תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 11:10
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מחיר הגיוני לספוגים ?!
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (85) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה
  Erezfr  
מחיר הגיוני לספוגים ?!
הודעה פורסם: שני 17 אוק',05 16:11   
שלום לכולם,

קודם כל, עשיתי חיפוש בכל הפורום ולא הצלחתי למצוא את המידע שרציתי...

אז אל תתנפלו עליי כי לפחות ניסיתי.

מישהו פה מוכר או מכיר מישהו שמוכר ספוג מלמין ?

הבנתי שזה הספוג ממטפל הכי טוב בצורה קאוסטית, יעיל גם לגבי ה Low Mid , מה הכל הספוגים האחרים לא עושים. נמאס לי לשמוע שאנשים מציעים פה ספוגים 2 מטר ס 2 מטר ב 4.99 ש"ח , כל הספוגים ממפעלים ,בתי מלאכה לשכות תעסוקה וכל המקומות המוזרים האלו שאנשים מוצאים ספוגים שבכלל היעוד המקורי שלהם הוא לא לספוג - כל זה שישמרו לעצמם.

אנשים, תפסקו לחשוב שאם אתם מדביקים ספוגים על הקירות אתם מטפלים בבעיות אקוסטיות.
אני גם יכול להמציא איזה סיפור כמו:

דודה שלי חזרה מנורבגיה והביאה לי המון בונבונירות, כשאכלתי אחד שמתי לב שמתחת לשוקולד יש צלופן שעוטף ספוג... ואז חשבתי לעצמי, אולי אני אצפה את התקרה בשירותים ואז כשאני שר שם לא יהיה הדהוד... מספיק עם השטויות

אף אחד לא מתעניין בכלל במקדמי ספיגה של תדרים , פשוט שומעים ספוגים ורצים לקנות, אין בזה טעם והחדר יראה כאשלייה בלבד של חדר שמטופל נכון בצורה אקוסטית.

אם מישהו יכול פשוט לתת לי גודל ומחיר מדויק של חומר מלמין בלבד אני מאוד אשמח.
ברור שזה יהיה יותר יקר מה"ספוגים" הזולים יותר - כי זה עושה את העבודה.

תודה מראש... (:
MrSoundMan
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 17 אוק',05 16:19   
:roll:

זה שהספוג לא נועד במקור למטרות אקוסטיות לא אומר שהוא לא יכול להועיל.
זה שהוא עולה חמישה שקלים ולא חמישים, גם לא אומר שהוא לא מתאים.

אתה יכול לרדת על אותם אנשים כמה שאתה רוצה, אבל חלקם מאוד מרוצה מהתוצאה, ועדיין נשאר להם כסף בכיס.
  Erezfr  
הודעה פורסם: שני 17 אוק',05 16:29   
שלא תבין אותי לא נכון,

אני לא יורד על אף בן אדם פה...

אני בסה"כ רוצה לברר איפה אני משיג ספוג מלמין ומה המחיר שלו...

אין לי כוונה לפגוע באף אחד.

זה פשוט מאוד מצחיא אותי כל הסיפורים על הספוגים האלו.

אני מוכן להתערב איתך שכל מי שקונה את אותם ספוגים מהפנינג או מהמשביר לצרכן או מאיפה
שזה לא יהיה - אין לו מושג מה הם בדיוק עושים, איפה לשים אותם, באיזה תדרים הם מטפלים וכו'

אבל זו לא בעייה שלי...

הכל ברוח טובה (:

אז מי שמוכר באמת ספוגים , שוב, אני אשמח לדעת מידות ומחיר ! (עדיף מלמין)

חג שמח לכולם...
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 17 אוק',05 16:49   
הי ארז,

אני מסכים איתך חלקית לגבי "הבהלה לספוגים".
עם זאת, גם אתה בסוג של "בהלה". ספוגים הם לא הפתרון האקוסטי היחיד.
בעוד אתה עסוק בשאלה "איזה ספוג?", השאלה שצריכה להשאל היא "האם ספוג? כמה ספוג? ואיפה ספוג?".
אני בטוח שיש לפחות חבר פורום נכבד אחד, שיעיד על חדר שנשמע מעולה ואין בתוכו אפילו ספוג בודד לנחמה.

