תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:57
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
התאמת קאבינה הרחבה למגבר בס קומבו
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בס - Bass
  mekayten  
Act Compatible
התאמת קאבינה הרחבה למגבר בס קומבו
הודעה פורסם: שלישי 30 יול',13 12:16   
אחרי ה-Fender Rummble 60 שלא נתן לי פייט בגיגים בלי הגברה, קניתי מגבר יד שניה Gallien Krueger MB150S.
אני מאוד אוהב את הסאונד של ה-GK. טווח סאונד רחב, טבעי ועשיר.
אחד הדברים הכי מפתיעים במגבר הזה הוא המשקל הפיצפון שלו, 12 ק"ג בלבד. ניידות אולטימטיבית.
חסרה לי עוצמה בווליום בנגינה בהרכבים, ואני מתקרב לדיסטורשן בווליום שקרוב לקצה, לכן אני שוקל להרחיב את המגבר עם קאבינט מתאים.
יש למגבר הזה קאבינה ייעודית, GK 112MBX, קאבינה בעלת הספק של 100W ב-8 אוהם, רמקול 12", שגם מעוצבת בדיוק כמו המגבר, מן הסתם, אולם צריך להזמין אותה באופן מיוחד.
יש לא מעט מבחר של קאבינות זמינות בשוק, חדשות או יד שנייה.
כן, גם לי זה מוזר, למרות קילומטראז ארוך בנגינה, אבל על כל הכלים ולא רק על בס, אבל השאלה שלי היא שאלה של טירון בתחום.
אני יודע שקיים סיכון לא מבוטל בחיבור קאבינה שלא מתאימה למגבר.
המגבר הזה מוציא לבד, מהקומבו, מרמקול 12", 100W ב-8 אוהם ומסוגל להוציא 150W (סה"כ) ב-4 אוהם בעזרת קאבינט הרחבה.
לאור הנ"ל, מה "מותר" לי? מה עדיף?
אני מבין שאסור לחבר קאבינה בעלת התנגדות שאינה 8 או 4 אוהם, אולם מה בקשר לעוצמה של הקאבינה בוואטים?
אפשר לחבר קאבינה בהספק גדול יותר, למשל 200W ו-300W, או שעדיף קאבינה "חלשה" יותר מיכולת התפוקה של המגבר?
למשל, מגברי ה-Neo (הקטנים) של GK יכולים להתאים?
בנוסף, מאוד חשוב לי לשמר את הניידות הכוללת ולא לסחוב איתי קאבינה ששוברת את הביצים.

תודה מראש לחברים המוכשרים פה #smile
kerennitzan
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 31 יול',13 07:10   
ציטוט:
המגבר הזה מוציא לבד, מהקומבו, מרמקול 12", 100W ב-8 אוהם ומסוגל להוציא 150W (סה"כ) ב-4 אוהם בעזרת קאבינט הרחבה.
לאור הנ"ל, מה "מותר" לי? מה עדיף?

כתבת זאת בעצמך:
המגבר (לא קשור לרמקול) מוציא 100 וואט על עומס של שמונה אוהם, אבל על עומס של 4 אוהם (המתקבל על ידי חיבור שני רמקולים של 8 אוהם במקביל), הוא יוציא 150 וואט (מפאת החיבור המקבילי הם 'יפלו' בערך 75 וואט על כל רמקול).
אתה צריך, אם כך, לחפש רמקול שיכול 'לספוג' 100 וואט, והתנגדותו 8 אוהם. אגב, הבוקסת הרחבה 112MBX שהזכרת, היא בדיוק כזו (ולשם כך היא נועדה).

אתה יכול לחפש בוקסה אחרת עם המאפיינים הללו.
שים לב שאתה לא יכול התנגדות אחרת (כי 4 אוהם במקביל ל 8 יוצא התנגדות נמוכה יותר, שעלולה להזיק למגבר), ולמרות שאתה יכול לרכוש בוקסה שיודעת 'לספוג' 300 וואט, פשוט אין טעם בכך.
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 31 יול',13 12:35   
kerennitzan, תודה רבה.
הסברת את זה הכי פשוט וברור #thumbsup
kerennitzan
Act Compatible
הודעה פורסם: רביעי 31 יול',13 13:22   
לכבוד הוא לי #thankyou
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בס - Bass

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון