אקט מוסיקלי Audio and Music Technology
[התייעצות] מולטי יקר.
    מתוך הפורום גיטרות - Guitars
גיטריסטט
[התייעצות] מולטי יקר.
פורסם: שישי 19 יונ',09 10:37
החלטתי שאני ילך על מולטי של בוס או ליין 6, כי להגיע לסאונד טוב ומה שאני רוצה עם אפקטים בודדים יכול לעלות לי מעל 10 אלף שקל בשקט.

עכשיו אני מתלבט אם לקנות את הבוס gt10 או את הPOD X3 Live של ליין 6.
יש לי סטראט אמריקאית, ואני יודע שמבחינת מודולציה שתיהם ישרתו אותי כראוי, אבל מבחינת דרייבים, משום מה נראה לי שהבוס יותר מידי מטאליסטי בשבילי, אני מחפש סאונד יותר חם.
ולפי הדגימות ששמעתי, הליין 6 קצת יותר חם .

וגם מבחינת נוחות היייתי רוצה לדעת מה יותר נוח.

----------
ואין לי רקע אם מולטים בכלל! אז הייתי רוצה שתבהירו לי משהו, הרי בערך למולטים האלה לכל אחד יש בערך 6 לחצנים, אבל אם לדוגמה אני רוצה שיהיו לי כביכול , דיסטרושיין , אוברדרייב, דיליי, קורוס, פלנג'ר, פייזר , ויברטו , קומפרסור--הרי כבייכול עברתי את המכסה האפשרית !
איך זה עובד אם אני רוצה שיהיו לי בהופעה אפקטים שונים יותר ממספר הלחצנים, ולא סתם בבית, אלא בהופעה שהכל יהיה נגיש וקל.
איך זה עובד?
mellowcandle
פורסם: שישי 19 יונ',09 11:01
הדרך הפשוטה ביותר היא ללכת לשמוע בחנות ולנסות ולשחק עם הפדאל...
benny schwartz
re:
פורסם: שישי 19 יונ',09 11:13
* עריכה - שעה אני כותב, ותוך כדי אני רואה שנוספה כאן תגובה, אז אני מצטרף להמלצה, ובכל זאת מרחיב קצת...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

דווקא אני אחד שלא משתמש בכלל במולטים...

ובכל זאת:
א. מקדים תגובות נזעמות צפויות - חפש כאן בפורום יש כאן המון דיונים חרושים בנושא. בין היתר תוכל לראות שכבר הרבה נכתב גם על הבוס לעומת ליין6.
בכל מקרה - שים לב גם בדיונים האחרים, וגם אני אישית מוסיף לךך לרשימה את המולטי של VOX. במיוחד אם אתה מחפש "סאונד חם" -

ב. וכאן לדיון שגם הוא נטחן פה רבות - ההגדרות האלה כל כך אינדיבדואליות, שכל מה שנותר לך הוא לגשת לחנות א' לשמוע, לגשת לחנות ב' לשמוע, לגשת לחנות ג' לשמוע. לחזור לראשונה, ולהחליט. ביום אחד שתפנה לעצמך תחסוך את כל הטרטורים והלבטים.... מה שלי נשמע "חם" לשני נשמע "סגור" ,וכו'...

ג. באופן כללי - במולטי יש דבר שנקרא "פריסטים" (למעשה זה היתרון היעקרי של מולטי...) - הכוונה לכך שאתה "בונה" לך סאונד עם אופי מסויים - שמורכב למעשה מכמה אפקטים - לדוגמא, אתה יכול לבנות פריסט שבו יש קומפרסור, דרייב, דיליי, ריוורב, וקורוס. כל זה בלחצן אחד. אתה בונה על לחצן אחר אופציה "לנפח" את הסאונד ע"י הוספה של לאיודע מה... וזה על גבי הפריסט הקודם. יש כמובן המון אפשרויות של בניה, אתה מחליט מה יש בכל פריסט כזה, ויכול כאמור להשתמש בכמה פריסטים במקביל.
מה גם שברוב המולטים יש לכל אחד מהפריסטים שני מצבים - כלומר שאם יש לך 6 דוושות, זה בעצם 12... (אתה לוחץ על פדל נוסף שמעביר את הפדל הנוכחי למצב B )

בקיצור ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות , לגמרי....

אבל כדי להבין את זה באמת אתה חייב לחזור לשלב הקודם, ללכת לחנויות ולשמוע - לבקש הדגמה, ושיסבירו לך איך זה עובד. חשוב גם לשמוע את הסאונד בתנאים קרובים ככל הניתן לתנאי העבודה שלך - אני בזמנו חיפשתי מכשיר לעבודה בדיירקט, אז ביקשתי שיחברו אותי לPA ולא למגבר גיטרה... תבדוק מה האפשרויות - חיבור לכניסת הליין של המגבר לעומת כניסה עוקפת הפרה של המגבר, ייתכנו הבדלים בסאונד.
אני ממש לא מבין מאיפה האמירה שהבוס יותר מטאליסטי מהליין 6. אני דווקא מרגיש ההיפך..., אבל גם זה לא נכון, כי מכלך אחד מהם אתה יכול להוציא המון ואריאציות, בכל קשת הסאונדים - מג'אז עדין ומלא, עד הדיסטורשיין הכי רצחני... תלוי בתכנות, בבחירת הסאונדים, וב-נ-ג-י-נ-ה!

אני יודע אישית שגם בחלילית (BOSS) וגם במיוזיק סנטר (ליין6) יש שירות מעולה, והם מכירים את המכשירים שהם מוכרים על בוריים, ידעו להדגים ולהבסיר לך כל מה שתצטרך.

לגבי מרום (VOX) אני פחות יודע. אני משער שהמכשיר הזה נמצא מספיק זמן במלאי כדי שהם ידעו לתפעל אותו...

שיהיה לך בהצלחה #thumbsup
ogeva
פורסם: שישי 19 יונ',09 11:13
זה עובד בבפריסטים, אבל בכל אופן יש להם יותר משישה לחצנים. יש כמה שצריך.
כמו שנאמר תלך ותתרשם בחנות - אין יותר טוב מזה.
ArielY
פורסם: שישי 19 יונ',09 11:18
אני לא אתחיל לסקור פה את התכונות של כל אחד מהשניים גם כי אי אפשר וגם כי את ה GT10 לא היה לי באופן אישי.
אתה יכול לקרא בטסטר על ה X3 (הקטן לא הלייב) כאשר ללייב יש את אותן תכונות רק שהוא משולב בלוח ריצפתי ויש לו עוד כמה דברים נחמדים.

מניסיון אישי עם ה LIVE, זה באמת מכשיר טוב, אין מגבלות כמעט מבחינת מה אפשר לעשות איתו והסאונד דיי טוב.
היה לי לפני המון שנים את ה GT5, 3, 6 שלושתם היו לי רזים פלסטיים ומאוד מאוד מורכבים עם יותר מדי אפשרויות תיכנותיות, אבל...
מחוות דעת של משמשים ב 8 ועכשיו ה 10, הבנתי שמדובר במכשירים עם סאונד טוב מאוד, אבל אני "מנחש" שהמשחקים שבוס אוהבים להכניס באפקטים שלהם נשארו, כלומר יותר מדי אפציות לשחק איתן.
אבל שוב, זה מניסיון עם מכשירים קודמים ולא עם ה 10.

מבחינת תכנות, שניהם מציעים שפע אפשרויות ואם זה המולטי ה1 שלך אז יקח לך קצת זמן להבין מי נגד מה אבל למזלך יש אפשרות של תיכנות בעזרת ממשק מחשב וזה הופך את כל העניין לקל יותר ומהיר יותר.

אין לך הרבה ברירות אלא לגשת לחנויות ולשמוע את האפקטים.
שוב, לדעתי שניהם ישמעו לך טוב (מולטי ראשון שלך) אבל תבדוק אולי איזה מהם כלכלי לך יותר או מציע מכשיר בנוי איכותית יותר או נוח יותר ? למשל הצג ב LIVE ממש על הפנים, אם המכשיר לא על השולחן לידך אתה פשוט לא רואה מה כתוב עליו.
גיטריסטט
פורסם: שישי 19 יונ',09 18:17
אוף אחד אומר לי ככה אחד ככה חחחח
וזה בעיה אצלי אני גר בצפון זה יהיה טירטור רציני בשבילי לבדוק את שתיהם.
ואין דגימות באינטרנט כל כך טובות ומסבירות.
משום מה הפוד נראה לי הרבה יותר נוח, אתמול הייתי בהופעה של להקה חסידית שלאחד היה פוד כזה, והיא לו אחלה סאונד במודולציה , בדיס' היה לו עדין כזה וחם, ואחרי זה דיברתי איתו שאלתי אותו הוא אמר שהוא פשוט כיוון אותו שיהיה עדין. והוא אמר לי גם שבודדים עדיפים על מולטי חח אבל לא נורא אני יסתפק במולטי.
הבוס נראה לי פחות מתאים לי לפי הדגימות באינטרנט , כל הדרייבים היו צורמים מאטליסטים שלא מדברים אליי בכלל .

לא יודע מה לעשות
בועז ש
פורסם: שישי 19 יונ',09 18:32
תשמע, אתה רוצה לעשות קנייה שעולה כמה אלפים. זה שאתה בצפון וזה טרטור זה חבל אבל כדאי לך מאוד לעשות את הסיבוב. קח את הגיטרה ובוא למרכז, ייקח לך בוקר אחד לעשות סיבוב בין החנויות ולשמוע בעצמך את הדגמים ואז אתה תדע הכי טוב מה נכון לך. במקומך הייתי משקיע את הזמן ולא מסתמך רק על דוגמאות מהאינטרנט.
ogeva
פורסם: שישי 19 יונ',09 20:47
בשביל לבלבל אותך עוד קצת -

אני קניתי את הדבר הזה:
http://www.tcelectronic.com/NovaSystem.asp

בעיני הוא עולה על פוד לייב ועל הבוס - אם אתה נכנס איתו למגבר. הוא לא מדמה מגברים (אם כי יש לו איזה מדמה בוקסה ואפר להכניס אותו ישירות למיקסר או PA, אבל לא ניסיתי את זה).
הוא נותן לך את מה שאתה צריך בקטע שהוא ממש 7 אפקטים עם לחצן. יש פריסטים (כי במודולציה אתה בוחר - או קורוס, או פייזר, או פלאנג'ר למשל), אבל בתוך הפריסט השליטה באפקטים השונים היא ממש כמו בפדאלים בודדים. מה שעוד מגניב בו זה שיש לו דיסטורשן/אוברדרייב אנאלוגי שנשמע ממש טוב (אבל לא היי גיין).
לדעתי הקטע שזה אפקט אחד בכל קטגוריה דומה גם בליין6 וגם בבוס, ככה שזה לא חיסרון בהשוואה לתחרות.
בכל אופן - 2300 שקל כולל משלוח ומסים דרך איביי, אם זה מעניין אותך אני אתן לך את החנות.
ArielY
פורסם: שישי 19 יונ',09 21:31
ציטוט:
בעיני הוא עולה על פוד לייב ועל הבוס

תרשה לי לחלוק עליך אורן...
אבל המכשיר הזה אינו מדמה מגברים (חלק נכבד וחשוב מאוד ב X3 וכו) אין לו חיבור USB (עד כמה שראיתי) והוא אינו יכול לשמש ככרטיס קול ואין לו דוושת EXP וכו וכו וכו, אין לי כוח לפרט יותר מדי.

אני לא חושב שהאחד עולה על השני, אלה 2 מכשירים שונים ביעוד שלהם לדעתי, הנובה בא יותר לרכז את המודולציות למי שכבר יש לו סאונד PRE + מגבר מסודר בצורת קומבו או משהוא בסגנון ואילו הפוד \ בוס באים לתת מענה של ALL IN ONE.
TamirE
פורסם: שבת 20 יונ',09 01:07
תחשוב טוב מה אתה צריך.
מולטים נותנים לך פתרון של הרבה אפקטים שאתה מפעיל במעבר בין פריסטים. בגלל זה אגב, לא תמצא סוויץ' און/אוף לפייזר, פלנג'ר, קומפרסור, קורוס, ריוורב, דיליי וכד'. בד"כ יחתכו קצת ויתנו לך סוויץ' עבור "מודולציה" במקום קורוס/פלנג'ר/פייזר מתוך הנחה שלא תשתמש בשלושתם בו זמנית אבל האמת היא שלא בטוח שתצטרך את זה גם כן.

אחד היתרונות של מולטי זה האפשרות לעבור בבום מפריסט אחד לאחר, גם אם הם ממש ממש שונים (משהו כמו 5 לחיצות על פדאלים בודדים למשל).
אבל אתה באמת צריך את זה?
בכמה אפקטים אתה משתמש על הבמה כבר?

יש לי פוד 2.0. השתמשתי בו בעיקר בשביל דיסטורשן וריוורב.
עברתי לדיסטורשן נפרד בפדאל שחובר לפני הפוד וקצת אחרי זה גיליתי שבעצם כל מה שאני צריך זה בוסטר וריוורב במגבר ואני יכול להשאיר את הפוד לנוח בבית.

השאלה היא מה אתה מנגן ומה אתה צריך.

אני בכלל חושב שכל הפייזרים, פלנג'רים וחברים שלהם לא מתאימים לי, והרבה אפקטים מצועצעים מידי בשביל המוסיקה שאני מנגן היום.
ברגע שגיליתי שאני יכול בלי מולטי, נטשתי אותו לאנחות.
יש לו עדיין שימוש בתור דיירקט בוקס ומכשיר אימון נוח לשעות בעייתיות עם אזניות אבל לא על הבמה.

אני יותר אוהב את הדיסטורשנים של הפוד מאשר של בוס, אגב, יש כמה סאונדים מאוד מעניינים... אבל זה עניין של טעם. נסה את שניהם.

אבל תחשוב טוב אם אתה לא סתם הולך על כמות של אפקטים זמינים שגם ככה בסוף לא תשתמש בהם.

מינימליזם זה אחלה קונספט #smile
GCmusic
חשבת על שילוב של מחשב לעיניין?
פורסם: שבת 20 יונ',09 10:02
אם כן לין 6 החברה שעשתה את פוד, הוציאה מוצר המשלב כרטיס קול , ו"מעיין" של אפקטים (מבוססי מחשב) לגיטריסטים .
בדוק את זה
ArielY
פורסם: שבת 20 יונ',09 10:10
גלעד, מדובר על כרטיס קול ושימוש באפקטים תוכנתיים דרך מחשב לצורכי הקלטות.
זה ממש לא הסטאפ הנכון לגיטריסט המופיע \ מנגן בבית מכל הבחינות האפשריות, סאונד, מחיר (צורך בכרטיס קול + מחשב), מסורבל (לסחוב לגיג גם מחשב וגם כרטיס קול מעבר למגבר גיטרה וכו) יציבות (אין מצב שגיטריסט יסתמך בהופעה על המחשב שיספק לו אפקטים), הזמן הרב שנדרש ללמוד את המערכת ולהעמיד פריסט שישמע נכון, ובנוסף - איך הבנאדם יעביר אפקטים \ פריסטים ? צריך גם לוח מידי שיחובר איכשהו לעסק...
בקיצור - ברדק אחד גדול.
מה לעשות, גיטרה זה לא קלידים #smile
GCmusic
חליק חלוק
פורסם: שבת 20 יונ',09 10:14
וכי למה?קודם כל תבדוק את הלינק הכרטיס המדובר כולל את המידי והטררם למחשב. ומחשב אני מניח שיש לבחור הוא כתב ממנו לפורום...

כיום החברה שמתגאה בפוד ( ליין 6 ) מוציאה בעצמה מערכת ממוחשבת - מדובר בכרטיס לעבודה מיידית הכולל בתוכו את כל הפרסטים שדרושים לגיטריסט ( אני לא גיטריסט ) או לפחות זה מה שהם טוענים- הם לא היו מוציאים את זה לשוק "סתם" .במילים אחרות - יש לזה דרישה- ודרישה שבאה מקהל לקוחות - גיטריסטים מראה שלפחות עוד כמה אנשים בעולם חשבו על פיתרון כזה - לכן אשאיר את זה לבחור.
בעיקרון מבחינת הסטייל של הנגינה ברור שיותר קל לעמוד וללחוץ על דוושות - אמנם אני לא בקיא אולי קיים פיתרון וירטואלי - שמצדיק את הטררם.
ArielY
פורסם: שבת 20 יונ',09 10:34
גלעד, יכול להיות שהכרטיס מכיל אפקטים מובנים (לפחות לפי מה שכתוב הוא לא - וממש אין לי כוח להתחיל לקרא מנואל) אבל כתוב לך בתקציר שבאתר באופן מפורש, זה כרטיס לעבודת DAW.
אבל עזוב את כל זה, בוא ניקח תרחיש אחד פשוט: הופעה - הבנאדם רוצה לשנות ערך כלשהוא בפריסט שהוא מנגן איתו, איך יעשה את זה ? יתחיל לפתוח מחשב ולחכות ש WIN יעלה ? יסחוב מחשב לגיג ?
בקיצור - עזוב , זה לא הכיוון וזה סתם יבלבל את השואל עוד יותר מה גם שהוא אומר בעצמו, אין לו שום ניסיון קודם עם מולטים אז אתה רוצה להפיל עליו את הטראראם הזה ? #confused

עוד עניין שכדאי לך (פותח הטופיק) לקחת בחשבון: גם הבוס וגם הפוד, שניהם אינם מכשירים של "סובב כפתור ויהיה בסדר".
שני המכשירים מכילים יכולות חזקות מאוד וים אפשרויות, אם זה המולטי ה1 שלך, אולי תרצה לשקול משהוא קצת יותר פשוט.
המכשירים האלה דורשים זמן על מנת להכיר אותם ועלמנת להגיע איתם לתוצאות טובות.
אם אתה יכול להרשות לעצמך (כלכלית) ויש לך את הזמן והרצון לשבת ולחפור הרבה, אז כן - אלה מכשירים נהדרים (לפחות הפוד, את הבוס כמו שאמרתי אני לא מכיר).

לגבי מה שהזכרת שהבוס נשמע מטאליסטי מדי, אני יכול להבטיח לך שעם התכנות הנכון, משניהם תוכל להוציא איזה סאונד שתרצה ולאו דווקא מטאל.

אם אתה סגור חד משמעית שזה מה שאתה רוצה (פוד או בוס) ולא מעניין אותך שום דבר מעבר לזה, וכל מה שאתה רוצה זה עזרה להחליט מי מהשנים, אז אני ממליץ על ה X3 LIVE , לדעתי הפוד יהיה סחיר יותר (אולי גם זול יותר - אני לא יודע), וסה"כ הוא גם פופלרי יותר.
אני באופן אישי מעולם לא אהבתי יותר מדי את מה שבוס עושים אבל שוב, כל אחד והטעם שלו, מה שטוב לי לא בהכרח יעבוד בשבילך.
אין לך ברירה אלא לקחת את עצמך ולנסוע לחנויות שמחזיקות את המכשירים האלה ופשוט לשבת איזה שעה עם כל אחד מהם ולנסות.
GCmusic
צודק טריפי
פורסם: שבת 20 יונ',09 10:44
יקחו עוד כמה שנים עד שמחשבים ישתלטו לגמרי ...
sharonzaz
פורסם: שבת 20 יונ',09 11:00
ציטוט:
לגבי מה שהזכרת שהבוס נשמע מטאליסטי מדי, אני יכול להבטיח לך שעם התכנות הנכון, משניהם תוכל להוציא איזה סאונד שתרצה ולאו דווקא מטאל.

רוב האנשים שומעים פריסט ומחליטים ככה...דיי עצוב.
חובה חובה ללכת לחנויות לשמוע לנגן לתכנת ולהחליט על פי זה.

אני בעל פוד XT לייב, הדגם הישן יותר מאשר ה X3 החדש.
ה X3 נשמע טוב יותר אין ספק.
אין לי העדפת סאונד בין הבוס לבין הפוד, את שניהם אני יכול לתכנת לבדיוק אותו הסאונד.
יש לי פשט העדפת ממשק לפוד, נקודה. נוח לי יותר, גם מעשית וגם ויזואלית.

אי אפשר לתת למישהו דחיפה לכיוון מולטי או פדאל זה או אחר כי מדובר על העדפה אישית מסויימת.
אני למשל מעדיף ג'ינג'יות.... #biggrin

לגבי הכרטיס קול של ליין6.
אני מרחם על הגיטריסט שצריך להסחב עם סטאפ שכזה, פלוס פדאל מידי ריצפתי שלרוב
לא יתאים בפונקציות שלו ב 100 אחוז לתוכנה.
אני אומר מרחם כי עשיתי את זה כבר.
זוועה.
מה גם שהכרטיס מציע פחות מחצי סאונדים ואפקטים מאלו שנמצאים בפוד שלי.
בשביל לקבל עוד צריך לרכוש עוד, ועוד לא דיברנו על מחשב חזק ויציב מספיק, אלף כבלים
שצריך לדרוך עליהם, שנאים לרוב וכן הלאה...
לעומת פדאל אחד, שנאי אחד ושני כבלים - אחד פנימה ואחד החוצה, למגבר או למיקסר.
מה גם שהפוד מתפקד ככרטיס קול לכל דבר.

גיטריסט מופיע זקוק לציוד להופעה, לא סיבוך אחד גדול.
מי שלא גיטריסט ועמד פעם על הבמה אף פעם לא יבין את זה.

עוד דבר: (וזו דעתי כמובן)
פדאלים בודדים לאו דווקא נשמעים טוב יותר ממולטי זה או אחר.
ההעדפה היא שוב אישית.
דימוי או לא דימוי, יש פדאלים שמשמעים מעלה, ויש מולטים שנשמעים מעולה.
ההבדל העיקרי הוא שבאמת ניתן לבחור פדאל אחד ויחיד שיישמע כמו שאתה רוצה
להבדיל מולטי שצריך למצוא אחד עונה על רוב הדרישות שלך, יהיה קשה אם בלתי אפשרי
למצוא אחד שיענה על כולן.
לשמחתי הפוד עונה לי על רוב דרישות הסאונד והנוחות שלי ולכן הוא מככב אצלי ברוב המיקרים.

אל תשכח שהגיטרה שלך (שלא לדבר על הנגינה) גם חשובה בשקלול הסאונד,
ואם אתה (לדוגמא) מחפש סאונד של ביבי (קינג, לא ראש הממשלה) תשקול להחליף את
ה PRS במשהו קצת יותר חם ומתון #wink

ההמלצה ללכת פיזית לחנויות שניתנה לך פה היא הטובה ביותר.
שום המלצה אחרת או הקשבה לפריסט שהוקלט ברשת לא ייתן לך כלום
כאשר אתה יושב מול המכשיר בעצמך וברוב המיקרים
אתה לא מנגן כמו מה ששמעת, והציוד שלרשותך אחר לגמרי.

בהצלחה
ogeva
פורסם: שבת 20 יונ',09 12:45
ציטוט:
תרשה לי לחלוק עליך אורן...
אבל המכשיר הזה אינו מדמה מגברים (חלק נכבד וחשוב מאוד ב X3 וכו) אין לו חיבור USB (עד כמה שראיתי) והוא אינו יכול לשמש ככרטיס קול ואין לו דוושת EXP וכו וכו וכו, אין לי כוח לפרט יותר מדי.

אני לא חושב שהאחד עולה על השני, אלה 2 מכשירים שונים ביעוד שלהם לדעתי, הנובה בא יותר לרכז את המודולציות למי שכבר יש לו סאונד PRE + מגבר מסודר בצורת קומבו או משהוא בסגנון ואילו הפוד \ בוס באים לתת מענה של ALL IN ONE.

לא אמרתי את אותו הדבר בעצם?
אני אחדד - לדעתי הוא טוב יותר מהליין6 ומהבוס בקטע הספציפי של דימוי אפקטים. אכן אין בו מדמה מגברים - וכתבתי - שהוא עדיף בעיני כשאתה מחבר אותו למגבר ובעצם מחליף את הפדאלים. וזה לא כרטיס קול, זה פשוט לא. אבל גם פוד - אם אתה מתנייד איתו, אז הוא לא צריך להיות כרטיס הקול הראשי שלך - אתה נכנס פה לאותה פינה של כרטיס פלוס מחשב - לך תתחיל כל פעם לחבר ולסחוב. ואם יש לך כרטיס קול אחר, אז ממילא בתצורת ASIO אתה לא יכו לעבוד עם שניים. לנובה יש יציאה (וכניסה) דיגיטליות שיאפשרו לך לעבד את הסיגנל במכשיר בלי אובן איכות בגלל המרה ישירות מול המחשב שלך. אגב - עוד יתרון של זה - עיבוד אוף בורד של שירה! פשוט להיט.

בכל אופן, לגבי הכרטיס קול - יש לי את הכרטיס קול של ליין 6, ואת כל המודלים שלהם - קניתי אותו למעשה לפני כמה שנים פשוט כי לא היה פוד בגיטר סנטר ובסאם אש ובכל החנויות שהייתי בהן בניו יורק באותו הזדמנות. אחלה דבר להקלטות, המודלים שלהם נשמעים מצויין.
אבל הפורמט הזה של כרטיס+מחשב הוא ממש לא לעניין להסחב איתו - אני לא מדבר על הופעות אפילו - סתם לנגן אצל חבר או בחדר הקלטות - זה פשוט לא פרקטי.
לגבי איכות הסאונד של הדבר הזה - אני מניח שזה קרוב מאוד לפודים - שלא יהיו לכם אשליות - פוד זה מחשב שמריץ תוכנה. אני לא יודע בוודאות, אבל יש לי הרבה נסיון במערכות משובצות - אני מנחש שזה מריץ איזה לינוקס מוקשח ואם הם משתמשים בממירים דומים, זה אמור להישמע אותו הדבר.
sharonzaz
פורסם: שבת 20 יונ',09 18:17
ציטוט:
לדעתי הוא טוב יותר מהליין6 ומהבוס בקטע הספציפי של דימוי אפקטים

אני לא מכיר את המכשיר שלך, ולכן לא אתווכח - חוץ מזה שזה גם עניין של טעם.
מה גם שכל העניין בפוד הוא דימוי מגברים ורמקולים, ולא רק אפקטים.
הדגש הוא על סאונד מגבר שאפשר לחבר דיירקט.

מה שכן, לפוד יש אפקטים מ ד ה י מ י ם, אבל כמו שאריאל אמר, זה לא מכשיר של PNP,
חובה לשבת ולתכנת אותו כמו שצריך בשביל לקבל סאונד מצוין (אלא אם אתה אוהב את הפריסטים).
יש לי את הפוד שלי כבר כמה שנים וכל פעם אני מגלה דברים חדשים עליו.
גיטריסטט
פורסם: שבת 20 יונ',09 21:48
תודה רבה לבחור שמעליי, ולכל המגיבים, המטרה העיקרית שלי בקניית הדבר הזה זה נוחות קודם כל , שיהיה לי מולטי נוח להופעות, והסאונד כמובן מאוד חשוב לי!

לא יודע למה אבל אני נוטה לחשוב שהפוד, הוא בעל סאונד יותר חם, והבוס הוא בעל סאונד דיגיטלי.

עוד משהו , לגבי הפוד x3 live , נראה לי שאין לו את האפשרות של הלופר, כלומר להקליט כזה סתם שכבה אחרי שכבה כמו שיש בבוס, נכון?
----

ובוא נאמר שאני אקנה את הבוס או הפוד, אז הסאונד יהיה טוב יותר אם אני אתחבר ישירות למוניטורים , או שעדיף להתחבר למגבר סטנדרטי כזה של פנדר לא מנורות.
ArielY
פורסם: שבת 20 יונ',09 23:17
ציטוט:
הסאונד יהיה טוב יותר אם אני אתחבר ישירות למוניטורים , או שעדיף להתחבר למגבר סטנדרטי כזה של פנדר לא מנורות.

עם המכשירים הנ"ל אפשר ככה ואפשר גם ככה, תצטרך פשוט לנסות ולראות מה יושב לך טוב יותר באוזן, הרי לא תעשה כל מה שהפסיכים כאן בפורום אומרים לך, נכון ? #wink
תהנה מהרכישה, מה שזה לא יהיה #thumbsup
ogeva
פורסם: שבת 20 יונ',09 23:42
ציטוט:
אני לא מכיר את המכשיר שלך, ולכן לא אתווכח - חוץ מזה שזה גם עניין של טעם.

בגלל זה כתוב ההתחלה "לדעתי"! (הנכונה כמובן, באופן אובייקטיבי וחד משמעי).
שוב - תאמין לי שניסיתי את כולם הרבה מאוד פעמים, ויש לי TONEPORT UX2 עם כל המודלים של ליין6 במחשב ואני מאוד אוהב ומעריך את החברה.
אבל, למטרת חיבור לפני מגבר מנורות, מצאתי את ה-TC ELECTRONIX יותר בשל ומתאים לתפקד כממלא מקום פדאלבורד. אוברדרייב אנאלוגי מצויין, מודולציה,דיליי, ריברב וקומפרסיה ברמה הגבוהה ביותר כמו ש-TC יודעים לעשות, ופיצ' שיפטינג פשוט מדהים.
יחד עם זאת, המכשיר לא מדמה מגברים ולא רוצה לדמות מגברים. לא ניסיתי, ואני לא חושב שאי פעם אנסה לחבר אותו ישירות לקונסולה (אם כי כמו שכתבתי - הם הוסיפו בעדכון תוכנה מדמה בוקסה שנועד לאפשר לעבוד ככה).
המכשיר הזה הוא באמת מולטי אפקט. הרבה אפקטים מעולים בקופסא. ולא מה שהאחרים מתיימרים להיות - פתרון כולל, guitar workstation או כל שם אחר שתקרא לזה. להם יש את היתרונות שלהם. יש לו את היתרונות שלו.
אני רק אומר שהבחור גיטריסט שכתב את ההודעה המקורית מדבר על כך שלהגיע למה שהוא רוצה עם אפקטים בודדים יעלה לו 10000 שקל. הוא לא דיבר על זה שהוא מחפש מדמה מגברים, כרטיס קול, או חיבור ישירות ל-PA. ואם מה שהוא רוצה זה אפקטים, אני מציע בהחלט לשקול את החבוב של TC - שאפשר להשיג במחיר דומה לאחרים, עם פחות אופציות אבל יותר מלוטש (ל-ד-ע-ת-י!).
ציטוט:
החלטתי שאני ילך על מולטי של בוס או ליין 6, כי להגיע לסאונד טוב ומה שאני רוצה עם אפקטים בודדים יכול לעלות לי מעל 10 אלף שקל בשקט.
Ilan Shaari
פורסם: שבת 20 יונ',09 23:46
מודה שעברתי בריפרוף על מה שנכתב פה ולא ברור לי האם אתה מחפש מולטי עם מדמה מגברים שיאפשר סטאפ דרך PA או מולטיאפקט לחיבור דרך מגבר גיטרה.
בכל אופן רק כדי לסבך קצת יותר, הייתי מציע לך לבדוק עוד אופציה. M13 של LINE6. זה בעצם מדמה אפקטים מאד נוח. בלי פריסטים ותכנותים שמאפשר עד 4 אפקטים מכל סוג בו"ז. אין הגבלה על סוג האפקט ואין הגבלה על סדר האפקטים (לדוגמה אתה יכול לחבר 4 דיליים אחד אחרי השני אם זה עושה לך את זה). הוא כולל מבחר מרשים של אפקטים, לופר, אפקט לופ, 2 כניסות לאקספרשן פדל ועוד כלמיני דברים יפים.
גיטריסטט
פורסם: ראשון 21 יונ',09 01:06
בתכלס חיפשתי איזה מולטי שיתן לי סאונד חם.
שהבנתי שיש לשתיים האלו מדמי מגברים ושאפשר לעבוד בלי מגבר איתם זה דווקא קצת שיחד אותי , ככה לדעת שאולי בשביל הופעות כל מה שאצטרך זה גיטרה, מולטי וכבלים.
זה דיי קורץ הרעיון הזה.

מצד שני שמעתי דגימות של הtc אלקטרוניק ההוא ובאמת הסאונד של הדרייבים שלו מדהים! הוא נראה קצת פחות מגוון , אבל עדיין סאונד מדהים, וכמובן שצריך גם מגבר מדהים בשבילו. אבל בכל זאת, ראיתי שמוכרים אותו במיוזיק גייט, מישהו יודע בכמה כסף? כי לא רשום שם
Darkest
פורסם: ראשון 21 יונ',09 08:39
אם אתה רוצה מולטי ממש ממש טוב, יש אפילו אחד שמוכר בבזאר, זה הבנטייד אקליפס.
אם הוא לא בתקציב יש את הג'י מז'ור. יש גם לקסיקונים ישנים אמריקאים שהם גם מדהימים (לי יש את הG2 ואני מרוצה ממנו ביותר).
את הG סיסטם בדקת?

המכשירים הנ"ל כמה ליגות מעל פוד וצעצועיו.
גיטריסטט
פורסם: ראשון 21 יונ',09 09:22
מה זה הג'י סיסטם הזה? אתה יכול לתת קישור ולהיות יותר ספציפי?
וכמה הוא עולה בערך?
ArielY
פורסם: ראשון 21 יונ',09 10:08
ציטוט:
אם אתה רוצה מולטי ממש ממש טוב, יש אפילו אחד שמוכר בבזאר, זה הבנטייד אקליפס.

זה לא מולטי לקנייה כמולטי ראשון ומין הסתם לא יהיה בתקציב שלו, אבל כן, זה חתיכת מכשיר.

ציטוט:
אם הוא לא בתקציב יש את הג'י מז'ור.

מכשיר נהדר, לדעתי הכי טוב בקטע של יחס מחיר מול תמורה, אבל זה מולטי נטו ללא שום דבר מעולם ההדמייה או דיסטורשנים וכו ומלבדו יש צורך גם בלוח מידי (עוד משהוא לסחוב) ולכן אני מניח שלא יתאים לשואל, אלא אם כן השואל חושב אחרת .

ציטוט:
יש גם לקסיקונים ישנים אמריקאים שהם גם מדהימים (לי יש את הG2 ואני מרוצה ממנו ביותר).

מסכים.

ציטוט:
את הG סיסטם בדקת?

מכשיר חזק מאוד המשלב גם לוח ריצפתי אבל הוא מתפקד בדומה ל G-MAJOR (אפקטים נטו ללא דיסטורשנים) וממש לא הייתי ממליץ לקנות אותו כמולטי ראשון, פשוט מכשיר מיקצועי וכבד מדי למתחילים שלא לדבר על המחיר.
ציטוט:

פוד (לפחות הסדרה החדשה X3) היא ממש לא צעצוע
אם יתאפשר לך, קח את המכשיר לשחק איתו קצת, תאמין לי שאתה תופתע.

ציטוט:
מה זה הג'י סיסטם הזה? אתה יכול לתת קישור ולהיות יותר ספציפי?

כאן

ציטוט:
וכמה הוא עולה בערך?

אני לא יודע בארץ, בחו"ל הוא נע סביב ה 1200$, אני מנחש שבארץ הוא ינוע באזור ה 7000 ש"ח.
חפש כאן בפורום, יש טופיק שמדבר על המכשיר הזה ואם אני זוכר נכון יש גם סקירה בטסטר.

קח בחשבון דבר חשוב לגבי המכשירים של t.c.electronic שהוזכרו פה, אלה מכשירי אפקטים נטו, אין דיסטורשנים (למעט מה שהוזכר בנובה) ודימויי בוקסות ומגברים וכן תצטרך מגבר בשביל המולטים האלה וכמובן לוח מידי אם תלך על ה major לדוגמא.

עוד דבר שיעזור לך להחליט על איזה מכשיר ללכת (וגם לנו על מה להמליץ), אם תחליט חד משמעית מה אתה רוצה, האם רק אפקטים (דיליי ריוורב קורוס וכו) ואז אתה מסתמך על המגבר שתפגוש בהופעה (אתה תהיה חייב מגבר).
או האם אתה רוצה all in one כלומר בנוסף על האפקטים גם דימויי מגברים, דיסטורשנים, בוקסות וכו ואז אתה לא חייב תמיד להסתמך על המגבר בהופעה.
אין זה אומר שהאחד טוב מהשני, אלה פשוט יעוד שונה וצורת עבודה שונה.
sharonzaz
פורסם: ראשון 21 יונ',09 10:14
ציטוט:

מאוד חכם להגיד כאשר (כנראה) לא טרחת לבדוק את הפוד וחבריו.

אני לא האגו של ליין 6, אבל מכיר את המכשירים שאתה מדבר עליהם, ולעומתם
שום פוד עדיין לא צעצוע.
Darkest
פורסם: ראשון 21 יונ',09 10:36
אז לדעתי הם כן. הייחידי שעוד איכשהו זה הפוד פרו.
כל השאר נשמעיים לי כלל לא אמיני ומאוד פלסטיים.
תשמע, אין על הדבר האמיתי...שום מכשיר ב2000 שקל לא ישמע כמו מארשל/סולדנו/בוגנר/מסה.... אין אפס.
אם כי אכן זה נייד והמגברים הנ"ל לא.
אבל שוב תלוי מה המטרה הסופית. פעם נסיתי להקליט עם פוד דיירקט וזה ממש לא זה.
להופיע לא הופעתי איתו. ולבית זה לא משנה...
מאידך גיסא, כשיש הופעות קטנות,או אין כוח לסחוב אני לוקח בוס ME50. שהוא די סבבה.

ושוב על טעם וריח.... #think

תשמע,אריאל, בכותרת רשום "מולטי יקר" אז לך תדע מה הוא בדיוק רוצה #search
ogeva
פורסם: ראשון 21 יונ',09 12:20
ה-NOVA SYSTEM הוא אפקטים נבחרים מתוך ה-G-SYSTEM, פלוס הדרייב האנאלוגי. ועולה הרבה פחות.
אני לא יודע כמה הוא עולה במיוזיק גייט, בזמנו אמרו לי 3700 או 4700 בטק טופ (היבואן). בד"כ חנויות הן יותר יקרות מהיבואן (שלדעתי אסור לו למכור ישירות לצרכני קצה - למרות שהם עושים זאת ופוגעים בריסלרים שלהם!).
בסוף קניתי בחנות אי-ביי - משהו כמו 2300 שקל כולל משלוח ומסים (500$ מכשיר, 60$ משלוח פדקס - 4 ימים וזה אצלי בבית, מאה ומשהו שקל מסים). אם זה יהיה רלוונטי מבחינתך שלח לי מסר פרטי ואתן לך את פרטי המוכר.
גיטריסטט
פורסם: ראשון 21 יונ',09 13:53
הקטע שאני ממש מפחד להזמין מחו"ל וכאלה , וגם אני לא רוצה להזמין משהו שאני לא ניסיתי ושמעתי.

למי ששאל ודאי שאני רוצה שיהיה לי מולטי, שהמטרה העיקרית שלו היא שהוא יהיה מלא באפקטים ובמיוחד דרייבים, ודיסטרושנים!

אני כנראה ילך על הבוס או הפוד , הם הטווח מחיר שאני יכול להשקיע.
ArielY
פורסם: ראשון 21 יונ',09 14:00
ציטוט:
למי ששאל ודאי שאני רוצה שיהיה לי מולטי, שהמטרה העיקרית שלו היא שהוא יהיה מלא באפקטים ובמיוחד דרייבים, ודיסטרושנים!

אני כנראה ילך על הבוס או הפוד , הם הטווח מחיר שאני יכול להשקיע.

אם כך, לך על הפוד, X3 LIVE.
גיטריסטט
פורסם: ראשון 21 יונ',09 15:01
^^ הבנתי שיש לך אותו, אז יש מצב אתה מביא איזה קישור להקלטה שלך איתו? או איזה הופעה שנגנת עליו או משהו כזה?

ואגב איזה סגנון אתה מנגן ועל איזה גיטרה?
ArielY
פורסם: ראשון 21 יונ',09 15:11
אין לי הקלטות איתו ולא הופעתי איתו, עד כה הוא משמש אותי לג'אמים פה ושם.
הסגנון הכללי בכיוון פרוגרסיב מטאל אבל גם דברים אחרים כמו פיוז'ן למשל.
.
sharonzaz
פורסם: ראשון 21 יונ',09 16:12
ציטוט:
מאידך גיסא, כשיש הופעות קטנות,או אין כוח לסחוב אני לוקח בוס ME50. שהוא די סבבה.

ושוב על טעם וריח..

#lol
אתה צודק נשמה....אם זה הטעם שלך באמת אין לנו על מה להתווכח #biggrin
מצטער אם זה נשמע רע.