תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 11:03
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
חיבורי המוניטור באולפן
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (445) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים
  צופיפניק  
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 15 דצמ',02 14:35   
מיקסר מנותק מהחשמל, מוניטורים דלוקים ומחוברים אליו: עדיין יש האם!

כבלים מנותקים מהמיקסר, אבל מחוברים עדיין למוניטור: אין האם!
משהו מעניין: ברגע שה-PL נוגע במתכת כלשהי ששייכת למיקסר, ההאם חוזר, ואפילו יותר חזק. (עם מתכות אחרות זה לא קורה)
אבל אני מכיר את התופעה הזו גם מגיטרות וכאלה: לא יודע אם זה קשור.

כבלים חזרו לתוך המיקסר, מיקסר עדיין כבוי: שוב יש האם.
הוצאתי את הסינטי (קורג טריטון) מהחשמל: אין שינוי.

רגע, עכשיו שמתי לב למשהו מוזר: פתאום הימני הפסיק לעשות האם, ורק השמאלי מרעיש כרגע.
(בעצם הימני גם מרעיש, אבל האם חלש יותר)
החלפתי את הכבלים ביניהם (הימני עכשיו מחובר ליציאה השמאלית מהמיקסר, ולהפך) - ועדיין רק השמאלי מרעיש!
החלפתי את הכבלים לחלוטין - עכשיו השמאלי מחובר באותה צורה שהימני היה מחובר, עם אותו כבל - והשמאלי עדיין מרעיש יותר. יכול להיות שזו בעיה ברמקול עצמו??

ניתקתי משניהם את הכבלים לגמרי - עכשיו שניהם די שקטים.

מה לעשות??
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 15 דצמ',02 15:43   
אין בעיה ברמקולים אם כשלא מחובר אליהם כלום אין רעש.
החסרת בדיקה:
חבר רק את המיקסר לרמקולים כשהמיקסר לא בחשמל. כלומר - נתק מהמיקסר כל מכשיר חשמלי שמחובר אליו בצורה ישירה או עקיפה - לא את הרמקולים! אותם תשאיר מחוברים.
אם אין רעש במצב זה (HUM, ולא משהו אחר כרגע), תתחיל להחזיר את החיבורים שהיו במיקסר, אחד-אחד, עד שהרעש יחזור. זכור את זה שגורם לכך.
האם המיקסר/רמקולים הגיעו עם תקע חשמל ישראלי עליהם או שאתה/מישהו חיבר את זה?
  צופיפניק  
S.Supporter
הודעה פורסם: ראשון 15 דצמ',02 23:11   
אני רק רוצה להבין משהו אחד: המגברים אמורים להוציא רעש לבן בווליום נמוך מהטוויטר, והאם בווליום נמוך מהוופר, גם כאשר לא מחובר אליהם שום דבר?
זה לא נראה לי הגיוני...
(אבל מה אני מבין #biggrin )
זה קורה גם כאשר הרגישות של המגבר היא על מינימום, אבל אז זה יותר חלש.
(מדובר ברעשים חלשים מאוד שאני צריך ממש לקרב את האוזן למוניטור כדי לשמוע אותם.)

בכל מקרה, ביצעתי את הניסוי.
* מוניטורים לא מחוברים לכלום - רעש חלש מאוד כמו שתיארתי קודם, אבל לא האם חזק.

ניתקתי מהמיקסר את כל החיבורים, כולל החיבורים של כרטיס הקול אליו.
* חיברתי את המוניטורים: אין האם.

* התחלתי לחבר: קלידים - אין האם.
* מכשיר אפקטים לגיטרה - אין האם.
* כבל מיקרופון (לא מחובר לשום דבר) - אין האם.

* כבלים מיציאות 1,2 של הקופסה החיצונית כרטיס הקול (דלתה 66) - פתאום יש האם!!
הוצאתי אותם כדי לבדוק, עכשיו ההאם נעלם.
בשלב זה יש לציין שכשאר יש האם - הוא יותר חזק ברמקול השמאלי - אני די מוטרד מזה...

המשכתי לחבר:
* יציאות 3,4 של כרטיס הקול - יש האם (זה כבר צפוי)
* כניסות 1,2,3,4 של כרטיס הקול ליציאות Insert במיקסר - יש האם. (כנ"ל)

בקיצור - הבעיה היא בכרטיס הקול. מה לעשות?? #ugh #ugh

שאלה נוספת: איפה משיגים חיבורי TRS מאוזנים? לא מצאתי בכלי זמר, לא במיוסיק סנטר ולא ב"דיאז"...(אלה שלושת החנויות היחידות בראשון)
כרגע יש לי מחסור ב-PLים, המוניטורים מחוברים עם ה-PLים של הגיטרה והבס, וזה יוצר בעיה. אז חשבתי שאם כבר קונים כבלים מיוחדים בשביל המוניטורים, שהם כבר יהיו מאוזנים. (ותמיד טוב שיש בבית...)
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 15 דצמ',02 23:32   
לבדיקה הזו אני מחכה כבר יומיים ואתה מקשקש לי עם רעש לבן ופניקה מיותרת #smile
רוב הסיכויים שהבעיה במחשב, אבל עד שנהפוך אותך לשד יש סיכויים לכל דבר.

כעת נשארנו עם קופסת החיבורים החיצונית של כרטיס הקול. לבדיקות הבאות מספיק לחבר רק כבל אחד מהקופסא הזו למיקסר.
כעת, בסט-אפ הקודם של הבדיקה,
1. חבר למיקסר רק את יציאות הקופסה (נתק את הכניסות אליה).
יש זמזום נמוך?
כן?> לך לסעיף הבא
לא?> חבר עכשיו את הכניסות של הקופסה לאן שהן היו מחוברות מקודם (אולי למיקסר או כלי נגינה חיצוני).
חזר הרעש? דווח

2. אם יש המהום, כאשר כל כבל שלא יהיה מחובר בין הקופסה למיקסר, השאר מצב זה לרגע, ו..:
א. כבה את המחשב והוציא את התקע שלו מהחשמל.
הפסיק ההמהום?
דווח, כמו כן..
ב. נתק את הקופסה מכרטיס ה-PCI המארח שלה בתוך המחשב. (אם צריך לכבות משהו, עשה זאת לרגע). במצב זה אסור שיהיה שום חיבור פיסי בין המחשב לקופסא ולמיקסר.
יש המהום? דווח
-----
אם בכל הבדיקות המחשב מתגלה כאחראי על הרעש, זו תופעה נפוצה, ותלויה מאוד בזיווד וספק הכוח שלו, ואין לשלול חיבור חשמל לקוי בתקע או בשקע (או במפצל שבדרך).
חזור אלי עם תוצאות ונמשיך.
------------
רחש חלשלש מרמקול הוא טבעי במרחק שאתה קלטת אותו (אוזן צמודה), וזאת כאשר הוא מחובר למגבר פעיל.
  צופיפניק  
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 16 דצמ',02 12:18   
מצטער שאני משגע אותך, ראובן #biggrin

גיליתי עכשיו משהו נוסף:
בבדיקה הקודמת, הכל נעשה כאשר המיקסר לא היה מחובר לחשמל.
עכשיו גיליתי, שכאשר אני מחבר את המיקסר לחשמל - ההימהום חוזר, אפילו אם אין שום דבר שמחובר אליו (גם לא כרטיס הקול)!
זה קורה גם כאשר המיקסר כבוי, וגם כאשר הוא דלוק. כלומר - החיבור הפיזי לחשמל הוא זה שגורם להימהום. כשהוא לא מחובר - אין האם.
(לא יודע איך לא שמתי לב לזה קודם)
ההאם שנגרם כשהמיקסר הוא חזק בהרבה מההאם שנגרם מכרטיס הקול!

בכל זאת עשיתי את הבדיקה לגבי כרטיס הקול.

הוצאתי את המיקסר מהחשמל, וחיברתי כבל אחד מיציאות הקופסה למיקסר - יש האם.
(בשלב זה גם רציתי לבדוק אם זה הכבל שעושה בעיות, והוצאתי לרגע את הכבל מהקופסה - ההאם נעלם.)

כיביתי את המחשב - עדיין יש האם.
הוצאתי את המחשב מהשקע בקיר - עדיין יש האם.
ניתקתי את המחשב מהקופסה החיצונית - ההאם נעלם.

אגב, יש לציין שיש האם (חלש יותר) אפילו כאשר כבל שיוצא מהקופסה החיצונית רק נוגע בפיסת מתכת כלשהי על המיקסר.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 16 דצמ',02 13:09   
אתה לא משגע אותי, כי הבעיות האלה שאתה מדבר עליהן, קורות אצל לפחות 80% מהחברים כאן, ויש כאלה שזה מפריע להם והם מודעים לכך, ויש כאלה שלא.
פשוט, לא כולם יודעים או מבינים שאפשר לעבוד גם בשקט.
הבעיה, ברגע שנכנס המחשב האישי לאולפן, הוא הכריח אותנו להתמודד עם רעשים חדשים, חלקם בלתי ידועים מראש בשל המגוון הרחב של יצרנים, מרכיבי מערכות ורכיבי מחשב.
במקרה שלך מסתמנת בעייה חיווטית/חשמלית. כנראה (שוב, כי אני עוד לא יודע אילו הפתעות מחכות במערכת שלך#smile ) שיש לך בעיה של "לולאת אדמה".

אני אגיד לך מה צריך לעשות, אבל - אנא - תן למישהו שמבין לעשות את זה. לא מסובך ולא דורש ידע מופלג, רק אחריות מלאה:
הכנה
יש לפתוח את תקעי החשמל של כל הציוד המשתתף במערכת שלך.
בכל תקע יש שלשה מוליכים (אם יש רק שניים - דווח).
ליד כל מוליך יש סימון: ~ (=פאזה), 0 (=אפס), = (=הארקה, למעשה שלשה קווים, אבל לא מצאתי את זה על המקשים שלי.. והאחד הזה הו א אמצעי).
1. יש לוודא - לוודא!:
שבחיבור הפאזה מחובר חוט בצבע חום
שבחיבור האפס מחובר חוט בצבע כחול
שבחיבור הפאזה מחובר חוט בצבע ירוק/צהוב.
-כמו כן יש לבדוק שאין כבל אחד לחוץ או חשוף על גבי כבל אחד (בתוך המכלול של התקע).
תתכן אפשרות שחלק מכבלי החשמל יצוקים, כך שאין אפשרות לפתוח אותם בצד התקע, אז אולי בצד השני שלהם (כבל 'קומקום'), ואם שני השקעים יצוקים וחתומים, הייתי סומך על זה ששלשת החוטים מחוברים בהם נכון
-------------
2. רצוי להבטיח שכל החשמל של המערכת מגיע ממקור אחד בקיר. אם יש צורך, משתמשים במפצלים, אבל לא לצאת מנקודות שונות בחדר, עבור אותו ציוד המשמש לאודיו.
3. הציוד שלהלן חייב בהארקה, זה אומר שהחוט הירוק/צהוב חייב להיות מחובר בתקע שלהם:
א. מיקסר
ב. מחשב
ג. כוננים או כל מה שמתחבר למחשב בתור חומרה שאינה אודיו.

4. בציוד שלהלן מומלץ שלא יהיה חיבור הארקה בתוך התקע, שכן ההארקה מתקבלת באמצעות חיבור האודיו אליהם, ודרך המיקסר:
א. מגבר (או רמקולים מוגברים)
ב. מכשירי עיבוד צליל ואפקטים
ג. כל ציוד אודיו המחובר קבוע למיקסר.
---------------
לאחר ביצוע הפעולות הנ"ל, חבר רק את המיקסר למוניטור ודווח אם עדיין יש רעש. אם אין, המשך לחבר את שאר הציוד, קופסת הכרטיס רק בסוף. אם בשלב מסוים חוזר הרעש, דווח.
-----
כל הנ"ל הוא חובה בבדיקה בכל מערכת., וזה לא ענין פרטי שלך בלבד. כך שאפילו בשביל השקט הנפשי זה שווה.
---------
לגבי כיבלול. אני מציע שמי שצריך כבלים ינסה את ה'מעבדה של הפורום' - T-Kol, בפניה אישית או כללית, ואולי תהיה אפשרות שהוא יצור כבלים לפי דרישה ומידה במחיר נוח כולל משלוח.
הודעה פורסם: שני 16 דצמ',02 14:22   
לפני שאני מתחיל לפתוח תקעים, להרוס מכשירי חשמל ולחשמל את עצמי למוות, נראה לי שפשוט אנסה לנתק את כל המכשירים ואז לחבר אותם אחד אחד.
אחזור לכאן עם תשובה עוד כמה דקות.
  צופיפניק  
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 16 דצמ',02 14:37   
הבעיה נפתרה! (אני מקווה...)

אחרי שקראתי כמה פעמים את ההודעה האחרונה של ראובן, והסתכלתי על איך שהחיבורים אצלי הולכים - שמתי לב שהמפצל (מפצל ל-4) שאליו היו מחוברים המוניטורים מחובר לשרשרת ארוכה של מפצלים:
בקיר - מפצל ל-4
ממנו - מפצל ל-5
ממנו - מפצל ל-6
וממנו - עוד מפצל ל-4....כולם בשרשרת אחת.
אז מה שעשיתי, זה פשוט להעביר את המפצל שאליו היו מחוברים המוניטורים, כך שיהיה מחובר אל המפצל הראשון בשרשרת. (כלומר - לא אחרי כל מיני שנאים וכבלי חשמל חסרי הארקה...)
לאחר מכן חיברתי למפצל של המוניטורים גם את המיקסר - והבעיות נפתרו לגמרי.
נראה לי שגם אסדר את זה כך שכל מפצל יהיה מחובר למפצל הראשון (של 4), כדי שלא יהיו שרשראות ארוכות כאלה בכלל.
אגב, עדיין יש האם ורעשים ממש חלשים מהמוניטורים גם כשלא עובר בהם שום צליל - אבל ממה שהבנתי זה טבעי ואמור להיות ככה.

T-Kol - כמה יעלו שני כבלים מאוזנים, 1.5 מטר? #smile
ReuvenM
Administrator
טעות.
הודעה פורסם: שני 16 דצמ',02 14:45   
אל תמהר לסגור ענינים כל כך מהר.
לא ביצעת את מה שהצעתי במלואו ולא באותו סדר שביקשתי.
האמן לי שאין לי מילה אחת מיותרת למעלה, ומה שאתה הצעת לבדוק כבר בוצע מקודם רק בצורה אחרת, לכן פניתי לניתוח, אותו אתה חייב לעצמך
אחרת הבעיה תתקוף אותך שוב במקום ובזמן שנוח לה..
לגבי המוניטור, כמות הרעש שהוא מפיק ללא כל חיבור פיזי אליו, זה המינימום שאליו עליך לשאוף כאשר שאר הציוד מחובר בינו לבין עצמו ואל המוניטור.
  צופיפניק  
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 16 דצמ',02 15:01   
אל דאגה ראובן, אני אבצע את הבדיקות האלה, אבל כשאמצא מישהו שמבין בזה (אולי דודי היקר שהוא במקרה חשמלאי...)

אגב, המחשב (והוא בלבד) מחובר דרך UPS, אם זה משנה משהו.

עוד דבר:

ציטוט:

4. בציוד שלהלן מומלץ שלא יהיה חיבור הארקה בתוך התקע, שכן ההארקה מתקבלת באמצעות חיבור האודיו אליהם, ודרך המיקסר:
א. מגבר (או רמקולים מוגברים)
ב. מכשירי עיבוד צליל ואפקטים
ג. כל ציוד אודיו המחובר קבוע למיקסר.

המוניטורים מחוברים לחשמל באמצעות כבלים עם 3 רגליים. אני לא רוצה להתחיל לפתוח אותם, אבל יש לי יסוד סביר להניח שיש בהם הארקה. האם זה יכול ליצור בעיה כלשהי?
שאר הציוד שמחובר באופן קבוע למיקסר - סינטי ומכשיר אפקטים - מחוברים שניהם באמצעות שנאי.
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » כתבות נושא ומדריכים

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6   הבא
עמוד 4 מתוך 6

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון