אקט מוסיקלי Audio and Music Technology
המלצתכם לאנטיוירוס חינמי שעובד !
    מתוך הפורום מחשבים - תוכנה ואינטרנט
ArielY
המלצתכם לאנטיוירוס חינמי שעובד !
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 18:15
שלום לכולם.
מה המלצת המומחים לאנטי וירוס חינמי שלא יעמיס יתר על המידה על המחשב וגם יבצע את עבודתו נאמנה ?
או שעדיף נורטון 2005 (זה מה שיש לי ואני לא מת עליו...)
תודה.
Radioactive
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 18:27
Ctzvi
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 18:28
אישית אני משתמש כיום ב-avast שהוא חינמי לשימוש ביתי.
הוא מצא כמה דברים קבורים אצלי בכל מיני תיקיות ענתיקות, שמעולם לא התגלו ע"י אחרים (כולל נורטון וקספרסקי).
לא נראה שמכביד בכלל (בכל מקרה הוא וכרטיס הרשת כבויים אם אני מקליט).
מה שמצוין מבחינתי היא האפשרות להריץ סריקה בתור שומר מסך. ככה כשאני לא ליד המחשב, האנטי וירוס מחפש מזיקים.

צריך לזכור שכיום אנטי וירוס הוא לא פתרון מושלם מפני התקפות.
חובה firewall (גם זה של windows אם אין אחר), וכדאי מאד לבצע בדיקות תקופתיות בכמה כלים כמו spybot,adaware,rootkitrevealer ועוד תוכנות שמוזכרות לצערנו יותר ויותר.
ArielY
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 18:32
תודה רבה...כבר בהורדה.
astond
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 18:35
astond
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 18:39
Ctzvi :
מה שמצוין מבחינתי היא האפשרות להריץ סריקה בתור שומר מסך. ככה כשאני לא ליד המחשב, האנטי וירוס מחפש מזיקים.

לא שמעתי על דבר כזה. מה זה אומר בדיוק? איך עושים את זה?
Ctzvi
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 18:52
אחרי שמתקינים את התוכנה נוסף למערכת שומר מסך חדש בשם avast! antivirus
כל מה שצריך לעשות הוא לבחור אותו ולהגדיר לו בפנים איזה שומר מסך להראות ברקע של חלון הסריקה (חלון כחול קטן שזז על המסך), אילו קבצים לסרוק והאם לסרוק בלופ.
האמת שגיליתי את היכולת הזאת די במקרה, ונראה שעדיין מדובר בגרסה די ראשונית של העניין.
למשל, לא כל שומר מסך שמותקן במערכת ניתן לבחירה בהגדרות. כדי שיהיה לי מסך שחור (blank) הייתי צריך לבחור בהגדרות את שומר המסך marquee עם טקסט ריק...
astond
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 19:22
יפה. באמת לא שמתי לב לאופציה הזו. אני אישית לא משתמש בסקרין סייבר משום סוג. אבל טוב לדעת שיש כזו אופציה.
ArielY
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 20:11
נו, ידעתי....
אז מה עכשיו חברים ? במה לבחור ? מדובר במחשב (לבן שלי) שיהיה מחובר לאינטרנט כל הזמן ויגלשו בו גם לא מעט....
מה אתם אומרים ?
צופיפניק
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 20:17
avast.
Ctzvi
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 20:21
לה הבנתי מה הבעיה?
עניין שומר המסך הוא רק תוספת נחמדה שיש באנטי וירוס הזה. אפשר כמובן גם לסרוק בצורה רגילה.
אם זה מחשב לבן שהולך להיות מחובר כל הזמן, זו דווקא אפשרות מצויינת. לאנשים יש נטיה להפסיק את הסריקה המלאה אם היא בדיוק מפריעה להם.
אצלי שומר המסך נכנס לפעולה אחרי דקה אחת בלבד וכך אני מנצל את מלוא הזמן שאני לא ליד המחשב לסריקה.
עוד דבר חשוב באופציה הזו היא סריקה בלופ. למעשה הסריקה ממשיכה עד אין סוף וחוזרת על כל הקבצים שוב ושוב ושוב.
מבחינתי הטחינה הקלה של ההרד דיסק שווה את ההגנה הרציפה.

עריכה: ואולי בכלל פספסתי אותך ואתה עדיין מתלבט בין AVG ו-avast
שמע לעצתם של astond וצופיפניק #thumbsup
ArielY
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 20:54
avast it will be !
astond
פורסם: רביעי 07 מרץ,07 23:46
מנסיון, ה AVG היא לא ממש חינמית. היא פריוור. אחרי חודש (אם זכור לי נכון) היא דורשת רגיסטרציה. אפשר לעבוד אך אין עידכונים או משהו כזה.
ה AVAST נותן רשיון לשנתיים בערך אחרי הרשמה קצרה.
ReuvenM
פורסם: חמישי 08 מרץ,07 07:07
2 הנ"ל לא רק שמכבידות על המחשב, גם לא תמיד יעילות.
זה נכון, העליונות די ניידת בין תוכנות ה-AV, אבל לאחר ש-NOD מותקנת המחשב נושם לרווחה #smile
יש לזכור להסיר כל אנטי וירוס קודם לפני התקנת חדש!
kimchy
פורסם: חמישי 08 מרץ,07 08:25
ראובן, האם ישנה גירסה חינמית לנוד ?
באתר שלהם, מלבד אופציית רכישת התוכנה, מוצעת גירסת נסיון ל 30 יום בלבד ?!
ReuvenM
פורסם: חמישי 08 מרץ,07 10:07
לא מכיר. אבל גם כך המחיר שלה זכור לי כנמוך (ונדמה לי שהוא מאפשר התקנה של עד 10 תחנות אם אני לא טועה).
עד הכוכב הבא בשמי ה-AV, היא בינתיים עובדת לי יפה.
מוכרים אותה גם בארץ.
Radioactive
פורסם: חמישי 08 מרץ,07 10:10
ציטוט:
מנסיון, ה AVG היא לא ממש חינמית. היא פריוור. אחרי חודש (אם זכור לי נכון) היא דורשת רגיסטרציה. אפשר לעבוד אך אין עידכונים או משהו כזה.
ה AVAST נותן רשיון לשנתיים בערך אחרי הרשמה קצרה.

ומהניסיון שלי עם הAVG החינמית, בשנתיים האחרונות אני לא זוכר על שום בעיות מהסוג הזה.
shahar
פורסם: חמישי 08 מרץ,07 14:14
AVG הפסיקו את התמיכה לגרסה החינמית לפני חודש.
Radioactive
פורסם: חמישי 08 מרץ,07 14:25
איזה תמיכה הם הפסיקו לAVG החינמית?
shahar
פורסם: חמישי 08 מרץ,07 14:28
אין יותר עדכונים, לכן המחשב חשוף לכל מיני חולירות. אני עברתי ל AVAST ובסריקה הראשונה הוא כבר עלה על וירוס אחד.
YOH-GrafiX
פורסם: חמישי 08 מרץ,07 18:41
הגרסה החינמית של AVG שהפסיקו לה את העידכונים
היא 7.1 והם התריעו על כך בערך 4 חודשים
הפיתרון פשוט ביותר !
תוריד את גירסת 7.5 בחינם מהאתר ובא לציון גואל
בלא תקלות עם עידכונים שוטפים וללא עומס מוגזם על המחשב
Radioactive
פורסם: חמישי 08 מרץ,07 19:03
זה בדיוק מה שאשיתי, וזה היה עוד מזמן... #thumbsup
montigo
פורסם: חמישי 08 מרץ,07 20:24
החלטתי ללכת נגד הזרם ולבדוק אופציות שונות - יש לי נסיון טוב עם Avira AntiVir החופשי.
shahar
פורסם: שישי 09 מרץ,07 10:44
ציטוט:
הגרסה החינמית של AVG שהפסיקו לה את העידכונים
היא 7.1 והם התריעו על כך בערך 4 חודשים
הפיתרון פשוט ביותר !
תוריד את גירסת 7.5 בחינם מהאתר ובא לציון גואל

הא וואלה, כנראה שלא קראתי את האותיות הקטנות. לא משנה כבר עברתי. (ב5 מחשבים שונים#smile)
kimchy
פורסם: שבת 15 מרץ,08 11:25
אפשר גם בלי

האמנם ?
#read
ravitzj
אנטי וירוס-חומר למחשבה
פורסם: שבת 15 מרץ,08 12:12
כתבה מעניינת
האם אפשר ללכת בלי ולהרגיש עם?
ReuvenM
פורסם: שבת 15 מרץ,08 14:01
יש לך אומץ?! #smile אין סיכוי שעדכוני מערכת הפעלה יעמדו בקצב הזה של טפילים, אחרת היינו משלמים חודשית.
סך הכל, הנזק שנגרם מהשתלטות וירוס גדול פי עשרות מונים מעלות של תוכנת AV.
צופיפניק
פורסם: שבת 15 מרץ,08 14:22
חד משמעית, אי אפשר. הכתבה הזאת מטעה! במחשב שלא מחובר בכלל לאינטרנט ושלא נכנסות אליו תוכנות מבחוץ (כמו למשל מחשב שמיועד רק להקלטות) אפשר להסתדר בלי אנטי-וירוס, אבל אם זה לא המצב - חייבים אנטי-וירוס ופיירוול על המחשב. זה נכון גם במקרה של מומחי מחשבים, ועל אחת כמה וכמה במקרה של משתמשי מחשב רגילים שפחות מודעים לכל הדרכים (הרבות) שבהן וירוס יכול לחדור למחשב.
TamirE
פורסם: שבת 15 מרץ,08 14:31
וגם אם יש לך אנטי וירוס ופיירוול, אתה יכול לסמוך על מערכת ההפעלה הכה אהובה עליך שתפתח שירותים שמאזינים לפורטים ברשת המקומית ללא ידיעתך, כברירת מחדל, ופתאום תגלה הפתעות כמו שיתוף של windows media player מהמחשב במעבדה ליד או אפילו וירוס שהולך לתיקיית שיתוף ממקור לא ידוע. כל זה קרה לי ברשת של אוניברסיטת תל אביב, ולמזלי פיירוול נוסף ואנטי וירוס עזרו לי להתמודד עם זה...
המסקנה שלי היא שבהחלט יש מקום לאנטי וירוס ופיירוול (ולא הצעצוע של חלונות שמפריע לעבודה יותר משהוא מפריע לרושעות)... ועדיף בכלל לא לעבוד עם המערכת הזו שמביאה הפתעות שלא ביקשת על ימין ועל שמאל (ועוד לא הגענו בכלל לדבר על אקספלויטים שמגיעים לשימוש לפני התיקון על ידי עדכוני אבטחה).

מה שכן, אם יש לך יכולת להגדיר נתב ראוי לשמו שיגן כמו שצריך משימוש בפורטים מסוימים מהעולם החיצון ויריץ אנטי וירוס על כל דבר, אולי יש לך סיכוי לשרוד בלי אנטי וירוס ופיירוול במחשב שמכיר את הרשת דרך מגננה, מאחורי נתב כזה.

ובינתיים אפשר להנות מהאקווריום של XKCD... ולזכור שיוזר שגורם לבעיות בין המסך לכסא יכול להפיל גם את המערכת הכי מאובטחת בעולם...
eyal-gr
פורסם: שישי 11 יונ',10 10:38
מקפיץ את השרשרת הזאת כי הרבה השתנה מאז 2008,
על איזה אנטי וירוס חינמי אתם ממליצים למחשב עבודה וגם למחשב שני- אינטרנט?
עדיפות למשהו קליל,
rafi
microsoft security essentials
פורסם: שישי 11 יונ',10 10:44
Microsoft security essentials

קל, חינמי ועובד מצוין!
amirk
פורסם: שישי 11 יונ',10 10:48
הייתי אז ועדיין אני עם AVG
מספיק בהחלט ולא מורגש, גם תוך כדי עבודה באודיו
t-kol
פורסם: שישי 11 יונ',10 11:08
אני כבר כמה שנים עם AVAST המצויינת.
חינמית למשתמש הפרטי (אבל דורשת רישום קצר) כולל עידכונים ושדרוגים כי קהל היעד שלהם זה אירגונים.
בסוד אגלה לכם שיש לי 6 מחשבים איתה.
מומלץ ביותר !
m.s.d
פורסם: שישי 11 יונ',10 11:18
אני עברתי לפני חודשיים ל - Comodo שכוללת גם פיירוול
מצאה אצלי 76 מזיקים ש Eset ו Avg לא מצאו ומאוד קלה על המעבד
nimrod_wagner
פורסם: ראשון 22 יול',12 09:52
אני מעיר את השרשרת,
אני אשמח להערכה עדכנית.
האם לדעתכם microsoft security essentials טובה כמו האחרות?
fugazi
פורסם: ראשון 22 יול',12 10:52
אצלי היא עושה את העבודה - עובד איתה כבר כמה חודשים, ומצאתי איתה כמה ווירוסים באתרים מפוקפקים.
JS
פורסם: ראשון 22 יול',12 10:55
אנחנו משלמים על קספרסקי לשלוש תחנות. אם הם מסוגלים לגלות את הוירוסים של המוסד באירן הם טובים גם לנו... שווה את הכסף שממילא הוא הוצאה מוכרת. אני בדעה שמדינת ישראל תשתתף גם בהוצאות שלנו במקום לשלם רק לישיבות ולחרדים. אם אני חרד לוירוסים - גם לי מגיע...
yoavasif
פורסם: שני 18 נוב',13 05:33
השרשרת נעזבה כבר לפני שנה אבל מקפיץ...

אשמח לקבל המלצה רלבנטית להיום, לגבי חבילת אנטיוירוס או הגנת אינטרנט או שניהם.... מה ההבדל ? מה כדאי לרכוש, האם יש צורך בשניהם ?

תודה!
JS
פורסם: שני 18 נוב',13 17:57
עדיין משתמש בחבילת אינטרנט של קספרסקי. בתשלום...
נראה לי ש AVG או BitDefender יעשו את העבודה. אלו החינמיות היחידות שלא גיליתי בהן עומס על המערכת עם השהיות כבדות מידי פעם.
yoavasif
פורסם: שני 18 נוב',13 18:03
יואב תודה !

עכשיו קלטתי שהכותר הוא חינמיים... אבל דווקא חשבתי לשלם בעד חבילה טובה.

אני מבין שאתה משתמש בקספרסקי. יש להם חבילת הגנת אינטרנט.... וכו'.. יש לך כזאת ? או שאתה רק על האנטיוירוס ?
JS
פורסם: שלישי 19 נוב',13 08:34
ציטוט:
עדיין משתמש בחבילת אינטרנט של קספרסקי. בתשלום...

חשבתי שזה ענה על השאלה, יואב.
yoavasif
פורסם: שלישי 19 נוב',13 09:03
ציטוט:
חשבתי שזה ענה על השאלה, יואב

נכון #biggrin

תודה !