תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:29
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
בתחילת הדרך
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (140) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  Amirhe  
בתחילת הדרך
הודעה פורסם: חמישי 21 נוב',02 22:52   
אהלן לכל חברי הפורום .
אז אני בשנה האחרונה נכנסתי קצת יותר לתיאוריה והפסקתי לנגן סתם טאבים מהאינטרנט.
כרגע אני במצב שאני שולט בסולמות מג'ור מינור והפנטטונים , אני מתרגל אקורדים על כל סוגיהם אבל חסר לי כיוון ...

יש לי ספר של Jody Fisher שהוא תכלס כרך ראשון בסדרת ג'אז שבו יש את הבסיס של הבסיס (קניתי אותו במרום) . יש בספר תרגולים של התקדמויות אקרודים , אילתור ועוד ...
הבעיה שאני מרגיש שזה לא מספיק , משהו חסר...

אני צריך טיפים ועיצות לכיוון , עיצות לספרים יעילים , שיטות תירגול שיש כאן לאנשים הכוללות תרגילי חימום ועד לרמת האימון היומי שלי + תהליכי למידה .

אני יודע שזה נושא ענק , אז אם תוכלו לזרוק הערות בנקודות ושאר טיפים...
תודה מראש! #guitarist
Rock_Artist
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 21 נוב',02 23:09   
נתחיל בזה שהבנתי שהכיוון שלך הוא ג'אז יותר.

ספר מעולה בעברית שיעזור לך מאוד (צריך ידע בסיסי כמובן) הוא יסודות בהרמוניית ג'אז או שם דומה (אני אבדוק את השם והכותב ואחזור אליך בנושא הזה).

על מנת שהתיאוריה תעזור לך תדרש לדעת אותה מספיק טוב כדי ליישם אותה. לדוגמא יכולת של ביצוע טרנספוזיציה בזמן קריאה של תווים היא יכולת תיאורטית שיושמה מעשית ברמה גבוה, כאשר תדע לחשוב מספיק מהר וליישם הדברים תדע שאתה מתקרב למה שאתה רוצה.

כמה ספרים שתרצה אין כמו מורה בשר ודם שיוכל לפקח על ההתקדמות שלך ובכך לעזור לך להתקדם מהר יותר ובמינימום שגיאות.
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 21 נוב',02 23:55   
מבחינת מקורות לרכישת השכלה: אני מכיר 4 סוגים:
1. ספרים - הלכת נכון אבל למה נעצרת? גש עוד פעם לחנות הספרים לתאוריה הקרובה למקום מגוריך (מרום, כ"ז, פרום וכ"ו) ובקש מהמוכר להציץ במדף הספרים של תאוריה למתחילים.
רכוש לך כותר אחד או שניים (או עשרה), חזור הביתה ותמשיך לטחון ואחרי שתסיים - חוזר חלילה. אין ספר אחד נכון ובייחוד, אין ספר אחד שאחרי שקראת אותו הכל מסודר.
יש כל כך הרבה לקרוא וללמוד שאצלי קניית ספרי תאוריה זה כבר אובססיה.
2. כמו ש RA כתב: אין הנאה רבה יותר מלשלם סכום נאה (כולל מע"מ כחוק) למורה. יש מורים שגם עושים קפה.
הייתרון הגדול במורה הוא לא שהוא יודע יותר מהספרים. (הוא למד מהם הרי. לרוב הוא יודע פחות). זה גם לא שמורה מסביר יותר טוב. אבל מורה טוב יידע לזהות את נקודת הפתיחה שלך ופה נעוץ הסוד.
מאחר ומוסיקה זה תורה קלאסית של "נדבך על נדבך", הדבר הכי חשוב הוא לבנות יסודות מוצקים לפני הנחת המדרגות לעליית הגג.
מורה לא חייב להיות "מורה פרטי" ויש הנאה רבה וחדווה סוציאלית בלימוד קבוצתי. (קונסרבטוריון, אקדמיה, בי"ס וכ"ו. יש בכך גם ייתרון כלכלי ועוד כמה כמו מתן מסגרת וכ"ו)
3. אינטרנט: אז זהו. שכנראה כבר הכל כתוב בסייבר ספייס וצריך רק לדעת למצוא.
כמו בספרים, גם בצורה הספרותית הזו יש בעיות, רק שהבעיות לא גורמות נזק כלכלי נורא. (הן כן גורמות לשואה מוסיקלית אבל זה כבר עניין אחר).
הקשת המילים: Musical Theory בתוספת לנושא המדוייק כמו: Harmony, Voice leading, Orchestration, Scales, Modes וכ"ו, באינדקס חיפוש יעיל סטייל גוגל, תניב תוצאות הרסניות לסבלנות שלך לברור את מה שמתאים לך.
4. כרגיל, אצלנו, גישת ה-גם וגם וגם, או כמו שמקובל לכתוב במבחנים אמריקאים: כל התשובות נכונות.

כמה הערות אגב:
כמו ששמת לב, נמנעתי מלנקוב בשמות של ספרים ספציפיים.
אבל זה במיוחד משום שלא הגדרת בדיוק (אבל בדיוק, ע"ע מורה סעיף 2 קטן) מה חסר לך או מה מעניין אותך.
ההגדרה המדוייקת ממש חיונית כאן משום שייש טונות של חומר כתוב כמעט בכל נושא.
אני מקווה שאתה קורא אנגלית משום שבעברית החומר זעום ו... בעייתי (כן... גם הספר של מוכיח הגדול ש-RA נקב בשמו).

תיאוריה הופכת לתיאוריה, כשהיא נכונה בכל מצב ללא קשר עם פרקטיקה.
אני מניח שאותך מעניינת השורה התחתונה (מה יהפוך אותי לנגן מיומן / משכיל / מבין יותר). מניח אמרתי. אני מקווה שלא.
OK, אז ההערה של RA באמת נכונה וחשוב שתתקדם במקביל בערוץ התיאורטי והפרקטי אבל!!! קח בחשבון שספרי התיאוריה הטובים באמת ממש לא מתעסקים עם ביצוע ו"איך לבצע". להיפך.
לעומת זאת - אם אתה חובב ספרות אז ברוב הספרים ל"לימוד נגינה" ישנם פרקים תיאורטים אשר עוסקים בבניית סולמות ואקורדים.
לצערי, שוב, הספרים הכתובים בלשון הקודש מחפירים לרוב. (ובשפיץ הפרמידה הספרים של מש' ברק).
גם כאן - מורה טוב הוא מורה לחיים

שיהיה בהצלחה
  Amirhe  
הודעה פורסם: שישי 22 נוב',02 16:41   
אז לפני הכל אני רוצה להודות לכל מי שענה !!! אחלה תשובות , רק מראה לי למה הפורומים פה הם אחלה , כל בן אדם פה ברמה ולא עושים פה בלגן ... אני מרוצה.

עכשיו לגבי , אני אהיה יותר ספציפי ...
אני לא מעוניין עדיין להכנס לג'אז , אני עדיין בשלבים ההתחלתיים שהם , קריאת תווים , סולמות בסייסים (פנטטוני ומג'ור מינור) ואקורדים על כל סוגיהם .
אני כרגע מתכוון להכנס לתוך הירמון ומה שנקרא Chord Progression's .

1. לגבי מורה , היו לי כבר שניים ואחד אפילו מנגן ב"גאיה" , שניהם אחלה של אנשים אבל הרגשתי שאני משלם לחינם . אני לא רוצה לבוא לשיעור ולהתאמן על מה שאני יכול להתאמן בבית . בכל זאת , שיעור בימינו זה עסק יקר... אני מעוניין לבוא , ללמוד תיאוריה , לישם קצת ואז להתאמן בבית . מצידי אפילו לקחת שיעור אחת לשבועיים ואז לדעת שהתאמנתי על מה שלמדתי . אבל עוד לא מצאתי מורה טוב ורציני שלא ישכח מה הוא עשה איתי בשיעור הקודם ... אם יש אפשרות להמליץ לי על מישהו , אני אשמח .

2. לגבי ספרים , אז אני רוצה ספר או כמה ספרים שכוללים חלק לימודי וחלק תרגולי .
לדוגמה אקורדים , שיהיו לי תרגילי אקורדים ופוזיציות ככה שיכנסו לי טוב טוב לראש... כרגע לבנות אותם אני יודע , אבל אין כמו תרגול מוכח לשיפור הטכניקה והזכרון .

3. סולמות , כבר ראיתי שבאינטרנט יש מלא חומר בעיקר על זה ואפילו יש מחוללים של JAVA ואני אחפש באמת חומר על מודוסים , אבל גם כאן אם יש משהו מוכר למישהו , ספר טוב , אני אשמח לקבל את שמו .

זהו לעת עתה , אני במקביל לומד קצת בלוז ... לג'אז אני אקפוץ בעתיד ... #smile

תודה!
#read
eliya
הודעה פורסם: שישי 22 נוב',02 17:04   
אז ככה.
קודם כל, עושה רושם(עושה, לא אמרתי שזה באמת, ככה זה נראה) שאתה כאילו מפחד לנגן, וזה לא רק אתה, זה עוד הרבה אנשים שעושים "וואו, מוסיקה, איך אני אבין את זה?!" וזו גישה לא נכונה. אז תתחיל לנגן, זה הכי חשוב, תאלתר לבד, תמצא להקות לנגן איתן, תתחיל לכתוב דברים. גם שאתה לא יודע הרבה תיאוריה, זה יעזור ויפתח אותך מאוד.

תשובות לשאלות/ נקודות שלך:
1. לך לקונסרבטוריון, תבקש ללמוד תיאוריה. יביאו לך מורה שילמד אותך תיאוריה וקריאת תווים. בדרך כלל בשיעורי תיאוריה האלה מתרגלים על פסנתר, שזה גם טוב. ככה אתה מכיר את הפסנתר ולומד קצת(קצת מאוד) לנגן עליו וגם זה עוזר יותר להבנה. בבית תתרגל על גיטרה.

2. לא כל כך הבנתי את השאלה, יש לי קצת בעיות בהבנה.. #biggrin

3. ספר שכתובים בו שמות של כל האקורדים או מה? יש לי פה ספר שנקרא 'הרמוניה ליד המקלדת' שהוא דיי טוב.

שוב, כמו שאמרתי. תתחיל להקשיב להרבה מוסיקה, במיוחד ג'אז אם אתה רוצה להיכנס לזה(וסתם אם אתה רוצה שיהיה לך טוב בחיים #biggrin ).
תתחיל לנגן עם להקות. זה מאוד מפתח. תתחיל לכתוב חומרים, זה גם עוזר. במיוחד כתיבה והקלטה על המחשב.

וסתם משהו. הזכרת בהודעה הראשונה שלך תרגילי חימום. אני לא יודע על כאלה, אז אני שואל את חברי הפורום, יש כאלו תרגילים? אני חושב שדיברו על זה פעם בפורום, אבל עוד לא עשיתי חיפוש. אז אני שואל פה, לא להתעצבן. אם יש שרשרת שמדברת על זה. או אם מישהו מכיר כזה תרגיל. שיתן הודעה.
שבת שלום.
  Amirhe  
הודעה פורסם: שבת 23 נוב',02 12:19   
אוקיי... אני לא פוחד לנגן , אבל אני מעדיף להשאיר את כל נושא ההקלטות והכתיבה להמשך הדרך. כרגע אני מתרכז בלמידה , שיהיה לי רפרטואר של אקורדים , שלל פוזיציות וסולמות...
אני כבר שנה מנגן בצורה רצינית ולא סתם שירים של להקות .
היה לי ניסיון גם עם הרכב , אבל האנשים שם היו מאד לחוצים להופיע...
אני באתי בשביל ה FUN של ללכת לאולפן וחזרות והווי להקתי וכל זה לא היה אז עזבתי.

אם יש כאן כאלו שבא להם להפגש לנגן בשביל הכיף ואולי מי יודע , ההר יוליד עכבר , אז שבאמת יפנו אלי... אני מעוניין להצטרף לאיזה הרכב ...

בכל אופן , אני עדיין אחכה לעוד תשובות בפורום , אני בטוח שיש ספרים של תרגולי אקורדים וכל זה... לא סתם אינציקלופדית פוזיציות... כל מיני ספרי תירגול ...

תודה!
eliya
הודעה פורסם: שבת 23 נוב',02 13:52   
אין לך מה להשאיר את הכתיבה וההקלטה להמשך הדרך. תתחיל עכשיו! זה רק יעזור לך!
עוד הצעה, תוציא תפקידים של נגנים ותכתוב אותם בתווים(קצת לוקח זמן, אבל זה כדאי!), זה יעזור לך להבין את הראש של הנגן.
להקה אחת מיהרה להופיע, זה לא אומר שכולן ככה. אפילו אתה לא חייב למצוא להקה, אתה יכול למצוא עוד נגן לנגן איתו בשביל הכיף ואולי לפתח את זה למשהו.
בקיצור, מה שאני אומר זה שתתחיל להתאמן. אל תחכה לספרים ולמורים. תתחיל עכשיו!
וזהו. שבת שלום.
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שבת 23 נוב',02 14:20   
כן יש
בעברית?

אז הוזכר הרמוניה ליד מקלדת של כהן, צור וואגנר. - מיושן בטרוף ולא כולל התייחסות לגיטרה. אפקטיבי אם אתה רוצה ללמוד את ההרמוניה דרך הפסנתר.

יש ספר של אגון קורט שנקרא "תאוריה". זה פשוט ערימה של לוחות שמסבירים איך בונים אקורד זה וסולם זה ושיטה זו.
התרגום עמוס שגיאות והעבודה איתו מחייבת הבנה קודמת אבל הוא יעיל.
ספרי התאוריה של לזר נקראים תאוריה א/ב/ג/ד
מצויינים למתחילים אם כי מיושנים ו...שוב, לא מתייחסים לצרכים הספציפיים לגיטריסטים.

יש עוד כל מיני חוברות שאני לא ממש מכיר.
אני חוזר על המלצתי שתחזור לחנות ותבקש לראות בעצמך את מדף ספרי התאוריה ותחליט על פי צרכיך המדוייקים בעיצה אחת איתם
matan__
הודעה פורסם: שבת 23 נוב',02 18:35   
אחי עזוב אותך עברית,עזוב אותך מרום.
אני אומר תיכנס לאמאזון ותאמין לי שבטוח אתה מוצא שם ספרים לטעמך.
אני קניתי כבר כמה וכמה חוברות וספרים משם.
קודם כל אני רוצה להגיד שאתה חייב להיות סגור על הסגנון שאתה רוצה ללמוד אותו ואז לחפש ספרים מתאימים.
אז ככה לגיטריסט troy statina יש סדרת ספרים מבית הל לאונרד והם באמת פצצה .
כל ספר מושקע ביותר ומסביר בצורה נרחבת על תאוריה ונותן דוגמאות מצוינות ותרגילים נהדרים ומהנים שזה בכלל חשוב אפילו קצת על הלחנה ,רוב החוברות שלו מגיעות עם דיסק.
ואל תפחד מזה שהכותב הוא גיטריסט רוק -הוא יודע מה שהוא עושה והוא מלמד בקולג' למוסיקה בוויסקונסין.
2. ג'ון פטרוצ'י שהוציא 2 ספרים באמת שווים גם יש בהם תאוריה והמון תרגילים פצצתיים וגם טכניקה וגם אפילו קצת על תפקידים ללהקה וכתיבה.
יש מה ללמוד מהם ,לא חסר .וזאת רק ההתחלה יש המון דברים מצויינים באמאזון פט מאתיני ועד ג'אזיסטים שמלמדים תאוריה אפילו מאלמסטין .
קיצר תבדוק.....

נ.ב. לא תמצא אף פעם ספר שיתקרב לרמה ולכמות התוכן שנמצאת במחברות שיש לי מהמורה שלי.
matan__
הודעה פורסם: שבת 23 נוב',02 18:41   
אחי עכשיו עלה לי רעיון אדיר לראש!!!!!!!!!!!!!!!!!!
לרגל בואו לארץ של הגיטריסט המופלא אל דימיולה ,(אגב מישהו הלך להופעה?)
תקנה את ספר התווים המלא שמכסה את כל ההופעה האגדית friday night in san francisco
כל הספר בתווים ללא טאב אחד בכלל.
הספר מכסה את 3 התפקידים לכל חמשת השירים.
קיצר דיברו פה על קריאת תווים - אז תנסה את הספר הזה תאמין לי שזה מהנה .
זאת הדרך היחידה ללמוד תווים בצורה יעילה -פשוט לחרוש ספרי תווים שלמים.
#thumbsup
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון