תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:47
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
ציוד תוצרת הארץ
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט
  TamirE  
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 22 פבר',02 08:22   
איזה ציוד רציני שמיוצר בארץ בתחום הגיטרות וההגברה אתם מכירים?
לגבי גיטרות ידוע לי על כמה בוני גיטרות לא רעים בכלל (הרצל, פוליארד) וגיטרות קלאסיות ראיתי ממש המון (מ"יובל" ועד "ירושלם" ועוד הרבה דברים לא ברורים בדרך).

מה שבעיקר מעניין אותי כרגע זה הגברה. לפי מה שהבנתי היו מייצרים בארץ מגברים תחת שם המותג "חלילית" לפני די הרבה זמן (ולפי מה ששמעתי הם היו די טובים ויצא לי להתקל בהם מידי פעם).
זה די מתסכל אותי לראות מגבר באתר אינטרנט אמריקאי במחיר מסוים, ולדעת שצריך להוסיף עוד 0 בצד בד"כ כדי להגיע למחיר שאני אצטרך לשלם עליו בארץ בגלל המס הכבד. האם קיימות עדיין חברות שמייצרות מגברים לגיטרה בסגנון ההוא בארץ? כלומר מגברי מנורות עצבניים למדי שמזכירים תכנונים של מרשל לפעמים?

ומה לגבי בוני אפקטים? יש די הרבה דיונים בנושא בפורומים אבל לא שמעתי על אף אחד שממש בונה אפקטים ברמה טובה עם זיווד מתאים כמו שיש בפדאלים שקונים בחנויות.

אני על סף רכישת מגבר חדש (הצעצוע שיש לי מתחיל לגסוס) ואני גם מנסה למצוא אופציה יותר זולה מאיבנז טיוב קינג לאפקט אוברדרייב ראוי מבוסס מנורה (בארה"ב יש לפחות 5 דגמים לבחור מהם, מתוכם רק את הטיוב קינג ראיתי בארץ, כנראה כי מדובר בחברות פרטיות קטנות).

אז קדימה, אני מחכה לתשובות...
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 22 פבר',02 15:43   
אני לא מכיר, מלבד מגברי "מלכי" הרגילים.
בניית ציוד בארץ מעולם לא היתה תענוג גדול וגם לא נס כלכלי, ואת מאוד לצערי.
אני מגיע מתקופה שבה נאלצתי לבנות את כל הציוד שלי (ושל נגנים אחרים) בעצמי, מגברים ואפקטים וציוד הקלטה, וזאת בגלל שהיו זמנים שהם היו נדירים בארץ או יקרים ביותר ביבוא. החנויות הציעו מקסימום את אותו מגבר או שניים שיוצרו בארץ ('מנורות': גארט ומוסיקול), ואפקטים לא היו בכלל.
הבעיה המרכזית היא משאבי ועלויות ייצור, כי בתכנון יכולנו גם יכלנו. וכשכבר בניתי מולטי-אפקט, מכונות תופים, הרמונייזר וממיר מגיטרה למידי (ועוד לא שמעו על זה אז), והלכתי עם זה לעזרה למדען הראשי, הוא פטר אותי ב: "לך תייצר את זה בטייואן, מה אתה עושה פה בכלל?".
זו הנקודה בה היצרן המקומי בדרך כלל מבין שלא כדאי לו להתמודד עם עלויות וגימור שמקורם במזרח.
היו פה ושם נסיונות מקומיים/שכונתיים לייצר גדג'טס לנגנים, אבל לא בקנה מידה שיצדיק "מפעל", חלק מאותם אנשים נמצאים פה, חלקם חברים שניגנו איתי בהרכבים (כמו קובי כהן שפתח גם מעבדה), ולרוב הכמות שנדרשה בשוק המקומי לא הצדיקה את הבלאגן שנוצר.
בניית מגבר לגיטרה, טכנית-אלקטרונית, זה אמנם לא סיפור גדול, והיום אף ניתן להכיל מערך אפקטים דיגיטלי מובנה (חברות האפקטים מייצרות מכלולים שלמים למטרה זו, כמו לקסיקון ואלסיס ודיגיטק). יש לקחת בחשבון ארגז עשוי נכון, עיצוב מושך וכמובן כוח מכירה לייצוא, אחרת יהיה קשה להתמודד על בסיס של לייצר לכל אחד על פי בקשה (למרות שיש כאלה גם).
גם אני אשמח לשמוע על ייצור מקומי ואף לעודד אותו.
Orion-X-blix
הודעה פורסם: שישי 22 פבר',02 16:58   
ראובן, צר לי לראות אנשים עם כישורים כשלך, אשר לא עומדים בראש חברות אשר בנו מכלום.
אוליי זה היופי באמריקה הגדולה, שם אתה היום הייתה יושב על כסא מעור, שולחן מעץ מהגוני עבודת יד,
ציפויי שייש, או פשוט נהנה מהחיים.
אני רק רוצה לאמר, שכל כך הרבה מהטכנולוגיה המודרנית
נעשת ע"י ישראלים, ובעיקר "לשעבר" כי קיבלו אותו יחס ואותו שוק, ואותם מכשולים מהמדינה עצמה והעם עצמו.
אנחנו מייצרים את הנשק הכי טוב והכי חכם, בעולם
ובכל זאת דואגים לסגור מפעלים.
יכולנו ליצור את המכוניות הכי טובות, ואת המחשבים
ואת הכל. אבל אותם מיכשולים ניצבים עוד לפני שמפעל נפתח.
(אגב, לצורך מידע כללי, ה "האמר"- הג'יפ הצבאי, שארה"ב כל כך אוהבת. הוא פיתוח ישראלי בשם ה"רבי"
ותחשבו כמה כסף הייו יכולים להרוויח, אם הייו מייצרים אותם בארץ)
פנטיום 4 פותח בארץ, שאגב חוזר היום חזרה למפעלים

המון דברים!

ואני בטוח שאם ראובן היה פותח חברה, היה הוא נתקל בקשיים. לצערי.
אוליי שווה לנסות שוב?
ומאיפה הון התחלתי?
במצב הכלכלי עכשיו, אין הזדמנות.
קשה לאמר. אבל עדיף לנסות עוד פעם.
תקרא למוצרים "אקט".
אני בטוח, שיעדיפו, מוצרים ללא מכס.
Lucifer
הודעה פורסם: שישי 22 פבר',02 18:20   
יש לי ראש של DOD בן 30
נודע לי שהPOWER שלו הוא של חלילית.

האיכות, משהו משהו למרות שעם ראש חדש של פנדר אני מגיע לתוצאות יותר טובות.

Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 23 פבר',02 06:06   
במקום אחר בזמן אחר היינו רואים "חברת מנשרוף כלי נגינה בע"מ"!!! למה לא? כנראה באמת בגלל בעית אי כדאיות כלכלית של הקמת פס יצור וחוסר בכוח אדם זול. חבל. כי כמו שאמר אוריון,נשק משוכלל (אין דבר כזה,נשק טוב) אנחנו כן יודעים לייצר...
מתי זה יקרה,"ויכתתו נשקם לאתים"??? מתי יבנו פה גיטרות וסינטים ולא טנקים ומערכות רדאר ואוויוניקה? כשיבוא המשיח כנראה.....
:wink: ובקשר לבניית גיטרות,יש כאלה שבונים גיטרות קאסטום מייד,עד כמה שאני יודע,את הגוף מייצרים,אבל את שאר המכלולים כמו פיקאפים ומכוונים ואלקטרוניקה מיוצרים בחו"ל.
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 23 פבר',02 06:57   
אם להיות נחרץ, לא תיפתח חברת "מנשרוף בעמ", לא משום שהמוצר אינו טוב, (המוצר קרוב לוודאי יהיה מעולה), אלא משום שהיא נועדה לייצר הפסדים.
אין היום מוצר פס יצור, אשר משתלם לייצר ביישראל.
אפילו יפתח פלמ"ח זאבי (הבן של), חרף דעותיו, העביר את מפעל הטקסטיל שלו לאירביד-ירדן

ולכן, בעולם המערבי, מתבססים היום ארבעה סוגי תעשייה בלבד:
1. מו"פ: מחקר ופיתוח, ובזה כולנו מנסים להשתלב. לאחרונה, ענף הסטארט-אפ, לא נוחל עדנה, ביחוד בכל הקשור לפיתוחי מחשב אבל פיתוח של מוצרים מוחשיים עובד ויעבוד. (הכוונה במוצר המוחשי הוא בן השאר לכלי נגינה, אבל גם לעיצוב אופנה וכדומה).
2. מוצרי עילית: פנדר העבירו למעלה מ-50% מנפח היצור ליפן (שהעבירה חלק לשאר ארצות המיזרח), ויותר מ30% למקסיקו. פחות מ-10% מיוצר בארה"ב. אבל כינורות, עבודת יד, ממשיכים להיבנות בסטודיו חשוכים בקרמונה-איטליה, בוהמיה וגרמניה.
גם מרסדס, לאמבורגיני, פרארי, ושאר מכוניות עילית, תמשכנה להיות מיוצרות במערב.
3. תעשיות לייצור כסף, בורסות וכ"ו.
4. ו.... כן, נשק. ולא בגלל שהקוראנים / ויאטנמים / מקסיקאנים לא מסוגלים להתמודד עם מלאכת ייצור הטנק באותה הצלחה שהם מתמודדים עם יצור של מוצרים אחרים.
המערב, מעדיף מטעמים ברורים, לשמור לעצמו את הידע והטכנולוגייה של המוצרים הנ"ל למרות שברור שהוא מפסיד על כך לא מעט כסף.
מכל מקום, תעשיית הנשק העולמית, היא לרוב תעשייה תחת פיקוח תחוקתי ממשלתי. כך זה בישראל, כך זה בארה"ב, בגרמנייה, אנגליה וכ"ו.
המדינה מפצה את המפעל על אבדן הרווח וזו למעשה, ההגנה היחידה מפני זליגת הייצור החוצה.

אבל, עוד דבר, הנוגע לפתיחת השרשרת.
בין ישראל לארה"ב יש הסכם סחר פתוח.
(גם בין ישראל למרבית מדינות אירופה יש הסכם כנ"ל, אלא שהוא הוקפא עם המעבר ליורו עד להתייצבות).
עקרונית, גיטרה שעולה 1000$ בשער היציאה של המפעל האמריקאי עולה 1000$ במכולה בנמל חיפה או אשדוד.
הסיבות לקפיצה במחיר, קשורות לכל מיני גורמים אבל לא לזהות ומיקום המדינה המייצרת.
ישנם היטלים ומיסים אשר חלים על המוצר המוגמר, אך חלים גם על המיכלולים והרכיבים המרכיבים אותו.

כשאתה מפרק מגבר, לדוגמא למרכיביו, לא תמיד המוצר המוגמר, יקר יותר ממרכיביו.
זוהי דוגמא קלאסית, לשלם הקטן מסך חלקיו.
השנאי, לדוגמא, אשר יוצר בסינגפור (אשר אין לישראל הסכם סחר איתה), יעלה בישראל יותר כחומר גלם מאשר כקומפוננט בתוך מגבר אנגלי.
במילים אחרות: לייבא את השנאי, הקופסא, הרכיבים וכ"ו, לארץ ולעסוק בהרכבתם כאן, יעלה, קרוב לוודאי, יותר, לעיתים אפילו הרבה יותר ממחירם של הרכיבים בארץ המוצא. מי ששם לב, אפילו לא דיברתי על עלויות ייצור שכאן הרבה הרבה יותר גבוהות מהמזרח.

ובכן, מי מרוויח?
אז קודם כל חשוב לומר (וזה מתקשר להמון קלישאות שנכתבו כאן בכמה שרשראות, ע"ע כלי זמר), מקדם הרווח של החנות הוא נמוך מאד ביחס למה שנדמה.המוצר עובר כל כך הרבה תחנות הפצה בדרכו לישראל וכל אחד מרוויח קצת שנהייה בסוף המון.
המרוויח העיקרי מכל הסיפור זה ארץ המוצא וארץ היעד. (ולייתר דיוק- משרדי האוצר ומערכת הגבייה)
היטלים, שערי חליפין, איזון פיננסי ועלויות מט"ח, כל אלה בייחד מנפחים את המחיר כאן ושם וניפוח המחיר הזה, כמו שכתבתי בהתחלה, יחול גם על הרכיבים, ולא רק על המוצר הסופי.

אז בפעם הבאה, שאתם קוראים את המילה ג ל ו ב א ל י ז א צ י י ה, תבינו שזה לא בעייה של פריקים מהגרינפיס אלא שלכם!!!! ושל כל צרכן בעולם.
מעבר לבעיות מוסריות ודה-הומניטריות (שהן חמורות עשרת מונים אך שייכות לפורומים אחרים), ישנה הבעיה הזו.
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 25 פבר',02 21:18   
אגב, בעניין ציוד כחול לבן, אז אולי לא סאונד, אבל מערכות תאורה (למופעים, דיסקוטקים, מייצגי תאורה וכ"ו) דווקא בונים בארץ ומערכות שמקובלות בעולם כ- Top of The Art!!!

ציוד מסוג זה לקנות בחו"ל זה לא רק בזבוז כסף אלא ממש חתירה תחת אושיות הציונות.
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 25 פבר',02 22:19   
וחזרה למגברי "חלילית" -
סתם לידע כללי אלו בעצם מגברי מרשל שעברו "הרכבה" מחדש :smile:.
בימים ישנים וטובים חלילית עדיין היו שם וגם עדיין היו יבואני מרשל אבל, בכל זאת היה מס שעדיין היום מתעלל ביבוא מגברים במיוחד.

לכן, הרבה יותר פשוט היה להשתמש בחלקי חילוף (שמסופקים מן היצרן או שאריות שפורקו ממגברים שנפטרו או דומה). וכך בעצם חלילית שהייתה לה גישה למגברים ולרכיבים של מרשל החל בבניית סידרה שנראית כמו פנדר מורכבת קצת כמו פנדר (השפורפרות ממוקמות כלפי מטה לא כמו במרשל הדומים).
וכך בעצם בפנים המגברים מאוד דומים למרשל עם עיצוב בחוץ של פנדר. ומה לעשות, הסאונד מאוד מאוד קרוב, היום בתוספת המילה כלכלי זה בלתי אפשרי (גם מרשל העבירו פסי ייצור וגם המגברים שלהם לא נשמעים כמו פעם).
Hendrix
הודעה פורסם: שבת 20 אפר',02 05:39   
הבעיה ביצור בארץ היא בסיסית:

פעם היה מכס על מוצרים שאמור היה בעיקרון להגן על יצור מקומי, אך כיום אין מכס כלל על כלי נגינה <שזה לכשעצמו טוב מאוד>, אבל על רמקולים ומגברים יש מס קניה <מעל 80% אם אני זוכר נכון>. לכן גם אם ייצרו בארץ מגברים, המחיר יהיה כמו לייבא מחו"ל.

חלמאות לשמה :question:

הנדריקס #guitarist
t-kol
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 20 אפר',02 06:05   
היות שהשרשרת הזו עלתה שוב אספר לכם שפעם רציתי לבנות מגברי הספק בצורה מסחרית, ( בשוק המקומי שלטו
אז מלכי, גלעד-חלילית, חגי-אבטרון ועוד כמה)
לאחר שבדקתי את עלויות היצור מול מחירי המוצרים שהיו וגיליתי שיש לשלם מס קניה של 50% במקור,
ולאחר מכן מס הכנסה ומע"מ פשוט ויתרתי ולמעט כמה מגברים שהועברו לחברים ועובדים מצויין עד היום
ניסגר המפעל עוד בטרם ניפתח.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » DIY, אלקטרוניקה וחיווט

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון