תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:42
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
פוד POD HD - טיפים וטריקים
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (190) › תצורת הדפסה
לך לעמוד הקודם  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars
itayiiii
הודעה פורסם: שבת 14 אפר',12 20:31   
הבדלים בסאונד בן גרסה 1.4 ל גירסה 2

http://www.youtube.com/watch?v=yTjAt3Q-m88
הודעה פורסם: ראשון 15 אפר',12 08:19   
שדרגת ל 2.0 ?
הבחור בקליפ מנגן עם גרסה 1.4 שהפכה להיות 1.43 זמן קצר אחרי זה.
אני לא שדרגתי בזמנו מ 1.3 ל 1.4 , העדפתי לחכות בסבלנות ל 2.0 כך שאני לא יודע אם יש הבדלים בסאונד בין 1.3 ל 1.4...

אם מישהו עבר ל 2.0 נשמח לשמוע רשמים.
itayiiii
הודעה פורסם: ראשון 15 אפר',12 12:39   
שדרגתי לגירסה 2.02 ואהבתי!
יותר לחוץ ואוורירי
עושים אחלה עבודה החברה ב Line 6
בשעה טובה הצטרפתי למשפחה!...
הודעה פורסם: שלישי 08 מאי,12 18:09   
רכשתי לפני מס' שבועות POD HD500 #thumbsup

היו כאן כמה פוסטים שלי מהעבר שפירטו את שרשרת האפקטים איתה עבדתי בשנים האחרונות בדיירקט, כאשר הלב של המערכת הוא פרה-אמפ מסה בוגי וי-טווין.

אחרי שנים של התלבטויות (שמרנות בתפעול פדלים, מקובעות לסאונד ספציפי, וסחיבה של מגש אפקטים גדול מדיי..),
החלטתי לקפוץ למים של עולם המולטי-ים, ולרכוש לעצמי אחד.

אחרי קצת קשקושים חפירות והתעסקויות אני מתחיל להבין איך הדבר הזה עובד,
ועושה רושם שייקח לי עוד זמן - גם להוציא מהמכשיר את הסאונד שאני רגיל אליו
(זה קודם כל...), ואחרי זה להתחיל לפתוח לעצמי עולם שלם של סאונדים שטרם התוודעתי אליהם.

בינתיים הצלחתי כבר להגיע לסאונדים נחמדים ביותר - אם כי עדיין בחפירות.

עד כאן סיפורים... עכשיו 3 שאלות/תהיות:

1. לא יודע מה איתכם, אותי קצת משגע שאין מיידיות כמו בנגינה עם מגבר. לכאורה אם יש דימוי של מגבר+בוקסה+מיקרופון, הוא אמור לתת לי
(בלי שנגעתי בו יותר מדיי... לא הוספתי ריוורב קצר, ועוד ריוורב ארוך, ועוד דיליי, ועוד קומפרסור..... - מקצין כמובן אבל זה הכיוון),
סאונד שלפחות קרוב לתחושה של לקחת גיטרה, כבל PL , לחבר ולנגן. מתסכל שזה אפילו לא קרוב לזה!
בהקשר הזה, עדיין מרגיש לי תכל'ס כמו מולטי דיגיטלי, מהדור שאני כבר מכיר טוב יותר (BOSS GT6...). כמובן טוב יותר, אבל עדיין לא 'זה'.

ההבדל הוא שכאן אני עוד לא ממהר להתייאש, כי בסופו של דבר עושה רושם שישיבה עומקה והכרה של המכשיר, עשויה להניב תוצאות...
מה שלא היה נכון עם הGT6, שמרגיש לי שדי מיציתי את היכולות שלו בהקשר של מה שהיה לו לתת לי.

אם למישהו מנוסה כאן עם המכשיר (הPOD, לא הGT..), יש תובנות אחרות, מוזמן לשתף אותי...
(פריסטים טובים לקלין, מתנה לחבר הפורום יתקבלו בברכה #biggrin )

2. לא שזה באמת משנה, כי תכל'ס האזניים קובעות, אבל יש איפשהו רשימה של מה כל אחד משמות המגברים אמורים לדמות?

3. וכאן כבר שאלה פרקטית יותר -
לי אישית מפריע שכדי להפעיל את פדל הוואה וואה (כשהוא מוגדר ככזה), צריך לבצע עוד פעולה (כלומר לפתוח את האפקט ע"י לחיצה על אחד הFS),
אין מצב להגדיר איכשהו שבפריסט מסויים הוואה וואה יופעל ברגע שהפדל נכנס לפעולה בפועל?
(מה לעשות התרגלתי לפדל וואה קלאסי - כזה שהכפתור שלו נמצא מתחת לפדל, ומופעל באותה נשימה).

תודה בינתיים,
בני.
  miko  
תומך
הודעה פורסם: שלישי 08 מאי,12 18:35   
תגובה קצרה על משהו שבני רשם:
ציטוט:
לא יודע מה איתכם, אותי קצת משגע שאין מיידיות כמו בנגינה עם מגבר. לכאורה אם יש דימוי של מגבר+בוקסה+מיקרופון, הוא אמור לתת לי
(בלי שנגעתי בו יותר מדיי... לא הוספתי ריוורב קצר, ועוד ריוורב ארוך, ועוד דיליי, ועוד קומפרסור..... - מקצין כמובן אבל זה הכיוון),
סאונד שלפחות קרוב לתחושה של לקחת גיטרה, כבל PL , לחבר ולנגן. מתסכל שזה אפילו לא קרוב לזה!

כי זה פשוט לא זה!
הדימוי הוא לא של המגבר שאתה איתו בחדר אלה מה היית מקבל אם המגבר לדוגמא היה בחדר אחר מבודד אקוסטית ממך ואתה שולח את הסיגנל של הגיטרה דרך כבל למגבר אך שומע דרך מוניטורים כאשר מול המגבר יש מיקרופון.

זה הדבר החשוב מאוד שיש לזכור, זה לא מדמה את המגבר אצלך בחדר אלה את הסיגנל שמגיע מהמיקרופון מול המגבר.
re:
הודעה פורסם: שלישי 08 מאי,12 18:44   
צודק לגמרי בתיקון הניסוח.
אבל גם כשאני מחבר את הוי טווין (כמשל), למיקסר---מוניטורים/PA,
אני אמנם לא מרגיש סאונד של מגבר גיטרה, אבל כן משהו בכיוון של מה שרשמת -
וכך גם הגעתי לסט שעבדתי איתו עד היום - בהשוואה למה נתן לי מגבר+מיק' בהופעה.

וגם היום אני מקליט בד"כ כשהמגבר שלי (פנדר CHAMP SILVERFACE...)
בחדר השני, ואני שומע אותו דרך המוניטורים, אחרי מיק' SM57...
לא יודע, התחושה היא עדיין שונה.
משהו בסיגנל של הגיטרה עדיין לא מרגיש לי טבעי ונושם דרך הפוד
כמו דרך אחד מהסטאפים שציינתי (הוי טווין בדיירקט, או הצ'אמפ+57)
itayiiii
הודעה פורסם: שלישי 08 מאי,12 19:45   
לגבי מה ששאלתה 3

ציטוט:
לי אישית מפריע שכדי להפעיל את פדל הוואה וואה (כשהוא מוגדר ככזה), צריך לבצע עוד פעולה (כלומר לפתוח את האפקט ע"י לחיצה על אחד הFS),
אין מצב להגדיר איכשהו שבפריסט מסויים הוואה וואה יופעל ברגע שהפדל נכנס לפעולה בפועל?
(מה לעשות התרגלתי לפדל וואה קלאסי - כזה שהכפתור שלו נמצא מתחת לפדל, ומופעל באותה נשימה).

[/QUOTE]

אם תלחץ חזק על פאדל הווליום של הפוד 500' זה בעצם מה שמפעיל את הוואה!
כמו שיש בפאדל וואה קלאסי!
כשלוחצים חזק על דוושת הפדל בפוד 500 הצבע מתחלף מירוק לאדום קוראים ללחצן הזה TOE SWITCH
והנה סרטון של דקה וחצי שמסביר לך אך לעשות את זה!
http://www.youtube.com/watch?v=W79aqBfE9iM
הודעה פורסם: שלישי 08 מאי,12 19:55   
תתחדש #thumbsup
רכישה מצוינת!

ציטוט:
לא יודע מה איתכם, אותי קצת משגע שאין מיידיות כמו בנגינה עם מגבר. לכאורה אם יש דימוי של מגבר+בוקסה+מיקרופון, הוא אמור לתת לי

מה שמיקו כתב ובנוסף, האוזניים שלך רגילות למשהו מאוד מסוים תוצאה של שנים של נגינה על סטאפ X ? יש לך פה משהוא חדש שדורש פרק הסתגלות ולמידה, אפשר (מנסיון כמובן) להוציא מהמכשיר הזה סאונד מדהים אם יודעים מה לסובב, כמה ומה לא #smile
חוץ מזה שאתה עובר דרך מוניטורים ולא דרך בוקסה ממש.
קח את הזמן איתו.

ציטוט:
אם למישהו מנוסה כאן עם המכשיר (הPOD, לא הGT..), יש תובנות אחרות, מוזמן לשתף אותי...
(פריסטים טובים לקלין, מתנה לחבר הפורום יתקבלו בברכה )

שלח לי בפרטי את המייל שלך ואעביר לך כמה.

ציטוט:
2. לא שזה באמת משנה, כי תכל'ס האזניים קובעות, אבל יש איפשהו רשימה של מה כל אחד משמות המגברים אמורים לדמות?

בוודאי, יש בדף המוצר באתר של L6:
ציטוט:

All POD HD multi-effect pedals include 22 HD amp models based on* - POD HD500 multi-effect processors include 25 exceptional HD amp models.
Ampeg® B-15NF Portaflex®
Bogner® Uberschall
Divided by 13 JRT 9/15
Dr. Z® Route 66
ENGL® Fireball 100
Fender® Bassman® ("Normal" channel)
Fender® Bassman® ("Bright" channel)
Fender® Blackface Deluxe Reverb® ("Normal" channel)
Fender® Blackface Deluxe Reverb® ("Vibrato" channel)
Fender® Twin Reverb® (“Normal” channel with “Bright” switch off)
Fender® Twin Reverb® ("Vibrato" channel with “Bright” switch on)
Gibson® EH-185
Hiwatt® Custom 100 (DR103)
Marshall® JCM-800 (2204)
Marshall® JTM-45 MkII ("Bright" channel)
Marshall® JTM-45 MkII ("Normal" channel)
Marshall® “Plexi” 1959 Super Lead ("Normal" channel)
Marshall® “Plexi” 1959 Super Lead ("Bright" channel)
Mesa/Boogie® Dual Rectifier®
Park 75 ("Bright" channel)
Park 75 ("Normal" channel)
Supro® S6616
Vox® AC-15
Vox® AC-30 (Top Boost)

חוץ מזה אם אתה עובד עם התוכנה אתה יכול לראות כל מגבר ומגבר, התמונה שלו זה העתק של המקור, אפשר לזהות.

ציטוט:

אתה באמת חייב לקחת את הזמן, יש לך הרבה מה ללמוד #smile
הוואה עובד בדיוק כמו וואה רגיל, יש לו לחןצ מלמטה, אתה מגדיר בתוכנה שהלחצן הזה הוא ה wah on/off וזהו #smile זה עובד בדיוק כמו וואה רגיל.

אתה משתמש בתוכנה שלו ? זה חובה אם אתה רוצה להגיע לתוצאות איכותית ובכלל לנוחות שבתפעול שלו וכו.

מציע לך גם להרשם לפורום, ולבדוק את הדף פריסטים.

זה לא מכשיר של "נסובב איזה נוב ויהיה בסדר", נדרש פה זמן והבנה טובה של האפקטים.

המכשיר אצלי כבר יותר משנה, אני עדין מתלהב ממנו ועדין יש לו הרבה מאוד מה להציע לי ותאמין לי שכבר חרשתי כל אפקט מגבר ובוקסה אפשרים מכל כיוון #smile ,
גיטריסטט
התעניינות קלה
הודעה פורסם: ראשון 08 יול',12 23:47   
אחרי שכמעט התייאשתי לגמרי מהמולטים, והתחלתי לחפש ולחשב לעצמי ריג חדש שיכלול פרה אמפ, ועוד פדאלים בודדים, אני שוקל אולי לתת לזה עוד צ'אנס, משיקול כלכלי האמת, אם אני הולך על האפשרות של הפרה אמפ+בודדים , אני יצא בקנס של קצת יותר מ4 אלף שקל להערכתי הלא גסה.
אז לפני שאני עושה את הצעד הזה, וחשוב לציין שאחרי שהיה לי כבר בוס gt10 שממנו הייתי הכי מבסוט, ואחריו pod x3live , שממנו הייתי קצת פחות מבסוט, וגם סוג של היה לי vox tone lab שבקושי התעסקתי איתו אבל הוא הרגיש יותר אמיתי.

רציתי לשאול בקשר לhd החדשים , לפני שאני בכלל שוקל להשיג לעצמי אחד , מה ההבדלים בין ה500 ל400 ול300,
ה300 הכי קורץ לי כי הוא גם מאוד קומקפטי ,
ממה שאני יודע ל500 יש אפשרות לחיבור וריאקס, שבשבילי זה לא קריטי כי אני לא בקטע,
מה עוד חוץ מזה , הבנתי שיש כל מיני יציאות של500 יש ול400 ול300 אין , איזה יציאות בדיוק ובאיזה צורה הם יכולות להשפיע על הסאונד..?
מהקריאה שלי פה גם הבנתי שיש כל מיני עדכונים שאפשר לעדכן את המכשיר, זה נכון רק לגבי ה500 ? כאילו מי שקנה 300 או 400 "נדפק" עם הגרסה הראשונית?

ועוד שאלה, לא בטוח שהיא קשורה לפה, אבל ראיתי גם שיצא boss gt 100 , לא ראיתי עדיין שדיברו פה בפורום עליו,
שמעתי הרבה הרבה דגימות ביוטיוב שלו, והרבה דגימות של הhd מולו, והאמת שהיה קשה לי לשמוע הבדלים גדולים.
מישהו ניסה?

באמת ששניהם נשמעים טוב בהרבה מההדגמות,
הרמה עלתה באמת עד כדי כך מעידן הPod x3live וה boss gt10 ?
ArielY
Supporter
הודעה פורסם: שני 09 יול',12 07:32   
ציטוט:
רציתי לשאול בקשר לhd החדשים , לפני שאני בכלל שוקל להשיג לעצמי אחד , מה ההבדלים בין ה500 ל400 ול300,

אתה יכול לקרא על כל ההבדלים בדף המוצר באתר של L6 או בסקירה שכתבתי פה בזמנו.

ציטוט:
מהקריאה שלי פה גם הבנתי שיש כל מיני עדכונים שאפשר לעדכן את המכשיר, זה נכון רק לגבי ה500 ? כאילו מי שקנה 300 או 400 "נדפק" עם הגרסה הראשונית?

לא, יש עדכונים נפרדים לשלושת המכשירים

ציטוט:
באמת ששניהם נשמעים טוב בהרבה מההדגמות,
הרמה עלתה באמת עד כדי כך מעידן הPod x3live וה boss gt10 ?

לגמרי !
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » גיטרות - Guitars

לך לעמוד הקודם  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11   הבא
עמוד 10 מתוך 11

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון