תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 08:09
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
למה רוב האנשים בעולם נהנים ממוסיקה טונלית יותר?
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (95) › תצורת הדפסה
לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד
  impressions  
Act Compatible
למה רוב האנשים בעולם נהנים ממוסיקה טונלית יותר?
הודעה פורסם: חמישי 04 ספט',14 12:43   
1. זה מה שנגיש
2. זה יציב(סביבה טונאלית)
3. זה משעמם בצורה נוחה לרקע?
4. זה טרנדי.

יש עוד רעיונות?
הודעה פורסם: חמישי 04 ספט',14 13:13   
מה זה אומר טונלי ? או יותר נכון מה זה לא טונלי?
אם זה קשור לגיטרות אז לא משנה... #biggrin
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: חמישי 04 ספט',14 14:25   
אתה מציב הנחה מאד פשטנית באופן מאד פשטני.
מה זה בדיוק "נהנים"?
איך בודקים את זה?
מאיפה הבאת את הנתון הסטטיסטי הזה?

תקצר היריעה מלהתחיל אפילו לכוון אותך לביבליוגרפייה המטורפת שנכתבה בנושא. זה נושא מאד לא פשוט ואם מתייחסים אליו ברצינות, אז יש די הרבה מדדים שניתן לבחון אותם.

ללא שום קשר למה שרשמתי למעלה:
1. יש הרבה מאד מוזיקה טונאלית שאני מניח שמעט מאד אנשים נהנים או מכירים.
2. יש הרבה מאד מוזיקה שהיא לא בדיוק טונאלית (כלומר לא סולמית) אבל שכן יושבת על מרכז צלילי מסוים
3. יש הרבה מאד מוזיקה שאיננה טונאלית שהיא מאד מאד פופולארית, כולל מוזיקה שבכלל לא בעולם של טונוס כלשהו (למשל מוזיקה שמתבססת על מרכיב ריתמי בלבד).
4. המונח טונאלי/מודאלי (נגיד שאנחנו קושרים אותם באותה שקית) הוא קצת טריקי. מוזיקה שמתבססת על מערכת מודאלית שמקובלת בסין, פופולארית אצל מליארדים של בני אדם (בסין) אבל זרה לחלוטין עבורך. כך גם לגבי מעוולים עירקים, ראגות הודיות ו"סולמות" יפנים מסויימים.
5. ו... האם זה נרכש? כלומר, האם ניתן ללמד מישהו להנות ממשהו? האם זה שאתה לא נהנה ממוזיקה הונגרית (טונאלית כאמור - לשיטתם) זה רק משום שלא שמעת אותה = שלא תיווכו לך אותה, או שפשוט, בן אדם עם רצף DNA כמו שלך לא מסוגל להנות ממנה?

בקיצור, יש לנושא הרבה פנים
Itay_el
הודעה פורסם: שישי 05 ספט',14 01:07   
מעוול זה אלתור שירה, התקוונת למקאם
yoramilan
S.Supporter
הודעה פורסם: שישי 05 ספט',14 10:01   
התכוונתי בדיוק למה שכתבתי.
רשמתי שישנם מערכות צליליות (שבעולם המערבי נוכל לקרוא להם סולם או מודוס), לצורך הענין מקאם, שהביצוע שלו בפועל יוצא מחוץ לקבוצת הצלילים.
הראגה היא גם המערכת וגם הביצוע שלה.
Itay_el
הודעה פורסם: שישי 05 ספט',14 17:35   
לא, מעוול זה לא מערכת צלילים
  impressions  
Act Compatible
הודעה פורסם: שבת 06 ספט',14 19:18   
ציטוט:

אתה מציב הנחה מאד פשטנית באופן מאד פשטני.
מה זה בדיוק "נהנים"?
איך בודקים את זה?
מאיפה הבאת את הנתון הסטטיסטי הזה?

#nene
קודם כל למה אתה בא ככה?
בתור מוסיקאי שמלמד ומכיר הרבה אנשים שמאזינים למוסיקה, רק בחוג שקרוב ורחוק ממני רובים צורכים כזו מוסיקה. וברור לך שיש נתונים סטטיסטים מובהקים לטובת צריכת הכלל הגדול של מוזיקה טונאלית.
אני מכליל מוסיקה מודאלית כטונאלית, אפילו שאין לה מרכז ברור כמו לא מודאלית, היא קונסוננטית הרבה יותר.

לגבי הנאה, ברור שזה עניין מאוד סובייקטיבי וחמקמק. אם על זה התוכחה שלך, אז אני שמח, כי אני גם חושב שעניין הצריכה לא משקף את ההנאה. בגלל זה הבאתי את הנושא לדיון.

ציטוט:

1. יש הרבה מאד מוזיקה טונאלית שאני מניח שמעט מאד אנשים נהנים או מכירים.

כן, קוראים לזה אינדי, יש אותו בכמויות אבל צורכים אותו מאוד בקמצנות.
אבל אתה בטוח מתכוון למשהו אחר.
זה לא מוכיח כלום. עדיין הרוב הגדול של העולם יצרוך את הטונאליות.

ציטוט:

2. יש הרבה מאד מוזיקה שהיא לא בדיוק טונאלית (כלומר לא סולמית) אבל שכן יושבת על מרכז צלילי מסוים

מבחינתי טונאלי זה שיש לה מרכז מסויים. אולי זה לא הגדרה אקדמית, אבל זו הכוונה שלי.

ציטוט:

3. יש הרבה מאד מוזיקה שאיננה טונאלית שהיא מאד מאד פופולארית, כולל מוזיקה שבכלל לא בעולם של טונוס כלשהו (למשל מוזיקה שמתבססת על מרכיב ריתמי בלבד).

מוסיקה ריתמית היא אחלה ורוב האנשים יהנו ממנה, אבל היא לא ממש מייצגת את הז'אנר הא-טונאלי. היא פשוט לא משתמשת בצלילים כמו סולם, ולכן היא תהיה הרבה יותר נגישה. הכוונה שלי בא-טונלי היא למוסיקה א-טונלית, כמו המלחין ווייברן לדוגמא. שימוש מכוון בצלילים והרמוניה כדי ליצור חוסר איזון טונאלי. מוסיקה ריתמית לא יוצרת חוסר איזון טונאלי, היא פשוט לא משתמשת בצלילים. להיפך, אני חושב שהיא רק מגבירה את היציבות סביב מרכז ריתמי מסוים ולכן היא מאוד דומה למוסיקה טונאלית ואפילו תת-ז'אנר נחות יותר שלה.

ציטוט:

4. המונח טונאלי/מודאלי (נגיד שאנחנו קושרים אותם באותה שקית) הוא קצת טריקי. מוזיקה שמתבססת על מערכת מודאלית שמקובלת בסין, פופולארית אצל מליארדים של בני אדם (בסין) אבל זרה לחלוטין עבורך. כך גם לגבי מעוולים עירקים, ראגות הודיות ו"סולמות" יפנים מסויימים.

שוב, היא הרבה יותר קליטה. בגלל כנראה שהיא טונאלית. היא מדברת לקהל הרבה יותר גדול גם, למרות ההבדלים התרבותיים. זה רק מוכיח את זה. אולי סוג המוסיקה שונה בתרבויות שונות אבל הטונאליות כן נשמרת. ההגדרה שלי נכונה.

ציטוט:

5. ו... האם זה נרכש? כלומר, האם ניתן ללמד מישהו להנות ממשהו? האם זה שאתה לא נהנה ממוזיקה הונגרית (טונאלית כאמור - לשיטתם) זה רק משום שלא שמעת אותה = שלא תיווכו לך אותה, או שפשוט, בן אדם עם רצף DNA כמו שלך לא מסוגל להנות ממנה?

כמו כל דבר. אתה יכול להעריך אבל לא בטוח שממש תפיק מזה תענוג כמו המוסיקה שהיית רגיל אליה שהיית קטן.

השאלה שלי האם אתה בתור מוסיקולוג מדופלם יכול לא לענות כמו יהודי, בשאלה. אלא לנסות להבין את השאלה המסובכת שלי(?)למה יותר אנשים צורכים טונליות מאשר א-טונליות. לענות ככה לעצמי אני יכול להוסיף על הסעיפים שלך עוד 20.
#read

ציטוט:
מה זה אומר טונלי ? או יותר נכון מה זה לא טונלי?
אם זה קשור לגיטרות אז לא משנה...

אם אתה שואל אז רוב הסיכויים שכל מה שאתה מקשיב לו הוא טונאלי.
תגגל, אם באמת מזיז לך #search
הודעה פורסם: שבת 06 ספט',14 23:38   
לגבי ה-"למה ככה"... למה לא? ההנחה הוצגה באופן פשטני.
זה לא רע ולא טוב - רק פשטני. (ומאליו, לא התכוונתי להעליב ואני מקווה שלא נעלבת).
ועניתי "כמו יהודי" משום שאני חושב שבנושא הזה יש יותר שאלות מתשובות.

אני לא מסכים איתך שאנשים נהנים יותר ממוזיקה טונאלית.
אני מסכים איתך שלאנשים קל יותר עם דברים פשוטים.
אם זה מייצר הנאה / מה זה הנאה / וכל הסוגיות הסטטיסטיות, אני כאמור, משאיר ברמה של שאלה.
לא הייתי ממהר לפסוק.
  impressions  
Act Compatible
הודעה פורסם: ראשון 07 ספט',14 07:33   
ציטוט:
אני לא מסכים איתך שאנשים נהנים יותר ממוזיקה טונאלית.
אני מסכים איתך שלאנשים קל יותר עם דברים פשוטים.

זה לא מה שאמרתי-אמרתי שיש יותר אנשים בעולם שצורכים מוסיקה טונאלית מאשר א-טונלית.
לגבי פשטות, לא בטוח שזה מעיד על הנאה-כמו שכתבת בהמשך.

רוב האנשים לא נחשפים למוסיקה א-טונלית. ואם הם כן בטעות, אז בדרך כלל זה כל כך זר וחסר יציבות, ולא מעביר רגש ברור אחד כמו רוב שירי הפופ, שזה נתפס כגועל נפש.
לדעתי זה בגלל שאנשים מחפשים יציבות, שהיא המרכז הטונאלי, או "הסביבה הבטוחה" כמו מוסיקה מודאלית שנפוצה בהודו בסין וכולי. כנ"ל לגבי הטרנסים הריתמים האפריקאים.
הודעה פורסם: ראשון 07 ספט',14 08:48   
תראה, אתה מכניס פה נתון חדש שמדבר על צריכה.
אבל האמת שבהודעת הפתיחה שלך בפירוש התייחסת להנאה.

אז:
הסיפור שלי הוא לא להתווכח. המגרש שעליו מתקיים הדיון הזה נקרא קוגניצייה (שוב, בהנחה ומדברים על הנאה ולא על צריכה - שם זה מגרש אחר).
לצערי, אני עכבר אקדמיות יותר מדי שנים.
בעולם הזה, (האקדמאי, שהוא רווי חסרונות אבל גם כמה ייתרונות), כשזורקים הנחה או קביעה צריך או לומר מאיפה הבאת את זה (מקור אקדמאי קביל) או לחקור את ההשערה ולהוכיח את הטענה.

ואני מודה שאני קצת רגיש לענין הזה כי בעולם ה-נגיד, קצת יותר עיתונאי - זורקים לחלל האוויר מסקנות על ימין ועל שמאל.

אם כן:
במגרש הקוגניטיבי (שאגב, החלק הפסיכו-אקוסטי הוא חלק ממנו) יש גוף מחקר עצום בענין הזה. כמובן שלא קראתי אפילו אחוז ממנו.
אבל השאלה שלך (בניסוחים קצת אחרים) מאד פופולארית שם ותפלא - יש מגוון של תשובות ומגוון של מסקנות.

בעיני פחות מענין לחקור את הטענה שלך באופן סטטיסטי, ועוד לא קראתי מחקר אחד ששכנע אותי בענין "ההנאה".
המחקרים שבהחלט כן עסקתי בהם וריתקו אותי (כשלמדתי במדעי המוח) היו אלו שבדקו את הסוגיות הנרכשות והמולדות.
ושם - די הרבה בלגן.

#thankyou
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » לימודים, הוראה, ספרות מקצועית ומוסדות לימוד

לך לעמוד 1, 2, 3   הבא
עמוד 1 מתוך 3

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון