אקט מוסיקלי Audio and Music Technology
בסיסטים, אפשר בלעדיהם סוף סוף :-)
    מתוך הפורום גיטרות - Guitars
ArielY
בסיסטים, אפשר בלעדיהם סוף סוף :-)
פורסם: שישי 24 אוק',14 19:34
טוב לא ממש אפשר בלעדיהם אבל יש פה סטרטאפ באתר קיקסטרטר של גיטריסט מעניין בשם Andy Alt שפיתח פיקאפ שנקרא A Little Thunder Pickup

בגדול הפיקאפ בגודל האמבקר לוקח את שני המיתרים הנמוכים (E, A) ומוציא אותם החוצה באוקטבה אחת או שתיים נמוכה יותר כך שניתן לקבל ליווי בס עם גיטרה.
הפיקאפ הוא פוליפוני והממציא טוען ללייטנסי אפסי.
כל ההתעסקות היא בפיקאפ עצמו כך שיאן חציבות וחיווט מיוחד, אפשר גם לעשות split ולהוציא החוצה בניפרד את הבס למגבר בס נפרד...

עושה רושם שהכסף כבר גויס ואפילו מעבר למטרה.
הבעיה היחידה שאני לא רואה לה פתרון זה מה עושים אם רוצים ממש האמבקר כי הפיקאפ הזה שהוא אמנם בגודל פיזי של האמבקר זה בעצם סינגל + הפיקאפ בס.
למרות שבעצם כתוב שם שזה האמבקר בגודל סינגל אבל אני רואה שורה אחת של פולים ולא כתוב שם האם זה מגנט אחד או שניים.

בזמנו כשהייתה לי וריאקס היו לי כמה פריסטים שעבדו בצורה הזו בדיוק, שני המיתרים הנמוכים מכוונים 2 אוקטבות למטה והיתר כרגיל והנגינה בפרוקים נותנת יופי של הדגשות של בס על הליווי.
נראה לי שאני שם על זה כסף.
ravitzj
פורסם: שישי 24 אוק',14 19:49
מדליק ביותר,רעיון פיצוץ.
מעניין איך התחושה .
yoramilan
פורסם: שישי 24 אוק',14 20:29
ביום שבו אני אתקל בגיטריסט שמנגן, חושב, מוליך, מרגיע, מייצב כמו באסיסט... יהיה מקום לטכנולוגיה הזו. #thankyou

למעשה, בטח יהיה שלום עולמי...
Manny Zagri
פורסם: שבת 25 אוק',14 04:00
ציטוט:
מנגן, חושב, מוליך, מרגיע, מייצב כמו באסיסט...

True #sorry
Isak.MOE
פורסם: שבת 25 אוק',14 07:41
אני חושב שיש פדלים שעושים את זה כבר, לא כך?
ArielY
פורסם: שבת 25 אוק',14 11:01
יש הרבה פדאלים שעושים את זה אבל על כל הסאונד כיחידה אחת (הורדה למטה או למעלה אוקטבה אחת או 2).
הם גם לא עובדים על כל מיתר בנפרד כך שאם מנגנים אקורד הכל יוצא מישמש אחד גדול.

פה הגדולה זה שמעבר ל"הוצאה" החוצה של כל המיתרים כרגיל עם פיקאפ סטנדרטי יש גם שליחה נוספת של שני הנמוכים בנפרד החוצה ב אוקטבה אחת או שתיים למטה.

זה הטריק #wink
Isak.MOE
פורסם: שבת 25 אוק',14 12:32
וואיי חזק!
גם אני הייתי משקיע #thumbsup
kimchy
פורסם: שבת 25 אוק',14 17:57
הכותרת מקבלת טוויסט מקאברי, כשנודע שג'ק ברוס הענק נפטר... #sad
זכיתי לראות אותו כאן, במועדון ליקוויד, באייטיז. מוסיקאי אדיר עם מורשת מופלאה. #sorry
ArielY
פורסם: שבת 25 אוק',14 19:46
ציטוט:
הכותרת מקבלת טוויסט מקאברי, כשנודע שג'ק ברוס הענק נפטר...

עכשיו בדיוק קראתי על זה #confused
Avodaraba
פורסם: ראשון 26 אוק',14 19:52
ציטוט:
ביום שבו אני אתקל בגיטריסט שמנגן, חושב, מוליך, מרגיע, מייצב כמו באסיסט... יהיה מקום לטכנולוגיה הזו.

יש כאלה ולא ממש קצת.
ReuvenM
פורסם: ראשון 26 אוק',14 20:58
בשני ההקשרים שנוצרו בשרשרת בצורה מפתיעה, כשג'ק ברוס הגיע לארץ הייתי חלק מצוות הסאונד וההפקה, ואת ההרכב לקחנו לחזרה באולפני סינטרון (עליהם הוקמו "המון" ואחר כך "בארדו"), ונתתי לו להתנסות בסינטי גיטרה שבניתי, כשעוד לא היו כאלה, מחובר למודול מידי. הוא פשוט נהנה לנגן והרבה בשאלות לגבי מה הולך לקרות לגיטרות בכיוון הזה. על בס זה עבד מצוין (היה מונופוני). אהבתי אותו בכל מקרה, יוצר מיוחד במינו.
kimchy
פורסם: שני 27 אוק',14 10:38
ציטוט:
ונתתי לו להתנסות בסינטי גיטרה שבניתי, כשעוד לא היו כאלה, מחובר למודול מידי

נשארו אצלך עד היום, הכלים שבנית / המצאת, ראובן?
ReuvenM
פורסם: שני 27 אוק',14 13:08
הכל התנדף עם הזמן, חלקם נמצאו בידי חובבים בשוק הפשפשים #smile
kimchy
פורסם: שני 27 אוק',14 13:25
באסה... #smile
moshikantebi
פורסם: שבת 15 ספט',18 10:03
Roland GR-55 עושה את זה בקלות, ואפשר ששאר ארבעת המיתרים יהיו גיטרה אקוסטית או חשמלית.
אפשר לבחור כמה מיתרים רוצים להפוך לגיטרת בס (אפשר את שלושת העליונים למשל.