כאשר אתה מדבר על בעייתיות ב-Low Mid, זוהי בעייה שיש לרוב הספוגים והחומרים המוקצפים למיניהם. תדרים נמוכים בעלי אנרגיה רבה... צריך להעביר אותם שמונה מדורי גיהנום בכדי לספוג (או יותר נכון ללכוד) אותם. - אבל זה סיפור לשרשרת אחרת לגמרי...

אין "פתרון אקוסטי טוב". יש "פתרון אקוסטי מתאים". וזה יכול להיות גם ספוג מבונבוניירה במקרים קיצוניים.
היתרון המרכזי במוצרים "מסחריים" ומותגי אקוסטיקה הוא בנוחות התקנה, חסינות לאש ושריפה ועוד גורמים אחרים. ספה כבדה ומרופדת לא סופגת פחות טוב מכמות נכבדת של ספוגים.
אז אני לא אומר שצריך לרוץ לתלות ספות על הקירות - אבל יש להתייחס לכל האלמנטים בחדר כבעלי השפעה על התנהגות גלי הקול בחדר.

בכל מקרה, לשאלתך המקורית... מוצרי מלמין הועמדים בתקנים תוכל למצוא כאן ואני בטוח שאם תפנה לבעל האתר, הוא יוכל לספק לך הצעת מחיר ושירות אדיב. #smile

חג-שמח,
mirib
הודעה פורסם: שני 17 אוק',05 16:51   
תשמע יש אמת בדברייך אבל.....

עברתי לא מזמן דירה בה אני מקים את אולפני הצנוע החדר כרגע ריק מציוד כלשהו

ביופ כיפור אחי התארח אצלי והבאתי זוג מזרונים מאסייבים מספוג כדי שיישן עלייהם יום למחרת סתם מתוך עצלנות שמתי את זוג המזרנים על הקיר האחורי של החדר ו....

הפלא ופלא ההידהוד ( לא כולו) נעלם

מה שאני מנסה להגיד זה שנכון יש צורך לבצע מדידות ולדעת את הבעיות האקוסטיות של החדר
( הידהוד תדרים עומדים וכו') אבל גם ספוגים אפילו פשוטים יכולים לעשות חלק מהעבודה לאנשים שהם דלי תקציב

ודרך אגב מלמין הוא אכן חומר איכותי לביטול החזרים ראשוניים אבל הוא יקר בטירוף
  Erezfr  
הודעה פורסם: שני 17 אוק',05 17:20   
אני חייב להבין את המשמעות של המשפט:

"מלמין הוא אכן חומר איכותי לביטול החזרים ראשוניים "

אם זה לא החזר ראשוני אז הוא לא יבטל/יספוג אותו ?

אתה נראה לי בן אדם שמבין עניין...

זה נכון שאין הבדל בין ספוג בצורת פירמידות/ביצים לבין ספוג חלק ?

כשמודדים עומק של ספוג פירמידות/ביצים , העומק נמדד מהנקודה התחתונה על לקצה של אחד ה"משולשים" בעצם נכון ?

זאת אומרת שאם מציעים לי אותו הספוג מאותו החומר עם אותה מידת עומק, תמיד יהיה עדיף לקחת לוח חלק , כי הנפח שלו יותר גדול ?

כל הסיפור של הצורות של הספוגים כמו פירמידות או ביצים או תבניות מוזרות כאלו לא אמור להשפיע על השבירה של הסאונד , הרי גם ככה הוא נספג וחור מהקיר לדוגמא שאחריו ...

אני צודק או טועה ?
boof
הודעה פורסם: שני 17 אוק',05 17:34   
לסאונד יש תדר!
לכל תדר אורך גל שונה.(בסנטימטרים)!
ספוגים בעלי מידות שונות (עומק בעיקר) יספגו תדרים שונים !
הסאונד שיחזור מהקיר לאחר שעבר דרך הספוג יחזור שוב דרך הספוג וכך יידעך יותר.
עוד טריק קטן הוא לא להדביק את הספוגים לקיר אלא לתלות אותם - כך אתה מרוויח עוד כמה סנטימטרים או מילימטרים של בליעה !
אחלה ספוגים אלו רק צריך להיות זהירים איתךם בקשר לדליקות מפני שכאשר החומר הנ"ל מתלקח הוא משחרר ציאניד לאוויר. במקרה כזה - לא לכבות את הדליקה אלא לקחת את ההרד דיסק ולברוח ! #thumbsup

boof
oh-babie
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 17 אוק',05 17:40   
ציטוט:
כל הסיפור של הצורות של הספוגים כמו פירמידות או ביצים או תבניות מוזרות כאלו לא אמור להשפיע על השבירה של הסאונד , הרי גם ככה הוא נספג וחור מהקיר לדוגמא שאחריו ...

אתה מתבלבל בין שני מושגים שהם שונים:
ספיגה (absorption) ופיזור (diffusion).

נצא רגע מתוך הנחה כי ההחזרים (reflections) הבעייתיים ביותר עבורינו בחדר הבקרה הם החזרים מסדר ראשון (או אם תרצה החזרים ראשוניים, Early Reflections או Specular Reflections).
ההבדל העיקרי בין החזרים כאלה לבין החזרים פזורים (Diffused Reflections) הוא בכמות האנרגיה וההחזרים החוזרת\ים מהמשטח אלינו.
כאשר גל קול בתדר מסויים פוגע במשטח נורמאלי (Regular Surface ), כלומר בעל מרקם חלק, נוצר החזר ספקולארי. תלוי במקדם הספיגה של המשטח, חלק מהאנרגיה תספג (תהפוך לחום) וחלקה תחזור לחדר.

אבל... מה שמעניין אותנו כאן זה לא רק "כמה אנרגיה תחזור לחדר" אלא "באיזו צורה האנרגיה תחזור לחדר".
כמו בדוגמא שהזכרתי, החזר ספקולארי יחזור לחדר בזווית הזהה לזווית הפגיעה ובכמות אנרגיה מסויימת. אם מקדם הספיגה הינו 0.5 אז 50% מהאנרגיה תחזור לחדר בצורה של החזר בודד.
מצד שני, אם גל הקול הנ"ל יפגע במשטח שהוא אינו חלק (Irregular Surface), ה-50% מהאנרגיה שיחזרו לחדר יתחלקו בין מספר החזרים בזוויות שונות, ולכן אלו יקראי החזרים פזורים.

מה שחשוב כאן הוא שהאנרגיה שתחזור לחדר תתחלק כעת בין מספר החזרים שונים במספר זוויות החזרה שונות.

אם תרצה דוגמא מעולם אחר, הסתכל על אור שמוציא פנס מול מראה - החזר האור יהיה (פחות או יותר) ספקולארי. כעת, כוון את הפנס לקיר לבן. תוכל לראות שהאור "ימרח" על הקיר. ה-"מריחה" הזו של האור היא למעשה הרבה החזרי אור פזורים באנרגיה נמוכה יותר - ולכן פחות מסנוורת מהמראה.

לכן - לצורת המשטח תמיד תהיה השפעה.

מקדם הספיגה של החומר יקבע "כמה יספוג החומר".
צורת המשטח תקבע "מה יקרה למה שלא יספג בחומר".
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 17 אוק',05 17:44   
הזוי משהו

אתה שואל או עונה?
  Erezfr  
הודעה פורסם: שני 17 אוק',05 17:48   
תודה יונתן.

בטח נלמד את זה איתך בקרוב... #thumbsup
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון