אקט מוסיקלי Audio and Music Technology
אמני טראנס רשומים?
    מתוך הפורום מוסיקה אלקטרונית
סיזר
אמני טראנס רשומים?
פורסם: ראשון 03 נוב',02 19:40
אנחנו שני אמני טראנס פסיכודלי ודיפ טראנס מה שנקרא מוסיקת לילה , העלנו שם להרכב שלנו ואנחנו רוצים שהשם יהיה רשום מבחינה חוקית , זאת אומרת שאי אפשר שעוד אמנים אחרים יקראו לעצמם בשם הזה, אנחנו רוצים בלעדיות , איפה רושמים את השם ואת הלוגו?
Alo Malo
פורסם: ראשון 03 נוב',02 20:09
ברגע שתשחררו חומר על דיסק או וייניל הלייבל יצטרך לרשום אתכם באקו"ם.
לגבי לוגו, זה כבר לא קשור למוסיקה ואין לי מושג...
סיזר
פורסם: שני 04 נוב',02 05:24
ובלי שום קשר לאק"ם , אני אסביר יותר, החלטנו קודם כל לפרסם את הלוגו ואת השם על גבי סטיקרים , וגם מדבקה עם הציור של הלוגו , עכשיו אנחנו לא רוצים למשל אם אני קורא להרכב T-TRANCE לדוגמה , שמישהו אחר יראה את השם והלוגו ויגנוב אותם לעצמו , אני יודע שזה קצת לא הגיוני לשחרר את השם והלוגו עוד לפני שהטראק יוצא אבל זה הצעד שלנו , איך אני עושה שהשם והלוגו יהיו רשומים כחוק כבלתי ניתנים לגניבה (זאת אומרת שהם שייכים כבר למישהו).
sesil b
פורסם: שני 04 נוב',02 08:07
במקום להשקיע זמן על סטיקרים תשבו ותכינו מוזיקה מה זה משנה השם כן יקחו לא יקחו אם זהו שם שאתם המצאתם או חשבתם עליו היינו "פרי דימיונכם " קשה לי להאמין שמישהו אחר "יגנוב" לכם אותו
esoptron
פורסם: שלישי 05 נוב',02 04:03
מה שאתה מדבר עליו זה למעשה לרשום טריידמארק , או סימן רשום מה שנקרא. לטעמי, זה מיותר לחלוטין וחסר כל חשיבות. יש הרכבים גדולים שהשם שלהם מופיע בכפילות, וזה לא מזיז יותר מדי. אבל רק בשבילך, לא מזמן הסתיימה פרשה מעניינת עם להקתו החדשה של מיודענו כריס קורנל , שרצו להקרא soundscan או משהו כזה , וגילו שיש כבר להקה בשם הזה מאנגליה. הם ביקשו רשות להשתמש בשם, ונדמה לי שהחברה מאנגליה סירבו למכור אותו, וגם הגיעו איתן להסדר של פצויים ( איזה 80 אלף פאונד ) או משהו כזה.
בקיצור - תתחיל קודם לדאוג להוציא ריליס עם השם שלך בצוה מסודרת, וזה יתן כסוי לא רע.

ואם כבר מדברים על כפילות - למי אכפת בכלל משמות ומסימנים מוסכמים , כשעוד פחות מ 25 שנה , לטענת משרד המדע האמריקאי, ישויות של בינה מלאכותית יתחילו לדרוש עצמאות ולפתח מאפיינים של אישיות ? מה יקרה אז למושג "אינדיוידואל " אם במחשב אני אהיה מסוגל ליצור תעתיק מושלם של אדם כולל תנועות גוף וקול? וגם לתת לו בינה מלאכותית ?
( נשמע מעניין ? ממליץ לקרוא את הספר thigmoo ).
זהו.
סיזר
פורסם: שלישי 05 נוב',02 19:08
חחחחחחחחחחחחחח, אחלה, חזרתי איך שבאתי , בלי תשובה מדוייקת, ולפי דעתי זה כן חשוב תתארו לכם עכשיו שאנחנו מוציאים טראק תחת השם שהמצאנו ואחרי כמה ימים נידע שיש עוד הרכב עם השם הזה , אתם רוצים להגיד לי שזה לא מבאס? אז אחלה , אם ככה זה, אז אני אקרא לעצמי אינפקטד משרום הרי לאף אחד לא מזיז אם יש כפילות בשם , ואחרי זה אני אקבל תביעה של כמה מאות אלפי שקלים על שהוצאתי טראק תחת שם שחשבתי שאני המצאתי אבל זה בעצם שייך למישהו אחר.
esoptron
פורסם: שלישי 05 נוב',02 19:36
לא מדוייק..
כי אם תגיע לרגע המיוחל של ריליס , מן הסתם זה יהיה בלייבל, ומן הסתם הלייבל הזה יעשה את הבדיקות הרלוונטיות ( והוא גם מחוייב לרשום את הריליס באגודת זכויות יוצרים של המדינה בה הוא חבר ), ואם הוא יראה שיש במקרה עוד אומן עם השם הזה, הוא יכול לבחון איתך אופציה לשנות שם. ויכול גם לא. זה כבר החלטה בהבט שווקי/עסקי.

אתה כל כך רוצה, אני אביא לך דוגמאות ללהקות עם שמות זהים... ( atrocity לדוגמא.. יש איזה 3..והכי מוכרת היא הגרמנית. פעם הם בכלל היו פרוגרסיב דת' לפני שהם הפכו לגותי'ק ).

תעשה לעצמך טובה, ותעשה חיפוש לשם שאתה כל כך רוצה לשמור עליו, ותראה מה יוצא. אני כבר שנה מסתובב עם 2 שמות לפחות של פרוייקטים שאני רוצה להוציא מתישהוא, ושאני יודע שכרגע הם לא בשימוש, ואני לא הולך לרשום עליהם שום דבר. אני אהיה מספיק מוצלח להוציא אותם בזמן - יצאתי מורווח. מישהו כבר יצא עם אחד מהשמות חודש לפני - זבש"י.
astond
פורסם: רביעי 06 נוב',02 01:04
הידעתם? בשנות ה-80 הייתה להקת רוק כבד מנהריה שקראו לה "אינפקטד מאשרום"
adl2k2
אינפקד משרום היו הרכב פאנק
פורסם: שלישי 15 אפר',03 13:14
ואחרי שאינפקד משרום ההרכב פאנק התפרק באו 2 אמני הטראנס וביקשו מהם רשות להשתמש בשם הזה .
.
ings2002
למה להרשם באקו"ם ??
פורסם: שבת 19 אפר',03 18:26
אחרי שחרור של טראק ?
מה יצא מזה ?
VooDoo
פורסם: שבת 19 אפר',03 19:13
ings2002 :
אחרי שחרור של טראק ?
מה יצא מזה ?

כדי להגן על היצירות שלך,וגם לוודא שתקבל תשלומים על השמעות.
belly
פורסם: שבת 24 מאי,03 15:04
כמה נקודות למחשבה ....

לייבלים של טראנס לא ששים לעבוד עם אומנים הרשומים באקום..... מנסיוני האישי....
כך שתעשה את החושבים שלך לפני שאתה עושה את זה.

אני לא זוכר בהיסטוריה של הטראנס שמישהו לקח שם של מישהו אחר . ואם מישהו מסצינה אחרת (רוק ,ראפ או השם יודע מה....) אז מה אכפת לכם....?

השם זה הדבר הכי פחות חשוב חביבי.....המוזיקה זה העניין .... אז קדימה לעבודה... #drummer
Harel Ben Attia
פורסם: חמישי 24 יול',03 14:55
למה אתם תמיד שופטים/מחנכים אנשים ? הבנאדם שאל שאלה, ולמי שאין מושג מה התשובה שפשוט לא יענה.

"תעשו מוסיקה במקום להתעסק עם סטיקרים" - תצאו מהחיים של אנשים. את המוסיקה הם בטח כבר עשו וגם אם לא זה לא צריך לעניין אף אחד פה.

דרך אגב, אני לא יודע איפה רושמים Trademark, אבל אני לא בטוח שצריך לחכות שאקו"ם יטפלו בזה (לך תגיד שלא ידעת שיש כבר שם כזה אחרי שתקבל תביעה. מה תעשה ? תגיד שאקו"ם הייתה צריכה לטפל בזה או הלייבל ?)
הראל
Side EffecT
פורסם: חמישי 24 יול',03 16:44
ציטוט:
אני לא זוכר בהיסטוריה של הטראנס שמישהו לקח שם של מישהו אחר . ואם מישהו מסצינה אחרת (רוק ,ראפ או השם יודע מה....) אז מה אכפת לכם....?

תרשום אותי בהיסטוריה... אני הולך לשנות את הכינוי שלי ל-
Y-BeaT

מסתבר שיש בחור שקרא לעצמו Side Effect... יותר מסתבר מזה, שהיה הרכב ראפ כזה, ועוד יותר מסתבר שהבחור המסוים שכרגע קורא לעצמו ככה עושה טראנס.

מה שפחות סביר אפילו מזה...זה שהכינוי שלי לפני הכל היה YBT, ואז הסתבר שיש כזה הרכב כבר...גם הוא הרכב של ראפ.

בקיצור דוד, NEVER SAY NEVER (מה הקשר? #ugh )
D-Jex
פורסם: שבת 26 יול',03 14:17
אני מקווה שאין D-Jex.. אל תשאלו איך הגעתי לשם הזה #smile

ולשכני הנתנייתי #biggrin באמת לא הייתי הולך על Side Effect כי באמת נראה לי שהרבה אנשים רוצים את השם הזה.. אבל - מה לעשות - הראשון שרשם אותו ניצח...

D-Jex
צופיפניק
פורסם: שבת 26 יול',03 18:26
צופיפניק יש רק אחד #thumbsup
Side EffecT
פורסם: שבת 26 יול',03 21:20
שיבוא הגבר שיגיד שקוראים לו Y-BeaT :anger:

ועוד משהו - Cosmic Fools תפוס גם כן... כבל עם ועדה אני מודיע! #singer
yoramilan
פורסם: שבת 26 יול',03 22:53
תרשום מה שיש לך דרך מייר"ז (מרכז יעוץ ורישום זכויות).
אם כבר יש כזה זה יהיה הבעיה שלך.
אם אין ואחרי שתוציא משהו מישהו אחר ירצה להשתמש בשם זו תהיה בעיה משפטית שתוכל לטפל בה דרך הוכחת הרישום במיר"ז.

ב"תרשום מה שיש לך" אני כולל שם, לוגו, טרקים וכ"ו.

טלפון: 03-6912129
פקס: 03-6911392
אתר: www.miraz.co.il
מייל: miraz@aquanet.co.il
כתובת: דרך מנחם בגין, 154
(ליד אולמי רסיטל)
תל אביב
64921
Side EffecT
פורסם: ראשון 27 יול',03 01:09
דווקא חשבתי שאקו"ם קשורים בעניין :???:
nbkid
כל כך הרבה שמות...
פורסם: ראשון 27 יול',03 08:25
כל כך הרבה שמות ואפילו לא טראק אחד לרפואהההההההההההההההה #smile
yoramilan
פורסם: ראשון 27 יול',03 09:22
Side EffecT :
דווקא חשבתי שאקו"ם קשורים בעניין :???:

אקו"ם היא אגודה אשר תפקידה להגן על זכויותיהם של מלחינים. בשלב זה הבחור עוד לא הוכיח את כישוריו בתחום.
מיר"ז זה גוף שמקביל לנוטריון.
יש כספת ויש אמינות.
אפשר לשמור שם זכויות על מה שרוצים.

כבר כתבתי בעבר, שרישום זכויות מתחלק לשתים.
שלב רישום המוצר (טראק, לוגו, שם וכ"ו), ושלב הוכחת הבעלות במקרה של גניבה.
לא אקו"ם ולא מיר"ז חוסכים לך את השלב השני.
הם רק מהווים גורם אמין (ע"ע נוטריון) לכך שאליהם הגיע ונשמר חומר מסויים.
הם אפילו לא פותחים את המעטפה שאתה שולח להם.
מקבלים, שמים בכספת ושומרים. שאר העבודה היא שלך.

מבחינה זו, אתה יכול גם לשלוח לעצמך חומר בדואר רשום או לשים אצל העורך דין שלך או בכספת בבנק.
ההבדל הוא העלות ומידת האמון שבית המשפט ייתן בראיה מסוג זה אם וכאשר תצטרך.
מבחינה זו, למיר"ז יש, על פי הודעתם, קבלות.
Dj-Nemo-X
פורסם: שני 08 ספט',03 15:04
מה זה השטויות האלה : שם לוגו פוגו פוגים !??!
תעיף קודם מוזיקה על דיסק אחרי זה בכלל תחשוב על זכויות...
וזה מצחיק שאתה אומר : אני יקרא לעצמי INFECTED MUSHROOM
תנסה , אף אחד לא יתבע אותך , אבל יצחקו לך בפנים , איך אתה משווה את עצמך למוזיקה כזאת בכלל , אתה בטח עוב על ה IMPULSE TRACKER
סתם בצחוק...

בקיצר , תעיף מוזיקה על דיסק או פטיפון , וכשהוא ייצא תגיד לנו שזה אתה...