תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:36
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
לימודי סאונד
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (105) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  Maorsa  
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 20 אפר',02 19:04   
שלום כולם,
אני קראתי את הט'ראד לגבי לימודי סאונד בארץ ועדיין לא מצאתי את מה שאני מחפש אז החלטתי לפנות לפורום.
אני מתחיל לבדוק מקומות לימוד לסאונד והגעתי לצומת דרכים:
כדאי לי לחסוך הרבה יותר כסף וללכת ללמוד בSEA?
הזמנתי מהם ברושורים ולפי מה שקראתי זה מקום מעולה ללמוד בו אבל הבעיה פה היא התקציב. אם אני אלמד בלונדון אני אאלץ לגור בקופסא מחוץ לקמפוס כדי לשלם את שכר הלימוד. אם אני אלמד במיאמי (חוסך לי את רב כספי המחיה בגלל אחותי שגרה שם) אני אסבול את המתקפה הלטינית...בעיקרון לא חסר מקומות בעולם שיש לSEA מכללה בהן אבל בסופו של דבר אני לא אצא משם עם תואר אלא רק תעודה.

עקב שיחרורי הקרב ובא מצהל, מתקרבים גם כספי המענק שאותם אוכל לבזבז בשנה הראשונה בארץ.
ביה"ס סאונד יכול להיות חביב מבחינת לימודים ותנאים אבל בסופו של דבר גם לא יהיה לי תואר במשהו אלא רק תעודה.

מכללת עמק הירדן נותנת תואר של הנדסאי בנוסף ללימודי הסאונד.

שאלתי: מה יותר חשוב בלימודי הסאונד: התעודה הסופית? הניסיון הלימודי? האפשרויות הלאה?

מישהו מכיר או למד במכללת עמק הירדן ויודע מה רמת לימודי הסאונד שם? (אם מקבלים תואר בסופו של דבר אני משער שהרמה צריכה להיות מינימום גבוהה...)

האם בענף בארץ/עולם כדי לקבל עבודה (בלי ניסיון קודם) חשוב יותר להיות בעל תואר או שאם תזרוק שם של בית ספר טוב שלמדת בו מבלי לקבל תעודה רשמית יסתכלו עליך בכלל?

אני מפחד להתחיל ללמוד איפהשהוא ולהצטער על כך מאוחר יותר.

תחשבו בתשובה שלכם שמצבי הכספי שווה למצבו הכספי של מוזיקאי מתחיל בארץ = NO MONEY.
אז העדיפות בכיסי היא ללמוד בארץ בגלל ששנה ראשונה תמומן ע"י המדינה...
אם התשובות יטו לכיוון חו"ל אני אעבוד פשוט עוד שנה לפני שאערוק לחו"ל.

ואם כן לכיוון חו"ל. מישהו מכיר מכללות טובות במקומות שניתן לחיות בהם בדירה ולא בקופסא?

תודה,
באהבה,
מאור #thumbsup
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 21 אפר',02 05:37   
מאור
יש באמתחתך כבר כמות נכבדה של חומר עיוני שיש לך צורך ביישומו כדי לקבע אותו סופית בהיסטורית הנסיון שלך.
עוד לא יצא לי לראות טכנאי שהתקבל לעבודה על סמך תעודה, ואם כן, אז לרוב הוא עף תוך יומיים.

טכנאי בא עם נסיון, והתעודה שלו הם אלבומים.
טכנאי בא עם אוזן, והתעודה שלו הם האמנים.

יש לך פוטנציאל, ואם אתה מחפש כיוון, אישית הייתי מציע לך ללכת על פרקטיקה עם המון חוצפה ומרפקים.

אבל!
אם אין אתה עדיין בשל להיכנס לאולפן כטכנאי, היכנס בתור עוזר שקוף לחלוטין וגמא כל פעולה שתבריק מול אוזניך - רק אל תגיד שאתה טכנאי עם נסיון, כי המפח יהיה קטלני.

בתי ספר זה דבר טוב, תלוי אם המורים שלך מבינים מה הם עושים. לצערי הייתי מעיף כמה מורים בבתי הספר לטכנאות, סאונד, הפקה ודיג'יי בארץ - ובחו"ל - מכל המדרגות, קושר אותם בכבלים עם RCA בקצוות, ונותן להם לשמוע את הטלויזיה הישראלית מבוקר עד ערב, וביחוד את ערוץ 10 והכבלים.

לעומתם יש מורים כשרוניים ועם הרבה נסיון. אלה שווים כל אגורה.

לך על "נסיון" בכל אשר תבחר.

תעודות?! מי שיאמין בהן שיאכל אותן.
ezry2l
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 21 אפר',02 05:49   
YEH MAN!!!!!
  Maorsa  
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 22 אפר',02 01:12   
תודה ראובן על התשובה.

בכל זאת, אני נכנס פה לפורום...מקבל תשובות על שאלות שאף אחד אחר לא היה עונה לי עליהן ואני מתבאס מזה...
מאיפה לעזאזל אתה יודע איך לבנות מגבר?
איך לעזאזל אני מפענח נוסחאות של ריוורב?
אני רוצה להבין את הכל לפחות כמו חלק מהמשתתפים הכלים בפורום (אתם יודעים מי אתם....) ואני לא יודע כמה יעזור לי ניסיון בשטח לדעת בדיוק באיזה נגד כדי להשתמש לאודיו....
אומנם אני איש של ביצוע, ממש לא של לימודים...אבל אני רוצה להבין טוב את כל חלקי האולפן כדי לתפעל אותם טוב יותר...

אתה עצמך למדת את כל הנושאים מסודר אי פעם?
ZOOOT למשל, לא למד, ובגלל זה הוא לא ממש מבין בסאונד (חה ח ה ח ה חה.....לפני שהוא יהרוג אותי על זה שיבין שצחקתי)
אני לא "זורק את עצמי ביד הגורל" אם אני הולך ב
"שבילי הניסיון"?
האם אולפנים גדולים בכלל יחשבו על לקחת מישהו לעבוד בלי ניסיון קודם? יותר מדי שאלות....
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 22 אפר',02 01:20   
לגבי השאלה של אם אולפן יסכים לקחת אותך ללא שאלות אז... בהרבה מקרים כן.
המצב היום (כידוע לך) לא ממש נפלא ולכן יותר קשה ויש אולפנים שהפסיקו לקבל "מתלמדים" בגלל שאין צורך בהכשרת אנשים חדשים.

אל תחשוב שעצם זה שאולפן לקח אותך יניב לך עושר...
מתחילים למטה... ואם כבר מתחילים לעבוד אז זה לרוב עם לקוחות שהאולפן "פחות" דואג להם :smile:.

תקרא את תולדות האולפן העברי :smile:.
  Maorsa  
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 22 אפר',02 01:40   
קראתי את כל תולדות האולפן העברי...
ובכל זאת.
לימודים לא יתנו לי קצת יותר ממה שניסיון יתן לי? ומהר יותר (שנתיים לימודים ואתה יודע ברמת הידיעה - את רב החומר...)?
בלימודים גם אני יכול לרכוש ניסיון אולפני באולפני הקמפוס, גם הלימודים הם נרחבים ומסודרים וגם שנה ראשונה חינם (חשבון הפיקדון של צה"ל...).
אם אני אלמד במכללת עמק הירדן למשל, העובדה שיש תנאי קבלה כלשהם ולא רק "בודקים שאתה לא במקרה חתול.." כמו שנאמר על הבחינות סף בבתי ספר אחרים, לכולם תהיה רמה מינימלית כלשהיא ואני לא אתקע בקצב איטי של תלמידים שאלוהים זנח אותם ביום קבלת המוח...

אומנם השיחרור שלי רק עוד 333 ימים (מי סופר?), אבל אם אני הולך בכיון לימודים אני צריך להתחיל לבדוק מקומות מהיום, להרשם כבר בקרוב....
אני לא הולך לעשות הפסקה גדולה של חופש בין הצבא ללימודים. גם ככה אני עושה בית זו$$ת אחד גדול בצבא הזה (אם שמתם לב לכמות ההודעות שלי...)
Mr.K
הודעה פורסם: שני 22 אפר',02 02:21   
כדאי לך לבדוק שתי אופציות שלדעתי הן הטובות ביותר:

האחת היא מכללת הנגב. מורים מצוינים, 2 אולפנים מצוידים להפליא ותהליך הבשלה שעבר המקום מאז הוקם לפני כשנתיים הופכים אותו לאופציה. ויש גם תעודת הנדסאי בסוף המסלול. יש דגש רציני על מידי ומחשבים בלימודים שם.

השניה היא בי"ס "רימון ברמה"ש. תוכנית ארוכה - 3 שנים שמבוססת על מורים טובים ועל מגמת סאונד שנותנת שרותי הגברה והקלטה ל500 מוסיקאים שלומדים שם. זה אומר הרבה מאד ניסיון מעשי.

בהצלחה #thumbsup #thumbsup #thumbsup
koryto
נציג עסק/מוסד/שירות
הודעה פורסם: שני 22 אפר',02 02:28   
אני מניח שזו תהיה תשובה משוחדת אך עם זאת....

קוראים לי דני קוריטו ואני משמש כמרכז המגמה להנדסאי קול במכללת עמק הירדן וכן בעלים של בי"ס פרטי לסאונד שנקרא "רקורד" הפועל בכפר תבור.

לימודים על חשבון המדינה זה בהחלט מפתה, בעמק הירדן תקבל ידע ממורים מצויינים (את רובם ראובן מכיר אישית) וכן תעודת הנדסאי, תעודה המקצועית המוכרת בארץ ובחו"ל.
כמו כן תנאי לימוד אופטימליים, איזור שקט, חברה טובים בכיתה ובביה"ס בכלל.

אם אתה מעוניין להיכנס לתחום במינימום זמן ותעודה מקצועית אינה בראש מעייניך, בביה"ס "רקורד" תלמד בכיתה של רק 10 תלמידים, עובדה המאפשרת העברת נושאים גדולים ומורכבים במעט זמן.
לימודים נמשכים 9 חודשים בלי חופשות מיוחדות במהלך השנה, סה"כ 360 שעות לימוד המחולקות חצי לתחום העיוני וחצי למעשי, כמובן ציוד מעולה הדרכה אישית
וגם כאן תוכל ללמוד ע"ח הפקדון.

בכל אופן שיעורים בנושאי אלקטרוניקה מורכבת מלמדים במסלולי אלקטרוניקה שונים ולא בבתי ספר לסאונד בישראל.

בהצלחה בבחירת ביה"ס.

t-kol
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 22 אפר',02 03:42   
ראשית, וסליחה ממשתתפי הפורום על שינוי הנושא:
אני מברך בזאת את דני קוריטו ידידי משכבר הימים
על הצטרפותו לפורום.
ונחזור לנושא.
ככל הידוע לי טכנאי סאונד מגיעים משתי קטגוריות
הראשונה זה מתחום המוסיקה כמוך
והשניה זה מהתחום הטכני כמוני,
ויבורכו אלו שהיצליחו לשלב את שני התחומים-ראובן למשל.
זה הבסיס! לזה נוספים כמובן הרבה רצון,כשרון,סקרנות
והמשך חקירה ולימוד כל החיים,
לכן המלצתי לך: קח לך שבוע חופש, עשה סיור בין בתי הספר, בקש וכנס לשיעור אקראי והתרשם מרמת החומר, המרצה, האווירה והציוד. הכי חשוב זה שיהיה לך נעים
ללמוד. שכן אף אחד (וגם לא בוגרי בית ספר זה או אחר)
ידע לומר לך מה עדיף לך.
בהצלחה.
  Maorsa  
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 22 אפר',02 03:53   
תודה טי-קול ותודה למר דני קוריטו על התגובות (דני. בדוק את ההודעות הפרטיות שלך).

לפי התשובות שלכם אני חושב שהכיון בו אלך יהיה כך:
אני אצא ללימודים בארץ. אני אבדוק את כל בתי הספר שנראים לי רלוונטים - שזה אומר לנצל את הנסיעות חינם באוטובוסים על מדים שלי....

בזמן הלימודים אני אנסה להתברג לאיזה אולפן עובד כמכין קפה או כל מה שיתנו לי על מנת לרכוש עוד יותר ניסיון באולפן אפילו אם על ידי התבוננת בקינאה בטכנאים בזמן שאני שוטף כלים....
בנוסף לזמן שהקמפוס יתן לי לשימוש באולפניו אני חושב שזה יתן לי הרבה יותר ניסיון.

אז זהו...
אלא אם כן יש לכם עוד עיצות לחיים טובים בשבילי, זה הכיוון שאני חושב אליו.
אז מחר אני ארים כמה טלפונים לבתי ספר לקבוע סיורים ואלך לראות עולם...

תודה לכולם,
באמת באמת לא יודע מה הייתי עושה בלעדיכם?
(איך המוזיקה היה נשמעת בלי אקט מוזיקלי?)

מאור
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון