תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:50
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
הפרעות קשב וריכוז, מי מכיר מי יודע?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (140) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  יהושע רוזליס  
הפרעות קשב וריכוז, מי מכיר מי יודע?
הודעה פורסם: שני 09 מרץ,09 11:34   
אהלן,

לאחרונה אובחנו אצלי הפרעות קשב וריכוז ומענין אותי לדעת מי מכם מתמודד עם הבעיה ואיך? דעתכם על הטיפול התרופתי, האם התנסתם בקונצרטה\ריטלין וכו,?
www.rosalis.com
מלחין ופסנתרן
kimchy
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 09 מרץ,09 11:47   
אהלן, שולח לך פרטית על התנסות אישית בנ"ל.
  יהושע רוזליס  
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 09:22   
תודה למי שענה בפרטי או כאן וכמובן אם יש עוד אשמח לשמוע #thumbsup
www.rosalis.com
מלחין ופסנתרן
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 10:14   
לא שיש לי ניסיון, אך לאחרונה כמדומני יש הסתייגות מריטלין.
בדוק את כל האופציות לפני שימוש בכימיקלים.
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 11:14   
הבן שלי מאובחן עם ADHD ולוקח ריטלין וזה עוזר לו בבית ספר ובלימודים
tomski
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 11:32   
גם אצלי אובחנה בעית קשב וריכוז כזו או אחרת ולאחרונה (כשנה) אני מטופל בקונצרטה.
מנסיון שלי, אני יכול להעיד שזה עוזר לי מאוד להתרכז במטלות שקשורות תרגול,ארגון, סדר וניהול (מה שקשה כאשר המוח מזפזפ ...).
צריך להבין שגם עם רטלין, לא תמיד אפשר להתרכז. ביחוד אם אתה סובל חוסר מבעיות שינה, חרדות, לחצים בעיות נפשיות , או כל מצב שגם אדם רגיל ונורמטיבי לא יכול להתרכז בהם.
בד"כ אצל אנשים עם adhd , נוצרות עכב כך בעיות נפשיות כאלו ואחרות (כמו הנ"ל) ולכן בשביל שיפור אמיתי באיכות החיים ( לשם כך הלכת לאבחון לא?) חובה בנוסף לטיפול ברטלין גם תמיכה \הדרכה אישית על ידי אנשי מקצוע (פסיכולוג, יועץ וכו..)
אתה צריך להבין שאת הבעיות שההפרעה גרמה לך, אתה אמור לפתור ולהתמודד איתן עם עצמך , התרופה עוזרת מאוד אבל אין תרופות קסם .
AriG
תומך
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 11:32   
ציטוט:
בדוק את כל האופציות לפני שימוש בכימיקלים

ובכן, כדאי לבחון טוב את האמירה "יש הסתייגות". במיוחד כשצמוד אליה "אין לי נסיון". המשפט הזה לא מכוון אליך, ראובן - אלא בכללי, לכולם.

ריטלין, נגזרותיו ועוד מבני משפחתו, הם סטימולנט. ממריץ. ולא סתם ממריץ, אלא פסיכו-סטימולנט. יענו, ממריץ שקשור לתופעות נפשיות.

יש לו תופעות לוואי, כמו לכל כימיקל באשר הוא (יש כאלה שרגישים לאקמול למשל). תופעות הלווי יכולות להיות לא נעימות אפילו. אבל זה בקצוות וזה
נעלם עם הפסקת לקיחת הכדור.

ממחקרים שקראתי (יש לי אחד אצלי) אין תחליף "טבעי" יעיל לריטלין. נקודה. כמו שאדם שאין לו רגל או יד (רחמנא ליצלן) יכול לקחת תרופות
"טבעיות" (או פשוט סמי הזיה #smile) וזה יגרום לו "לחשוב" שיש לו איבר שלא קיים, כך אותו הדבר עם ADD י.

ADD זו בעיה אורגנית במוח. היא קשורה במחסור ב-נוירוטראנסמיטור (מוליך בין-עיצבי) טבעי בשם דו?פ?אמין. אם תשתה 3 כוסות של גו?גל-מו?גל, זה
לא יגרום למוח לייצר מחדש דופאמין #smile. מה שאתה עושה זה "להמריץ" את המוח כדי שיעשה משהו שהוא לא מסוגל באופן טבעי (והכוונה היא "לא
משהו טבעי אצל אנשים שיש להם בעיות קשב וריכוז. כן טבעי אצל כל האנשים האחרים")

כדי לפשט את ההבנה, אני אתן דוגמה מעולם שמוכר פה לכולם : מחשבים ו-אוברקלוקינג.

המחשב לא אמור לעבוד בתדר יותר גבוה ממה שעובדים בתדר המקור (Stock). הוא יכול אבל לא אמור.
ריטלין ושאר הכימיקלים מהמשפחה שלו, יגרמו למוח לעבוד במצב "טורבו". יותר "מהר"/"חזק" ממה שהוא בנוי --> כדי להביא אותו למצב עבודה
שהוא היה אמור להיות בו בצורה "טבעית".
וכמו שיש מחשבים שהכל יהיה סבבה ויש מחשבים בהם המעבד יתחמם, איזה ג'וק יישרף או אלוהים-יודע-מה... כך אותו הדבר במוח. "הטכנאי"
(הפסיכיאטר) צריך להיות בעל ידע וזהיר עם המינונים שהוא/היא נותנים כדי לא לגרום ל-"שגיאות עיבוד" (במחשב שגיאות עיבוד זה סתם "מחשב
שהתחרפן" אבל "אדם שמתחרפן" זה כבר הרבה פחות סימפטי... #smile)

הרבה מטופלים (ואפילו ה-"לא מטופלים") יגיבו סבבה. אבל יש כאלו שלא. והם יפתחו תופעות לוואי.
יש כאלו שלא יגיבו בכלל.

בקשר לתחליפים "טבעיים" :
נעשו על זה מחקרים, ניסו דברים. חלק עבדו בצורה קלושה, חלק נתנו תופעות פלצבו (בהם הגוף "חושב" שקורים לו דברים שלא אמורים לקרות),
רובם לא עשו את העבודה.

ריטלין הוא לא היחידי בסל התרופות שקשורות לקשב וריכוז. יש עוד כמה נגזרות, חלשות יותר או חזקות יותר. יש כאלה שמחזיקות יותר זמן
מהמרשם הסטנדרטי.
בנוסף, יש תרופה מקבילה, סטראטרה (Stratera) שמה, שנותנים אם ריטלין לא "עושה את העבודה". יש לה שני יתרונות :
האחד שהיא מקבילה לגמרי לריטלין.
היתרון השני הוא התרופה זו לא ממריצה (נון סטימולנט).

החסרון : התרופה לא כלולה בסל התרופות (בישראל) והמחיר שלה מ-פ-ל-צ-ת-י.

עוד משהו שצריך לקחת בחשבון זה משהו שלא נתנו עליו את הדעת עד לזמן האחרון (לפחות ממה שידוע לי) : לא היה "מינון". כלומר, אם הייתי
שוקל 145 קילו ומקבל כדור של 5 מ"ג - זה היה "בסדר". וזה, לדעתי, פשוט...הממממ.... #think #nene קראתי לא ממזמן שמשרד הבריאות
התחיל להכיר בזה שיש לתת ריטלין על פי משקל גוף ולא במינון אקראי. And its about time ! (אם אתה שואל אותי)

לכן, צריך לדאוג למינון הנכון ולרופא שיעשה לך את ההתאמה.

זהו. אם יש עוד שאלות, אםשר לשאול #smile
The Expert needs very few options
sharonzaz
Expert
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 11:47   
ציטוט:
חובה בנוסף לטיפול ברטלין גם תמיכה \הדרכה אישית על ידי אנשי מקצוע (פסיכולוג, יועץ וכו..)

צודק מאה אחוז, אין לי מושג למה הזנחתי את זה...
הבן שלי עובר בדיוק הדרכה כזו פעם בשבוע.
eshefer
Act Compatible
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 12:55   
ציטוט:
בדוק את כל האופציות לפני שימוש בכימיקלים.

לא ידוע לי על הסתייגות מריטלין בממסד הרפואי. כן ידוע לי על הסתייגות מריטאלין במקומות אחרים, אבל אני אישית מעדיף, בדרך כלל, להסתמך על הרפואה מאשר על "האלטרנטיבות".

ההשפעה של ריטאלין על המוח, כמו שאמרו פה כבר, היא על היכולת של המוח להתמיד במשימה X לזמן Y. היכולת להתרכז לאורך זמן במשימות ש"אינם" מעניינות את האדם בעל הADD. אני בטוח שכמות המוסיקאיים בעלי הADD עצומה, דרך אגב - בכלל כל מקצוע קריאטיבי מלכתחילה מושך אנשים שיכולים להתרכז רק במה שמעניין אותם.

ריטאלין, כתרופה (והנגזרות) נחשבות תרופות נארקוטיות, מה שהופך אותם למפוקחות וקצת בעיתיות להשגה. ממה שאני מבין יש חומרים נארקוטיים יותר - שאין צד חיובי\קוגנניטיבי - תפקודי לשימוש בהם, שיותר קל להשיג (אלכוהול, ניקוטין).
מזרחית בדם
הודעה פורסם: שלישי 10 מרץ,09 13:05   
מממ הרבה קולות אומרים שהכימקלים האלה לא עושים טוב לגוף לטווח הרחוק
שווה לנסות אופציה טבעית
אם ישנה כזאת #thumbsup

בניית אתרי תדמית
במחיר מבצע 120 שקלים תשלום חד פעמי
לעיצוב סטדנרט ותכנות מלא
רק לחברי אקט#smile
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 1 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון