תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 10:48
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
אקוסטיקה ומערכות הגברה - אינדקס שימושי לאולמות
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (140) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הגברת ותאורת מופעים - PA
  UV  
Supporter
אקוסטיקה ומערכות הגברה - אינדקס שימושי לאולמות
הודעה פורסם: חמישי 04 ספט',08 09:08   
הרעיון פשוט - איש סאונד או הרכב מוסיקלי זקוקים להמלצות ואזהרות לגבי אולמות. יש טיפים שיכולים להציל מופע (למשל דרישות מיוחדות לפיזור) או סתם להקל. יש אולמות שלא כדאי להגיע אליהם עם סוג מוסיקה מסויים וכו'. רובנו מנסים לבדוק דברים כאלה בשיחות טלפון או בהגעה מוקדמת למקום אבל לא תמיד זה אפשרי ויש בעיות שמתגלות רק בזמן ההקמה.
הדברים צריכים להתייחס הן לאולמות ללא מערכת קיימת והן לכאלה שיש בהם מערכת.

לדעתי צריך להתייחס לנקודות הבאות:
1. אקוסטיקה: אפיון כללי של האולם על הסקלה בין "יבש" ל"רטוב", זמן הדהוד ואופי ההדהוד, בעיות מיוחדות כמו ביטול והדגשת תדרים בנקודות ספציפיות, תופעות Flutter Echo חמורות ועוד. גם דעה כללית שאיננה ברמה של מומחה אקוסטיקה היא בעלת ערך.
2. מיקומים אפשריים או קיימים לעמדת הסאונד, יתרונות וחסרונות
3. כנ"ל לגבי מיקומי רמקולים וכיסוי קהל.
4. מערכת חשמל
5. גישה

הנסיון שלי אישית הוא יחסית מצומצם ומתמקד באולמות קטנים, הרכבים אקוסטיים בדרך כלל ומערכות קטנות. אשמח אם אחרים ימשיכו ויוסיפו נקודות להתייחסות. אני נאלץ להפסיק את הכתיבה כרגע. ברגע שאוכל אוסיף סקירת על כמה אולמות.
surikata
נתחיל אולי באזהרה על אולמות מסויימים.
הודעה פורסם: חמישי 04 ספט',08 11:54   
גבעת ברנר -
לא נותנים להכניס את הציוד מהמטבח 10 מטר מהבמה אלא רק מהכניסת אורחים 100 מטר עליות ויותר ירידות קשות !
ממש גועל נפש.

על בני ברק אין מה לדבר אבל בכל זאת -
רוב האולמות שגם ככה מעפנים אין שקע תלת פאזי .

רמת רחל ירושלים.
לא נותנים להכניס ציוד הגברה חיצוני בכל מקרה.

נוף ירושלים [ ליד שערי צדק ]
מעלית בעייתית נתקעת המון.

ביהכנ"ס הגדול ירושלים.
אין חניה לרכב מקדימה ככה שמאוד קשה להוריד את הציוד [יש קומבינות ניתן לפנות בפרטי]

ואני מקווה לחשוב על עוד כמה בהקדם.

טלפון -054-9006141
054-7775406
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 04 ספט',08 12:02   
רוב העבודות שלי הן "הקמות קומפלט" על איזה פיסטין או בגני רמת חובב/אולמי התליין, ככה שקשה לאפיין, אבל יש מקום שאני מכיר טוב:

מועדון ברזילי ת"א
1. אולם מלבני, רוחב של כ7 מטרים אורך בערך כפול מזה+ במה מוגבהת, הבמה היא לכל רוחב האולם, ברוחב שנע בין 3 מטרים בערך ל5 (בערך, עם תוספות של פודיומים חיצוניים).
אולם "טיפוסי" לצורה ולגודל, לא אולם נורא להופעות, אבל גם לא מרשים, בווליום גבוה הבעיה מחריפה פי כמה וכמה, בעיקר בגלל המערכת לטעמי.
2. מיקסר קטן(GB8 למשל) אפשר להכניס אל עמדת הדיג'יי, סה"כ "כלוב" בקצה שממול הבמה, אבל מופרד מהקהל שזה יתרון גדול. מיקסר גדול יותר (סרייס 2 של סאונדקראפט למשל) צריך לעמוד בין ב"כלוב" לבמה, הצרה היא שזוהי הרחבה עצמה ואתה מוקף אנשים....
בכל מקרה, מאחורי העמדה אין קיר אלא איזור הכניסה והבאר, ככה שהחזר מקיר אחורי אין שם.

3.PA קיים של המקום, NEXO אלפא e שאינה במצבה המקורי כבר הרבה זמן, עוברת תחזוקה כל הזמן אבל לא נדיר להגיע ולגלות שרמקול אחד לא נשמע כמו השני. המערכת גדולה על המקום ולא מחמיאה לו, סאבים חיקויים של EAW SB850, שאיתם אם הם לא בוערים(ויש תמונות) ספוגים בבירה או סתם הוזזו בפראות ע"י הקהל ונקרע הכבל, אין להם בעיות מיוחדות.
קלך מאוד להגיע למצבים של הרבה באס (אפילו אם באס טוב ומהודק), ומצד שני, השירה צריכה להיות מאוד "מדוייקת" ולבנות שם את המיקס מסביבה, מאוד בקלות נוצר שם קיר של באס ולכלוך באיזורי המיד, הגבוהים לא מספיק גבוהים לטעמי, והרבה פעמים המצילות נופלות פנימה אל תוך הבוץ הזה, גיטרות עם דיסטורשן "גבוה" ומקומפרס גם לא יוצאות טוב והרבה פעמים הן מקור הבעיות.
מומלץ לעבוד בעוצמה נמוכה יחסית ולא להתפתות, הבעיות מחריפות עם העוצמה.

יש מולטי שמגיע מהקיר בצד ימין PA של הבמה ועד לעמדה, נדמה לי 24/4 או משהו כזה, לא הייתי בונה עליו, חלקו לא תקין או מזמזם אבל הוא סבבה אם צריך עוד ערוץ או 2. אם מביאים מולטי, אפשר לחשב פחות 2 החזרות לPA, מאחר והכניסה לPA נעשית מאיזור העמדה ע"י כבלים בתוך ה"כלוב" או פאטץ' בקיר החיצוני שלה.
את המולטי עצמו אפשר לתלות על הקיר הימני על הדקורציות, לא מומלץ להריץ על הרצפה (יש גם דלת חירות שבכל מקרה צריך לדלג מעליה) יש תעלה קטנה במעברים מכיון הכניסה.

4. יש שקע 32 אמפר על הבמה בגובה כ 30 ס"מ מהרצפה, צד ימין PA, בפינה האחורית. בד"כ זה המקום של עגלת המגברים למוניטורים ופיצול לחשמל במה.
יש שקעים ישראלים שמוזנים מאותה ההזנה ("חשמל סאונד" בלוח חשמל) בתוך העמדה , ככה שלא צריך למתוח חשמל מהזנת ה32 על הבמה.
*ההזנה הנ"ל על אף שמופרדת מהזנת התאורה, מגיעה מבחוץ על אותו הקו ומופרדת כנראה בלוח, לרוב אין בעיות, אבל מאחר והמגברים, הדימרים ולוח החשמל יושבים כולם על קיר אחד, שמרוחק מאוד מהבמה, יש לעיתים זימזומים ממספר דימרים, לא משהו ששים לב אליו בהופעה.

5. המקום שוכן ב"קומפלקס" תעשייתי עם חניון משלו, צריך להכנס ולבקש שיפתחו לכם את השער, ניתן להשאיר את הרכב בתוך החניון (קטן ולא מקורה, אם חורף או שיש לכם משאית).
ישנה דלת חירום שדרכה אפשר להכניס ציוד אל הרחבה, נפתחת מבפנים. הבמה בגובה של כ 70 ס"מ, ואם הציוד מגיע על עגלות אני מעדיף להכניס אותו דרך הרחבה ולא דרך דלת אומנים צרה שנמצאת באחורי הבמה, מאחר והיא לא בגובה רצפת החניון*
ביציאה, לרוב יש מסיבה שמתחילה ישר אחרי ההופעה, ז"א שצריך לעבוד זריז ולברוח דרך אנשים. ציוד במה עדיף כן להוריד עכשיו מדלת האומנים, מאחר ובזמן ההוםפעות ממוקמות שם מדרגות עץ ניידות, הדלת מספיקה בדחיקה לארון סטנדרטי, רק בזהירות בגל הגובה. ארונות כבדים עדיף להוריד לרחבה ולהוציא מהדלת שנכנסתם בה.
*כשמתחילה המסיבה המקום מוחשך לחלוטין, ובנוסף מורד וילון לבמה שמסתיר את הנעשה מהקהל, מומלץ להביא פנס ולחפש טוב טוב לפני מאחורי וצדדי הוילון אם לא שכחתם איזה כבל.

יש במקום צוות חברותי, שיוציא לכם שתיה מהבאר בהקמה (בהופעה בפתקים) ויעזור במה שצריך, יש חברה קבועה שעובדת שם ברוב ההפקות, אז ככה שרוב מי שעובד שם מבחוץ זה או הפקות שבאות עם חברת הגברה שלהם, או טכנאים קבועים של הלהקה.

עדכון - זה מכבר נכנסו לשם LS9-32 וכמה מוניטורים של נקסו
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 04 ספט',08 12:54   
אגב ירושלים, עבדתי שם (רק מיקססתי, לא עשיתי את ההקמה ככה שאין לי הרבה מאוד פרטים טכנים מלבד שקשה להכנס ולצאת) באולם שנמצא בקומה רביעית, כיפה גדולה במרכזו ועוד "גלריה" לקהל, זה צמוד לבית כנסת גדול(מאוד אפילו), והמבנה עצמו גדול ונאמר לי שנבנה כדי להכיל את הסנהדרין?

מישהו מכיר ? קרוב מאוד לאחת הכיכרות הגדולות בעיר ששכחתי את שמה.
surikata
הודעה פורסם: חמישי 04 ספט',08 12:57   
נראה לי שאתה מדבר על ביהכנ"ס הגדול. האירוע היה בקומה התחתונה ביותר?

טלפון -054-9006141
054-7775406
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 04 ספט',08 13:44   
אולי צמוד לביהכנ"ס הגדול? אם עומדים מול הכניסה , בניין אחד שמאלה? יש שביל קטן שמפריד ביניהם שמוביל לכניסה לבניין השמאלי, יש לו לובי גדול עם פסל במרכזו (יש גם כניסה מהרחוב) בקומה הרביעית האולם האמור.

בקיצור, שומר נפשו ירחק, אין חניה, אין גישה, רמפה רעועה עם חור במרכז (אומרו לי שזה ככה כבר שנים, עוד בדרך) 2 מעליות נוסעים שבהן הציוד עולה, טראסים לא נכנסים בהן...

בפנים, יש כיפה גבוהה בתוך התקרה, ואת הטכנאי (אותי) הכריחו (זה כבר היה בנוי כשהגעתי) לעמוד מתחת לגלריה וצמוד לקיר.

סיוט להעביר מולטי, בקאנט מעל הראש, אחד הקשים בקיצור...
surikata
הודעה פורסם: חמישי 04 ספט',08 22:23   
אכן כן בדיוק המקום צמוד לביהכנ"ס הגדול כל מילה חקוקה בסלע עשיתי שם כמה הצגות ואללה יסטור ולהקתו.
משתתף בצערך

טלפון -054-9006141
054-7775406
assaf_kl
Act Compatible
וואו - מאיפה להתחיל?
הודעה פורסם: שישי 05 ספט',08 02:42   
נוף ירושלים
(אני התחתנתי שם) - כאמור מעלית מהגיהנום, הרבה פעמים דרוש רמקול נוסף באולם התחתון לקבלת פנים ו/או למהלך כל החתונה.

פאלאס 2000 - ירושלים
מעלית זוועה (כנראה אותו יצרן של מעליות נוף ירושלים) גישה מהמפלס התחתון כרוכה בהרבה מריבות עם כל מי שזז בסביבה על החניה. (אגב גם הגישה של האולם והמנהלים בהתאם - הייתי שם פעם באירוע והפועלים של האולם שטפו מקומה 3 את כל הג'יפה של האולם - כולל בדלי סיגריות, אורז, עוף ומנות אחרונות של אתמול על הרכב שלי, כשביקשתי שיפסיקו הם פשוט התעלמו ממני מה שגרם לי להזמין שוטר לאולם רק כדי לעשות שם בלאגן)
למיטב הכרתי יש שם ציוד הגברה שהוכנס לאחרונה - אינני יודע מה טיבו.

בית החייל ת"א
סיוט טרי - הייתי שם אתמול.
אין מעלית - יש קומה לעלות במדרגות, האוקסטיקה באולם לא נוראית (עודף ב2-4).
במה קטנה, ומסוכנת (2 נגנים התרסקו מהבמה)

כינור דוד - בית שמש
גישה - סבירה יש מדרגה אחת שניתן לגשר עליה עם רמפה ממתכת שקיימת באולם.
במה - דביקה ומטונפת בצורה כרונית.
אקוסטיקה - לא טובה הקיר הנגדי לבמה עשוי שיש (סאונד של בית קברות) אם שמים את הבמה מול החלון העסק משתפר פלאים.

לימון אירועים - קיבוץ עינת

גישה - סבירה, משטח ישר לפעמים האולם דורש כניסה מסביב - מה שהופך את כל העסק לטיול ארוך ומייגע.
במה - ללהקות יש במה חובבנית במרכז האולם, מאולם ברמה כזו הייתי מצפה ליותר.
אקוסטיקה - אסון טוטאלי, המקום רועש, קשה מאוד לרצות את האורחים, תמיד יהיה מי שיתלונן על רעש (אני מבקש מהם שישימו לב שגם בזמן המנה העיקרית כשהלהקה לא מנגנת עדיין אי אפשר לדבר באולם כי כל מזלג שנופל נשמע כמו סופת רעמים.
חופה - האולם מתעקש על שימוש במערכת המקומית - מספר פרוטקים מוגברים 10" כשהאחראי המקומי לא מוכן להרים את המגבר יותר מרבע, מה שגורם ללבל חלש מאוד (אולי עדיף ככה, שלא ישמעו את ה"סאונד המשובח" של פרוטק.

כשיבואו לי בראש עוד אולמות - אני אמשיך.

http://www.wix.com/assaf_kl/assaf-klein
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 05 ספט',08 13:02   
"יש ירושלמים בקהל"
עוד ירושלמי אחד שעלה לי בראש, אולם גדול, גבוה, באיזור התעשיה תלפיות (כניסה מרחוב החרושת בצד של האומן, נמצא במשולש התעשיה - האומן - החרושת), דופן אחת עשויה לגמרי מזכוכית ופונה אל גן גדול ומרשם עם נוף מאמאם (בלילה)

כניסה לא נוחה במיוחד דרך שער ספקים צדדי שנמצא בשיפוע, קשה למשאיות ולרכבים עם עגלה. יש מקום מעבר לספק אחד בלבד (תפסו מקום לפני הקייטרינג). בגלל השיפוע חייבים לשים לב לא להשאיר ציוד בלי נעילות....

בפנים קיר זכוכית ענק לכל האורך, שהקמה של במה תצטרך להיות כנראה מולו (בר קבוע בצד צר אחד, יותר מדי מרחב מחשמל ומהרחבה בצד השני) החזר מזעזע מובטח #thumbsup

הרבה חשמל בצורה זמינה (נדמה לי 63 קרוב לרחבה), מכשיר מצ'וכלל לניטור רעש (לא מהמנתקים, אלא מיטר כזה שהאחראי במקום אוהב להציץ בו ולעשות פרצוף)
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 21 ספט',08 15:20   
חלק נוסף בטור של "אללא איסתור ולהקתו":
"גם ים" (כנראה, נכון להיות), הגן על החוף פלמחים (לא הגן/אולם בקיבוץ על הצוק):

המקום למי שמכיר עבר שיפוץ, ולא משתמשים יותר ברחבה הקיימת, אלא בדק עץ שנבנה מעלך מה שהיה פעם מדשאה גדולה. מי ששיפץ לא תיכנן על העבדים (סליחה, ספקים) שיכנסו לעבוד ולכן:
כניסת הספקים הדרומית רק ברוורס קשה אל איזור הרחבה החדשה, לא מתאים למשאית, למסחריות ועגלות סבבה, אבל נגמר בגינה עם מדרגת סלע, ואח"כ כמה מטרים של דשא.

כניסת ספקים צפונית: הרבה דשא שצריך לחצות (רמז, אסור להעביר עליו עגלות, צריך להביא פלטות מהבית, איזה 20 מטר, כי הם לא מוכנים להוציא את שלהם, את זה אמר לנו עובד במקום).
גם אם נכנסתם משם, מאוד לא נוח לנתב את הרכב, מדובר בקצה של צוק, עם חול וענינים, במבט ראשון, לא הייתי עושה את זה בלי מכוון רציני ביותר, ולאחר מחשבה לא הייתי עושה את זה בכלל....

כניסת ספקים עליונה: הכניסה העדיפה, רק בגלל שנוח לפרוק בה, אפשר להצמיד אפילו 2 רכבים ולפרוק מהם. הדרך למטה ירידה פעמיים בזוג מדרגות, ועוד 6 מדרגות כדי להגיע לרחבה. ממליץ על רמפה גדולה ממתכת כדי להעביר במדרגות הגדולות.

חשמל 32 יש במרחק של כ30 מטר מהרחבה החדשה.

מדהים כמה קשיים אפשר להערים על אנשים שסה"כ רוצים לבוא לעבוד, ובעלי הגנים החולירות האלה אפילו לא מוכנים להביא פלטות מהמחסן כדי שאנשים לא יקרעו לעצמם את הנשמה.
בלי רמפה גדולה על המדרגות האלה, אין אפילו מה לנסות, וגם אז, זה לא משחק ילדים, בשביל לעשות שם פירוק של מערכת גדולה ולהעלות הכל למעלה לא הייתי חושב לעשות את זה בפחות מ3 אנשים.
אה, עוד יותר גרוע, כנראה שאין שם הגבלה על שעות, האירוע שלנו נגמר ב2:30, רק כי היה זה התנאי שהגן הציב כי הם היו צריכים לעבוד למחרת... אני פוחד לחשוב עד מתי היינו מבלים שם אם לא היו כזה תנאי #doh
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » הגברת ותאורת מופעים - PA

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון