תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 14:52
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
דלקת חמורה ביד מנגינה, מחפש אורטופד או רופא אחר ליד
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (195) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות
  itayiiii  
דלקת חמורה ביד מנגינה, מחפש אורטופד או רופא אחר ליד
הודעה פורסם: שני 18 אוג',14 08:40   
לצערי חטפתי דלקת קשה ביד מכתוצאה של חזרות מאומצות מחפש אורטופד או רופא אחר כירורגית כף יד שאולי יותר מבין בתקלות של מוזיקאים לא יכול להזיז את היד בכלל כבר שבועיים, אשמח לשמות של רופאים בבקשה( כרגע יש לי תור לאורטופד הראשון שמצאתי לפי מכבי ללא הפסקה בעוד שבועיים) עד אז במידה ואמצא רופא ממומלץ אוכל לבטל לפי ההמלצה, תודה
דעתי האישית והבלתי מקצועית כמובן
הודעה פורסם: שני 18 אוג',14 10:16   
נראה שתחום האורטופדיה מפותח כמו כיתת מב"ר שעושים בגרות בגיאוגרפיה. ישר דוחפים לך ארקוקסיה (שאגב - הורידו מהמדפים בארה"ב עקב תופעות לוואי מסוכנות כגון שבץ וכיו"ב) וולטרן (שלא עוזר באמת, כמו לתת אקמול) ואבחנות חסרות תועלת אחרות שאין לך מה לעשות איתן.

צילום ואולטרסאונד זה חשוב.. אבל לגמרי שווה לשקול אלטרנטיבות אחרות כמו עיסוי רקמות עמוק ופיזיותרפיה. (הדבר היחיד שעזר לי לרפא דלקת במפרק עקב נגינה ושימוש במחשב זה עיסוי רקמות עמוק.)

(*המציגה אינה רופאה ומדברת מתוך ניסיונה האישי בלבד.)

בריאות.

www.soundcloud.com/mssivana
mandela
תומך
הודעה פורסם: שני 18 אוג',14 10:40   
מומלץ לחפש אורתופד שמתמחה בכף-יד.
זה נכון שרשימת תופעות הלוואי של ארקוקסיה ארוכה בערך כמו "החטא ועונשו", אבל רוב תופעות הלוואי נדירות, או מופיעות אצל מבוגרים או בשימוש ממושך. אצל אדם צעיר ובריא הלוקח פרק זמן מוגבל, תופעות הלוואי נדירות (כמובן שתמיד יש סיכוי שתופיע איזו תופעה נבזית, אבל זה נכון בכל תרופה).
לי אורתופד נתן מרשם לארקוקסיה אחרי שחטפתי מכה במפרק של גב כף היד, שהתנפח פי 2 בלי שיפור גם אחרי שחיכיתי שבוע. התלבטתי מאוד אם לקחת או לא, בסוף לקחתי והשיפור היה מהיר מאוד. בקיצור אני רק אומר שלא צריך לשלול על הסף.

אם אלטרנטיבות לרפואה מערבית הן אופציה, אני ממליץ על מטפל בשיטת אלכסנדר ששמו אלי חפץ, הוא מוזיקאי בעצמו ומטפל במוזיקאים. לא יודע אם הוא מטפל במצבים של דלקת חריפה, אבל שווה לפחות להתייעץ טלפונית.
  itayiiii  
הודעה פורסם: שני 18 אוג',14 10:52   
אני משתמש בוולטרן אבל מה שחטפתי ביד וולטרן לא עוזר ולא קצת! יש לי תור בעוד שבועיים לארטופד מומחה כרורגיית כף יד שמוקדנית מכבי קבעה בשבילי וכרגע אני במנוחה, אך עדין אם משהוא מכיר רופאים שנגנים הולכים אליו אשמח לדעת, אני מאמין שרופא כזה ידע יותר נכך העובדה שאנחנו לרוב ממשיכים לנגן כול החיים אני בן 33 ולא מתכוון להפסיק, מנוחה חודש חודשיים סבבה רופא עם הבנה למוזיקאים נראה לי יותר נכון, ואולי יוכל לכוון יותר נכון גם בעצות שלאחר הטיפול
תודה
הודעה פורסם: שני 18 אוג',14 11:03   
יש להם זמן במכבי....
מסכים עם הנציגה שאינה רופאה,הייתי מוסיף:
כשמתאמנים בצורה אינטנסיבית בכל תחום משתמשים עם משאבי הגוף והמזון,אם לא משלימים את המזון שחסר לגוף לבנייה מתחילות הבעיות.
קודם כל לחזור לאכול דברים בוני רקמות שריר,גידים,מפרקים ורצועות כדוגמת:ביצים(מינימום 4-6 ליום,כן),דגים,מזונות עתירי ג'לטין ואומגה 3(אולי גם תוסף),בשר.
דבר נוסף,ישנם צמחי מרפא מסביבנו שנכנסים תחת הכותרת "מעודדי התחדשות רקמות" כמו כורכום(כן הצהוב של העיראקים) ולבונה BOSWELLIA ,את הכורכום אפשר להוסיף פשוט לאוכל בנדיבות(להוסיף קצת פלפל שחור לשיפור הפקטיביות של הכורכום) ואת הלבונה הכי נוח להשתמש בצורת קפסולות.תן זמן לתוצאות של ממש,חודשיים שלושה,הקלה תגיע יותר מהר מיזה.
כמו כן לא הייתי מבטל את ה"מגה גלופלקס" למיניהם ,הם מכילים 3 מרכיבים בוני גידים ומפרקים אך זה גם זה לוקח את הזמן שלו.
קרם/משחת MSM למריחה מקומית גם משקם במידה וקרם מבוסס על מנטה להקלה רגעית בלבד.
הייתי שוקל גם מולטי ויטמין/מינרל מסוג טוב לתקופה הזאת למנוע חוסרים בכללי.
מקווה שלא חפרתי במוח יותר מידי,בהצלחה
הודעה פורסם: שני 18 אוג',14 11:06   
שמע חבר
מנסיון.תנוח עד שלא תחוש בכאבים בכלל,כל נסיון לחזור לפני הזמן יגדיל את זמן ההחלמה.
כנראה מדובר על גידים מתוחים בגלל עומס או נגינה לא נכונה טכנית.
לאחר שתחלים לך ולמד שיטת אלכסנדר,לי זה עזר.
shaharv
S.Supporter
הודעה פורסם: שני 18 אוג',14 11:14   
מאיפה אתה יודע שזו דלקת?
תזהר עם האבחנות העצמיות האלה, וגם עם מה שרופאים פוטרים בתור ״זו דלקת״ בלי לעשות בדיקה מקיפה.
הייתי הולך לרופא אורתופד שמתמחה בRSI (פציעות כתוצאה מעומס מתמשך). אם יש לו התמחויות נוספות כמו ספורט, ארגונומיה או מוזיקאים עוד יותר טוב.

בטיפול עצמי נהוג לקרר מעט את האזור (מוריד כאב, נפיחות ודלקתיות) ולחבוש את האבר במנח נייטרלי שלא גורם לעומס נוסף.

נסה משחת איבופרופן במקום וולטרן (בטח יציעו לך גם פלדן-ג׳ל), לי היא עזרה גם בפציעת סנואובורד בזרוע וגם בפציעת ריצה הרבה יותר מהשתיים האחרות.
jam.sensation
Act Compatible
הודעה פורסם: שני 18 אוג',14 11:25   
לפני חודש בערך..אותו דבר קרה לי. משום מקום כאב חד ביד שמאל והיד התחילה להתנפח.. קבעתי תור לאורטופד והחלטתי שעד התור אני מנסה לטפל לבד - לפני כמה שנים גיליתי שצריכה פסיכית של כורכום (התבלין) מעבירה לי דלקות בגרון ובאזניים הרבה יותר מהר מהאנטיביוטיקה שרופאים האכילו אותי כל החיים (קרא בויקיפדיה על "כורכומין"..יש מחקרים רציניים על החומר כאנטי-דלקתי).
אז חבשתי את היד ושתיתי מרק עם כורכום כ-ל הזמן.
בקיצור - היד חזרה לתפקד לפני התור שלי ופשוט ביטלתי אותו. הכל טוב מאז..

אם בא לך לנסות - אני ממליץ. צריכים לצרוך את התבלין בשמן, כי החומר הפעיל נקשר לשמן. אני מכין ככה:
בכוס - כפית שמנה של כורכום, חצי כפית פלפל שחור, מלח, קצת שמן -> מערבבים ל"משחה" -> אני מוסיף שן שום כתושה (כי זה טעים יותר) -> מערבבים את המשחה והשום -> מוזגים מים רותחים ומערבבים. לפעמים אני מוסיף קצת פטרוזיליה קצוצה..שיהיה נחמד.
(הפלפל השחור, אגב..מועיל לספיגה בגוף - זה לא בשביל הטעם. זה אמור להיות קצת חריף)

לגבי אורטופדים כירורגים מומחים לכף יד - יש את ד"ר הגר פטיש שנחשבת לשם דבר בתחום. אמא שלי מטופלת אצלה (קח בחשבון שיש רשימת המתנה מפה עד לפלנד).
הודעה פורסם: שני 18 אוג',14 11:29   
סתם אנקדוטה אם שום דבר לא יעזור אחרי שנים ,אם אני זוכר נכון לדייב מוסטיין הנגן/זמר של MEGADETH הייתה בעייה דומה והוא פנה לרופא מנתח פרטי שמתמחה בפציעות בייסבול ,מחוץ להפניות של קופת חולים,OBAMACARE וכו' ,שילם בהתאם כמובן וחזר אחרי זמן מה לבמות.אני מאמין שגם בארץ יש מתמחים לספורטאים במגזר הפרטי.
ובלי שום קשר,עשה לגוף שלך טובה ואל תיגע בשום דבר מבוסס סטרואידים לפיתרון הבעייה,כי יבואו לך בעיות קשות יותר בדלת האחורית במוקדם או במאוחר
הודעה פורסם: שני 18 אוג',14 12:19   
גם אני סבלתי מאותה הבעיה עקב נגינה מרובה ומסיבית.
בדקתי את הנושא וקראתי איזה מאמר על הדמיון בין פציעות של ספורטאים ומוזיקאים.
גם ספורטאי כמו מוזיקאי ידחה את הכאב בזמן אמת ויתמודד איתו אחר כך.
לכן..."התרופה" הכי טובה לזמן הקצר היא מנוחה עד שהכאב יעבור.בינתיים אתה יכול לעבוד על הספקטים אחרים באימון.אני כמתופף עבדתי על היד הבריאה והרגליים והיד החלשה נחה ולא השתתפה באימון.לאחר מכן ני ממליץ בחום להתחיל בשיטת אלכסנדר .כדאי למצוא מטפל שמכיר כאבים של נגינה. וכמובן פעילות גופנית אירובית שתמריץ את מחזור הדם.
לגבי הכאבים - הדבר המידי שאפשר לעשות הוא קומפרסים:למלא שתי כערות אחת מים חמים והשניה קרים מאוד.לטבול כדקה בכל אחת.
שיהיה בהצלחה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » בריאות

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון