תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 16:01
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
יקיצה עם פנים רדומות ועורף רדום
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (140) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  אייל10  
Expert
יקיצה עם פנים רדומות ועורף רדום
הודעה פורסם: שני 05 נוב',12 12:29   
שלום לכולם,
לאחרונה אני חווה יקיצה (יתכן גם לאחר מס' רב של שעות שינה) כאשר הפנים והלחיים מרגישים כמו אחרי ביקור אצל רופא שיניים - תחושה של הירדמות, וכאילו נפוחים (אך לא נראים כך). התחושה גם בעורף (קשוי למדי) עם התפשטות מסויימת הצידה לכתפיים ולזרועות.
זאת לאחר תקופה של עבודה מאומצת מול המחשב (לא ממש בימים האחרונים), שבמהלכה הורגשו כאבים שונים בצוואר, במפתח הצוואר, בעורף וכו'.
החלפתי כסא לפני כשבוע - הרבה יותר נוח, אך לא ממש משנה את התחושות (העצביות?) שתוארו לעיל.
הרפואה הקונבנציונלית טוענת שהתופעות שתיארתי מקורן בחרדה (לפני כשבוע-שבועיים חוויתי גם זאת - כעת זה יותר בשליטה).
רוצה להדגיש שהתחושות סימטריות לחלוטין (פחות או יותר) ולא רק בצד אחד של הפנים והעורף.
עריכה: מורגש גם יובש בפה, ולעיתים מופיע גם סומק קל או פריחה בחזה, החל ממפתח הצוואר - דווקא בצד שבד"כ לא מציק - כלפי מטה אל מרכז החזה, מעין משולש שצלעותיו באורך 10 ס"מ לערך...
הלילה ישנתי טוב בעזרתם של 2 כדורי קלמנרבין (אפילו אם זה פלסבו, זה עובד...) ובכל זאת למרות שהקצתי רענן אחרי שינה מספקת, תחושת הפנים הרדומות והעורף הקשוי/רדום - קיימת. בד"כ זה עובר אחרי שעה-שעתיים, או קצת יותר.
אודה לעצתכם, כמובן במגבלות המדיום, ולא כתחליף לייעוץ רפואי עתידי.
תודה! #smile
הודעה פורסם: שני 05 נוב',12 12:42   
שללת אפשרות של דלקת?
אצלי בגלל דלקת, החצי הימני של הפנים היה מרגיש רדום מדי פעם (וכן, בדקתי עם אשתי שהיא לא הורידה לי סטירה מתוך שינה #biggrin )
  אייל10  
Expert
הודעה פורסם: שני 05 נוב',12 12:45   
סבתא שלי ז"ל היתה מספרת שפעם הקיצה משינה עקב סטירה שהורידה לעצמה #smile
לאיזו דלקת כוונתך?
הודעה פורסם: שני 05 נוב',12 13:32   
לא יודע איזה.. אבל קרה לי גם בירך השמאלית. אותה הרגשה שתארת, תחושה של הרדמות כמו רופא שיניים.
Moshe.MOE
הודעה פורסם: שני 05 נוב',12 13:35   
תבדוק גם שאין דבר שאתה אלרגי אליו. תנסה להחליף את המצעים, שמיכה וגם את הכרית שעליה אתה ישן.
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 05 נוב',12 13:38   
אם לא עשית זאת, הייתי ממליץ ללכת לבירור אצל נוירולוג.

בנוסף נסה לשנות את הרגלי התזונה לזמן מה לאוכל קל יותר ופחות שמן,להרבות בשתיית מים.
לעשות קצת פעילות גופנית כמו הליכה ברגל של חצי שעה 3 פעמים בשבוע.

אל תזניח את המצב...
הודעה פורסם: שני 05 נוב',12 13:50   
עוד דבר שיכול להיות-
הירדמות של שרירים זה בד"כ שלא מגיע מספיק דם-והוא לא מגיע כי יכול להיות ששריר אחד התנפח מדי או שיש משהו אחר שעוצר את זרימת הדם.

תנסה הרבה התעמלות בזהירות לראש, תנועות איטיות כל כמה דקות למשך דקה שתיים ותראה אם זה משתחרר או אם יש כאבים במקום מסויים באופן קבוע.

כדורים צריך להיזהר כי הם יכולים לטשטש את מה שצריך לאבחן.
הודעה פורסם: שני 05 נוב',12 14:04   
"רדום", או נימול, הם כמעט בכל המקרים בעיה עצבית.
נראה לי (מנסיוני) שמדובר בלחץ על עצבים בעת השינה. זה יכול להיות עקב דלקת או הסתיידות בחוליות הצוואר או שניהם, ותנוחה שמעודדת את הלחץ או היצרות המוביל של העצב (מצב שינה, לחץ נפשי שמוביל לתנוחה בעייתית, כרית וכו'). עבודה קבועה מול מחשב וחוסר תנועה מספיקה של שרירי הצוואר והחוליות מעודדים את התופעה.
במקרה הנ"ל תחוש נימול גם בידיים.

לעומת זאת, אם הנימול הינו רק בצידי הפנים, מדובר בעצב מרכזי המגיע מאחורי הראש, מעבר לאוזניים ומשם לפנים (trigeminal nerve). במקרה שלו הלחץ הנפוץ עליו הוא מעל ואחורי האוזן, שם הוא לכוד בין העורקים. במקרים כאלה זה עשוי להחמיר עד כדי כאבי תופת.
בכל מקרה זה דורש התערבות של בעל מקצוע (ניאורולוג בעיקר), צילומים, כאן לעתים יגידו לך שהצילומים מראים שהכל בסדר או בגדר "סביר" (הסתיידות, זיזים = גיל/עבודה), אבל יש להתעקש על הסמפטומים. זה אמור להיות מלווה בתרגילים קבועים לגמישות שרירי הצוואר ושחרור החוליות.

בינתיים שתה ביטר למון או מי טוניק מדי פעם, דאג לויטמין D, B12 ומגנזיום.
הודעה פורסם: שני 05 נוב',12 14:51   
אייל, אתה צריך בירור נוירולגי.
אם מדובר רק בשינוי תחושתי ולא בכאב אז סביר יותר שהסיבה לכך עצבית (למרות שגם סוגי כאב כמו שריפה או עקצוץ גם נובעים ממקור עצבי)
תהליך דלקתי לא ממש מסתדר פה, אבל מצד שני יש את עניין הפריחה אז לך תדע...
ניתן לברר זאת ע"י בדיקת דם פשוטה של מדדי דלקת CRP ו ESR תבקש מרופא המשפחה.

כדאי באותה ההזדמנות לבקש בדיקות כלליות כולל תפקודי בלוטת תריס וויטמין B12
ואם כבר מקיזים את דמך אז תבקש גם בירור ראומטולוגי וזה בגלל הסיפור של הכאבים בצוואר (למרות שלכאורה יתכן שאכן קורה כתוצאה מעבודה ממושכת מול מחשב)

דבר אחרון, גם חרדה יכולה לגרום לכל התופעות הללו, אך אבחנה כזו צריכה לעלות לאחר שנשללו סיבות אחרות כגון בעיה עצבית/ראומטית/מכנית.

רפואה שלמה
הודעה פורסם: שני 05 נוב',12 22:57   
תודה רבה לכולכם על התגובות.
גם ברגעים אלו ממש העורף עדיין קשוי / מעקצץ קלות לעיתים. קיים גם נימול באצבעות הידיים.
ראובן, נראה לי שמה שכתבת כאפשרות ראשונה (לחץ על עצבים בעת השינה) הוא הרלוונטי במקרה זה.
התייעצתי היום טלפונית עם נוירולוג. פגישה מסודרת איתו פנים אל פנים מתוכננת למועד מאוחר יותר.
הוא יעץ לי לבקש מרופאת המשפחה שלי הפניה ל-MRI מוח ו-MRI עמוד שדרה צווארי.
הוא אומר שזה לא מצב שכיח - בן אדם שמסתובב עם פנים רדומות (היום זה לקח לפחות 4-5 שעות מרגע היקיצה עד שחל שיפור משמעותי במצב), ושצריך לבדוק אם מדובר ב"דיסקים עליונים".
אעדכן מה שיתחדש, ואשמח לקרוא תובנות נוספות, אם יהיו כאלה.
לגבי בירור ריאומטולוגי - זה מאד בכיוון (אישית), למרות שאני רק בשלבים ראשונים של בירור, גם ללא קשר (עד כה) למתרחש בצוואר בשבועיים האחרונים. עכשיו יתכן שיהיה קשר.
תודה! #sorry
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון