אקט מוסיקלי Audio and Music Technology
טינטון טינטון. די
    מתוך הפורום בריאות
ziv.australia
טינטון טינטון. די
פורסם: שלישי 16 דצמ',14 07:06
היי חברי פורום.
עכשיו גם לי יש טינטון, אותו צליל שלא עוזב (טוב, לפעמים כן ואז חוזר)
רופא המשפחה שלי אמר שמדובר בנוזל שנמצא באוזן התיכונה ונתן לי כמה שיטות לנקז את הנוזל.

שבוע עבר וכלום, עדיין מטונטן.
אתמול הייתי אצלו והוא החזיק באותה דעה אבל נתן לי הפניה לא.א.ג
אני אופטימי כי אם זו הדיאגנוזה אז זה עניין של זמן עד שהטינטון יעלם.

אבל - אני מתחרפן

הדיאגנוזה נשמעת הגיונית?
ReuvenM
פורסם: שלישי 16 דצמ',14 08:28
האם זה קורה באוזן אחת בלבד? אם כן אפשר שמדובר בבעיה מקומית חולפת עם או בלי טיפול.

ואם בשתיהן, האם הצפצוף נשמע במרכז הראש? אם כך זה דורש בדיקה עמוקה יותר מרופא משפחה.

מקרים כאלה אינן לרופא משפחה, ורופא א.א.ג רגיל לרוב לא מבין בטינטון ומחפש בעיות פשוטות.

חשוב מאוד לא להיכנס ללחץ. במקרה של טינטון חייבים להיות רגועים.
מה אופי הצפצוף? תדר קבוע? ובאיזה גובה?
ziv.australia
פורסם: שלישי 16 דצמ',14 13:12
היי ראובן
תודה על ההתייחסות המהירה.

מדובר על טינטון באוזן ימין בלבד.
הצפצוף משתנה, לפעמים פיץ גבוה, לפעמים משהו עמום, פעם חזק ופעם חלש.
בד"כ לקראת 5 -6 בערב מתחיל להיות חזק יותר.

הרופא שאני אמור לראות מתעסק בתחום הזה, רק שאני רואה אותו בעוד 3 שבועות.

מקווה שעד אז לא אדפוק את הראש בקיר.
אני לא בלחץ, אבל זה כן יכול להטריף את הדעת
gusti
פורסם: שלישי 16 דצמ',14 13:15
מנסיון שלי עם נוזלים בתוך האוזן ודלקת אלאיסטור ולהקתה , אז קודם כל תשמור על האוזניים יבשות לתקופה הקרובה (מקלחות ים בריכה וכו") דבר שני אל תכנס ללחץ זה יעבור עם הזמן , תלוי גם בך .
תשתה ויטמין D , תחשף לשמש !
תן לאוזניים מנוחה מדציבלים גבוהים .

במקרה שלי זה לא היה ציפצופים אלא כל פעם שפתחתי את הברז \ השתנתי וכאלה שמעתי גירגורים בתוך האוזן ..
תודה לאל זה עבר לי #smile)

רפואה שלמה חבר !
ziv.australia
פורסם: שלישי 16 דצמ',14 13:21
תודה תודה
לגבי אזניים יבשות, אמרו לי לעשות אדים לאוזן כדי "לעזור" לאוזן לנקז את הנוזל מהאוזן התיכונה
ReuvenM
פורסם: שלישי 16 דצמ',14 13:29
לעתים כאשר חודרים מים לאוזן (לאחר שחיה לדוגמה) והם נתקעים שם יותר מדי זמן, הזרקה של מעט שמן גורמת להם להיחלץ החוצה.
idob
פורסם: שלישי 16 דצמ',14 14:30
מניסיון עבר... אם אתה חייב תעבוד על ווליום סופר נמוך.
ואם לא קח כמה ימים חופש מווליום.

זה עובר.
ziv.australia
פורסם: חמישי 18 דצמ',14 01:09
תודה לכל העונים
הא.א.ג הכניסה מצלמה לאף ואמרה שהיא לא רואה נוזלים. זה דווקא לא נשמע סימן טוב. יש לי היום בדיקת שמיעה.

נראה מה יצא.
yoavasif
פורסם: חמישי 18 דצמ',14 06:24
רפואה שלימה,
תעדכן אותנו
avig70
פורסם: חמישי 18 דצמ',14 07:49
זה שיש לך טינטון אומר בדרך כלל שנחשפת לרמות רעש גבוהות לפרקי זמן ארוכים וזה הנזק שנשאר. בדרך כלל האוזן מצליחה לתקן את עצמה עד שהחשיפה חוזרת על עצמה יותר מדי פעמים ואז יכולת התיקון מגיעה לקצה ומתחיל להצטבר נזק. הנזק הזה מתבטא אצלך כטינטון.

מה שמאד עוזר ליכולת התיקון של האוזן זה מקום שקט, לא דירה עם חלונות כפולים אלא ממש מקום שקט, מושב, כפר וכו. אני לא יודע איפה אתה גר אבל אם אתה לא נמצא במקום שקט אז זה רק מחריף יותר את הבעיה.
ziv.australia
פורסם: שישי 19 דצמ',14 02:24
תודה.
אני גר במקום מאד שקט.
דווקא בזמן האחרון אני לא חשוף לרעש. לא הייתי בחדר חזרות כבר הרבה זמן ובחודשים האחרונים אפילו לא הקלטתי. סתם כך - חופשה #smile

ובכל זאת OUT OF THE BLUE באמצע היום, טינטון.
הייתי אתמול בבדיקת שמיעה, יש לי ירידה בשמיעה בכמה תדרים גבוהים(לא משהו משמעותי ולא משהו חדש)
יש ירידה יותר באוזן ימין מאשר בשמאל וזה מטריד את הרופאים (אני חושב שזה בגלל שהאוזן הזו תמיד הייתה קרובה יותר למגבר בחדרי חזרות)

הם נתנו לי כדורי קורטיזון שאני לא ממש מת לקחת.

אין לי מושג מאיפה זה הגיע ולאן זה הולך אבל זה מבאס
ziv.australia
פורסם: שני 26 ינו',15 14:46
עדכון:
עד כה נראה שיש לי ירידה בשמיעה בתדרים של בין 2000-3000 שלפי הרופא שערך את הבדיקה אלו התדרים של הגיטרה.
כלומר - נראה שנתקעתי עם טינטון FOREVER.

מה שמוזר זה שלא נחשפתי לרעש חריג כבר הרבה זמן.

אם מישהו יודע משהו, אשמח לשמוע.
טיפולים אלטרנטיביים, טיפולים קונוונציונלים, הכל יתקבל בברכה אם יש משהו שיכול לעזור.

תודה לכולכם על האמפתיה.
ReuvenM
פורסם: רביעי 28 ינו',15 20:54
מצטער זיו, הכל פסקה הראשונה שכתבת מכילה קטעים שאינן קשורים אחד בשני. מקווה שזה לא ציטוט של רופא, אחרת אפשר שהלכת לוטירינר.

לגבי טיפולים, אם נבדקו כל האפשרויות ונערכו בדיקות, נסה לקרוא באינטרנט כמה שיותר חומר ולסנן את עצמך מבחינת הטינטון, כיוון שיש לו הרבה סיבות.

אגב, בישראל מתחיל כעת ניסוי בקנביס רפואי מסוג ספציפי לטיפול בטינטון. אדע טוב יותר בשבוע הבא...
ziv.australia
פורסם: ראשון 01 פבר',15 14:07
היי ראובן.

תודה על התגובה המהירה.

זה ציטוט של הרופא שעשה לי את בדיקת השמיעה.
אם היית חי באוסטרליה היית יודע שלפעמים המרחק בין רופא לוטרינר הוא לא גדול.

בכל אופן, עד כה נראה שהטינטון מקורו בירידה בשמיעה (באוזן ימין בלבד).
עשיתי MRI היום ויש לי תור חוזר אצל ה א.א.ג בעוד שבועיים, נראה מה הוא יגיד.
ReuvenM
פורסם: ראשון 01 פבר',15 15:25
אז עדכן את רופא הקנגורו שטינטון לא נוצר בעקבות ירידה בשמיעה. #smile
ירידה בשמיעה היא סימפטום (בעייה רפואית, פגיעה מכנית או בלאי/גיל)
אני מקווה שאנחנו עדיין מדברים על טינטון בהגדרתו: רעשים בתדר גבוה/אקראי לרוב, שאינם קשורים לגירוי חיצוני/אקוסטי, אלא מובנים. אצל הרוב זה נתפש כציפצוץ בתדירות גבוהה.
shtik
פורסם: שני 02 פבר',15 10:00
ציטוט:
אגב, בישראל מתחיל כעת ניסוי בקנביס רפואי מסוג ספציפי לטיפול בטינטון. אדע טוב יותר בשבוע הבא...

מחכה לשמוע - אני עם טינטון כבר שנים. ד"א אין קשר בין הנזק הזה ועוד נזק שיש לי להיענות האוזן לתדרים. בבדיקת שמיעה שעשיתי הכל היה מושלם, אפילו זיהיתי בעיית אודיו בציוד המיושן שלהם משנות ה 80.. ומבדיקות שעשיתי לאחרונה עם מחוללי תדר למיניהם, אני עדיין שומע עד כמעט 18 KHZ שמהבנתי זה יפה מאוד לגיל שלי (33) בייחוד בהתחשב בנזק הקיים.
ReuvenM
פורסם: שני 02 פבר',15 14:12
הייתה לי היום פגישה ראשונה, בה יותר שאלו שאלות שגורות והיה צורך למלא שאלון (שבדיעבד נראה שמסכמים בו את הטורים כדי לקבוע שקלול מועמד...).
בינתיים כלום. ממתין להמשך.

אגב, אפשר להיות גם חירש ועדיין לחוש בטינטון, ואפשר שיהיה טינטון חזק והוא לא יפריע לשמוע מוסיקה באיכות.
Dror_Shi
פורסם: שני 02 פבר',15 14:34
להרבה מוזיקאים "חשמליים" שעברו כמה במות יש בור ב2-3 קילו. השאלה כמה..
מה ההבדל בין האוזן הימנית לשמאלית? האוזניים אינן שוות.

כמו שראובן אמר, טינטון היא תופעה פסיכואקוסטית שאין לה דבר עם ירידה בשמיעה.
ziv.australia
פורסם: שלישי 17 פבר',15 01:36
אני חושב שנצמדנו יותר מדי לירידה בשמיעה.
הסיבה לטינטון כנראה היא חשיפה לרעש, ובסופו של דבר - השאלה היא יותר האם יש דרך להפטר מזה, וכרגע נראה לי שאין.

החלק האופטימי - למדתי להסתדר עם זה, אני כבר לא מגרד קירות ואפילו חזרתי לנגן.

אם קלפטון, ניל יאנג, פול סיימון, פיט טאונשנד ועוד רבים וטובים חיים ויוצרים עם טינטון - גם אני יכול.

הפרוייקט הבא שלי - להקים הרכב של מטונטנים ולעשות הופעת קאוורים של מוסיקאים מטונטנים.

לגבי ההבדל בין האוזניים - אני יכול לחלוק אתכם את הגרף של הבדיקה אם אתם רוצים.
zionm
פורסם: שלישי 05 מאי,15 18:23
היי, הייתי שמח אם היית משתף בהתפתחויות. אני עובר כרגע בדיוק את אותו התהליך...האם התגלה משהו ב MRI? האם הטנטון עבר או השתפר? האם היתה מסקנה ממה נגרם?
ReuvenM
פורסם: שלישי 05 מאי,15 19:28
ציון, אל כל מקרה אחד דומה לשני. תאר מה התופעה אצלך ומה בדקת עד היום.

אגב, אחרי חצי שנה הודיעו לי לפני שבוע שנמצאתי מתאים לקבוצת המחקר/ניסוי שעומדת להתחיל עוד כחודש. כבר חתמתי על הטפסים הנוספים הנדרשים.
מקווה שאוכל לעמוד בזמנים ו/או שתימצא פריצת דרך לפחות לחלק מהמקרים.
טינטן
פורסם: שלישי 05 מאי,15 20:13
יש לי פגיעה בשתי האוזניים ובמיוחד באוזן ימין בתדרים גבוהים. וכבעל נסיון רב ומר בנושא, נראה לי שאין לך ברירה אלא ללכת לבדיקת שמיעה.אם הבדיקה תראה שיש לך ירידה בתדרים מסוימים תצטרך להתאים לך מכשירי שמיעה.לפי רמת הנזק ואם זה המקצוע שלך ,תצטרך לבחור מכשיר איכותי. הם יקרים!. הבעיה במכשירים האלה שהם מגבירים גם רעשים סביבתיים.
המכשירים היום הם דיגיטליים ולכן אפשר יהיה להגביר לך באזורים הכי פגועים בעזרת תוכנת מחשב מיוחדת.הם גם משתפרים כל הזמן.
אני מניח שיצליחו לאתר את הבעיה ואז קורה דבר מפתיע[אצלי] הטינטון המעצבן נפסק לאחר זמן לא רב.אם יש לך בעיות בשתי האוזניים,המכשירים מסונכרנים אחד לשני.כמו שראובן אמר כנס לאינטרנט ותחקור את העניין ותברר גם חברות שמביאות מכשירים איכותיים.אגב,כמוסיקאי וכאיש אולפן אפשר להמשיך לעבוד .בינתיים תשתדל לא להחמיר את הבעיות ע'י חשיפה לרעש .בהצלחה.לעצה מבעל נסיון אני מוכן לעזור למי שמעונין.
zionm
פורסם: רביעי 06 מאי,15 16:21
עשיתי כבר מס' בדיקות שמיעה ונמצאה רק ירידה קלה ולא משמעותית, השמיעה בגדר הנורמה. הרופאים טוענים שאין לי פגיעה משמעותית ובטח לא כזו שמסבירה את התופעות עליהן אני מתלונן. בנוסף, התלונה שלי על ימין בלבד, והתוצאות די זהות ב 2 האזניים.
מלפני כ 5 חודשים הרגשתי אי נוחות בימין לאחר חשיפה לפידבק (לזמן קצר מאוד במגבר ביתי), ומאז לאחר כל חשיפה לרעש (לאחר חזרה) - הרגשת אטימות וכאב קל כמו של דלקת, שהלך והתפוגג לאחר יום או יומיים. עשיתי בדיקה ואמרו לי שאין לי כלום ולהמשיך הכל כרגיל. מלפני חודשיים, לאחר חזרה - החל טנטון. העניין הוא שבימים הראשונים דוקא הוא היה חלש יותר, כך שאני חושש שדוקא הולך ומתגבר. לאחר בדיקה חוזרת, ובדיקת BERA תקינה, עדין לא נמצא הסבר...רופא אחד אמר לשמור מרעש וזה יעבור עם הזמן, רופא אחר אומר אפילו להמשיך לנגן ושזה יעבור מעצמו. אבל לשניהם אין הסבר לתפועות.
עשיתי עכשיו אטמים ER25 ואני מתלבט אם בכלל לנסות לנגן אפילו איתם...
ReuvenM
פורסם: רביעי 06 מאי,15 18:28
ציון, כמובן ששקט הכי טוב כעת, ולמי שאין אטמים-מנחיתים יכול פשוט לשים צמר גפן באוזן הפגועה (כי האיכות כבר לא משנה אלא הגנה)..
תהליך השיקום אכן ארוך, וגלי קול בגובה ועוצמה, כל עוד לא החלמת לגמרי, יכולים להפוך את זה לקבוע. מכאן שיש להיזהר ושימוש באטמים עוזר (אם זה רק באוזן אחת אפשר להצמיד רק אליה).
ביקור בחדרי חזרות לא אחראיים או בהופעות ומועדונים בסמוך ללחץ קול גבוה אינו מומלץ. חשוב כעת אם האוזניים חשובות לך בעתיד ואז ההמתנה וההפוגה יהפכו הגיוניים.

בדיקות שמיעה או ברה לא תמיד מתאימות לפגיעה כזו. אני מתפלא על הבורות של הרופאים, אבל זה מה שיש והם עושים זאת יותר לשלילה.

יש להיות רגוע ולחפש אלו תוספי תזונה יכולים לעזור בשיקום, אבל מנוחה לאוזן מגלי קול ו/או הגנה הם חובה.

בפשטות: אם אתה רוצה להבין מה קרה, חפש ברשת על מבנה האוזן, שים לב לשערות השבריריות שבתוכה, ודמיין שסופת טייפון עבר עליהן כמו על שדה חיטה. חלקן עדיין מכופפות,..
zionm
פורסם: רביעי 06 מאי,15 18:48
מה שמלחיץ זה שהטנטון לא הופיע מיד בעוצמתו הנוכחית, אלא חלש יותר ונראה שללא חשיפה משמעותית לרעש, הוא התגבר עם הזמן...לכן השאלה היא אם עם הזמן זה ישתפר או שיש סיכוי שעוד יחמיר...
וד"א, מדובר על פרופסורים מהטובים בארץ.
Jupiter
פורסם: שבת 09 מאי,15 00:02
אצלי לפחות, לא נמצא קשר בין טינטון לירידה בשמיעה. עשיתי כמה בדיקות וכולן ממש בסדר. מה שכן, אני רושם לעצמי מעקב מתי מופיע טינטון כדי למצוא קשר נסיבתי, והקשר הוא חד משמעי - טינטון יופיע אצלי כיום אחרי שימוש באזניות, אזניה של טלפון סלולרי או הימצאות במועדון ללא אטמים. יש לציין שאני מקפיד להוריד ווליום למינימום כאשר אני שם אזניה או דיבורית, ועדיין זה מגיע. אצלי הטינטון מלווה באטימות/חרשות פתאומית לכמה שניות.

אני מניח שהנזק הבלתי הפיך לשתי האזניים הגיע מכיוון של שימוש באזניות בווליום ממש חזק במשך תקופה ארוכה בעבר :/
zionm
פורסם: ראשון 10 מאי,15 08:15
ולאחר כמה זמן הוא נעלם?
ziv.australia
פורסם: שישי 29 מאי,15 07:44
היי ציון
מתנצל על התגובה המאוחרת.
נראה שהמקרה שלך שונה משלי.
לי יש ירידת שמיעה באוזן ימין (ושם יש לי את הטינטון)
ה MRI יצא תקין, והסיבה לטינטון היא כנראה הירידה בשמיעה
הנה וידאו שמסביר את הקשר:

https://www.youtube.com/watch?v=fIAjJogJ0cs

בכל אופן - יש לי ימים טובים ופחות טובים
אני לוקח תוספי מזון וזה עוזר.

מקווה שהועלתי במשהו
zionm
התלבטות אם לבצע MRI
פורסם: שישי 26 יונ',15 06:04
2 רופאים אומים בנחישות שאני צריך לבצע MRI. אני חושש מאוד מהרעש של הבדיקה עצמה. זה רעש די חזק למשך כ 40 דקות. ואני בדילמה מאוד רצינית כבר המון זמן, מצד אחד יתכן ואני לא מטפל במשהו חמור יותר, מצד שני יתכן והבדיקה היא זו שתהפוך את הסיפור לחמור יותר וקבוע.
מה אתם אומרים, למישהו מהסובלים פה המליצו גם על MRI והוא ביצע?
ziv.australia
פורסם: שישי 26 יונ',15 07:09
היי ציון.
אל תחכה עם זה.
בטוח שה MRI יצביע על כך שהכל בסדר, אבל כדי לשלול אפשרויות כדאי שתעשה את הבדיקה.

אני עשיתי את זה לפני כמה חודשים, 20 דקות עם אטמי אזניים, לא סוף העולם. הרעש עצמו לא היה חזק מדי ולא היה מתמשך.

לא הייתי מהסס.
בהצלחה ושתף אותנו בתוצאות.
zionm
פורסם: שני 21 מרץ,16 00:24
היי חברים, מתנצל שלא עדכנתי הרבה זמן, אבל ניסיתי לאמץ עצות רבות, כולל של חברים מכאן, שלא לעסוק בזה לתקופה...אז בסוף עברתי את ה MRI שיצא תקין. לפני כחצי שנה (כחצי שנה לאחר שהופיע הטנטון) הטנטון נחלש למשך כ 3 שבועות. שמחתי מאוד והפכתי אופטימי, אך אז, לצערי, הסכמתי לעבור טיפול שיניים אצל שיננית ומאז, הטנטון גבר אף מעבר למה שהיה קודם, התדר הפך לגבוה יותר, וזה נמשך עד היום (חצי שנה). להרגשתי, מרעש המכשירים החזק והכל כך קרוב לאוזן, שעובר גם דרך הפנים לאוזן. ממש נראה לי שעכשיו זה מה שהפך אצלי את הסיפור לקבוע ולבלתי הפיך...אני עדין בשלב של לנסות להשלים עם זה, והיום גיליתי שעליי לעבור טיפולי שיניים נוספים (לא שיננית) ואני ממש בחרדה גדולה. חושש שיתדרדר עוד יותר. הרי לא נראה לי שאפשר למתן את רעש המכשירים, אטמים לא יעזרו...המצב ביש. #sad
ReuvenM
פורסם: שני 21 מרץ,16 07:34
אני מזכיר, כדי להחליש את התופעה- ברוב המקרים של טינטון - יש להימנע ממחשבה על זה, מפחדים ודאגות ופארנויות. חובה ללמוד להיות רגוע ולהימנע מלהתרכז בזה בכל פעם ברעש.
זה לא קל, אבל אפשר די מהר להחליש או להדחיק.
כמעט לכולם קיים רעש קבוע והם פשוט לא שמים לב אליו. ברגע שישימו לב זה עשוי לאחוז בהם ולא להרפות ויחסית אפילו להתחזק מבחינת התפישה.