תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:28
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
[התייעצות] מולטי יקר.
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
  גיטריסטט  
[התייעצות] מולטי יקר.
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 10:37   
החלטתי שאני ילך על מולטי של בוס או ליין 6, כי להגיע לסאונד טוב ומה שאני רוצה עם אפקטים בודדים יכול לעלות לי מעל 10 אלף שקל בשקט.

עכשיו אני מתלבט אם לקנות את הבוס gt10 או את הPOD X3 Live של ליין 6.
יש לי סטראט אמריקאית, ואני יודע שמבחינת מודולציה שתיהם ישרתו אותי כראוי, אבל מבחינת דרייבים, משום מה נראה לי שהבוס יותר מידי מטאליסטי בשבילי, אני מחפש סאונד יותר חם.
ולפי הדגימות ששמעתי, הליין 6 קצת יותר חם .

וגם מבחינת נוחות היייתי רוצה לדעת מה יותר נוח.

----------
ואין לי רקע אם מולטים בכלל! אז הייתי רוצה שתבהירו לי משהו, הרי בערך למולטים האלה לכל אחד יש בערך 6 לחצנים, אבל אם לדוגמה אני רוצה שיהיו לי כביכול , דיסטרושיין , אוברדרייב, דיליי, קורוס, פלנג'ר, פייזר , ויברטו , קומפרסור--הרי כבייכול עברתי את המכסה האפשרית !
איך זה עובד אם אני רוצה שיהיו לי בהופעה אפקטים שונים יותר ממספר הלחצנים, ולא סתם בבית, אלא בהופעה שהכל יהיה נגיש וקל.
איך זה עובד?
mellowcandle
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 11:01   
הדרך הפשוטה ביותר היא ללכת לשמוע בחנות ולנסות ולשחק עם הפדאל...
benny schwartz
תומך
re:
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 11:13   
* עריכה - שעה אני כותב, ותוך כדי אני רואה שנוספה כאן תגובה, אז אני מצטרף להמלצה, ובכל זאת מרחיב קצת...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

דווקא אני אחד שלא משתמש בכלל במולטים...

ובכל זאת:
א. מקדים תגובות נזעמות צפויות - חפש כאן בפורום יש כאן המון דיונים חרושים בנושא. בין היתר תוכל לראות שכבר הרבה נכתב גם על הבוס לעומת ליין6.
בכל מקרה - שים לב גם בדיונים האחרים, וגם אני אישית מוסיף לךך לרשימה את המולטי של VOX. במיוחד אם אתה מחפש "סאונד חם" -

ב. וכאן לדיון שגם הוא נטחן פה רבות - ההגדרות האלה כל כך אינדיבדואליות, שכל מה שנותר לך הוא לגשת לחנות א' לשמוע, לגשת לחנות ב' לשמוע, לגשת לחנות ג' לשמוע. לחזור לראשונה, ולהחליט. ביום אחד שתפנה לעצמך תחסוך את כל הטרטורים והלבטים.... מה שלי נשמע "חם" לשני נשמע "סגור" ,וכו'...

ג. באופן כללי - במולטי יש דבר שנקרא "פריסטים" (למעשה זה היתרון היעקרי של מולטי...) - הכוונה לכך שאתה "בונה" לך סאונד עם אופי מסויים - שמורכב למעשה מכמה אפקטים - לדוגמא, אתה יכול לבנות פריסט שבו יש קומפרסור, דרייב, דיליי, ריוורב, וקורוס. כל זה בלחצן אחד. אתה בונה על לחצן אחר אופציה "לנפח" את הסאונד ע"י הוספה של לאיודע מה... וזה על גבי הפריסט הקודם. יש כמובן המון אפשרויות של בניה, אתה מחליט מה יש בכל פריסט כזה, ויכול כאמור להשתמש בכמה פריסטים במקביל.
מה גם שברוב המולטים יש לכל אחד מהפריסטים שני מצבים - כלומר שאם יש לך 6 דוושות, זה בעצם 12... (אתה לוחץ על פדל נוסף שמעביר את הפדל הנוכחי למצב B )

בקיצור ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות , לגמרי....

אבל כדי להבין את זה באמת אתה חייב לחזור לשלב הקודם, ללכת לחנויות ולשמוע - לבקש הדגמה, ושיסבירו לך איך זה עובד. חשוב גם לשמוע את הסאונד בתנאים קרובים ככל הניתן לתנאי העבודה שלך - אני בזמנו חיפשתי מכשיר לעבודה בדיירקט, אז ביקשתי שיחברו אותי לPA ולא למגבר גיטרה... תבדוק מה האפשרויות - חיבור לכניסת הליין של המגבר לעומת כניסה עוקפת הפרה של המגבר, ייתכנו הבדלים בסאונד.
אני ממש לא מבין מאיפה האמירה שהבוס יותר מטאליסטי מהליין 6. אני דווקא מרגיש ההיפך..., אבל גם זה לא נכון, כי מכלך אחד מהם אתה יכול להוציא המון ואריאציות, בכל קשת הסאונדים - מג'אז עדין ומלא, עד הדיסטורשיין הכי רצחני... תלוי בתכנות, בבחירת הסאונדים, וב-נ-ג-י-נ-ה!

אני יודע אישית שגם בחלילית (BOSS) וגם במיוזיק סנטר (ליין6) יש שירות מעולה, והם מכירים את המכשירים שהם מוכרים על בוריים, ידעו להדגים ולהבסיר לך כל מה שתצטרך.

לגבי מרום (VOX) אני פחות יודע. אני משער שהמכשיר הזה נמצא מספיק זמן במלאי כדי שהם ידעו לתפעל אותו...

שיהיה לך בהצלחה #thumbsup
ogeva
Act Compatible
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 11:13   
זה עובד בבפריסטים, אבל בכל אופן יש להם יותר משישה לחצנים. יש כמה שצריך.
כמו שנאמר תלך ותתרשם בחנות - אין יותר טוב מזה.
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 11:18   
אני לא אתחיל לסקור פה את התכונות של כל אחד מהשניים גם כי אי אפשר וגם כי את ה GT10 לא היה לי באופן אישי.
אתה יכול לקרא בטסטר על ה X3 (הקטן לא הלייב) כאשר ללייב יש את אותן תכונות רק שהוא משולב בלוח ריצפתי ויש לו עוד כמה דברים נחמדים.

מניסיון אישי עם ה LIVE, זה באמת מכשיר טוב, אין מגבלות כמעט מבחינת מה אפשר לעשות איתו והסאונד דיי טוב.
היה לי לפני המון שנים את ה GT5, 3, 6 שלושתם היו לי רזים פלסטיים ומאוד מאוד מורכבים עם יותר מדי אפשרויות תיכנותיות, אבל...
מחוות דעת של משמשים ב 8 ועכשיו ה 10, הבנתי שמדובר במכשירים עם סאונד טוב מאוד, אבל אני "מנחש" שהמשחקים שבוס אוהבים להכניס באפקטים שלהם נשארו, כלומר יותר מדי אפציות לשחק איתן.
אבל שוב, זה מניסיון עם מכשירים קודמים ולא עם ה 10.

מבחינת תכנות, שניהם מציעים שפע אפשרויות ואם זה המולטי ה1 שלך אז יקח לך קצת זמן להבין מי נגד מה אבל למזלך יש אפשרות של תיכנות בעזרת ממשק מחשב וזה הופך את כל העניין לקל יותר ומהיר יותר.

אין לך הרבה ברירות אלא לגשת לחנויות ולשמוע את האפקטים.
שוב, לדעתי שניהם ישמעו לך טוב (מולטי ראשון שלך) אבל תבדוק אולי איזה מהם כלכלי לך יותר או מציע מכשיר בנוי איכותית יותר או נוח יותר ? למשל הצג ב LIVE ממש על הפנים, אם המכשיר לא על השולחן לידך אתה פשוט לא רואה מה כתוב עליו.
  גיטריסטט  
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 18:17   
אוף אחד אומר לי ככה אחד ככה חחחח
וזה בעיה אצלי אני גר בצפון זה יהיה טירטור רציני בשבילי לבדוק את שתיהם.
ואין דגימות באינטרנט כל כך טובות ומסבירות.
משום מה הפוד נראה לי הרבה יותר נוח, אתמול הייתי בהופעה של להקה חסידית שלאחד היה פוד כזה, והיא לו אחלה סאונד במודולציה , בדיס' היה לו עדין כזה וחם, ואחרי זה דיברתי איתו שאלתי אותו הוא אמר שהוא פשוט כיוון אותו שיהיה עדין. והוא אמר לי גם שבודדים עדיפים על מולטי חח אבל לא נורא אני יסתפק במולטי.
הבוס נראה לי פחות מתאים לי לפי הדגימות באינטרנט , כל הדרייבים היו צורמים מאטליסטים שלא מדברים אליי בכלל .

לא יודע מה לעשות
בועז ש
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 18:32   
תשמע, אתה רוצה לעשות קנייה שעולה כמה אלפים. זה שאתה בצפון וזה טרטור זה חבל אבל כדאי לך מאוד לעשות את הסיבוב. קח את הגיטרה ובוא למרכז, ייקח לך בוקר אחד לעשות סיבוב בין החנויות ולשמוע בעצמך את הדגמים ואז אתה תדע הכי טוב מה נכון לך. במקומך הייתי משקיע את הזמן ולא מסתמך רק על דוגמאות מהאינטרנט.
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 20:47   
בשביל לבלבל אותך עוד קצת -

אני קניתי את הדבר הזה:
http://www.tcelectronic.com/NovaSystem.asp

בעיני הוא עולה על פוד לייב ועל הבוס - אם אתה נכנס איתו למגבר. הוא לא מדמה מגברים (אם כי יש לו איזה מדמה בוקסה ואפר להכניס אותו ישירות למיקסר או PA, אבל לא ניסיתי את זה).
הוא נותן לך את מה שאתה צריך בקטע שהוא ממש 7 אפקטים עם לחצן. יש פריסטים (כי במודולציה אתה בוחר - או קורוס, או פייזר, או פלאנג'ר למשל), אבל בתוך הפריסט השליטה באפקטים השונים היא ממש כמו בפדאלים בודדים. מה שעוד מגניב בו זה שיש לו דיסטורשן/אוברדרייב אנאלוגי שנשמע ממש טוב (אבל לא היי גיין).
לדעתי הקטע שזה אפקט אחד בכל קטגוריה דומה גם בליין6 וגם בבוס, ככה שזה לא חיסרון בהשוואה לתחרות.
בכל אופן - 2300 שקל כולל משלוח ומסים דרך איביי, אם זה מעניין אותך אני אתן לך את החנות.
הודעה פורסם: שישי 19 יונ',09 21:31   
ציטוט:
בעיני הוא עולה על פוד לייב ועל הבוס

תרשה לי לחלוק עליך אורן...
אבל המכשיר הזה אינו מדמה מגברים (חלק נכבד וחשוב מאוד ב X3 וכו) אין לו חיבור USB (עד כמה שראיתי) והוא אינו יכול לשמש ככרטיס קול ואין לו דוושת EXP וכו וכו וכו, אין לי כוח לפרט יותר מדי.

אני לא חושב שהאחד עולה על השני, אלה 2 מכשירים שונים ביעוד שלהם לדעתי, הנובה בא יותר לרכז את המודולציות למי שכבר יש לו סאונד PRE + מגבר מסודר בצורת קומבו או משהוא בסגנון ואילו הפוד \ בוס באים לתת מענה של ALL IN ONE.
TamirE
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 20 יונ',09 01:07   
תחשוב טוב מה אתה צריך.
מולטים נותנים לך פתרון של הרבה אפקטים שאתה מפעיל במעבר בין פריסטים. בגלל זה אגב, לא תמצא סוויץ' און/אוף לפייזר, פלנג'ר, קומפרסור, קורוס, ריוורב, דיליי וכד'. בד"כ יחתכו קצת ויתנו לך סוויץ' עבור "מודולציה" במקום קורוס/פלנג'ר/פייזר מתוך הנחה שלא תשתמש בשלושתם בו זמנית אבל האמת היא שלא בטוח שתצטרך את זה גם כן.

אחד היתרונות של מולטי זה האפשרות לעבור בבום מפריסט אחד לאחר, גם אם הם ממש ממש שונים (משהו כמו 5 לחיצות על פדאלים בודדים למשל).
אבל אתה באמת צריך את זה?
בכמה אפקטים אתה משתמש על הבמה כבר?

יש לי פוד 2.0. השתמשתי בו בעיקר בשביל דיסטורשן וריוורב.
עברתי לדיסטורשן נפרד בפדאל שחובר לפני הפוד וקצת אחרי זה גיליתי שבעצם כל מה שאני צריך זה בוסטר וריוורב במגבר ואני יכול להשאיר את הפוד לנוח בבית.

השאלה היא מה אתה מנגן ומה אתה צריך.

אני בכלל חושב שכל הפייזרים, פלנג'רים וחברים שלהם לא מתאימים לי, והרבה אפקטים מצועצעים מידי בשביל המוסיקה שאני מנגן היום.
ברגע שגיליתי שאני יכול בלי מולטי, נטשתי אותו לאנחות.
יש לו עדיין שימוש בתור דיירקט בוקס ומכשיר אימון נוח לשעות בעייתיות עם אזניות אבל לא על הבמה.

אני יותר אוהב את הדיסטורשנים של הפוד מאשר של בוס, אגב, יש כמה סאונדים מאוד מעניינים... אבל זה עניין של טעם. נסה את שניהם.

אבל תחשוב טוב אם אתה לא סתם הולך על כמות של אפקטים זמינים שגם ככה בסוף לא תשתמש בהם.

מינימליזם זה אחלה קונספט #smile
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

לך לעמוד 1, 2, 3, 4   הבא
עמוד 1 מתוך 4

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון