תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 07:55
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
מה קרה לאוזניים שלי והאם יש טעם להמשיך
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  avichaip  
מה קרה לאוזניים שלי והאם יש טעם להמשיך
הודעה פורסם: שישי 23 אוג',13 11:56   
שלום לכולם #smile
שמי אביחי בן 30 בוגר לימודי סאונד מוזיקאי ומפיק.
אני עוסק במוזיקה וסאונד מגיל קטן מאוד באופן חובבני, ובשנים האחרונות מנסה להתמקצע בהפקה הקלטה ומיקס.
לפני שבועיים ישבתי ליד חבר שערך בדיקת שמיעה אונליין והציע שאנסה גם, ובעוד שהוא שמע בקלות עד התדירות כמעט הגבוהה ביותר בבדיקה- 18K, השמיעה שלי הפסיקה ב 13K !
עכשיו כן, הייתי די רע לאוזניים שלי במהלך השנים אבל, 13K... ? בגילי?

באותו רגע קבעתי לאאג ששלח לבדיקת שמיעה (בהדים ראשון לציון עושים עד 20K) ובאמת- מאיזור ה 12K זה נראה כמו המגלשה הלבנה במימדיון... ב 15 אני כבר דיקט, גם בווליום מפחיד.
הבודקת אמרה לי שזו שמיעה שמתאימה לגילאים מבוגרים יותר, הרבה יותר.

עכשיו השאלה מה עושים עם השוק הזה חח לא יודע אם לצחוק או לבכות..
נראה לי יש מצב שאני צריך לוותר על החלום שלי ולעבור למכור פלאפל.
מה אתם חושבים?

תודה!
shaisaadia
Act Compatible
תקשיב
הודעה פורסם: שישי 23 אוג',13 12:05   
זה אולי הפחד הגדול של כולנו....

אני מאמין שבהפקה אתה בקלות יכול להישאר
בסאונד אולי קצת פחות, למרות שהיו תקדימים

אגב אני בטוח שיש לא מעט אנשי סאונד שהשמיעה שלהם
הדרדרה ופשוט "לא מודים" בזה.

אני חושב שהדרך הכי נכונה לבחון את זה היא לעשות שיר ולקבל את חוו"ד המומחים לתוצאה.....אולי דווקא מוסיקה מעט קודרת יהיה הקטע שלך....לך תדע...

בכל מקרה בהצלחה בכל דרך שתבחר
Administrator
הודעה פורסם: שישי 23 אוג',13 12:34   
מחזק את מה שנאמר מעלי.
בכל מקרה, ממליץ על בדיקה במכון ניטרלי, כמו של קופת חולים (למכבי יש אחד ביגאל אלון ת"א).
האם ההנחתה בשתי האזניים זהה?
בדיקה דרך ה"אינטרנט" בעייתית, כי אתה לא יודע כיצד הנגן משמיע את הקובץ, וכיצד הרמקולים המחוברים מפיקים את התדרים לרוחב הספקטרום. אמנם עשית זאת בהשוואה לחבר, אך זה לא מדויק. אגב, זה גם מסוכן לרמקולים, כי תדר גבוהה בעוצמה מלאה עשוי לשרוף את הטוויטר. זה לא מצב טבעי במוסיקה.

מעשית, אין לך כלל בעיה להמשיך לעסוק במקצוע. מכיר כאן מפיק וטכנאי מאוד ידוע שעוד בגילך וכשעבד באולפני סיגמא האגדתיים, אמר לי שעור התוף שלו כמו חולצת טריקו והוציא (ועדיין מוציא) יופי של הפקות.
פשוט לך לפי מה שהומלץ מעלי ובחן מה התוצאות שלך. המשך לעקוב, בלי פאניקה, אחר היענות האוזן.
לך לרופא אאג שיבדוק אם הכל נקי שם, לעתים שטיפה תשנה לך את האיקיו באוזן #smile הוא גם ייתן הפנייה למכון של הקופה.

ומכאן, דאג לגונן על מערכת השמיעה בכל אפשרות או סיכוי לווליום בעייתי.
הודעה פורסם: שישי 23 אוג',13 13:10   
"אולי דווקא מוסיקה מעט קודרת יהיה הקטע שלך"

לפי מצב הרוח כרגע יש מצב שזה כיוון #surrender

"בכל מקרה בהצלחה בכל דרך שתבחר"
תודה על התגובה ועל האיחול #thumbsup

"מעשית, אין לך כלל בעיה להמשיך לעסוק במקצוע"

ראובן, מעודד ועם זאת אני חייב לומר שאני כעת מאוד חסר ביטחון באוזניים שלי ושנכנסתי לסרט רע שכנראה שכולם שומעים אחרת ממני, ועל פי הימים האחרונים אני לא יודע כמה אוכל להיות חזק פסיכולוגית ומנטלית בכדי לשים את זה בצד ולהמשיך לעבוד בביטחון מבלי לשים לזה לב.
אני נוטה לומר לעצמי שחבל לי על כל היסורים ופשוט לשנות כיוון , לא בא לי להכנס ללופ של אובססיה וחרדת ביצוע ולהפוך לפסיכופת
כואב אבל יש דברים גרועים יותר.

הרבה תודה על התשובות והמידע #smile
micoli
הודעה פורסם: שישי 23 אוג',13 13:47   
חזק ואמץ!

בוא אני אעודד אותך קצת.
אחרי הכל, לכל מטבע שני צדדים.

השמיעה שלי גם כן לא הכי בהירה. הפריע לי לעיתים קרובות כשאני יוצא למקומות עם רעש, הרבה פעמים אני לא מצליח לנהל שיחה נורמלית כי אני שומע רק 70% ממה שאנשים אומרים. אז אני נאלץ להשלים את דבריהם בעצמי. לפעמים זה יוצר סיטואציות מביכות אבל אין דבר.
אני מקבל את התמורה שלי כשאני בבית וחברה שלי מתלוננת על: מוסיקה של השכנים, אזעקה של מכוניות, מכונת כביסה, מזגנים, פעמונים (אני גר בירושלים ליד ימקא והעיר העתיקה). ובשבילי הכל רגוע, שקט, פסטורליה.

עוד דבר, הגיטרה הקלאסית שיש לי, כל דפיקה קטנה עליה, כל סדק בלאכה, מאפיינת אותה בסאונד הייחודי הספציפי שלי. אני לא צריך 10 אלף שקל בשביל להשמע מיוחד. ואין גיטרה שנשמעת ככה בעולם. אפילו שיוצרו כמוה אלפים.

ואני כותב מוסיקה ומפיק עם השמיעה הדפוקה שלי.
אני מודע לכך - שיום אחד מישהו אחר יצטרך לעשות מיקס לשירים שלי וזה אפילו מבורך.
סתם, קח תשמע רגע דוגמא של קטע שעשיתי (כולל מיקס):

https://soundcloud.com/michaelolitsky/will-patience-pleasure
yanukav
תומך
הודעה פורסם: שישי 23 אוג',13 14:19   
לפי המסקנה שלך אין טעם לעסוק במוזיקה ולסמוך על האוזניים שלך מעל גיל מסוים

הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
הקלק על התמונה לצפיה בגודל מלא
Dror_Shi
תומך
הודעה פורסם: שישי 23 אוג',13 14:49   
ציטוט:
הייתי די רע לאוזניים שלי במהלך השנים

ֿ
תוכל להרחיב קצת?
Wavelab 9.5 Pro/Nuendo8.3/Pro tools 12.5
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שישי 23 אוג',13 15:58   
ציטוט:
השמיעה שלי הפסיקה ב 13K

לא בטוח, אצל חלק זה מקבל מיסוך פנימי (עצמות, טינטון) או סביבתי, והלוואי שכולם היו מגיעים במקרה "גרוע" ל-13 קה"ץ.
בחן את עצמך בהאזנה לחומר סטריאופני ממש, באיכות גבוהה. עצום את העיניים ושים לב אם אתה נהנה מתמונה רחבה ומיקומית. גם פסקול של סרט מתח משובח עושה את זה. התוכן שנעלם באבדן גבוהים הוא לרוב רמזים אקוסטיים של מיקום.
הודעה פורסם: שישי 23 אוג',13 16:42   
אצלי למשל אני שומע כל טיק קטן בחדר בחוץ ווגם שהדלת כניסה נסגרת או נתרקת אני שומע אותה ממש חזק אפילו מכוניות שעוברות אם אני רואה טלויזיה עם המשפחה הם לפעמים לא שמים לב שעברה מכונית ליד הבית אני שומע את המנוע הם לא שומעים את זה ברור רק אם הם מתרכזים ואני שומע ברור ואם מישהו יכול להביא אתר עם בדיקות ברמה זה יהיה טוב
  avichaip  
הודעה פורסם: שישי 23 אוג',13 17:47   
"תוכל להרחיב?"

בכיף,

הייתי סוחט כפתורי ווליום כמו לימון.
נהנתי ממוזיקה יותר כשהיא הושמעה בעוצמה גבוהה, הרגשתי שככה הנמוכים נכנסים לי בבטן ושהגבוהים לוקחים אותי גבוה גבוה.

בגדול ווליום גבוה מגיל מאוד צעיר עם כל מה שהתעסקתי והייתי מעורב בו. שזה אומר נגינה והאזנה למוזיקה, עריכת מוזיקה, חזרות בתקופת התיכון (אבל גם הרבה אחר כך) , מוזיקה רועשת ברכב, באוזניות, ובהופעות, עבודה בהגברה וכמה פידבקים זכורים לרעה- במיוחד אחד שממש אבל ממש ריסק לי תאוזן מאוד מקרוב ולמשך זמן ממושך.

כל זה ללא מודעות ממשית לנזקי רעש אפשריים וללא שימוש באטמים, עד לשנים האחרונות.

ראובן- לשאלתך, אין הבדלים מיוחדים בין האוזניים עד שזה מגיע ל 11K שם מתחיל פער של כ 30 די.בי לטובת אוזן שמאל שהולך ומתעצם עד שב13 כבר יש פער של 50 די.בי, ו ב 15 שתיהן כבר בהגדרה "לא שמיע"
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

לך לעמוד 1, 2   הבא
עמוד 1 מתוך 2

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון