תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:25
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
passive attenuator or active booster?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (95) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  TamirE  
Act Compatible
passive attenuator or active booster?
הודעה פורסם: שבת 06 יונ',09 12:35   
היי כולם,

אחרי העדרות ממושכת מהסצנה, אני צפוי לעלות על במה בעוד חודשיים בערך.
ההרכב מנגן הארד-רוק/גראנג' ואני די סגור על הסאונד שמתאים לי ולהרכב מבחינת גיטרה מובילה.
הבעייה היא שבעצם אני יכול לוותר לגמרי על מולטי אפקט בשביל מה שאנחנו מחפשים (וזה גם נשמע יותר טוב - Damage control solid metal לבדו לתוך המגבר) למעט הקיק בווליום בסולואים.
מבחינת ציוד קיים אני יכול לשים פדאל אוברדרייב (הגאבנור החדש של מארשל...) עם גיין מאוד מאוד נמוך ולהשתמש בו כבוסטר או כמנחת אחרי הסוליד מטאל...
אבל נראה לי שיהיה יותר פשוט לנגן כל הזמן עם אטנואטור ופשוט לבטל אותו כאשר אני נכנס לסולו (וזה גם יכול להיות רכיב פסיבי לגמרי למעט אולי אור חיווי סטטוס).
גיגול פשוט הוביל אותי ל passive attneuator של אלקטרו הרמוניקס. מישהו מכיר? ניסה?

מישהו כאן עובד בצורה כזו של "להנחית כל הזמן ולבטל הנחתה בזמן סולו" במקום "לתת בוסט בסולו" ואם כן - איך זה ממומש?
נראה לי שפוטנציומטר פשוט עם מתג רגלי יכול לעשות בדיוק מה שאני רוצה (בלי אור חיווי - אבל את זה אפשר להוסיף למעגל בפשטות מבחוץ) - האם זה פשוט מידי? האם זה עדיף לבנות כזה דבר לעומת לקנות פדאל מוכן בגלל הפשטות או שיש כאן נושא של הענות תדרים לא אחידה בפוטנציומטר שאני מפספס? האם כדאי להשתמש בפדאל EQ בתור מנחת/בוסטר במקום?

אני רוצה לשים את הבוסטר/מנחת אחרי הסוליד-מטאל, ולא מעוניין בפדאל ווליום כי זה לא מדויק מספיק לטעמי (אני מעדיף מתג ולא פוטנציומטר רגלי)...
ArielY
Supporter
הודעה פורסם: שלישי 09 יונ',09 19:36   
אני לא יכול להמליץ על מנחתים או בוסטרים כי מעולם לא השמשתי בכאלה.
אצלי בלוח מידי יש לחצן אחד שמוגדר במולטי להעלות את העוצמה בכמה DB וזה בעצם מספיק בשביל "לדחוף" את הגיטרה בסולו וכאלה.

ציטוט:
האם כדאי להשתמש בפדאל EQ בתור מנחת/בוסטר במקום?

אם הייתי נמצא בנעליך (מבחינת הסטאפ) אז כן, זה מה שהייתי עושה אבל בתור בוסטר ולא מנחת.
פשוט שם את ה E.Q על flat ומדגיש רק את התדרים הרצויים לסולו (מדגיש טיפ'לה מיד) בכמה קליקים וסוגר עניין.
השימוש ב E.Q גם יתן קצת צבע שונה עבור סאונד הסולו וכך תורגש יותר "היציאה" לסולו
Seamus
Supporter
הודעה פורסם: שלישי 09 יונ',09 20:17   
מגבר מנורות או סוליד?
אני (כבסיסיט) משתמש בקליין בוסט, (הוא טיפה חותך את הנמוכים, מה שמונע "בוץ"), ממליץ.
הנסיון הלא רב שלי עם פדל EQ (בוס) היה לא משהו...אבל זה היה מזמן והרבה מים זרמו מאז.
יש הרבה פתרונות לסוגיה, תעשה מה שנשמע לאוזניים שלך טוב.
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 10 יונ',09 20:25   
תודה חברים.

גם לי יש כפתור בשלט מידי שכיוונתי להעלות 3 דיבי בפוד... אבל לא תמיד זה מספיק לי וזה קצת בעייתי לשינוי בלשון המעטה.
אני צריך משהו פשוט... הכי פשוט שאפשר.
אני קצת חושש מאקולייזר כי אני לא רוצה סאונד יותר חותך, רק יותר חזק.
קלין בוסט נשמע אופציה מעניינת אבל הייתי מעדיף רכיב פסיבי שלא עושה כלום ואפילו לא צורך סוללה.

אני אערוך בירור עם האזניים שלי ואגיע להחלטה בקרוב...

הנסיון של אוברדרייב אחרי הדיסטורשן היה לא משהו - הוא קצת הורס את הצליל (אנדרסטייטמנט אוף דה יייייר).
benny schwartz
תומך
בוסט
הודעה פורסם: חמישי 11 יונ',09 00:23   
לפני כמה זמן חבר שלי נתן לי לבדוק איזה בוסטר שהוא רכש ב"רעש געש".
לא זוכר את שם המותג, משו כמו ZVEC ...

בקיצור מכשיר שעושה עבודה נפלאה, ממליץ לבדוק.
מעבר לזה הבנתי שיש אצל בודגוב כאלה דברים של TREX, ויש גם ל TC בוסטר שוב שוה בדיקה.

אם אתה מחפש משהו גם נטול פרמטרים, זכור לי שבמרום היה להם בזמנו פיקאפ בוסטר של סימור דנקן...

בהצלחה!
  TamirE  
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 17:00   
בסוף הלכתי על בוסטר אקטיבי של MXR - custom audio electronics.

היום השתמשתי בו כבר בחזרה והוא בהחלט עשה את העבודה כמו שצריך.
ArielY
Supporter
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 17:14   
custom audio electronics בהחלט חברה עם כבוד #thumbsup
תתחדש, וספר לנו אחרי ההופעה איך היה.
רעיון יפה עם משחקי המתח, כולה "פדאל של נוב 1" אבל הרבה מאוד משחקים.
איך הוא מגיב לפריסט high gain קיצוני, אין מריחה של הדיסטורשן בגלל עודף ה"דחיפה" ?
שתף קצת, כמה עלה איפה קנית ?
  TamirE  
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 21:42   
הקטע עם המתח נראה לי מיותר לגמרי ולא יודע אם שווה סיכון של טיגון רכיבים.
בחזרה עבדתי עם סוללה של 9V והיה סבבה לגמרי למה שאני צריך.

לגבי התפקוד של הפדאל:
הרעיון פה הוא להשאיר מספיק מרווח למגבר לעבוד נקי. המגבר בחזרה היה מרשל (אני לא סגור על איזה בדיוק בעצם, אבל די סטנדרטי), הנמכתי לו את כפתור הווליום די הרבה, שמתי די הרבה מאסטר ווליום במקום וככה היה אפשר לדחוף עוד ווליום בכניסה בלי לחטוף אוברדרייב ולקבל בוסט יפה ונקי בקלין וגם בדיסטורשן.
מיקמתי את הפדאל כמובן אחרי הדיסטורשן ולפני המגבר.

הוא ממש עשה עבודה טובה בלא לעשות כלום חוץ מלשנות ווליום בסטאפ הזה, וזה בדיוק מה שחיפשתי.
בחלקים בהם לא היה בו צורך הוא לא השפיע - טרו בייפאס...

בתחילת החזרה המגבר היה מכוון עם ווליום גבוה ומאסטר ווליום נמוך והכנסתי אותו לעיוות עם הפדאל אבל לקח לי בדיוק עשר שניות לכוון אותו למצב הרצוי.

אני בהחלט ניגנתי היי גיין בחזרה הזו (אתה זוכר את הדיסטורשן שלי, לא?), ברמה שאפילו באיזשהו שלב החלטתי להוריד דרייב (אולי הזדקנתי או משהו #smile )... הבוסטר סחב יפה וללא פידבקים בכלל (שזה היה החשש העיקרי שלי). מריחה ממש לא הייתה, כנראה גם בגלל איך שכיוונתי את המגבר.

לגבי המחיר, זה פדאל שעולה מעל 700 שקל שזה פאקינג יקר לאפקט כל כך פשוט אבל אני מאוד מרוצה מהתפקוד שלו, מהבנייה ומזה שהוא טרו בייפאס, והוא חסך לי הסחבות עם ציוד מיותר שלא מתאים לי למה שאני רוצה, אז זה שווה את זה בסופו של דבר.
ArielY
Supporter
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 23:46   
ציטוט:
לגבי המחיר, זה פדאל שעולה מעל 700 שקל שזה פאקינג יקר לאפקט כל כך פשוט

זה לא פאקינג יקר, זה אחושלוקי פאקינג יקר #wink
מה אני אגיד לך, מקווה שזה באמת שווה את ההשקעה.
מה רע באיביי אני שואל.
  TamirE  
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 23:55   
שמע, אם מה שאתה מביא מאיביי זה מאה דולר + עשרים דולר משלוח לפני מיסים וכאב ראש וחיכיון צריך לחשוב אם זה שווה את ההבדל.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון