תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 09:57
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מידע לגבי דלתות אקוסטיות
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (140) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה
  אלון כהן  
Act Compatible
מידע לגבי דלתות אקוסטיות
הודעה פורסם: שלישי 13 פבר',07 03:28   
שלום לכולם ..
אני בתהליך של בניית חדר מוסיקה/אולפן ביתי בביית החדש שלי (בעזרתם האדיבה של כמה מחברי הפורום אבל זה בכלל נושא לת'רד אחר ומבטיח להעלות תמונות כשיהיו)
לצורך הבנייה אני צריך לקנות 2 דלתות "אקוסטיות"
באובזוטק רוצים 6000 ש"ח לא כולל מע"מ על הדלת הזו
ו7500 ש"ח לא כולל מע"מ על הדלת הזו
באקוסטיקס רוצים 4400 ש"ח כולל מע"מ לדלת הזו הזו שמבחינת נתונים אמורה להיות דומה לדלת הראשונה של אוזבוטק

שאלתי היא אם מישהו מכיר מקומות נוספים המוכרים דלתות אקוסטיות ?

קראתי פה על איטום דלת קיימת עד כמה הוא יכול להגיע לתוצאות יפות בבלימת הרעש ועד כמה הוא אסטטי?
eviatar
הודעה פורסם: שלישי 13 פבר',07 07:29   
על הנייר האופציה השניה שהבאת נראית הכי טובה
לאופשרות שלישית אין נתונים כך שלא ניתן להביע דעה,
בכל מקרה, לא ניתן לענות לשאלתך כיוון שלא ציינת עם איזה עוצמות אתה צריך להתמודד.
האם אתה מקליט תופים בלילה וצריך להמנע מרעש לשכנים? ( בסביבה אולפנית שכזו מומלץ להגיע לבידוד של 60 db - פי מאה מהנקודה היותר מבודדת של הדלתות הללו)
או שאתה רק אוהב לשמוע מוס' בעוצמה גבוהה,(להזכירך: לא ממולץ לעשות מיקס מעל 85 db)
או שצריך להקליט חומרים אקוסטיים, ושרעשים במחוץ מפריעים וכו'..
כי אם זה להקלטות תופים, הדלתות הללו לא מסוגלות לעצור נמוכים, פשוט אין מספיק מסה.
אם זה בשביל להיפרד מכסף, אז מומלץ.
ואם זה בשביל ללמוד- אז עשה זאת בעצמך כפי שהוסבר כאן בפורום בלינק שהבאת.

בברכה
sharonzaz
Expert
הודעה פורסם: שלישי 13 פבר',07 07:59   
7500 ש'ח לדלת? מה, זה מגיע עם פרהאמפ חינם?
נשמע לי מטורף.

אם אתה צריך שתי (2) דלתות הייתי ממליץ על דלתות רגילות מעץ מלא (לדלת כפולה), ואיטום כמו שצריך.
כל עוד שאין חריצים מהם יכול לברוח לך סאונד (אם יש מקום לאויר לעבור, גם סאונד יעבור שם) אין לך בעיה.

לפני כמה שנים בניתי אולפן בבית, עם דלתות כפולות, כשהדלתות עצמן היו רגילות (חלולות).
אטמתי כמו שצריך והוספתי ספוג עבה לאחד הצדדים של הדלתות (בדיוק בגודל המסגרת)
ולא היתה שום בעיה, גם תופים לא עברו ממש.

לא רק עניין התקציב היה בעייתי, אלא גם הדלתות עצמן והמשקל שלהן.
צריך מסגרות וצירים לדלתות שיחזיקו את המשקל שלהן
היתרון היחידי שאני באמת מוצא בדלתות יקרות כאלו, זה שלרוב הן גם חסינות לאש!.

גם נגר יכול לחתוך לך דלתות לגודל מסויים.

היום אני גר בבית אחר, וחדר ההקלטה עצמו (למגברי גיטרות או שירה) הוא בעצם בחדר השינה.
הקונטרול רום בחדר אחר, והאטימה היחידה שקיימת היא סה'כ דלת רגילה של החדרים.
כששתי הדלתות סגורות ומגבר הגיטרה מנגן חזק, אני גם לא שומע כלום (אלא אם אני זוכר לפתוח את המוניטורים... #think )
  אלון כהן  
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 13 פבר',07 10:56   
שרון ואבייתר תודה על התגובות
ציטוט:
בכל מקרה, לא ניתן לענות לשאלתך כיוון שלא ציינת עם איזה עוצמות אתה צריך להתמודד.

תופים לא יהיו בחדר יהיה פסנתר וגיטרות חשמליות ,ממקססים וקצת הגברה יש לציין החדר עצמו הוא חדר למעט התקרה כולו צף (חדר בתוך חדר) וגם הדלתות הם חלק מSOUNDLOCK (פותחים דלת נכנסים לחדר פותחים עוד דלת ואז אנחנו בחדר הרועש)
ציטוט:
7500 ש'ח לדלת? מה, זה מגיע עם פרהאמפ חינם?
נשמע לי מטורף.

אתה מקבל פלסמה 42" עם הדלת (גם אני חשבתי שלא שמעתי טוב בהתחלה) אין סיכוי שאני זורק 15000 ש"ח על שתי דלתות

העסק הוא שיש לי דלת פלדלת אחת מיותרת ונראה לי שאני אזמין מאיזה נגר שאני מכיר עוד דלת אחתעם מאסה (ימלא אותה צמ"ס בדחיסות גבוהה) או אקנה עוד פלדלת ואותה אאטום עם ברייר וקדימה הפועל... (אני בכלל אוהד של אשדוד #lol )

העיניין הוא שאני אשמח אם מישהו מכיר עוד עוד מקומות שמוכרים דלתות מוכנות או כבר עשה פרוייקט כזה עם איזשהו נגר (בעלות יותר שפוייה )ע"מ לחסוך לי את הטרחה.

תודה
אלון
אסף
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 13 פבר',07 11:00   
האם המחירים האלה כוללים גם משקופים והתקנה? או רק את הדלת עצמה?
דלת 4 ס"מ מעץ מלא תעלה לך אצל נגר בסביבות ה-1500 ש"ח, GIVE OR TAKE.
איטום החרכים והחריצים בדלת ובין הדלת למשקוף\רצפה - חיוני ביותר. קל יחסית לעשות את זה לבד.
התקנת הדלת - בזה הייתי ממליץ להתייעץ עם נגר מוסמך לגבי האם הצירים שלך יכולים לסחוב דלתות כבדות. (מכיוון שאני יודע שאתה בונה בית מאפס, אולי זה הזמן לבקש מהקבלן להתקין צירים אקסטרה טובים).

הפתרון הטוב ביותר, אך המסורבל ביותר, הוא התקנת שתי דלתות תוך יצירת "תא מעבר" ביניהן. הביצועים של שתי דלתות יהיו טובים לאין ערוך משל דלת אחת, בדיוק כפי שחלונות בחדרי בקרה מכילים שתי זכוכיות. במקרה הזה, גם שתי דלתות "פשוטות" יחסית של 1500 ש"ח מעץ מלא יעשו עבודה טובה מאד.
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 13 פבר',07 11:07   
אהלן אסף
ציטוט:

הפתרון הטוב ביותר, אך המסורבל ביותר, הוא התקנת שתי דלתות תוך יצירת "תא מעבר" ביניהן

כשכתבתי את זה
ציטוט:
וגם הדלתות הם חלק מSOUNDLOCK (פותחים דלת נכנסים לחדר פותחים עוד דלת ואז אנחנו בחדר הרועש)

התכוונתי לאותו תא מעבר שאתה ציינת

ציטוט:
האם המחירים האלה כוללים גם משקופים והתקנה? או רק את הדלת עצמה?

המחירים כוללים משקוף והתקנה (אך לא כוללים מע"מ)

תודה
אלון
eviatar
הודעה פורסם: שלישי 13 פבר',07 12:14   
לא יודע מה מידת ההנחתה של דלת פלדלת אך את הדלת הפחות אטומה הייתי שם בחלק הרועש - כלומר פנים האולפן,זאת כיוון שהחדר הצף (בקירות גבס אני משער) כבר יהווה בעיה עם המון החזרים וזמן תהודה גבוה.
יש לוודא שיש חומר מנחית בין שתי הדלתות כדי שלא יווצרו החזרים בחלל שבין שתי הדלתות.

אגב בלינקים שנתת ישנם חומרים נהדרים שיכולים לשפר בידוד של נמוכים כגון זה:
http://www.absotec.co.il/default.asp?kat=productPrat.asp&num=589

שאלה: מה זה ברייר- סוג של גומי? והיכן קוראים על חומר זה?
אסף
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 13 פבר',07 13:31   
מעולם לא התקנתי משקוף, אבל אני חייב להודות שזה נראה מסובך יחסית להתקנת דלת.
החלפת המשקוף במשקוף "טוב" תתן לך עוד כמה dB של הנחתה (מספרים מדויקים אי אפשר לתת כמובן), שלא לדבר על כך שהרבה דלתות כבדות יחייבו אותך להחליף משקוף, או לפחות צירים.
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 13 פבר',07 16:51   
ציטוט:
שאלה: מה זה ברייר- סוג של גומי? והיכן קוראים על חומר זה?

התכוונתי לזה או לזה
לא שאני מבין יותר מידי גם אני הכרתי לראשונה את החומרים האלו השבוע
ברגומי מוכרים גם את הגרסא שלהם לזה ואפילו יש צד אחד ספוג ע"מ שיהיה יותר פשוט להדביק אותו כי הגומי עצמו לא ממש נדבק
החומר דיי יקר עולה כ40 $ למ"ר

חוצמזה ברגומי הפנו אותי לאיזה נגר שיושב ליידם לקונה מהם את חומרי האטימה ובונה דלתות במחיר שפוי יותר כ2000-2500 כולל משקוף והתקנה רק לא כולל צבע לדלת (למה כל דבר חייב להיות בעייתי #sad ) שאלתי אותו למה לא כולל צבע אז הוא ענה לי שהוא נגר לא צבעי אז או שמצפים בפורמייקה את הדלת או שאני על הדרך תוקע לשיפוצניק שלי צביעת דלת
הדלת והמשקוף בעלי 3 מגרעות לאטימה טובה יותר והצירים לטענתו מאסיביים בכל מקרה אני אקפוץ אליו ואז אולי הנושא יבוא על מקומו בשלום
פתוח לעוד הצעות לבעלי מקצוע למי שמכיר
תודה
אלון
shem_tov
S.Supporter
הודעה פורסם: שלישי 13 פבר',07 18:56   
יורם לב נדמה לי גם ציין פעם שהוא עוסק או קשור בגורמים שמטפלים בדתות פלדלת למיטב זכרוני.

אני לא חושב שהמחיר של איזבוטק הוא גבוה יחסית למוצר שאתה מקבל שכולל את כל פיתרונות האיטום וגם דלת מבודדת ודקורטיבית ובידוד גבוה יחסית (לא שזה שולל פתרונות אחרים)

הסאונד -לוק האידאלי הוא מסדרון מעבר בין האולפן לסטודיו שהדלתות השונות לא פונות אחת לעבר השנייה (לא יודע אם זה פרקטי לישום במקרה שלך) מעבר לבידוד מוגבר אין דליפה עצומה של רעש כל פעם שמישהוא נכנס או עובר בין אחד המקומות.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » אקוסטיקה, סביבת עבודה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון