבה אמנים נולדו דרך קשרים שנוצרו בפורום הזה...

www.isratrance.com

ובכלל ... לדעתי ומנסיוני עדיף לפתח קשר קודם כל עם בעלי לייבלים ואנשים המעורים בסצינות השונות , לשמוע דעות שונות מאנשים שונים ,הכוונה מאומנים שכבר שחררו דבר אחד או שניים .... ורק אז לשלוח מוזיקה..... קצת עבודת מחקר והרבה מזל (חשוב לא פחות...) יכולים לעזור...
הרועה
הצילו!!!!צריך יוצר מוסיקה
פורסם: ראשון 11 ינו',04 13:13
#clap שלום לכל חברי הפורום #clap
אני התחלתי לאחרונה לנסות ליצור מוסיקה (אלקטרונית כמובן)ואני צריך עזרה ממורה
פרטי בירושלים.אשמח לקבל תגובות krhg10@013.net.il
eviatar
לייבל קלאב טראנס
פורסם: חמישי 04 נוב',04 19:11
אני חושב שINTRE מתעסקים בטראנס הבעלים אלעד אבנון הוציא הרבה קטעי קלאב טראנס (אם אני לא טועה אחד מהם יצא בלייבל של טיאסטו) . יכול להיות שBNE יהיו מעוניינים בחומר שלך אבל תלוי מאוד באיכותו לא רק מבחינת סאונד אלא גם רעיונית(שלא יהיה צ'יזי) .
בהצלחה #smile