תפריט
שלום Anonymous ::: 2024, 14:08
Facebook
musical act magazine המגזין הישראלי לטכנולוגיות באודיו ומוסיקה Musical Act Magazine
המלצה לגרסת לינוקס עבור שרת מדיה
שרשרת זו הוגדרה כמועילה (90) › תצורת הדפסה
 הגב לנושא
שימו לב: ההודעה האחרונה בשרשרת זו נכתבה לפני יותר משנה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » חפיצים - Gadgets
  mandela  
תומך
המלצה לגרסת לינוקס עבור שרת מדיה
הודעה פורסם: ראשון 31 ינו',16 18:26   
לפני כמה זמן קיבלתי ממישהו apple tv 3, וחשבתי שזה יהיה נחמד להשתמש בה בתור סטרימר בעיקר למוזיקה וגם לסרטים מדי פעם. הרעיון הוא שאוכל לנגן מוזיקה מהלפטופ (גם מהדיסק הקשיח וגם מהרשת, יוטיוב וכו'), ולשמוע סאונד כמו שצריך במערכת הביתית. בנוסף בשביל הפעם בחודש שאני רואה איזה סרט, זה יהיה נחמד לא להתעסק עם לחבר כבלים מהמחשב למקרן ולמערכת סטריאו כל פעם.

אחרי כמה שעות התעסקות הבנתי שה apple tv בעצם נוצר כדי לגרום לאנשים לשנוא את אפל קצת יותר, וויתרתי.

במקום זה, החלטתי לקחת לפטופ אחר שאינו בשימוש, ולהתקין עליו איזו מע' הפעלה רזה שתשמש אך ורק כ media center, ושישב קבוע ליד המערכת סטריאו. השאלה היא, איזו מע' הפעלה להתקין, כשנראה לי שמשהו מבוסס לינוקס הוא הכי מתאים:
1. גרסה רזה כלשהיא ולהתקין עליה בעצמי איזו תכנת סטרימינג, כמו kodi או plex
2. גרסה יעודית עם תכנה מובנית, כמו Kodibuntu או משהו דומה אחר.
3. רעיון אחר?

אשמח לשמוע המלצות, אין לי שום נסיון עם סטרימר או תכנה כמו Kodi, אני לא צריך פיצ'רים מפוצצים, בעיקר שינגן מוזיקה, גישה ליוטיוב ותחנות רדיו אינטרנטיות וכו'. כאמור סרטים אני רואה מעט מאוד.

נ.ב זה אמנם לא קשור אבל אם כבר: בהנחה שרוב הקבצים שלי יושבים על דיסק נייד, עדיף שהוא יהיה מחובר למחשב המשמש כשרת מדיה, או שיכול להיות מחובר לכל מחשב אחר ברשת הביתית?

תודה #thumbsup
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: ראשון 31 ינו',16 18:35   
openelec - קל ויעיל
הודעה פורסם: ראשון 31 ינו',16 20:59   
אחלה, התקנתי ונראה שעובד כמו שצריך.
שאלה אחת - מכיוון שרוב הזמן אין מסך פעיל, האם אפשר לשלוט ב openElec מרחוק? אני לא מתכוון ל Kodi עצמו, זה ראיתי שיש אפשרות לשלוט מהדפדפן\טלפון חכם וכו', אני מדבר על מע' ההפעלה עצמה.

תודה

עריכה:
הצלחתי. יש תוסף לא רשמי שנקרא x11vnc שמאפשר התחברות מרחוק עם תמיכה גרפית.

שוב תודה #smile
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 01 פבר',16 05:15   
לשם מה השליטה ברמת גרעין המערכת, אם אפשר לשאול? (מתוך עניין). ניתן לגשת לקבצים גם ב-SSH מרחוק, כך אני עובד עם שלי לתחזוקה/עדכונים. המערכת היא הלא ליבת מדיה בלבדית נשלטת מרחוק ומתקשרת בקלות (yatse וגם דרך הדפדפן).
הודעה פורסם: שני 01 פבר',16 09:47   
ציטוט:
לשם מה השליטה ברמת גרעין המערכת, אם אפשר לשאול?

לא חיפשתי שליטה ברמת הגרעין, רק גישה לממשק הגרפי של ה openelec, כדי שאוכל לשנות הגדרות, להתקין תוספים וכו'. המסך של הלפטופ לא עובד, אז להתקנה חיברתי מסך חיצוני אבל בשביל עבודה יומיומית יותר נוח גישה מרחוק.

ממשקי הדפדפן שראיתי לא נותנים גישה להגדרות, רק למדיה, ואני חייב לציין שאף הם לא נראו שעובדים כמו שצריך - ניסיתי גם את ברירת המחדל, וגם 2 נוספים שקיימים בהגדרות (Arch ועוד אחד ששכחתי את שמו). הממשק עולה אבל נראה ריק ממדיה ומגיב לאט או בכלל לא.

לגבי ssh - להעתקת קבצים זה כמובן נוח, אבל מה לגבי "סריקת" ספריות או גישה להגדרות? את זה אתה גם עושה מהממשק הטקסטואלי? אם כן, אשמח לדעת איך.
ReuvenM
Administrator
הודעה פורסם: שני 01 פבר',16 09:56   
הרבה דרך yatse , אם לא ממול המסך שאליו ההתקן מחובר.
אם אין לך תצוגה אז באמת שאין ברירה.
חשוב היטב לפני שיגור מענה לשרשרת זו
   ראשי » חפיצים - Gadgets

עמוד 1 מתוך 1

עשוי לעניין אותך :
:: תקנון