תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:08
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
רעשים סטטים מחרפנים!
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (95) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה
  THe paSH  
רעשים סטטים מחרפנים!
הודעה פורסם: ראשון 27 אפר',08 16:06   
יש לי מנויטורים של ESI והם מתחילים לשגע אותי. אז חשבתי שלפני שאני זורק אותם מהקומה השניה אני אשאל אותכם.
איך שעולה הוינדוס הכל בסדר. טיפה רעש סטטי אבל שומעים אותי רק אם ממש מתקרבים למוניטור. אם אני מוציא החוצה את הכבל שניכנס אליו מהכרטיס קול פתאום אין רעש סטטי. זה רק חלק מהבעיה. אם אני פותח חלון- כל חלון, בין אם זה דפדפן או תיקיה, יש תפאום הרבה יותר רעש סטטי! #confused , אני מוריד את החלון למטה- אין רעש, מעלה יש רעש
ואני מ-ש-ת-ג-ע! חשבתי שזה קשור לכ.קול אבל קניתי חדש ועדין יש את הבעיה. יכול להיות לזה הארכה? כי לפעמים אני מרגיש זרם סטטי מהמיתרים או המיקרופון או אם אני נוגע בפי.אל שאניכנס לכ.קול אבל זה בא והולך! אני הבתי חשמלאי והוא הוציא אותי מגר לגמרי כי כשבאתי להראות לו אני מתחשמל (בקטנה, אבל עדיין) מה מחשבב או כל דבר אחר- התופעה לא הופיעה! כוס דודה שלה...

מה אני עושה?

תודה מראש
MrSoundMan
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 27 אפר',08 16:41   
האם המוניטורים קרובים למסך?
האם כשאתה מרחיק אותם יש שינוי?
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 27 אפר',08 17:23   
ראשית קרא כל מה שרשום כאן על התחשמלות ועל דרכים לאתר אם קיימת.
יש הבדל בין התחשמלות עקב ליקויי בחיווט/הארקה לבין חשמל סטטי. יש להבדיל ביניהם היטב. חשמל סטטי לא יביא את הרעשים שאתה מדבר עליהם, כי הוא רגעי ומתפרק. חישמול מבעיות חיווט עשוי להביא רעש, ואף נזקים. אני לא מאמין שיש לך רעש של חשמל "סטטי".
המשך לקרוא כאן על רעשים ומצא דימיון למערך הציוד שלך. לדוגמא, אם יש לך מסך LCD, קרא על בעיות רעש הקשורות אליו כאן בפורום.
אם יש לך רעשים מחלונות בתוכנה או מתזוזת עכבר, זה יכול להיות כתוצאה מכמה דברים:
- כרטיס מסך או רזולוציה
- הארקת מסך
- חיווט כללי לקוי בנקודה כלשהי
- התקני USB או FW
- בעיות הארקה לקויה
- מתח צף במערכת (חישמול) או שימוש בשנאי הורדת מתח ל-110 וולט לא מתאים
ועוד, אבל כל עוד יש אפשרות שיש ליקוי, ואפילו קטן בחיווט, כל תופעה של רעשים יכולה לפרוץ.
הודעה פורסם: ראשון 27 אפר',08 22:14   
קודם כל תודה רבה, אני כבר מרגיש יותר טוב #smile
עכשיו:
עוד עובדה מעניינת: באוזניות אני לא שומע שום רעש בכלל.
לגבי רעשים שמופיים אם פתיחת חלו וכל הדברים האלה קורים רק במוניטורים שאגב- יש להם תקע אם שני פינים ובמקום הםין השלישי יש לו פות! אז פשוט דחפתי לשם חוט חשמל שנכנס לשקע הארכה- זה בסדר? אולי זה הסיבה?
הכרטיס שלי מחובר פייר וויר- איך זה קשור? האם זה משנה איזה כרטיס פייר וויר קניתי למחשב? כי הוא די פשוט ועלה לי 86 שח.. הכרטיס הפנימי, כן.. לא הכ.קול..

עוד רעיונות?
אני בנתיים בודק עוד בפורום פה.. #search

תודה ראובן #smile
-מבין עניין הבחור... #thumbsup
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 28 אפר',08 07:51   
הארקה, לא הארכה, כי זה מבלבל את הקורא #smile
לאן האוזניות מחוברות?
אפשר שיש לך השראת רעשים מהתקן ה-FW (כרטיס הקול. נסה יציאה אחרת אם יש.
האם כבל הכרטיס (FW = פיירוו'יר) הגיע עם הכרטיס? האם הוא נראה עבה ומסיבי?
לגבי תקע החשמל עם הפות #confused , אל תכניס לחורים שאתה לא יודע מה מצבם. מאוד מסוכן עד כדי חשש להתחשמלות או פגיעה בציוד אם יקרה משהו לא נכון.
לא הבנתי אם השחלת 'חוט הארקה' עזרה או גרעה מבעיית הרעש. הסבר. לאן חיברת את החוט בצד השני?
כאשר תקע המוניטורים ללא החוט הנוסף (בהנחה שהוא מציג שני פינים בלבד), ויש רעש, הוצא את התקע של הרמקולים מהחשמל והכנס אותו הפוך אופקית אם אפשרי ( = הפין שהיה בצד שמאל יהיה כעת בצד ימין וההיפך). אם לא הבנת, אל תעשה זאת!
האם יש לך מסך LCD?
האם הרעשים התחילו פתאום או היו תמיד, או ממתי ומנה השתנה?
הודעה פורסם: שני 28 אפר',08 12:17   
לתקע של המוניטור, שקע יצוק, יש שני פינים ומקום שבוא בדרך כלל יש את השלישי יש חור.
לתוך החור הזה דחפתי כבל קצר והוא אמור לשמש פין שלישי. כשעשיתי זאת לא היה שיפור או הסלמה במצב הרעשים אם כי אז- היה לי כ.קול שונה, פנימי, ולא אחד שהתחבר דרך ממשק "אש-חוט". כשחיברתי את הכ.קול החדש ניראה שהמצס החמיר.
כן, יש לי LSD ויש לו 3 פינים רגילים
ואפרופו להתחשמל.. אל דאגה, אני כמעט נהרגתי פעם אחת מחשמול ישיר משקע ללא הארכה והתחשמלתי עד שנישרפה לי הבוהן #thumbsup

והרי עדכון:
אז גיליתי שהער החזר יותר מגיע כניראה בגלל כבל החשמל שניכנס למוניטור השמאלי, בגלל שאם אני מכניס אליו את הכבל של הימני הוא לא מוציא את הרעש הזה ספציפית (רעש ממש בלתי נסבל כמו של גלי AM ממש שקטים יחסית). אבל #confused גם אם אני מנתק את שני המוניטורים לגמרי מהחשמל כשאני נוגע בפי.אל שמחובר אליהם מהכ.קול אני מרגיש זרם, בשניהם, ורק אם אני מנתק את הכ.קול מהמחשב זה נעלם. אז יכול להיות שזה בעיית רכה במחשב עצמו? כדי להביא אותו לתיקון?

עוד עדכון:
ניראה לי שפתרתי. חלקית לפחות. מסתבר שהחוט שאני דחפתי לתוך התקטע של מוניטור גרם לרעש #lol
לגבי הזרם לעומת זאת אין שיפור. אני הזמנתי טכנאי של הוט וטענה שמאז שהם היו פה יש אז זה #smile ואחרי זה אני אצטרך שוב לשבור ת'ראש, ואולי להביא את המחשב לתיקון או משהו..
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 28 אפר',08 14:26   
ראשית, אם יש לך LSD, חכה עד שהטריפ ייגמר ואז תראה רק פין אחד במקום שלשה....
אם יש לך מסך LCD, המתן שנגמור לבדוק את בעיות ההתחשמלות שיש אצלך. יש לך בעיית חיווט מדאיגה, עם או בלי הנסיון שלך בקבב אצבעות.
- שנאי מוריד מתח מסתובב בציוד אצלך (משהו שרכשת בארה"ב)?
את הבדיקה הבאה מומלץ לעשות עם מברג "טסטר", ראה בפורום למה הכוונה, מדובר בכלי המאפשר לבחון חישמול. ניתן לרכישה בחנויות רבות.
- נתק הכל מהמחשב, רק הוא עובד, ובדוק אם המחשב מחשמל במגע יד או עם הטסטר על אזור מתכתי שלו (מאחור בדרך כלל).
-אם לא, חבר התקן חיצוני שהיה מחובר קודם לכן, מאלה שזקוקים בעצמם לחיבור לחשמל. האם יש רעש או התחשמלות? אם כן דווח. אם לא, המשך עם ההתקן הבא המחובר.
אפשר שיש אצלך חישמול עקב חיווט חשמל לקוי, הפיכה של פאזה ואפס בחוטי החשמל/מאריך/מפצל, בעיה של טרנספורמטור לא מתאים או הארקה בעייתית או כפולה.

עדכון:
לאחר שהשבתי ראיתי שעדכנת, ומתברר שהייתה לך הארקה כפולה.
הודעה פורסם: שני 28 אפר',08 14:44   
#thumbsup תודה, ראיתי!
כן כניראה כפולה היתה הבעיה אבל.............
זה המצב:
כשרק המחשב מחובר לשקע אני מרגיש זרם כשאני נוגע בשלדה שלו. זה אומר שיש אולי בעיה ספציפית במחשב

-ואני יודע מה זה טסטר #thankyou

#biggrin
ראובן ראובן #smile

אתה ממש אחלה
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 28 אפר',08 15:02   
בתקווה שאתה לא יחף כשאתה בודק זאת, אפשר שיש בעיה של הקרנה בין ספק הכוח של המחשב לגוף שלו, כי מדובר בתחנת כוח נאה אם הספק לא מחובר נכון.
בדוק אם יש למחשב כבל חשמל עם הארקה, ו/או אם יש הארקה בשקע אליו הוא מחובר.
ללא הארקה חשמלית, גוף המחשב משמש קרקע בתולה לקבלת השראת המתח מספק הכוח הממותג.
יאורק והמתח הפרזיטי יומת. בתקווה שהכבלול החשמלי אינו מאולתר.
הודעה פורסם: שני 28 אפר',08 18:12   
כן, בכבל של המחשב יש 3 פינים אבל אני גם חושד שמה השקע עצמו מהווה בעיה כי מחובר אליו כל העניין של הוט וטלויזיה ודיוידי, אבל בכל אופ כבר הזמנתי למחר טכנאי ויבוא ויבדוק.
כן, היתי יחף #smile
יש לי פטיש לחישמול
אני עוד לא ניסיתי אם הקטע אם הטסטר אבל אני בוודאות יודע שאני מרגיש חשמל כשאני נוגע בשילדה של המחשב אז אולי עדיף ללכת לטכנאי מחשבים ולהגיש לו שיבדוק?

תודה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בקרת צליל, שמיעה

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון